tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

2011390

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

V Niedziela Zwykła /2023-02-05/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w czwartek po Mszy św.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W sobotę (11.II) wspomnienie N.M.P. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego – jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Dodatkowa Msza św. w naszym kościele dla chorych, starszych i cierpiących – w sobotę o godz. 10.00, podczas której będzie udzielony Sakrament namaszczenia chorych. Warunkiem jest czyste sumienie, czyli wcześniejsze skorzystanie z sakramentu spowiedzi.
 6. Zapraszamy wszystkich, kogo Pan Bóg obdarzył dobrym głosem do włączenia się w do naszego chóru parafialnego im. św., Cecylii, który w tym roku będzie przeżywał 65-tą rocznicę swojej działalności. Najbliższe spotkanie chóru w piątek o godz. 18.00 w budynku katechetycznym.
 7. W najbliższą niedzielę gościć będziemy autora Rymowanych Ewangelii i Opowieści Biblijnych Romana Kempińskiego czyli Romcia Tomcia. Poeta swoją twórczością literacką jak i muzyczną zachęcać nas będzie do czytania Pisma Świętego. Po każdej Mszy Świętej, swoje publikacje podpisuje imiennymi, rymowanymi dedykacjami.
 8. W ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” organizatorzy zapraszają na koncerty, które będą się odbywać codziennie od dzisiejszej niedzieli do piątku w Sanockim Domu Kultury o godz. 19.30. W programie m.in. dwie orkiestry kameralne; laureaci Konkursu Chopinowskiego z Hiszpanii, Polski i Korei oraz gwiazdy światowej wokalistyki. Informacje o biletach oraz zakupu można dokonać w biurze Forum w sanockim Domu Kultury w godz. Od 8.00 do 21.00.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy rozbieraniu choinek i szopki.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Irena Ziąbrowska.

Polecajmy zmarłą Irenę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

 

IV Niedziela Zwykła /2023-01-29/

 1. Dzisiaj o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św. Podczas Mszy św. o 17.00 kolędy zaśpiewa Sanocki Chór Kameralny.
 2. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lutego. Materiały są bezpłatne.
 4. W czwartek - 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 6.20, 10.00 i o 17.00. W czasie każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa gromnic.
 5. Jednocześnie 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składka w czasie Mszy świętych w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji.
 6. Również w czwartek – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. W czasie tej Mszy św. również poświęcenie gromnic.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W piątek wspomnienie św. Błażeja – z tej okazji błogosławieństwo świec i jabłek zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej.
 10. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 3 i 4 lutego, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć siebie i bliskich, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Zachęćmy także naszych bliskich i znajomych.
 11. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 12. W sobotę o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo i procesja Męskiego Różańca.
 13. Również w sobotę o godz. 16.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 14. W niedzielę wspomnienie św. Agaty – błogosławieństwo chleba, soli i wody.
 15. W dniach 24-26 luty br. w Kalwarii Pacławskiej organizowane są rekolekcje małżeńskie, podczas których można pogłębić, odnowić albo nawet odbudować więź małżeńską. Więcej informacji na plakatach.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 17. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielnyktóre są do nabycia na stoliku oraz bezpłatne „Dobre Nowiny” - a w nich wiele ciekawych artykułów między innymi o zmarłym papieżu Benedykcie XVI.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Baszak, śp. Paweł Kubik i śp. Stanisław Kucaba, którego pogrzeb będzie jutro o 13.00 w kościele..

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

 

III Niedziela Zwykła /2023-01-22/

 1. Dziękujemy zespołowi muzycznemu „Lubystok” z Krzemieńca na Ukrainie za piękny śpiew kolęd. Po Mszy św. wykonane ostaną jeszcze dwa utwory. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc dla walczących żołnierzy ukraińskich. Te ofiary są przeznaczone wyłącznie dla żołnierzy. Jest również możliwość zakupienia płyty zespołu w cenie 20 zł. Gdyby ktoś miał niepotrzebne kule, chodziki czy wózki inwalidzkie, które zostaną dostarczone żołnierzom inwalidom, to można je przekazać o godz. 15.30 na placu przy plebanii.
 2. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Zapraszamy, aby za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. O godz. 17.00 Msza św.
 3. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła;
 4. W środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. W czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa - biskupów; a w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 6. Spotkanie Grupy Biblijnej we czwartek po Mszy św. Parafialna Grupa Biblijna zaprasza chętnych do swojej wspólnoty. Czytanie i rozważanie Pisma św. jest bardziej owocne w grupie aniżeli samemu. Dzięki temu, że każdy z uczestników przeżywa spotkanie ze Słowem Bożym na swój sposób, wszyscy wyjdą ze spotkania ubogaceni osobistymi przeżyciami innych, które złożą się na bogactwo całej wspólnoty.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

