tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1691185

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

XXIX Niedziela zwykła /2021-10-17/

 1. Dziękujemy Ojcom Oblatom z Zahutynia za dzisiejsze Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość nabycia kalendarza na następny rok.
 2. Dzisiaj o 16.15 różaniec oraz modlitwa w intencji rodzin, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, którą poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła Rejonu Sanockiego, a o 17.00 Msza św.
 3. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji; szczególnie o misjonarzach, których znamy i tych którzy pracowali w naszej parafii: ks. Łukaszu Ryglu z Kuby – jutrzejszym solenizancie i ks. Mariuszu Stawarzu z Kazachstanu.
 4. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na misje.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Łukasza Ewangelistę - modlimy się w intencji służby zdrowia; w środę – św. Jana Kantego; w piątek – św. Jana Pawła II.
 7. Na ołtarzach bocznych wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 8. W najbliższą niedzielę będziemy gościć ks. Łukasza z Kuby, który opowie o swojej pracy misyjnej, a przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

XXVIII Niedziela zwykła /2021-10-10/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy „Dzień Papieski”. Przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - Żywy Pomnik św. Jana Pawła II. Ze swej strony dziękujemy za wsparcie i zrozumienie dla tak szczytnej idei. 
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po Mszy św.
 4. W środę 13-ty dzień miesiąca – zakończenie nabożeństw fatimskich i procesja różańcowa z figurą Matki Bożej po Mszy św. o godz. 17.00.
 5. Przypominamy, że w środę na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej.
 6. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresy z Avila – dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W piątek Honorowa Straż N,S.P.J. przeżywa 30 rocznicę powstania w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich Członków Straży Honorowej N.S.P.J. oraz czcicieli Serca Jezusowego do uczestnictwa w adoracji o godz. 16.00 a następnie na Mszę św.
 10. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny.
 11. Na bocznych ołtarzach: św. Andrzeja Boboli i Miłosierdzia Bożego wystawione są karteczki do wypominek. Tak jak w ubiegłym roku, na każdej kartce jest wybita data dnia, w którym dane wypominki będą wyczytywane. Karteczki są poukładane po 3 dni w każdym stosie. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku. Prosimy zapamiętać datę, która jest na kartce, ponieważ nie będą wywieszane listy w gablocie.
 12. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Ojców Oblatów z Zahutynia, którzy będą rozprowadzali kalendarze misyjne na kolejny rok.
 13. Spotkanie Burmistrza Miasta Sanoka z mieszkańcami odbędzie się w najbliższy czwartek 14 października o godz. 18.00 w Centrum Usług Senioralnych przy ul. Kościelnej 1 – budynek Caritas. Więcej informacji na plakacie.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny”,  które są do nabycia na stoliku.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Danuta Kozakowska i śp. Andrzej Twardy.

Polecajmy zmarłą Danutę i zmarłego Andrzeja Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XXVII Niedziela zwykła /2021-10-03/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Od jutra tj. 4 października Msze św. w dni powszednie o godz. 17:00
 4. Jutro wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. s. Faustyny Kowalskiej.
 5. W czwartek 7.X. Matki Bożej Różańcowej – odpust w naszej parafii. Msze św. o 6.20, o 10.00 dla tych którzy nie mogą uczestniczyć wieczorem, oraz uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 17.00.
 6. Przypominamy, że w środę na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższą sobotę Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Jarosławskiej Kolegiaty. Więcej informacji na plakacie.
 9. Za tydzień cała Polska będzie przeżywać kolejny Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 10. W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu w dniach 3-7 października odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Zachęcamy, aby duchowo uczestniczyć w tej modlitwie poprzez słuchanie transmisji w Radio FARA. Na antenie Radia FARA będą transmitowane wieczorne Eucharystie o godz. 18:00 oraz katechezy.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 12. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny”,  które są do nabycia na stoliku.

