tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: nspj-sanok.pl

 

 

XXIX Niedziela zwykła /2018-10-21/

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwami do św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji; szczególnie o misjonarzach, których znamy i tych którzy pracowali w naszej parafii: ks. Łukaszu Ryglu z Kuby i ks. Mariuszu Stawarzu z Kazachstanu.
 3. W dzisiejszą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają ofiary – za III kwartał - na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 4. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na misje.
 5. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 6. W środę wspominamy bł. Jana Balickiego.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 9. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w naszym kościele, odbędzie się Procesja Świętości pod hasłem: „Ze świętymi w życie”. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi, starszych, jednym słowem wszystkich na to wydarzenie wiary, poprzez które chcemy uwielbić Boga w Jego świętych; uświadomić sobie nasze powołanie do świętości i ze śpiewem „Litanii do Wszystkich Świętych” przejść w procesji wokół kościoła prosząc, aby nikt z nas życia nie przegrał. Zachęcamy rodziców, aby pomagali dzieciom i młodzieży przygotować stroje oraz atrybuty wybranego świętego.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. 
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

 

 

XXVIII Niedziela zwykła /2018-10-14/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy „Dzień Papieski”. Przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - Żywy Pomnik św. Jana Pawła II, jak słyszeliśmy w Liście polskich biskupów. Ze swej strony dziękujemy za wsparcie i zrozumienie dla tak szczytnej idei. 
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 4. W czwartek (18.X) święto św. Łukasza - modlimy się w intencji służby zdrowia.
 5. Spotkanie dla ministrantów młodszych i kandydatów w czwartek o 16.00 a dla starszych po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. W piątek wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika – modlimy się w intencji ludzi pracy oraz za bezrobotnych.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 9. W najbliższą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii będą zbierać ofiary – za III kwartał - na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. W ostatnią niedzielę poświęciliśmy nowe dzwony i dzwonnicę. Cały koszt dzwonnicy został zasponsorowany – w tym miejscu jeszcze raz „Bóg zapłać” rodzinie ofiarodawców. Natomiast Parafia ufundowała 2 nowe dzwony o wadze 500 kg i 1620 kg. Koszt jednego kilograma dzwonu wynosi 75 zł netto. Łączna waga nowych dzwonów to 2 120 kg, a to plus podatek VAT daje kwotę 195 570 zł. Zostało już zapłacone 150 tyś. zł. Na tę sumę złożyło się 61 720 zł jakie pozostało w kasie parafialnej z ubiegłego roku; 73 440 zł z wpłat w kopertach na tacę od stycznia do końca września br.; 6 470 zł z wpłat bankowych oraz 8 370 zł z tac mszalnych na ten cel. Pozostało do zapłaty 45 570 zł. Odnowienie starego dzwonu 800 kg oraz odlanie do niego nowego serca i wykonanie nowego zawieszenia firma odlewająca dzwony wykonała za darmo.
 12. Również podziękowanie za złożoną w minionym miesiącu makulaturę, z której kwota wyniosła 658 zł.
 • Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XXVII Niedziela zwykła /2018-10-07/

 1. Dzisiaj w czasie uroczystej sumy odpustowej o godz. 11.30 Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik dokona poświęcenia dzwonnicy i nowych dzwonów na chwałę Bożą. Zmiana tajemnic różańcowych w dzisiejszą niedzielę ze względu na odpust i poświęcenie będzie zaraz po sumie.
 2. Dziś o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. Jak zawsze w drugi czwartek miesiąca będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin. Szczególnie zapraszamy rodziców naszych ministrantów do włączenia się w to dzieło modlitwy.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższy piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się o godz. 17.15 koncertem uwielbienia, a Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. prał. Marian Bocho. Więcej informacji w gablocie.
 9. W sobotę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 10. W najbliższą sobotę Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Jarosławskiej Kolegiaty. W przedsionku przy figurach są wyłożone jeszcze zaproszenia dla małżonków. Więcej informacji na plakacie.
 11. W najbliższą niedzielę poświęcenie różańców i przekazanie przez rodziców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00.
 12. Za tydzień cała Polska będzie przeżywać kolejny Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 13. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Również serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wczoraj przyszli by uporządkować teren wokół kościoła przed dzisiejszym poświęceniem. „Bóg zapłać.”
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XXVI Niedziela zwykła /2018-09-30/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła – Patrona Sanoka, a o 17-ej Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca października.
 5. Od jutra Msze św. popołudniowe o godzinę wcześniej, tj. o 17.00.
 6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. We wtorek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godzinę wcześniej tj. o 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 8. Rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Szczególna zachęta do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Za odmówienie różańca zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ilekroć odmawiany jest on w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Harmonogram nabożeństw różańcowych prowadzonych przez poszczególne grupy parafialne wywieszony jest w gablocie.
 9. Spotkanie ministrantów młodszych w czwartek o godz. 16.00, a starszych po Mszy św.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 11. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 14. W niedzielę 7.X. Matki Bożej Różańcowej – odpust w naszej parafii. W czasie uroczystej sumy odpustowej o godz. 11.30 Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik dokona poświęcenia dzwonnicy i nowych dzwonów na chwałę Bożą. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę ze względu na odpust i poświęcenie będzie zaraz po sumie.
 15. W związku z poświęceniem zapraszamy w sobotę na godz. 9-tą wszystkich chętnych do pomocy przy uporządkowaniu terenu wokół kościoła. Prośba by przynieść ze sobą grabki lub łopaty.
 16. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży.
 17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