 

 

II Niedziela Zwykła /2023-01-15/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie opłatkowe wszystkich grup modlitewnych i apostolskich oraz wspólne kolędowanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej w budynku starej plebanii.
 3. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich we czwartek po Mszy św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. We wtorek wspomnienie św. Antoniego – opata; w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa; a w sobotę wspomnienie św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy.
 7. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego.
 8. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej zespół muzyczny „Lubystok” z Krzemieńca na Ukrainie, oraz po sumie okazja wysłuchania  koncertu kolęd; a przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc dla walczących.
 9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w tym roku. Po przerwie spowodowanej pandemią, był to czas spotkania w gronie rodziny; modlitwy i błogosławieństwa; wzajemnego poznania oraz podzielenia się wieloma problemami. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, dobrą i życzliwą atmosferę oraz postawę chrześcijańską. Dziękujemy za ofiary złożone w domach lub w kościele na tacę. „Bóg zapłać”.
 10. Gdyby jakaś rodzina została pominięta z wizytą duszpasterską, lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii do piątku; i w najbliższą sobotę odwiedzimy tych, którzy będą wpisani od godz. 9.00.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 12. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Alicja Michna.

Polecajmy zmarłą Alicję Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego /2023-01-08/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w piątek po Mszy św.
 5. W następną niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie grupy modlitewne i apostolskie na opłatek i wspólne kolędowanie w budynku starej plebanii.
 6. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się i wzięli udział w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Orszaku Trzech Króli.
 7. Również podziękowanie za ofiary na Radio Maryja złożone do skrzynki na filarze. Przekazano 735 zł.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”
 10. Od jutra dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej /kolędy/ - codziennie od godz. 15.30;

Poniedziałek: ul. Wolna domy prywatne; ul. Robotnicza blok 82a, Rzemieślnicza 23; Lipińskiego 118, 120, 122, 124; Akacjowa, Murarska, Zgórska

Wtorek: ul. Topolowa 7, 9, 11, 15 oraz ul. Nowa

Środa: ul. Wolna 12, 46, 48 oraz Stawowa, Lipowa i Cmentarna

Czwartek: ul. Wolna bloki 8, 8a, 10 oraz ul. Stróżowska domy prywatne i bloki 5, 20a i 20b.

Piątek: ul. Stróżowska – bloki 20, 22, 24, 26 i 28

Sobota: od godz. 9.00 – ul. Sowia, Wilcza, Rysia, Okrzei, Kluski i Wierzbowa

           od godz. 15.30 w sobotę: ul. Stróżowska – bloki 30, 32, 34, 36, 38 i 40.

 

 

 

Świętej Bożej Rodzicielki /2023-01-01/

 1. Dzisiaj Msza św. popołudniowa o godz. 17.00.
 2. Jutro - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypomnienie - obchodząc pierwsze piątki miesiąca, jeśli nie ma grzechu ciężkiego, nie trzeba się w tym dniu spowiadać lecz przyjąć Komunię św.
 4. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 5. W piątek I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli). Msze św. jak w niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Tradycyjnie będzie możliwość nabycia kredy i kadzidła.
 7. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 8. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, tak jak w latach wcześniejszych, odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.10, aby rozdać śpiewniki i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka. O godz. 13.20 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 6 i 7 stycznia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć swoje troski, wypraszając Boże błogosławieństwo w Nowym Roku; a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 10. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 11. W najbliższą sobotę, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo i procesja Męskiego Różańca.
 12. Również w najbliższą sobotę o godz. 16.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 13. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień.
 14. W niedzielę za tydzień Święto Chrztu Pańskiego.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w t tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 16. Od jutra dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej /kolędy/ w naszej parafii – od poniedziałku do czwartku od godz. 15.30. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

