tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

2091051

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /2023-06-04/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i litania do Serca Pana Jezusa oraz zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek są jeszcze wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca czerwca.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 5. W środę o godz. 17.00 przy klasztorze oo. Franciszkanów spotkanie dla dziewczynek komunijnych i rocznicowych oraz próba sypania kwiatów na Boże Ciało.
 6. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30 i 10.00, a wieczorem o 17.00. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta przy kościele OO Franciszkanów i następnie procesja do kościoła Chrystusa Króla. Nie będzie u nas w kościele Mszy św. o godz. 11.30. Wspólne wyjście procesji z naszego kościoła na Mszę św. do OO Franciszkanów o godz. 9.20. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tej Uroczystości.
 7. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w następny czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
 9. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub na misje.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. W tym roku, dnia 16 maja w wyniku pożaru straciły dobytek całego życia dwie nasze parafianki, panie: Regina i Maria. Pożar pozbawił ich wszystkiego co posiadały. Doszczętnie spłonął ich dom, a kobiety cudem uniknęły śmierci. Pomoc zaoferowały im już osoby prywatne i różne Stowarzyszenia, jednak to ciągle za mało. Dlatego w następną niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc. Prosimy o wsparcie.
 12. Jest możliwość zorganizowania z naszej parafii pielgrzymki do Ziemi Świętej, w promocyjnej cenie 800 dolarów plus 1500 zł, od 27 stycznia do 3 lutego 2024 r. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Prośba, aby zainteresowani zgłosili się do następnej niedzieli w kancelarii lub w zakrystii.
 13. „Bóg zapłać” mężczyznom, którzy w tym tygodniu pracowali przy przygotowaniu sceny i otoczenia do naszego pikniku parafialnego. Zapraszamy jeszcze jutro na godz. 16.00 aby dokończyć prace przy scenie.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku. Jest również nowe pismo – kwartalnik „Niedziela. Magazyn” w cenie 15 zł.

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /2023-05-28/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca czerwca.
 3. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 4. W środę zakończenie nabożeństw majowych; od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 6. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich w czwartek wieczorem.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 17.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W piątek - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 10. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 2 i 3 czerwca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć siebie, rodzinę i wszystkie sprawy, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszelkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 11. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 12. W najbliższą sobotę, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo Męskiego Różańca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn: młodych i starszych oraz ojców wraz z synami do tej szczególnej modlitwy wynagradzającej w duchu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca.
 13. Również w najbliższą sobotę o godz. 17.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 14. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 15. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Wyjazd w sobotę 17.VI. br. o godz. 6-ej rano z przystanku MKS obok budynku Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 80 zł. Zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 16. W dzisiejszą niedzielę, Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Sanoku, organizują w sanockim Skansenie koncert muzyki chrześcijańskiej pt. „Rozpaleni Duchem” o godz. 18.30. Więcej informacji na plakacie.
 17. W niedzielę 18 czerwca planowany jest piknik rodzinny, w ogrodzie przy budynku katechetycznym, z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka oraz zakończenia roku szkolnego. W związku z tym zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy w przygotowaniu sceny i otoczenia, w najbliższy czwartek na godzinę 16.00.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne. 
 19. Ksiądz Łukasz z Kuby składa serdeczne podziękowanie za życzliwość i złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na pomoc dla misji na Kubie. Zostało zebrane 10 010 zł i 210 dolarów. „Bóg zapłać” również Radzie Parafialnej za pomoc w tej zbiórce.
 20. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Andrzej Długosz

Polecajmy zmarłego Andrzeja Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego /2023-05-21/  

