XII Niedziela Zwykła /2026-06-21/
- Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
- Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy św.
- W liturgii w tym tygodniu: w środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; a w piątek wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego – kapłana, patrona Sanoka
- Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy grono pedagogiczne, nauczycieli, katechetów oraz uczniów do modlitwy i wyrażenia wdzięczności Bogu za miniony rok szkolny.
- Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św.
- W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
- Trwają zapisy na kolejną Pieszą Pielgrzymkę naszej Archidiecezji na Jasną Górę w dniach 4 – 15 lipca br. Więcej informacji w gablocie.
- Ks. Bartosz Rakoczy zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy w Portugalii oraz Santiago de Compostela w Hiszpanii od 9 do 17 września br. Cena 2 660 zł i 680 €. Zapisy w biurze AWERTUR. Więcej informacji w gablocie.
- Zapowiadana tydzień temu zbiórka na leczenie chorej Mai, która miała odbyć się w dzisiejszą niedzielę, z przyczyn niezależnych została przełożona na inny termin.
- „Bóg zapłać” także, za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
- Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Dorota Moskal, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00 w kościele, wcześniej różaniec o godz. 12.00; oraz śp. Czesława Szawłowska, której pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00 na cmentarzu centralnym.
Polecajmy zmarłą Dorotę i zmarłą Czesławę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..
XI Niedziela zwykła /2026-06-14/
- Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
- Trwają nasze Rekolekcje Fatimskie. Msze św. z nauką codziennie o godz. 18.00. W środę, na zakończenie rekolekcji „Akt zawierzenia Matce Bożej”.
- W środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika.
- Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
- W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
- Rodzice chorej Mai, mieszkającej na terenie naszej parafii, zwrócili się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki ofiar na jej leczenie. Maja choruje na dystrofię mięśniową i jest jedyną dziewczynką w Polsce, która zmaga się z tą chorobą. Została zakwalifikowana na leczenie w Dubaju, którego koszt wynosi około 12 milionów złotych. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka ofiar na ten cel.
- „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przebiegu naszego pikniku parafialnego w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy również wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośbę i upiekli ciasta.
- Również „Bóg zapłać” wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała oraz procesji Oktawy Bożego Ciała ulicami naszej parafii w ostatni czwartek.
- „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
- Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”
W tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Łukasz Kozłowski.
Polecajmy zmarłego Łukasza Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….
PROGRAM REKOLEKCJI FATIMSKICH /2026-13 do 17-06/
Sobota /13.VI/ - godz. 18.00 Msza św. z kazaniem fatimskim; po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej
Niedziela /14.VI/ godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 17.00 – Msze św. z kazaniami fatimskimi
Poniedziałek, wtorek, środa /15 – 17.VI/ - godz. 18.00 – Msze św. z kazaniami oraz „Akt oddania Matce Bożej”
X Niedziela zwykła /2026-06-07/
- Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i litania do Serca Pana Jezusa oraz zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
- Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
- Dzisiaj przypada XIX Święto Dziękczynienia. Ks. Abp. Adam Szal zdecydował o przeprowadzeniu w parafiach zbiórki do puszek na rzecz budujących się kościołów. Przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar na ten cel.
- Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży.
- Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: we wtorek dla klas VI-tych, natomiast w środę dla klas VII-mych. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00.
- Jutro wspomnienie św. Jadwigi – królowej, a w czwartek wspomnienie św. Barnaby – apostoła.
- Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
- Również w środę po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
- W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, a także błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków oraz procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii.
- Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Rycerstwo Niepokalanej; Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka.
- Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego w czwartek po Mszy św. i procesji.
- W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 – oraz uroczysta Msza św. opustowa o godz. 18.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 18.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Ze względu na odpust nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
- W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
- W sobotę 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy „Rekolekcje Fatimskie”, które poprowadzi o. Dariusz Galant – ze Zgromadzenia Ojców Oblatów. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Rekolekcje będą trwać do środy następnego tygodnia. Więcej informacji na plakatach. W sobotę po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
- Dzisiaj po raz kolejny nasza parafia organizuje przyrodniczy piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka w ogrodzie przy budynku katechetycznym od godz. 14.30. Będzie wiele atrakcji, szczególnie dla dzieci. O godz. 19.00 koncert zespołu „ROBERTOO”. Więcej informacji na plakatach.
- „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
- Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
Uroczystość Bożego Ciała /2026-06-04/
- Dzisiaj Msze św. o 7.00, 8.30 o godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta w naszym kościele i następnie procesja do kościoła OO. Franciszkanów. Nie będzie Mszy św. o 11.30.
- Dziś wieczorem Msza św. o godz. 17.00-ej.
- Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po sumie.
- Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie Oktawy.
- Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
- Jutro - w pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 5 i 6 czerwca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
- W sobotę Męski Różaniec o godz. 7.30 w sanockiej Farze, (tym razem, już tradycyjnie, zaproszone są całe rodziny). Następnie procesja z modlitwą różańcową do naszego kościoła i spotkanie przy budynku katechetycznym.