Poniedziałek: ul. Robotnicza bloki 9 i 21

Wtorek: ul. Robotnicza 13

Środa: ul. Robotnicza 23 oraz domy prywatne przy ul. Rzemieślniczej

Czwartek: ul. Rzemieślnicza 6, 13, 15, 17 i 27

W piątek kolędy nie będzie

Sobota: od godz. 9.00 - domy prywatne przy ul. Robotniczej, Wspólna, Wiosenna, Jesienna, Działkowa oraz Łany, Porcelanowa, Ceramiczna, Karpacka, Beskidzka

            natomiast od 15.30 w sobotę– Stróże Wielkie

 

 

 

Święto św. Szczepana /2022-12-26/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. porannej i wieczornej możliwość błogosławieństwa wina.
 3. W środę święto Świętych Młodzianków.
 4. W piątek święto Świętej Rodziny.
 5. W sobotę zakończenie Roku Pańskiego 2022. O godz. 15.30 uroczyste nieszpory, natomiast Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie.
 7. W niedzielę za tydzień, na Mszę św. o godz. 11.30, zapraszamy małżeństwa, które zostały zgłoszone w zakrystii i którym zostanie wręczone błogosławieństwo Ks. Abpa Metropolity Przemyskiego.
 8. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii.
 9. Jest to czas modlitwy rodzinnej i spotkanie z kapłanem, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy byli w swoich mieszkaniach. Wizyta ma charakter religijny, dlatego na stole stawiamy krzyż, wodę święconą i zapalone świece. Będzie to okazja do poświęcenia mieszkania, uzupełnienia kartoteki parafialnej i rozmowy na tematy religijne. Ofiarę składamy  księdzu lub w kopercie na tacę w kościele z napisem „kolęda”.
 10. W środę i czwartek kolęda będzie od rana, natomiast w piątek od godz. 15.30.
 11. Gdyby jakaś rodzina została pominięta lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii. Tych, którzy będą wpisani odwiedzimy po zakończeniu wizyty w parafii.

 

Środa – od godz. 9.00  - ul. Lipińskiego od przejazdu kolejowego do końca, bez ulic bocznych.

Czwartek od 9.00 - Szklana Górka – ulice: Jasińskiego, Wichrowa, Zagumna, Kilińskiego, Słoneczna, Wołka, Kasprzaka, Szklana, Stolarska, Kołłątaja, Leśna

Piątek od godz. 15.30 - ul. Reja, Reymonta, Lwowska domy prywatne, Lwowska 16, Dworcowa 1, 39, 41, Dworcowa domy prywatne oraz ul. Robotnicza 5.

 

              Plan kolędy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

 

 

      Polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sabina Jasik-Zając, której pogrzeb będzie jutro o 14.00 w kościele; śp. Piotr Łepkowski, którego pogrzeb będzie w środę o 10.00 w kościele; oraz śp. Marek Wojtoń, którego pogrzeb będzie również w środę o 13.00 w kościele.   Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

 

Uroczystość Bożego Narodzenia /2022-12-25/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutro św. św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 3. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. porannej i wieczornej możliwość błogosławieństwa wina.
 4. Od wtorku Msze św. poranne o 6.20.
 5. W środę święto Świętych Młodzianków.
 6. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii. Plan kolędy na ten tydzień zostanie podany w dniu jutrzejszym.
 7. Serdeczne podziękowanie, p. Agacie, młodzieży, mężczyznom oraz wszystkim którzy się zaangażowali - za przygotowanie szopki i choinek oraz udekorowanie kościoła na święta.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w t tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami są do nabycia świąteczne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” w cenie po 10 zł.
 10. Łukasz Rygiel z Kuby przesyła życzenia:

  Drodzy Kapłani, Drodzy Parafianie Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku i Przyjaciele Misji!

             Życzę Wam pięknych, dobrych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Niech Boże Dziecię darzy Was łaską zdrowia i mocnej wiary. Życzę potrzebnych łask i błogosławieństwa na cały Nowy Rok 2023.

  Niech serca Wasze i Waszych rodzin napełnią się pokojem a Nowonarodzony Pan wynagradza dobro, którym potraficie dzielić się z innymi.

     Dziękuję za Waszą pamięć i pomoc oraz zapewniam o modlitwie w Waszej intencji.

    Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!


      Łukasz Rygiel            Perico – Kuba, Boże Narodzenie, 2022 r.