 1. Dziękujemy ks. Łukaszowi Ryglowi za dzisiejsze Słowo Boże i podzielenie się refleksją na temat pracy duszpasterskiej na Kubie, a przy wyjściu z kościoła będzie okazja złożyć ofiarę na misje na Kubie.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 3. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając potrzebne łaski.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek wieczorem.
 5. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 8. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Wyjazd w sobotę 17.VI. br. o godz. 6-ej rano z przystanku MKS obok budynku Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 80 zł. Zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 9. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy zaprasza w najbliższą sobotę na Seminarium Naukowe do Komańczy od godz. 10.00; oraz na koncert „W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia” również w sobotę do Ustrzyk Dolnych o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w najbliższą niedzielę, Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Sanoku, organizują w sanockim Skansenie koncert muzyki chrześcijańskiej pt. „Rozpaleni Duchem” o godz. 18.30. Więcej informacji na plakacie.
 11. W następną niedzielę nasz parafianin Adrian Rajtar przy wyjściu z kościoła będzie promował swoją książkę ,,Tunel myśli życia”. Książka ma charakter społeczno –geopolityczny, z elementami biografii a także autorskiej poezji. Zawiera w sobie również rozważania o problemach zwykłego człowieka we współczesnym  świecie. Cały dochód ze  sprzedaży książki zostanie przeznaczony na odbudowę konkretnej  placówki znajdującej się na terenie Ukrainy, jak np. dom dziecka .
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jerzy Mazur

Polecajmy zmarłego Jerzego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

VI Niedziela Wielkanocy /2023-05-14

  1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje.
  3. We wtorek świętośw. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
  5. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu – pamiętajmy w modlitwie o kandydatach do święceń.
  7. W następną niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć ks. Łukasza Rygla z Kuby, który będzie głosił kazania, a przy wyjściu z kościoła będzie okazja złożyć ofiarę na misje na Kubie.
  8. Stowarzyszenie PRO ARTIS, serdecznie zaprasza na bezpłatne koncerty organowe, które odbywać się będą w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnejw Sanoku od 19 do 26 maja 2023 roku. Dokładny plan wywieszony jest w gablocie oraz  w Internecie. Podczas Festiwalu odbędzie się także III Ogólnopolski Konkurs Młodych Organistów. Zmagania konkursowe 15 uczestników z całej Polski odbędą się w dwóch etapach: 19 maja I etap w kościele oo. Franciszkanów i 20 maja II etap w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  9. W dniach 2-6 czerwca 2023 parafia pw. Chrystusa Króla organizuje pielgrzymkę do Wilna szczegóły na plakacie w gablocie.
  10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
  11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”i „Gościa Niedzielnego”.

   Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie w przedsionku kościoła.

   Po błogosławieństwie końcowym zapraszamy dzieci po indywidualne błogosławieństwo.

   Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Szczudlik, śp. Anna Tobiasz, śp. Stanisław Baran, którego pogrzeb będzie w poniedziałek w kościele o godz 13:30 pochówek na cmentarzu południowym. Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

   

 

V Niedziela Wielkanocy /2023-05-07/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dzieci naszej parafii.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież.
 5. Jutro uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
 6. W najbliższą niedzielę rocznica I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź przed rocznicą codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 7. We wtorek dzień imienin ks. Bożydara – jednak szczególnie będziemy modlić się w intencji Solenizanta w środę w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św. w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie majowym.
 10. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W sobotę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

IV Niedziela Wielkanocy /2023-04-30/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła – Patrona Sanoka, a o 17-ej Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca maja.
 3. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30.
 5. We wtorek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 6. W środę (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Litania Loretańska i zmiana tajemnic różańcowych przeniesiona z najbliższej niedzieli ze względu na I Komunię św. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
 7. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich w czwartek po Mszy św.
 8. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 10. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 11. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 5 i 6 maja, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 12. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 13. W najbliższą sobotę, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo Męskiego Różańca.
 14. Również w najbliższą sobotę o godz. 17.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 15. W niedzielę za tydzień (7.V) I-sza Komunia św. dzieci naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci oraz rodziców w piątek od godz. 17.00.
 16. W piątą rocznicę poświęcenia pomnika św. Michała Archanioła w dniach 25 września do 5 października organizowana jest pielgrzymka dziękczynna do sanktuarium, św. Michała Archanioła na Gargano i wielu innych świętych miejsc we Włoszech. Więcej informacji i program pielgrzymki jest w gablocie.
 17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny” a w nich min. wywiad z ks. Witoldem Burdą – postulatorem w procesie beatyfikacyjnym rodziny Ulmów; oraz historia bł. Carla Acutisa.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Anna Sowińska.