- Również w sobotę o godz. 17.15 w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
- W następną niedzielę po raz kolejny nasza parafia organizuje przyrodniczy piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka w ogrodzie przy budynku katechetycznym od godz. 14.30.
- Ojcowie Franciszkanie zapraszają na warsztaty muzyki gospel, które odbędą się w najbliższy piątek i sobotę, zwieńczone koncertem finałowym w sobotę w Skansenie. Więcej informacji w gablocie.
- Na stoliku z gazetami i przy wyjściach znajduje się bezpłatny numer „Dobrych Nowin” – a w nich m.in. artykuł o Papieżu Leonie XIV, czy niezwykłe świadectwa zwykłych ludzi.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /2026-05-31/
- Dzisiaj o godz. 16.30 zakończenie nabożeństw majowych, a o 17.00 Msza święta.
- Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
- Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
- We wtorek - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
- W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30; o godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta w naszym kościele i następnie procesja do kościoła OO. Franciszkanów. Procesja ta jest wyrazem naszej wiary i ma charakter religijny, dlatego zapraszamy wszystkich. Nie będzie Mszy św. godz. o 11.30. Wieczorem Msza św. o godz. 17.00-ej.
- Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
- Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie Oktawy.
- Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
- W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.00.
- Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
- W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 5 i 6 czerwca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć siebie, rodzinę i wszystkie sprawy, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszelkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
- W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
- W piątek spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
- W sobotę Męski Różaniec o godz. 7.30 w sanockiej Farze, (tym razem, już tradycyjnie, zaproszone są całe rodziny). Następnie procesja z modlitwą różańcową do naszego kościoła i spotkanie przy budynku katechetycznym.
- Również w sobotę o godz. 17.15 w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
- W następną niedzielę po raz kolejny nasza parafia organizuje przyrodniczy piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka w ogrodzie przy budynku katechetycznym od godz. 14.30. Jeśli byłby ktoś chętny by upiec ciasto na piknik, prosimy zgłosić się w zakrystii, do piątku, w celu ustalenia szczegółów. Bardzo prosimy o zaangażowanie i liczymy na pomoc. Będzie wiele atrakcji, szczególnie dla dzieci, jak również prezentacja ptaków drapieżnych pokazy sokolnicze i wiele innych. O godz. 19.00 koncert zespołu „ROBERTOO”. Więcej informacji na plakatach.
- Ojcowie Franciszkanie w sanoku zapraszają w dniach 5 do 6 czerwca na warsztaty muzyczne gospel. Więcej informacji w gablocie.
- W najbliższą niedzielę przypada XIX Święto Dziękczynienia. Ks. Abp. Adam Szal zdecydował o przeprowadzeniu w parafiach zbiórki do puszek na rzecz budujących się kościołów.
- „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
- Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Gość Extra” w cenie 14 zł.
Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Małgorzata Krystyńska.
Polecajmy zmarłą Małgorzatę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /2026-05-24/
- Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
- Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
- Jutro nie będzie nabożeństwa uwielbienia.
- Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
- W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
- Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek po nabożeństwie majowym.
- W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
- W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
- Dzisiaj, na sanockim Rynku o godz. 18.00 dobędzie się Koncert „Rozpaleni Duchem”, na który serdecznie zapraszamy. Na scenie wystąpi ponad 100 wykonawców w wyjątkowych aranżacjach muzyki religijnej. Podczas wydarzenia będzie wiele ewangelizacyjnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wstęp bezpłatny.
- Rada Dzielnicy Posada serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie „W hołdzie Mamom - Bukowskie Wesele”, które odbędzie się w najbliższą sobotę 30 maja w Centrum Usług Senioralnych Caritas, przy ul. Kościelnej 1 w Sanoku. Szczegóły oraz program na plakatach.
- Gmina Miasta Sanoka uruchamia w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym ds. Uzależnień przy ul. Jana III Sobieskiego 1, bezpłatne grupy wsparcia, dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży funkcjonujących w środowisku, w którym występuje problem nadużywania alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. Więcej informacji w gablocie.
- „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
- Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Rajtar.
Polecajmy zmarłego Zdzisława Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego /2026-05-17/
- Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
- Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając potrzebne łaski.
- Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na parafie potrzebujące w naszej Archidiecezji.
- W środę przypada kolejna rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka.
- W czwartek polecamy ks. abp. Adama Szala w kolejną rocznicę jego ingresu do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
- W czwartek 20-ty dzień miesiąca - po Mszy św. i nabożeństwie majowym - nabożeństwo do św. Szarbela.
- Tradycyjna zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego (tzw. elektrośmieci) będzie w najbliższy piątek 22 maja, przy wjeździe na plebanię od strony garaży do godziny 15.30.