 

 

XXVI Niedziela zwykła /2021-09-26/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła – Patrona Sanoka, a o 17-ej Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca października.
 3. Msze św. popołudniowe do końca tygodnia jeszcze o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 6. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Za odmówienie różańca zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ilekroć odmawiany jest on w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Harmonogram nabożeństw różańcowych prowadzonych przez poszczególne grupy parafialne wywieszony jest w gablocie.
 7. Zwracamy się z zachętą i zaproszeniem do wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej, aby różaniec był przez nie prowadzony w każdą środę. Niech to będzie szczególny dzień dla Szkoły Podstawowej. Te prośbę kierujemy również do rodziców i dziadków, aby dzieciom i wnukom o tym przypominali.
 8. Rodziców dzieci klas III-ich, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we czwartek po Mszy św. Natomiast dzieci otrzymają różance w najbliższą niedzielę na Mszy św. o 10.00.
 9. W sobotę drugi dzień miesiąca, zapraszamy już o godzinę wcześniej, tj. o 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 10. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie w budynku nowej plebanii.
 11. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 1 i 2 października, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć swoje troski, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych. Na czas adoracji, z inicjatywy Akcji Katolickiej naszej parafii, w kościele na ławkach będą wystawione książki, z których będzie można korzystać podczas modlitwy.
 12. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 13. Jutro wspomnienie św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława – męczennika; w środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – dzień imienin ks. Rafała – pamiętajmy o Solenizancie w modlitwach; w czwartek wspomnienie św. Hieronima – doktora Kościoła; w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; a w sobotę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Również „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na dokończenie remontu wewnątrz Domu Miłosierdzia dla osób z niepełnosprawnością w Przeworsku prowadzonego przez Fundację „WZRASTANIE”. Zostało zebranych 4 696 zł. Dziękujemy również przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zaangażowali się w tę zbiórkę.
 16. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny”,  które są do nabycia na stoliku.

 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Keck, której pogrzeb będzie jutro o 12.00 w kościele.

Polecajmy zmarłą Marię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XXV Niedziela zwykła /2021-09-19/

 1. Dziś o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj Niedziela Środków Masowego Przekazu, modlimy się za pracowników mediów. Składka mszalna przeznaczona jest na Archidiecezjalne Radio FARA.
 3. Przy wyjściu z kościoła w dzisiejszą niedzielę jest możliwość złożenia ofiary na dokończenie remontu wewnątrz Domu Miłosierdzia dla osób z niepełnosprawnością w Przeworsku prowadzonego przez Fundację „WZRASTANIE”.
 4. Spotkanie dla Rodziców kandydatów do bierzmowania w zwartek 23 września po mszy wieczornej 
 5. Młodzież klasy VI złoży prośbę o sakrament bierzmowania w najbliższą niedziele (26 września) na Mszy św. o godzinie 11:30 
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się w najbliższą sobotę 25 września; wyjazd o godz. 7.30 z parkingu obok kościoła. Są jeszcze wolne miejsca i można zapisać się w zakrystii. Dlatego wszystkich, którzy mogą w tym dniu włączyć się w wielką modlitwę naszej archidiecezji zapraszamy do wzięcia udziału.
 8. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXX Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach 20 – 30 września. Szczegółowy program festiwalu na plakatach przed kościołem.
 9. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy współudziale Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Józefa w Komańczy i Powiatu Sanockiego zapraszają na uroczystą Mszę św. dziękczynną za beatyfikację błogosławionego kard. Wyszyńskiego w niedzielę 26 września o godz. 10.00 oraz odsłonięcie i poświęcenie kamienia upamiętniającego to wydarzenie w Komańczy na placu przy szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Piotr Nanaszko, Mieczysław Przystasz i śp. Gracjan Sawczak.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