Polecajmy zmarłą Annę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

III Niedziela Wielkanocy /2023-04-23/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. O godz. 17.00 Msza św.
 2. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z niedzieli.
 3. Spotkanie dla dzieci klas III-ich przed I Komunią św. jutro i w czwartek w kościele o godz. 16.30.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we czwartek po Mszy św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. We wtorek św. Marka, Ewangelisty; a w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Halina Trzciańska.

Polecajmy zmarłą Halinę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

II Niedz. Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego /2023-04-16/

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, połączoną z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 2. Msza św. wieczorna dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Dzisiaj przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 4. Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas.
 5. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 6. Spotkanie dla dzieci klas III-ich przed I Komunią św. jutro, w kościele o godz. 16.30.
 7. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich we czwartek po Mszy św.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i przebieg Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w minionych dniach. Dziękujemy młodzieży oazowej, służbie liturgicznej a także tym którzy przygotowali dekorację symbolicznej łodzi i wystroju kościoła. Dziękujemy rodzinom, które odpowiedziały na naszą prośbę i przyjęły do swoich mieszkań młodzież która przyjechała do Sanoka.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

Poniedziałek Wielkanocny /2023-04-10/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00.
 2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 4. Spotkanie dla dzieci klas III-ich przed I Komunią św. we czwartek o godz. 16.30.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we czwartek po Mszy św.
 6. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz również we czwartek po Mszy św.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W piątek ze względu na Spotkanie Młodych w Sanoku Msza św. wieczorna wyjątkowo o godzinę wcześniej, tj. o godz. 17.00.
 9. Od piątku do niedzieli w naszym mieście będzie miało miejsce XXX Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. W związku z tym prosimy jeszcze o zgłoszenie noclegów dla młodzieży; brakuje nam kilkadziesiąt miejsc. W piątek wieczorem o godz. 18.30 w naszym kościele rozpocznie się zawiązanie wspólnoty; o godz. 19.00 będzie nabożeństwo inauguracyjne zatytułowane „Uwierz w Kościół”, pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka.
 10. W sobotę Msza św. dla młodzieży o godz. 8.30. W niedzielę o godz. 11.30 na Rynku będzie Msza św. wieńcząca tegoroczne spotkanie młodych naszej archidiecezji pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, Arcybiskupa Adama Szala. Zapraszamy młodzież – także tych, którzy się nie zapisali – aby zechcieli włączyć się w program spotkania.
 11. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas.
 12. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego już tradycyjnie, w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 13. W najbliższą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa /2023-04-02/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza św.
 2. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza w dzisiejszą niedzielę na Drogę Krzyżową do Zagórza Starego od kościoła do ruin klasztoru na godz. 14.00. Dojazd we własnym zakresie.
 3. Dzisiaj, w 18-tą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Niech nasza obecność będzie dziękczynieniem za Jego pontyfikat.
 4. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na seminarium duchowne w Przemyślu.
 5. Od jutra Msze św. popołudniowe będą o godz. 18.00.
 6. Nasza spowiedź parafialna będzie jutro w godz. od 9.00 do 11.00 oraz od 15.00 do 18.00 z przerwą od 16.30 do 17.00; dla tych, którzy ze względu na pracę nie dadzą rady w tych godzinach będziemy spowiadać bezpośrednio po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30.
 7. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 17.30.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 9. Ze względu na Triduum Paschalne do chorych pojedziemy w środę rano.
 10. Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do wtorku wieczorem. Odwiedzimy ich również w środę.
 11. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Rozpoczynamy je we czwartek wieczorem.
 12. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. rano. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 13. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. Droga Krzyżowa dla osób które nie mogą uczestniczyć wieczorem - o godz. 9.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa w kościele.
 14. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-ego.
 15. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 16. W Wielki Piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc przez poszczególne rejony naszej parafii. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Chrystusem będzie modlitwą za całą parafię i nasze rodziny – o potrzebne łaski oraz błogosławieństwo, a także o pokój w Ukrainie.
 17. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu przez grupy modlitewne od godz. 7.00.
 18. Plan adoracji grup modlitewnych na całe Triduum oraz poszczególnych rejonów parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 19. Młodzież Oazowa poprowadzi adorację w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godz. 20.00 do 21.00
 20. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co pół godziny.
 21. Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z poświęceniem ognia oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. adoracja do godz. 22.00.
 22. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00.
 23. Msze św. na Wielkanoc oprócz Rezurekcji będą o 8.30, 10.00 i o 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Również nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 24. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy można składać do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku w kościele.
 25. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas w cenie po 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 26. Gabinet badań słuchu przy ul. Lipińskiego zaprasza jutro od godz. 9.00 do 14.00 na bezpłatne przesiewowe badania słuchu oraz konsultacje. Więcej informacji na plakacie.
 27. Komendant oraz kapelan Hufca Ziem8i Sanockiej zapraszają harcerzy, sympatyków oraz wszystkich chętnych na „Harcerską Drogę Krzyżową”, która wyruszy w Wielką Środę o godz. 17.00 z Królewskiej Studni na Białej Górze.
 28. Starosta Sanocki i Dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla zapraszają dzisiaj w godzinach 11.30-13.30 na  IX Niedzielę Palmową  na Rynku Galicyjskim w Skansenie  w Sanoku.  Wśród licznych atrakcji konkurs palm wielkanocnych, stoiska z potrawami regionalnymi i ozdobami świątecznymi. Konkursy i zabawy dla dzieci oraz koncert orkiestry dętej.
 29. W Wielką Sobotę od godz. 10.30 Burmistrz Miasta Sanoka organizuje na Rynku w Sanoku spotkanie świąteczne oraz paczki dla potrzebujących; a o 12.00 poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, dla mieszkańców Sanoka. Więcej informacji na plakacie.
 30. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 31. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatny numer nadzwyczajny „Dobre Nowiny” a w nim wiele artykułów w obronie św. Jana Pawła II. Prosimy o zainteresowanie i zabranie go do domu.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Truszkiewicz, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipińskiego.