- W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
- W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
- W najbliższą niedzielę, na sanockim Rynku o godz. 18.00 dobędzie się Koncert „Rozpaleni Duchem”, na który serdecznie zapraszamy. Na scenie wystąpi ponad 100 wykonawców w wyjątkowych aranżacjach muzyki religijnej. Podczas wydarzenia będzie wiele ewangelizacyjnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wstęp bezpłatny.
- Zespół Oddziału Otolaryngologii Szpitala w Sanoku w dzisiejszym dniu, przy wyjściu z kościoła, zbiera podpisy pod petycją o wstrzymanie decyzji o likwidacji tego oddziału. Zamknięcie, oznacza utratę łatwego dostępu do specjalistycznej opieki laryngologicznej dla mieszkańców Sanoka i całego regionu. Więcej informacji w gablocie.
- „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
- Dziękujemy również za ofiary na Radio Maryja składane do puszki na filarze w kościele – przesłano 650,00 zł. Wspierajmy katolickie media.
- Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
VI Niedziela Wielkanocy /2026-05-10/
- Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
- W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje.
- W środę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
- W czwartek święto św. Macieja – Apostoła; a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
- Chłopców, szczególnie klasy III szkoły podstawowej, zapraszamy na zbiórkę ministrantów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
- Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie
- W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
- W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
- W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu – pamiętajmy w modlitwie o kandydatach do święceń.
- „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
- Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
Z tym tygodniu naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Helena Drwięga i śp. Zofia Długosz, której pogrzeb będzie we wtorek o 13.00 w kościele. Różaniec jutro o 19.00 w kaplicy i we wtorek o 12.00.
Polecajmy te zmarłe Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….
V Niedziela Wielkanocy /2026-05-03/
- Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
- Dziś w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dzieci naszej parafii.
- Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
- Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież.
- Próby dla dzieci przed rocznicą I Komunii św. we wtorek i środę od 16.45 do 17.30.
- W środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
- Spotkanie dla rodziców dzieci klas IV-tych z okazji rocznicy I Komunii w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
- Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich również w czwartek.
- W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
- W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
- W sobotę dzień imienin ks. Bożydara – szczególnie będziemy modlić się w intencji Solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
- W najbliższą niedzielę rocznica I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź przed rocznicą codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
- Ojciec Benedykt z Togo, ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego, zapewniając o modlitwie, przesyła podziękowanie za życzliwość oraz zebrane ofiary w naszej parafii w Niedzielę Miłosierdzia. Zostało zebrane 9104,70 zł oraz 10 € i 10 £. Jak napisał, jest to ważna pomoc i znak, że Kościół jest jedną wielką, solidarną rodziną braci i sióstr niezależnie od koloru skóry, kultury czy języka. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dzieło misyjne
- Komitet Organizacyjny obchodów jubileuszu 80-lecia „Mechanika” zwraca się z prośbą do wszystkich Absolwentów, Nauczycieli, Pracowników oraz Przyjaciół szkoły o udział w zjeździe jubileuszowym, który odbędzie się 18 i 19 września 2026 roku. Zapisy trwają do 30 czerwca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
- „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
- Serdecznie podziękowanie Rodzicom dzieci, które dzisiaj przystępują do I Komunii św. za posprzątanie terenu wokół kościoła. „Bóg zapłać!”
- Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „Historia Kościoła” w cenie 14 zł oraz bezpłatne „Dobre Nowiny”
IV Niedziela Wielkanocy /2026-04-26/
- Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
- Dzisiaj o godz.16.30 nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św.
- W środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
- Spotkanie rodziców dzieci klas III-ich, przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek po Mszy św. w kościele.
- W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00.
- Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
- W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 1 i 2 maja, całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z Błogosławioną Rodziną Ulmów obecną w relikwiach. Jednak ze względu na przeniesioną z niedzieli Uroczystość NMP Królowej Polski - adoracja będzie tylko do Mszy św. o godz. 7.00 w sobotę.
- W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
- W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30.
- Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja. Jednocześnie Arcybiskup zobowiązał wszystkich korzystających z dyspensy do złożenia jałmużny (ofiary) ma misje święte lub Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
- W sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski, przeniesiona z niedzieli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. o godz. 16.15 kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, Litania Loretańska i zmiana tajemnic różańcowych przeniesiona z najbliższej niedzieli ze względu na I Komunię św.
- Intencje Mszy św. zamówione na sobotę będą odprawione w innych godzinach. Również Msza św. z poniedziałku 4 maja o godz. 10.00 będzie odprawiona w sobotę o godz. 10.00.
- W sobotę, 2 maja Święto Flagi Narodowej. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów i mieszkań flagami oraz o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.
- W sobotę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
- W niedzielę za tydzień (3.V) I-sza Komunia św. dzieci naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci oraz rodziców w piątek od godz. 15.00.
- „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
- Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mariusz Dziedzic.
Polecajmy zmarłego Mariusza Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….