tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

2347168

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Galeria  https://photos.app.goo.gl/mGS4FhLesahzsCx38 

 

Miasto Sanok gościło młodych po raz czwarty na Archidiecezjalnym Spotkaniu Młodych, Nabożeństwa odbywały się w czterech sanockich parafiach: Parafii pw. Chrystusa Króla, Parafii pw. Przemienienia Pańskiego, Parafii pw. Podwyższenia Krzyża oraz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszym dniu młodzi zawiązali wspólnoty w kościołach stacyjnych oraz uczestniczyli w nabożeństwie poświęconemu wierze w Kościół.  W naszej parafii nabożeństwu przewodniczył ks. Bp. Stanisław Jamrozek. Drugi dzień to mnóstwo muzyki i wspólnego rozważania z cyklu „Dumni z Ewangelii”. Po rannych nabożeństwach i spotkaniach z animatorami, uroczystości przeniosły się na sanocki rynek oraz plac św. Michała.

W sobotę młodzi mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z ks. prałatem Andrzejem Skibą na temat zagrożeń związanych z wiarą. Mogli też porozmawiać z klerykami WSD, SNE i małżonkami z poradni rodzinnej o powołaniu i życiowych drogach, a także o wolontariacie, młodzieżowych wspólnotach i rekolekcjach. Chętni mogli bezpłatnie zwiedzić sanockie muzea.

O tym, że Boga można wielbić również poprzez zabawę, młodzi przekonali się, uczestnicząc w kilku koncertach. Dla uczestników SMAP zagrali: Klerycy WSD-SPESSNE-Bankruciks. Jakub Bartczak i ks. Maciej MarszałekDiakonia Muzyczna Archidiecezji PrzemyskiejZespół NieMaGoTu oraz zespół SOUL.

Zwieńczeniem trzydniowego pobytu w Sanoku była uroczysta Msza Święta odprawiona w niedzielne popołudnie na sanockim rynku, która zgromadziła dużą rzeszę wiernych. Nastąpiło również uroczyste przekazanie Krzyża SMAP delegacji młodych oraz ogłoszenie miasta, w którym młodzi spotkają się ponownie za rok. Tym razem będzie to Łańcut.