Polecajmy zmarłego Kazimierza Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…….

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu /2023-03-26/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, a o 17.00 Msza św.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; oraz po Mszy św. wieczornej, tj. ok. godz. 17.30, ulicami naszej parafii, na którą zapraszamy również młodzież. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
 6. W sobotę o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo i procesja Męskiego Różańca.
 7. Również w sobotę o godz. 16.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 8. Nasza spowiedź parafialna będzie w poniedziałek za tydzień.
 9. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm w czasie każdej Mszy św.
 10. Również w niedzielę za tydzień – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 12. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas w cenie po 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 13. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła Centrum Usług Senioralnych Caritas rozprowadza ozdoby świąteczne wykonane przez Seniorów.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Serdecznie podziękowanie za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę, jako jałmużna postna przeznaczona na Fundację Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II WZRASTANIE. Zostało zebrane 5058,15 zł. oraz jeden dolar amerykański. W imieniu Rady i Zarządu Fundacji – „Bóg zapłać!”
 16. Również serdecznie dziękujemy rodzicom młodzieży, która przyjęła w miniony czwartek sakrament bierzmowania za przekazane środki higieny i czystości dla dzieci i młodzieży z Domów dla Dzieci Fundacji WZRASTANIE. „Bóg zapłać!”
 17. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” – oba czasopisma w cenie po 10 zł. oraz „Gość Extra” w cenie 14 zł.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Eugenia Krystyńska oraz śp. Danuta Ryniak.

Polecajmy zmarłe: Eugenię oraz Danutę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…….