XXIV Niedziela zwykła /2021-09-12/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12.00 odbędzie się /odbyła się/ msza beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego, z której transmisję na żywo przekażą wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne. Oglądanie transmisji, do której zachęcamy, nie zwalnia z niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. w kościele.
 3. Z tej okazji w kaplicy św. Józefa znajduje się wystawa poświęcona kard. Wyszyńskiemu. Wstawiony jest również koszyk z myślami Ks. Kardynała. Natomiast przy wyjściu z kościoła, na stoliku jest książeczka ukazująca postać kard. Wyszyńskiego w cenie 5 zł.
 4. Jutro 13-ty dzień miesiąca i nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczorowej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 5. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w środę wspomnienie NMP Bolesnej.
 6. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym w czwartek po Mszy św.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Szczególna zachęta dla dzieci i młodzieży do uczestnictwa we Mszy św.
 9. Za tydzień składka mszalna przeznaczona jest na Archidiecezjalne Radio FARA.
 10. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXX Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach 20 – 30 września. Szczegółowy program festiwalu na plakatach przed kościołem.
 11. Przypominamy, że spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbywają się w każdy 2-gi poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 w budynku katechetycznym. Najbliższe jutro. Do Poradni należy zgłosić się co najmniej 6 miesięcy przed planowanym ślubem.
 12. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce będzie w sobotę 25 września br. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł.
 13. Od najbliższej środy - 15 września w parafii Chrystusa Króla w Sanoku rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie.
 14. Wczoraj ks. abp. Adam Szal z okazji 30-lecia Fundacji „WZRASTANIE” poświęcił remontowany Dom Miłosierdzia w Przeworsku dla osób z niepełnosprawnością. Potrzeba wsparcia na dokończenie remontu wewnątrz budynku oraz zakup odpowiedniej aparatury i sprzętu. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to dzieło, to będzie możliwość złożenia ofiary przy wyjściu z kościoła w następną niedzielę.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 16. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XXIII Niedziela zwykła /2021-09-05/

 1. Dzisiaj o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w czwartek po Mszy św.
 4. W środę święto Narodzenia NMP
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Ruch Rodzin Nazaretańskich zapraszamy na spotkanie we czwartek po Mszy św.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św.. Zapraszamy również osoby, które chciałyby uczestniczyć.
 9. Młodzież starszą, która nie przystąpiła jeszcze do sakramentu bierzmowania, a chciałaby przyjąć ten sakrament, zapraszamy na spotkanie w sobotę po Mszy św.
 10. W najbliższą niedzielę beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do uczestniczenia w tej uroczystości poprzez transmisję telewizyjną. Jednocześnie przypominamy, że nie zwalnia to od uczestnictwa fizycznego na Mszy św. niedzielnej w kościele.
 11. Rektorat św. Maksymiliana w Sanoku zaprasza na „II Rodzinny Bieg św. Maksymiliana”Początek biegów w sobotę 11 września o godz. 13.00. Bieg odbędzie się na trasie 2, 5 i 10 kilometrów. Start i meta przy Kaplicy św. Maksymiliana, ul. Zagrody 10. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: maksymilian.przemyska.pl oraz na plakatach.
 12. Od 15 września w parafii Chrystusa Króla w Sanoku rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 14. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Alojzy Drwięga.

Polecajmy zmarłego Alojzego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XXII Niedziela zwykła /2021-08-29/

 1. Dzisiaj o godz.18.30 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a o 19.00 Msza św.
 2. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca września.
 3. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o 17.00.
 4. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego jutro i we wtorek pół godziny przed Mszą św. oraz w pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 5. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w środę o godz. 8.00.
 6. W czwartek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi. Gdyby byli chorzy, którzy chcieliby, aby w pierwsze piątki odwiedzać ich z Najświętszym Sakramentem - prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii do czwartku.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 3 i 4 września, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć swoje troski, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 10. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 11. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 12. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity zakończył pracę w naszej parafii Tadeusz Piwiński, któremu składamy serdeczne podziękowanie za ten czas i pamiętamy w modlitwie.
 13. Natomiast witamy w dniu dzisiejszym Bożydara Sztank, pochodzącego z parafii Uherce Mineralne i życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej, w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym. Aby zawsze dobrze czuł się wśród nas i abyśmy wspólnie tworzyli naszą wspólnotę.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny”.