XXV Niedziela zwykła /2018-09-23/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. O. Pio w 50 rocznicę jego śmierci, a o 17-ej Msza św.
 2. Młodzież klas VIII-ych i III-ich gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy jutro na Mszę św. o 18.00 i następnie na spotkanie.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek po Mszy św. w kościele.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Młodzież oazowa zaprasza w piątek na czuwanie modlitewne o godz. 20.00 w kościele.
 6. W sobotę (29.IX) święto św. Archaniołów: Michała - głównego patrona naszego miasta oraz Gabriela i Rafała.
 7. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej w najbliższą sobotę 29 września; wyjazd o godz. 8-ej z parkingu obok budynku Caritas.
 8. W następną niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 9. Serdeczne podziękowanie w imieniu najbliższej rodziny p. Pawła Strzeleckiego za otwarte serca i ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na jego kosztowną rehabilitację. Zebrano 6 298,50 zł oraz 5 euro. Podziękowanie w formie pisemnej znajduje się na naszej stronie parafialnej oraz będzie zamieszczone w najbliższym numerze naszej gazety parafialnej.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

 

XXIV Niedziela zwykła /2018-09-16/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17-ej Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę, jak zapowiadaliśmy w związku z kosztowną rehabilitacją naszego parafianina p. Pawła Strzeleckiego, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Rady Dzielnicy będą zbierać ofiary na ten cel. Prosimy o ofiarność.
 3. Dziś niedziela środków społecznego przekazu – naszą modlitwą i troską materialną obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Taca mszalna przeznaczona jest na radio diecezjalne FARA.
 4. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Szczególna zachęta dla dzieci i młodzieży do uczestnictwa we Mszy św.
 5. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 6. W piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 7. Spotkanie dla ministrantów młodszych w czwartek o 17.00; natomiast dla ministrantów starszych również we czwartek po Mszy św.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej w sobotę 29 września br. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
 10. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXVIII Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach 19 – 29 września. Szczegółowy program festiwalu na plakatach przed kościołem.
 11. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego zaprasza w najbliższą sobotę na konferencję naukową do Komańczy. Więcej informacji i program wywieszone są na plakacie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Również podziękowanie za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 661 zł.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XXIII Niedziela zwykła /2018-09-09/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 4. W czwartek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 18.00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 5. Jest to drugi czwartek miesiąca – tak jak było zapowiadane przed wakacjami - będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin. Szczególnie zapraszamy rodziców naszych ministrantów do włączenia się w to dzieło modlitwy.
 6. We czwartek zapraszamy wszystkich, którzy tworzą naszą gazetkę parafialną oraz wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w to dzieło na spotkanie po procesji fatimskiej na plebanii.
 7. W piątek (14.IX) święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższy piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się koncertem uwielbienia o godz. 17.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Dariusz Dziadosz. Więcej informacji na plakacie.
 10. W związku z kosztowną rehabilitacją naszego parafianina p. Pawła Strzeleckiego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej oraz Rady Dzielnicy będą zbierać ofiary na ten cel. Prosimy o ofiarność.
 11. Przypominamy, że spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbywają się w każdy 2-gi poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 w budynku katechetycznym. Najbliższe jutro. Do Poradni należy zgłosić się 6 miesięcy przed planowanym ślubem.
 12. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej w sobotę 29 września br. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
 13. W najbliższą sobotę już po raz kolejny będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można składać do godziny 11.30 przy wjeździe obok garaży, w miejscu gdzie stoją kontenery na makulaturę. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć budowę szkoły w Kenii. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach wyłożonych obok figurek w przedsionku.
 14. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXVIII Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach 19 – 29 września. Szczegółowy program festiwalu na plakatach przed kościołem.
 15. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku zaprasza do studiowania. Więcej informacji w gablocie.
 16. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XXII Niedziela zwykła /2018-09-02/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca września. Materiały są bezpłatne.
 4. Dzisiaj drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 5. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro o godz. 8.00.
 6. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00.
 7. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 8. W środę liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.
 9. Spotkanie chóru św. Cecylii w środę po Mszy św. w budynku katechetycznym.
 10. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 11. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o 16.30, natomiast Oazy Młodzieży również w piątek po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby uczęszczać na spotkania.
 12. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 13. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi. Gdyby byli chorzy, którzy chcieliby, aby w pierwsze piątki odwiedzać ich z Najświętszym Sakramentem - prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii do czwartku.
 14. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 15. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 16. W sobotę 8.IX. święto Narodzenia N.M.P.
 17. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 18. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 19. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XXI Niedziela zwykła /2018-08-26/

