tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1870489

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

             

Galeria https://photos.app.goo.gl/R8c5cdFq8WzZxUQs9

W niedzielę, 19 czerwca, w Sanoku w Parafii NSPJ, została otwarta wystawa poświęcona 25 rocznicy Pielgrzymki Jana Pawła II do Dukli i Krosna, gdzie odbyła się kanonizacja św. Jana z Dukli.

                8 i  9 czerwca minęło 25 lat od wizyty Jana Pawła II w Dukli i Krośnie. W trakcie Mszy papież zaakcentował kwestie dotyczące rodziny, pracy rolnika, zachęcił młodzież do odważnego wyznawania wiary. W trakcie tej samej pielgrzymki, kanonizował św. Jana z Dukli, św. Królową Jadwigęw Krakowie. Z okazji tych rocznic w parafii NSPJ w kościele została przygotowana wystawa „Nasz Święty”, poświęcona Janowi Pawłowi II. Będzie można na niej zobaczyć wiele niezwykłych pamiątek, związanych bezpośrednio z tamtymi wydarzeniami. Wśród nich są elementy papieskiej garderoby używane przez Jana Pawła II, takie jak piuska, osobiste rzeczy papieża i przedmioty związane z pielgrzymką.

               Wystawę będzie można zobaczyć w kościele obok ołtarza Matki Boże codziennie przed i po mszy św. Serdecznie zapraszamy by wspominać mienione wydarzenia, oraz wracać do nauczania Jana Pawła II pozostawionego jako testament naszej podkarpackiej ziemi.