 

 

 

 

 

XXI Niedziela zwykła /2021-08-22/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a następnie o 00 Msza św.
 2. We wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła, we czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej /Msze św. o 6.20 i o 19.00/, w piątek wspomnienie św. Moniki, a w sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W najbliższą sobotę organizowana jest z naszej parafii jednodniowa pielgrzymko – wycieczka podczas której będzie zwiedzanie obozu zagłady w Oświęcimiu oraz muzeum w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości. Koszt wyjazdu wraz z biletami oraz obiadem 120 zł. Zapisy wraz z wpłatą do najbliższej środy włącznie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd w sobotę o godz. 5.30 z parkingu obok kościoła.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 6. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Janina Muryn i Janina Bentkowska.

Polecajmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

 

XX Niedziela zwykła /2021-08-15/

 1. Dziś o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 19.00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. Rektorat przy kaplicy św. Maksymiliana zaprasza w dniu dzisiejszym na piknik rodzinny od godz. 15.00. Więcej informacji na plakacie.
 4. Starosta Sanocki we współdziałaniu z parafię Przemienienia Pańskiego zapraszają w dniu dzisiejszym na wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych i żołnierskich na dziedziniec sanockiego zamku od godz. 18.30.
 5. W sobotę 28 sierpnia organizowana jest z naszej parafii jednodniowa pielgrzymko – wycieczka podczas której będzie zwiedzanie obozu zagłady w Oświęcimiu oraz muzeum w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Zachęcamy, aby skorzystać z tej możliwości. Koszt wyjazdu wraz z biletami oraz obiadem 120 zł. Zapisy wraz z wpłatą do 25 sierpnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 7. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Patryk Kurkarewicz, którego pogrzeb będzie w środę o godz. 12.00 w kościele; różaniec godzinę wcześniej. Pochówek na cmentarzu południowym.

Polecajmy zmarłego Patryka Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

 

 

XIX Niedziela zwykła /2021-08-08/

 1. Dzisiaj o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o 19.00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. W piątek 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o 19.00 procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 4. W najbliższą niedzielę 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
 5. W sobotę 28 sierpnia organizowana jest z naszej parafii jednodniowa pielgrzymko – wycieczka podczas której będzie zwiedzanie obozu zagłady w Oświęcimiu oraz muzeum w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Koszt wyjazdu wraz z biletami oraz obiadem 120 zł. Zapisy do 25 sierpnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 7. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XVIII Niedziela zwykła /2021-08-01/

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca sierpnia.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski i zgodnie z decyzją Metropolity Przemyskiego, w dzisiejszą niedzielę, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym powodziami w Niemczech, Belgii i Holandii przez pośrednictwo Caritas.
 5. Jutro drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 6. W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianney`a – patrona kapłanów; w modlitwie polecajmy wszystkich duszpasterzy.
 7. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 18.00.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 6 i 7 sierpnia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 10. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 11. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 12. Decyzją matki Prowincjalnej Sióstr Służebniczek, ze względu na brak powołań, kończą pracę w naszej parafii siostry zakonne. Na ręce Przełożonej - s. Renaty składamy podziękowanie, wszystkim siostrom pracującym przez prawie 60 lat, za wieloletnią pracę katechetyczną, a zwłaszcza w zakrystii. „Bóg zapłać!” Teraz tę funkcję przejmie dwóch panów, którym życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 14. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Genowefa Menet, której pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00 w kościele, a różaniec godzinę wcześniej; natomiast pochówek na cmentarzu w Zasławiu.