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, następnie o 19.00 Msza św.
 2. W następną niedzielę Msza św. popołudniowa już o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
 4. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W niedzielę 2 września drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 7. W naszej wspólnocie parafialnej witamy w dniu dzisiejszym; ks. Wiesława Kozioła pochodzącego ze Święcan koło Jasła. Ks. Wiesławowi życzymy łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym. By zawsze dobrze czuł się wśród nas i abyśmy wspólnie tworzyli naszą wspólnotę.
 8. W najbliższą niedzielę w Dąbrówkach koło Łańcuta odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej „Królowej Serc Naszych”. Więcej informacji na plakacie.
 9. Również w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka rolników i Dożynki Jasnogórskie. Więcej informacji na plakacie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

 

XX Niedziela zwykła /2018-08-19/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza św.
 2. W piątek wspomnienie św. Bartłomieja apostoła.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W niedzielę Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.
 5. Starosta Sanocki zaprasza dzisiaj o godz. 15.00 na dziedziniec sanockiego zamku na koncert „W PIEŚNI WOLNOŚĆ”.
 6. W setną rocznicę urodzin ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w kościele Przemienienia Pańskiego. Więcej informacji na plakacie.
 7. W najbliższą niedzielę w Jarosławiu odbędą się XXXV Dożynki Archidiecezji Przemyskiej. Więcej informacji na plakacie.
 8. W najbliższą sobotę, w Myczkowcach, u Królowej Matki Pięknej Miłości, odbędzie się II Bieszczadzkie Trzeźwe Wesele. Organizatorzy zapraszają rodziny, małżeństwa, narzeczonych, dzieci, młodzież a szczególnie wszystkich zainteresowanych organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych oraz stylem życia w trzeźwości. Więcej informacji w gablocie.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

 

 

XIX Niedziela zwykła /2018-08-12/

 1. Dzisiaj o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 2. Jutro 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o 19.00 procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 3. W środę 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, i 19.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Stowarzyszenie Charytatywne „czyń Dobro Mimo Wszystko” zaprasza na Koncert Muzyki religijnej, który odbędzie się 19 sierpnia o godz. 17.00 w synagodze w Dynowie. Więcej informacji na plakacie.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 7. Również podziękowanie za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 835 zł.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XVIII Niedziela zwykła  /2018-08-05/

 1. Dziś o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 3. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. wieczornej.
 5. We czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/. Dziewicy i męczennicy, patronki Europy; a w piątek święto św. Wawrzyńca.
 6. Spotkanie przed pielgrzymką na Kalwarię Pacławską w czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele. Prośba o obecność wszystkich wyruszających na pielgrzymkę.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się koncertem uwielbienia o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. prałat Waldemar Janiga – Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w Przemyślu. Więcej informacji na plakacie.
 9. W pieszej pielgrzymce na Kalwarię Pacławską wyruszamy w sobotę 11.VIII. Nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 6.20 z uroczystym błogosławieństwem. Bagaże składamy w piątek przed albo po Mszy św. przy budynku plebanii lub w sobotę rano.
 10. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Również serdeczne podziękowanie mężczyznom, którzy w tym tygodniu pracowali przy odnowieniu krzyża misyjnego - Niech Pan Bóg obdarza ich i ich rodziny potrzebnymi łaskami.
 12. W tym tygodniu, jak widzimy ruszyły prace przy budowie dzwonnicy. Poświęcenie dzwonnicy i nowych dzwonów wstępnie planowane jest na niedzielę 7 października, tj. w dzień odpustu parafialnego Matki Bożej Różańcowej na sumie i dokona tego Ks. Abp Józef Michalik. W czerwcu została wpłacona zaliczka w wysokości 70 000 zł i prace przy odlewie nowych dzwonów również ruszyły.
 13. Przy tej okazji przekazujemy informację, że za zgodą Kurii Metropolitalnej została sprzedana 29 arowa działka parafialna. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży znajdują się w banku na koncie parafialnym. Pieniądze te po rozmowie z Ks. Abpem Metropolitą Adamem Szalem mają być wkładem własnym w remont budynku Caritas, gdzie przewidziane są pomieszczenia, z których będzie korzystała Parafia.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

     W naszej wspólnocie parafialnej zmarł śp. Roman Rogowski – różaniec jutro po Mszy św. wieczornej w kaplicy przedpogrzebowej; pogrzeb we wtorek o 11.00 w kościele.