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu /2023-03-19/

 1. Trwają nasze rekolekcje parafialne.
 2. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, a o 17.00 Msza św.
 3. Po Mszy św. wieczornej – o godz. 18.00 spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży.
 4. Jutro o godz. 10.00 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych oraz udzielenie sakramentu namaszczenia dla tych, którzy nie przyjęli go 11 lutego z okazji dnia chorego; wieczorem o 17.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym, a po Mszy św. spotkanie dla nauczycieli, wychowawców i rodziców dzieci i młodzieży szkoły podstawowej i szkół średnich.
 5. We wtorek Msza św. o godz. 10.00 z kazaniem ogólnym dla starszych i tych którzy nie mogą przyjść wieczorem; oraz o 17.00 Msza św. i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.
 6. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przyjmującej w tym roku sakrament bierzmowania.
 7. Jutro przeniesiona z niedzieli Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 8. Spowiedź dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania we wtorek o 16.30.
 9. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 10. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy św.
 11. W czwartek w czasie Mszy św. o godz. 17.00 ksiądz abp Józef Michalik udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie w tych dniach o młodych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą duchowej adopcji jest modlitwa konkretnej osoby w intencji obrony życia dziecka poczętego – jeszcze nikomu prócz Boga nieznanego. Trwa ona codziennie – przynajmniej jeden dziesiątek różańca – przez 9 miesięcy. Deklaracje znajdują się na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej. Prosimy, aby chętni wypełnili je w domu i w piątek w czasie Mszy św. będą one złożone.
 14. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 15. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 16. W dzisiejszą niedzielę za aprobatą Księdza Arcybiskupa Metropolity, przy wyjściu z kościoła jest zbiórka do puszek, jako jałmużna postna, na wsparcie Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „WZRASTANIE”. Fundacja, pobłogosławiona osobiście przez papieża Jana Pawła II istnieje od 31 lat i prowadzi obecnie 14 placówek służąc potrzebującym w różnym wieku. Jest to działalność ukierunkowana na wsparcie dzieci w 4-rech Domach dla Dzieci: w Dynowie, Łopuszce Małej, Przeworsku i Lipniku, w których opieką objętych jest 60 dzieci. Kolejne placówki to: Warsztaty Terapii Zajęciowej; dwie Świetlice Socjo-terapeutyczne i Klub dla Młodzieży; jak również „Dom Miłosierdzia” i Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Jarosławiu. Prowadzi także Hospicjum Stacjonarne oraz Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn i Schronisko z usługami opiekuńczymi.Na prace remontowe, a szczególnie bezpośrednią pomoc osobom potrzebującym, potrzebne są duże środki finansowe, których wciąż brakuje. Są jednak życzliwi kapłani i dobrzy ludzie, którym leży na sercu dobro drugiego człowieka i którzy często sami mając niewiele umieją się tym podzielić. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła przez dzisiejszą, złożoną ofiarę jako jałmużnę postną, która niech będzie cegiełką każdego z nas na pomoc osobom potrzebującym przez pośrednictwo Fundacji. Z tyłu kościoła na stoliku za ławkami są wystawione ulotki z prośbą o wsparcie i przekazanie 1,5 % na Fundację WZRASTANIE.
 17. Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 4 w Sanoku zaprasza na Kiermasz Wielkanocny odbywający się w siedzibie placówki przy ulicy Robotniczej 13A. W sprzedaży będą oferowane wianki, stroiki wielkanocne oraz kruche ciasteczka. Sprzedaż palm rozpocznie się 24.03.2023 r. tj. piątek. Dochód ze sprzedaży ozdób zasili konto Rady Rodziców.
 18. Również Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 4 w Sanoku informuje, że przedszkole posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku 3-6 lat na rok szkolny 2023/2024. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do przedszkola zapraszamy w poniedziałek w godzinach 7.30-15.30 do sekretariatu.
 19. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła Centrum Usług Senioralnych Caritas będzie rozprowadzało ozdoby świąteczne wykonane przez Seniorów
 20. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 21. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a w nich wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Irena Paszkiewicz.

Polecajmy zmarłą Irenę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…….

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu /2023-03-12/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, a o 17.00 Msza św.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 3. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich we czwartek po Mszy św.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, również młodzież zapraszamy na tę Drogę Krzyżową. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej, tj. ok. 18.00 zapraszamy na wyjątkowy wykład  Rafała Antoszczukapt: „Relikwie Męki Pańskiej”. Wykład będzie miał formę prezentacji, ukazującej pamiątki przechowywane w różnych miejscach świata, dotyczące Męki Pana Jezusa. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 19:00!
 7. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Już dzisiaj zapraszamy młodzież naszej parafii na swoje spot