Polecajmy zmarłą Genowefę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XVII Niedziela zwykła /2021-07-25/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Michała Archanioła oraz modlitwa w intencji kierowców, a następnie o 00 Msza św.
 2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
 3. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA POLSKA prowadzi „Akcję św. Krzysztofa” kierując apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu w dniu błogosławieństwa samochodów, posługując się hasłem: „1 grosz za 1 kilometr jazdy”.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 6. W ostatnich dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.
  Przewodniczący Episkopatu Polskiw wystosowanym na tę okoliczność apelu prosi, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Zgodnie z decyzją Metropolity Przemyskiego, zbiórka do puszek na ten cel, będzie przeprowadzona w naszej parafii w następną niedzielę.  
 1. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 2. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XVI Niedziela zwykła /2021-07-18/

 1. Dzisiaj o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 19.00 Msza św.
 2. W czwartek święto św. Marii Magdaleny; w piątek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy, a w sobotę wspomnienie św. Kingi.
 3. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry.
 4. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają foldery informacyjne z prośbą o modlitwę za misjonarzy naszej Archidiecezji.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 7. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Mysińska i śp. Władysław Kurkarewicz.

Polecajmy zmarłą Janinę i zmarłego Władysława Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XV Niedziela zwykła /2021-07-11/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza św.
 2. W tym tygodniu wspomnienie: jutro – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; a w piątek NMP z Góry Karmel.
 3. We wtorek 13-ty dzień miesiąca i nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczorowej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W kaplicy św. Józefa znajduje się wystawa pamiątek związanych z papieżem seniorem Benedyktem XVI z okazji jego 70 rocznicy święceń kapłańskich, przygotowana przez ks. Rafała.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 7. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Halina Bodziak i śp. Adam Albigowski.

Polecajmy zmarłą Halinę i zmarłego Adama Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła /2021-07-04/

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5.  „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 6. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny”.

 

      Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Marek Grabowski.  Polecajmy zmarłego Marka Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

 

XIII Niedziela Zwykła /2021-06-27/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lipca.
 3. Od jutra przez okres wakacji Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 19.00
 4. We wtorek (29.VI) Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 6.20; o godz. 10.00 oraz o godz. 19.00. Ofiary zebrane w Uroczystość św. Piotra i Pawła na wszystkich Mszach św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. W środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 8. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 9. W piątek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 10. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 2 i 3 lipca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 11. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 12. W najbliższą sobotę 14-ta rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej – Matki Nowego Życia w Zagórzu oraz odpust. Uroczysta Msza św. w sanktuarium w Zagórzu o godz. 18.00.
 13. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
 14. Ojcowie Franciszkanie w dzisiejszą niedzielę, czyli 27 czerwca, zapraszają na Piknik Parafialny, który odbędzie się na przyklasztornym parkingu. Podczas pikniku loterie, grillowanie, lody, smaczne ciasta, zabawy dla dzieci, ciekawe ekspozycje, koncert zespołu Fioretti i wiele innych atrakcji. Szczegóły dotyczące pikniku na plakatach, na stronie internetowej oraz parafialnym profilu facebooka.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 16. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 17. W trosce o bezpieczeństwo rodzin wielopokoleniowych Burmistrz Miasta Sanoka zachęca mieszkańców ziemi sanockiej do udziału w piknikach rodzinnych w poszczególnych dzielnicach miasta, podczas których będzie możliwość zaszczepienia. Więcej informacji na plakatach oraz ulotkach wystawionych w przedsionku kościoła.

 

 

 

XII Niedziela Zwykła /2021-06-20/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i modlitwa przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza święta.
 2. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego z zachowaniem obowiązujących przepisów w piątek o godz. 8.00.
 4. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W sobotę w parafiach Sanoka wspomnienie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona miasta.
 7. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 41 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Ze względów epidemiologicznych podobnie jak w ubiegłym roku pielgrzymka będzie odbywać się w formie sztafetowej. Więcej informacji w gablocie.
 8. Jako organista podejmuje pracę w naszej parafii p. Łukasz Wojewoda, któremu życzymy wielu łask Bożych i błogosławieństwa.
 9. W imieniu Komitetu Odbudowy Kapliczki przy ul. Lipińskiego i Murarskiej dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na wypłacenie rachunków za wykonane prace. Zebrano 4274,40 zł i 5 funtów.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”

 

Wstecz