Wieczne odpoczywanie, racz Mu dać Panie ………

 

 

 

XVII Niedziela zwykła /2018-07-29/

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca sierpnia. Materiały są bezpłatne.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 4. W czwartek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 8. W sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianey`a – dzień szczególnej modlitwy w intencji wszystkich kapłanów.
 9. Tak jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

XVI Niedziela zwykła /2018-07-22/

 

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji kierowców z okazji św. Krzysztofa, a następnie o  00 Msza św.
 2. Z okazji wspomnienia w najbliższą środę św. Krzysztofa, patrona kierowców, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła.
 3. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA POLSKA prowadzi „Akcję św. Krzysztofa” kierując apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu w dniu błogosławieństwa samochodów, posługując się hasłem: „1 grosz za 1 kilometr jazdy”.
 4. W czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. – dzień szczególnej modlitwy za rodziców i ludzi starszych.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XV Niedziela zwykła /2018-07-15/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. W związku ze wspomnieniem za tydzień, w środę - 25.VII św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry.
 4. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 6. Również „Bóg zapłać” mężczyznom, którzy pracowali w ubiegłym tygodniu przy wycince drzew obok plebanii.
 7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła /2018-07-08/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo, a o 19.00 Msza św.
 2. W środę , 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W piątek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 5. W najbliższy piątek w Ośrodku Rekolekcyjnym Caritas w Zboiskach kolejny Wieczór Miłosierdzia, który rozpocznie się o godz. 18.30. Więcej informacji w gablocie. Zapraszamy.
 6. Burmistrz Sanoka zaprasza mieszkańców dzielnicy Posada na otwarte spotkanie z Burmistrzem Miasta Sanoka Tadeuszem Pióro oraz posłem na sejm Piotrem Uruskim. Spotkanie odbędzie się 9 lipca o godzinie 17.00 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Autosan” przy ulicy Robotniczej.
 7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Zebrano 2 954 zł.
 8. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 825 zł.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

XIII Niedziela Zwykła /2018-07-01/

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W dzisiejszą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 4. Jutro po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 5. Jutro drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 6. We wtorek święto św. Tomasza, Apostoła.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 11. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 12. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 38 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy. Deklaracje są wyłożone na przygotowanym postumencie za ostatnimi ławkami, które zachęcamy aby wypełnić i do jutra do porannej Mszy św. wrzucić do środka. Więcej informacji w gablocie.
 13. Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszki w kościele na Radio Maryja – ostatnio wysłano 558 zł.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

 

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela /2018-06-24/

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lipca. Materiały są bezpłatne.
 3. Dzisiaj w Sanoku odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się Mszą św. o 13.30 w kościele Przemienienia Pańskiego a zakończy piknikiem rodzinnym w Skansenie. Nie będzie wspólnego wyjścia na Mszę św. do kościoła Przemienienia Pańskiego. Dojazd indywidualnie, we własnym zakresie. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tym marszu. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach wystawionych w przedsionku kościoła.
 4. Od jutra przez okres wakacji Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 19.00  
 5. We wtorek w parafiach Sanoka wspomnienie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona miasta.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W piątek (29.VI) Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 6.20; o godz. 10.00 oraz o godz. 19.00. Ofiary zebrane w Uroczystość św. Piotra i Pawła na wszystkich Mszach św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 8. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 10. Decyzją Księdza Arcybiskupa kończy pracę w naszej parafii ks. Wojciech Szarek – skierowany jako administrator parafii Krościenko koło Ustrzyk. Wprawdzie pozostanie jeszcze do 18 sierpnia wśród nas, ale już dzisiaj w imieniu własnym, duszpasterzy oraz całej parafii pragnę podziękować ks. Wojciechowi za 4 lata gorliwej i owocnej pracy duszpasterskiej. Życzymy wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy na nowej placówce i w codziennym życiu. Niech sam Bóg będzie nagrodą za wszelkie dobro jakie świadczył wśród nas.
 11. W najbliższą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii będą zbierać ofiary – za II kwartał - na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 12. W najbliższą sobotę tj. 30.06 br. na dziedzińcu sanockiego Zamku odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie o godz. 19.30.W programie jest modlitwa uwielbienia, świadectwa, pantomima oraz Eucharystia o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do uwielbienia Pana Jezusa i dziękczynienia za 100 lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Więcej informacji na plakacie.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii .
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XI Niedziela Zwykła /2018-06-17/

 1. Wstecz