     

      Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sabina Jasik-Zając, której pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w kościele; śp. Piotr Łepkowski, którego pogrzeb będzie w środę o 10.00 w kościele; oraz śp. Marek Wojtoń, którego pogrzeb będzie również w środę o 13.00 w kościele.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

IV Niedziela Adwentu /2022-12-18/

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Dlatego zapraszamy o godz. 16.30 na nabożeństwo, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy, szczególnie naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. O 17.00 Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą jest rozprowadzane w symbolicznej formie sianko na stół wigilijny.
 3. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej rozprowadzają stroiki świąteczne.
 4. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00.
 5. Parafialna spowiedź adwentowa będzie w czwartek: rano od godz. 9-ej do 11-ej oraz po południu od 15-ej do 17-ej. Gdyby była potrzeba będziemy jeszcze spowiadać bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy, aby korzystać z sakramentu spowiedzi również w inne dni – spowiadamy zawsze pół godziny przed każdą Mszą św.
 6. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek po Mszy św.
 7. W piątek zakończenie Mszy św. roratnich.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Sobota jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msza św. o 6-ej rano; natomiast nie będzie Mszy św. wieczornej. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym wymiarze tego wieczoru. Przed wieczerzą modlimy się wspólnie, czytamy Pismo św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy. Zaprośmy na wieczerzę ludzi samotnych.
 10. W noc Bożego Narodzenia o godz. 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 11. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 12. W zakrystii można jeszcze nabywać opłatki wigilijne.
 13. Przypominamy, że są do nabycia w zakrystii tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym w cenie 10 zł..
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nich artykuły wprowadzające nas w atmosferę świąt.

 

      Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Aleksandra Kogut.

Polecajmy zmarłą Aleksandrę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

III Niedziela Adwentu /2022-12-11/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00.
 3. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym w czwartek po Mszy św.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Od soboty, tj. 17 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 6. Parafialna spowiedź adwentowa będzie we czwartek w następnym tygodniu.
 7. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do piątku wieczorem. Odwiedzimy ich w sobotę od godziny 9.00.
 8. W tym tygodniu przypadają kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin.
 9. W liturgii we wtorek wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy; a w środę św. Jana od Krzyża - - kapłana i doktora Kościoła;
 10. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Ofiary złożone z tej okazji, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i potrzeby parafii.
 11. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą będzie rozprowadzane w symbolicznej formie sianko na stół wigilijny.
 12. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła jest kiermasz rękodzieła bożonarodzeniowego wykonanego przez Seniorów z Caritas przy ul. Kościelnej.
 13. Natomiast dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej rozprowadzają kartki świąteczne.
 14. Starosta Sanocki i Dyrektorzy Sanockich Muzeów zapraszają dnia 18 grudnia 2022 r. w godzinach 11-1430 na Rynek Galicyjski w Skansenie na XI Jarmark Bożonarodzeniowy. Więcej informacji w gablocie i na plakatach.
 15. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 10 zł.
 16. Komitet Budowy Pomnika św. Michała Archanioła składa serdeczne podziękowania za dobre serce, pomoc, ofiarność i hojność, które przyczyniły się do powstania tego pięknego pomnika. Wszystkie zobowiązania zostały spłacone. Więcej informacji w gablocie.
 17. Ks. Jan Radoń z Kazachstanu dziękuje za życzliwość i modlitwy oraz złożone ofiary. Zebrał 4 700 zł.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

      Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Pelc, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10.00 w kościele.        

Polecajmy zmarłego Zdzisława Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

 

II Niedziela Adwentu /2022-12-04/

  1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
  2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  3. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00.
  4. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, dlatego po Mszy św. wieczornej, św. Mikołaj tradycyjnie przyjdzie w budynku katechetycznym do grzecznych dzieci oraz z grup parafialnych. Biuro św. Mikołaja będzie już czynne od godz. 16.30.
  5. W środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  6. W czwartek 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o 6.00, 10.00 i o 17.00.          
  7. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny „Godzina Łaski dla świata” od 12.00 do 13.00.
  8. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia podczas Mszy św. o godz. 17.00 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.
  9. Spotkanie Rodzin Rycerstwa Niepokalanej w czwartek po Mszy św.
  10. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym w czwartek w następnym tygodniu.
  11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
  12. W najbliższą sobotę po wieczornej mszy (Ok. 18:30) w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, odbędzie się wyjątkowy Koncert „Soli Deo Gloria”. Wykonawcami koncertu będą uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I st. w Rymanowie oraz uczniowie szkół muzycznych w Krośnie i Sanoku oraz zaproszeni goście z czołowych polskich zespołów. W przedsięwzięciu weźmie udział ok. 140 wykonawców. Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale organizatorzy będą zbierać dowolne datki na rzecz Milenki Zimy - podopiecznej Fundacji Słoneczko. Zapraszają: Stowarzyszenie PRO ARTIS i Szkoła Muzyczna I st. Rymanowie

  13. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Ofiary złożone z tej okazji, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i potrzeby parafii.
  14. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 10 zł.
  15. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie kiermasz rękodzieła bożonarodzeniowego wykonanego przez Seniorów z Caritas przy ul. Kościelnej.
  16. Natomiast dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 przed i po mszach świętych o 10.00 i 11.30 będą sprzedawać własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne przez uczniów szkoły i ich rodziców. Dochód z akcji zostanie przekazany na cele SP3 i jej uczniów. Zachęcamy do udziału wsparcia uczniów poprzez zakup kartek i ozdób świątecznych..
  17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
  18. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatnie „Dobre Nowiny”.

 

      Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Marta Rysz.        

Polecajmy zmarłą martę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

I Niedziela Adwentu /2022-12-27/

 1. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo wypominkowe oraz modlitwa przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek są wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele grudnia.
 3. Od jutra Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Nie będzie Mszy św. o 6.20.
 4. Od jutra rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Będziemy modlić się w intencji życia i rodzin, które przeżywają obecnie swój kryzys.
 5. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich we czwartek po Mszy św.
 6. W piątek drugi dzień miesiąca, o godz. 19.00 zapraszamy a adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 2 i 3 grudnia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć swoje troski, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 10. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 11. W najbliższą sobotę, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo i procesja Męskiego Różańca.
 12. Również w najbliższą sobotę o godz. 16.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 13. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
 14. W środę: św. Andrzeja Apostoła, a w sobotę św. Franciszka Ksawerego misjonarza.
 15. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Zadbajmy również o to aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz. Ofiary złożone z tej okazji, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i potrzeby parafii. Dziękujemy za zrozumienie.
 16. Przypominamy, aby w zakrystii wpisać małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (tj. 25, 50 i 60 lat małżeństwa). W święto Świętej Rodziny w czasie Mszy św. o godz. 11.30 modlitwą dziękczynną otoczymy te małżeństwa. Dla Jubilatów będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity.
 17. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 10 zł.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatnie „Dobre Nowiny”. Znajdziemy w nich wiele artykułów wprowadzających nas w czas adwentu.

 

      Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Zofia Łepkowska, której pogrzeb będzie jutro o 14.00 w kościele.        

Polecajmy zmarłą Zofię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

 

Uroczystość Chrystusa Króla /2022-11-20/

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów EMAUS.
 3. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, oraz modlitwa w intencji rodzin, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 4. Zbliża się wspomnienie św. Mikołaja. Przez cały rok ministranci i inne grupy młodzieżowe usługują na rzecz całej wspólnoty parafialnej. W ramach wdzięczności w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary dla nich na upominki mikołajowe.
 5. Również dzisiaj młodzież oazowa przy wyjściu z kościoła będzie rozdawać dzieciom zaproszenia na „Bal andrzejkowy”, który odbędzie się w najbliższą sobotę w budynku katechetycznym od godz. 15.30.
 6. W liturgii Kościoła we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, w czwartek świętych męczenników koreańskich Andrzeja i towarzyszy.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu.
 9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 będą (zostały) poświęcone opłatki wigilijne. Tak jak w ostatnich latach, opłatki będzie można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie. Zadbajmy również o to aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz. Ofiary złożone z tej okazji, będą odnotowywane i będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i potrzeby parafii. Dziękujemy za zrozumienie.
 10. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 30 zł.
 11. Za tydzień będziemy gościć ks. Jana Radonia z Kazachstanu i będzie możliwość wsparcia tamtejszej wspólnoty.
 12. Jeszcze tym tygodniu, na prośbę parafian, w przedsionku głównym kościoła, będzie przygotowane miejsce na zniszczone dewocjonalia i prosimy je z szacunkiem tam składać przed lub po każdej Mszy św.
 13. Parafia w Zahutyniu organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 15 do 22 stycznia 2023 Więcej informacji w parafii w Zahutyniu.. 
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

      Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Stanisław Masłyk, którego pogrzeb będzie jutro o 13.00 w kościele.        

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła /2022-11-13/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.