tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

V Niedziela Wielkanocy /2019-05-19/

 1. Dziękujemy ks. Jackowi - kapelanowi Wspólnoty „Chleb Życia” za dzisiejszą obecność i słowo skierowane do nas. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na Wspólnotę.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy w naszej archidiecezji.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 15.VI. br. o godz. 2-ej rano z parkingu przy Domu Kultury Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 70 zł. zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 6. Państwowa Szkoła Muzyczna, Stowarzyszenie Pro Artis zapraszają na koncert organowy w najbliższy piątek o godz. 19.00 w naszym kościele, który wykona prof. dra hab. Piotr Rojek z Wrocławia.
 7. W najbliższą sobotę w Korczynie odbędzie się Droga Krzyżowa z Sanktuarium św. bpa Pelczara do ruin zamku w Odrzykoniu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń. Początek o godz. 11.00. Więcej informacji na plakacie.
 8. W dniu 29 maja w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Dworcowej 13 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Konieczna rejestracja. Więcej informacji na plakatach.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. W czasie wyborów nowej Rady Parafialnej oddano 184 głosy. I tak zostali wybrani:
 • ul. Robotnicza – Glazer Kazimierz i Jasik-Zając Sabina;
 • ul. Robotnicza – domy prywatne – Kłodowski Krzysztof;
 • ul. Rzemieślnicza – Małek Bogumiła i Wnęk Stanisław;
 • ul. Wolna – Kuzio Stanisław i Hac Krzysztof;
 • ul. Stróżowska – Syrnik Mariusz i Kędra Ryszard;
 • ul. Topolowa – Sulima Beata;
 • ul. Lipińskiego do rampy do Autosanu – Milewski Lech;
 • ul. Lipińskiego od Autosanu do końca – Cecuła Jerzy;
 • ul. Lipińskiego – bloki – Trojanowska Barbara;
 • ul. Lwowska, Reja, Reymonta i Dworcowa – Pitrus Marian;
 • Szklana Górka z ul. Kołłątaja – Klimiuk Justyna i Tymoczko Ryszard;
 • ul. Okrzei, Kluski, Nowa, Wierzbowa – Gawlewicz Janusz;
 • Wilcza, Rysia, Sowia – Roś Janina;
 • ul. Akacjowa, Murarska, Zagórska – Góral Maria;
 • Stróże Wielkie – Przystaś Eugeniusz;
 • Łany – Kopczak Czesława;

       Łącznie z każdego rejonu zostało wybranych przez parafię 21 osób. Jednocześnie korzystając z prawa, jakie przysługuje proboszczowi zostali powołani: Ziobro Jolanta, Lech Halina, Olejko Józef, Lipiński Jacek, oraz Smuga Witold.

Zaprzysiężenie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w następnym tygodniu.

  

IV Niedziela Wielkanocy /2019-05-12/

 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
 2. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej za dobrowolną ofiarą.
 4. Jutro 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Jak ogłaszaliśmy w poprzednią niedzielę stoimy przed wyborem nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym w dzisiejszą niedzielę składamy do skrzynki, która jest wystawiona przy wejściu do kościoła, wypisanych na kartkach kandydatów z danego rejonu. Ci, którzy otrzymają najwięcej głosów, po wyrażeniu przez nich zgody, będą tworzyli nową Radę Parafialną. Gdyby ktoś zapomniał kartki, to obok skrzynki są karteczki i długopisy i przy wyjściu z kościoła nożna to uczynić. Poszczególne rejony i ilość osób kandydujących jest wywieszona w gablocie w przedsionku kościoła. Prośba o dojrzałe i odpowiedzialne potraktowanie tej sprawy.
 9. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 15.VI. br. o godz. 2-ej rano z parkingu przy Domu Kultury Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 70 zł. zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 10. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościć kapelana Fundacji „Chleb życia”. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na Dom Samotnej Matki prowadzony przez fundację.
 11. Parafie sanockie i Burmistrz Miasta Sanok zaprasza na piknik rowerowy: "Łańcuch bez granic". Trasa przejazdu to 38 kilometrów spokojnej jazdy do Komańczy. Zapraszamy zarówno młodzież, starszych jak i całe rodziny.Piknik odbędzie się w dniu 25 maja (sobota) i rozpocznie się o godzinie 9.00 na sanockim rynku. Na zakończenie zaplanowane jest wspólne ognisko przy klasztorze w Komańczy. Wszelkie informacje na stronie internetowej parafii, plakatach i Facebooku: "Łańcuch bez granic" lub telefonicznie : Ks. Tomasz Podolak 607609900. 
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii. Podziękowanie rodzicom dzieci I Komunijnych za złożoną ofiarę 1400 zł na cele parafii – „Bóg zapłać”.
 13. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 685,50 zł.
 14. Również „Bóg zapłać” za wpłaty do skrzynki na Radio Maryja – przekazano 617 zł.
 15. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wiesław Kusior oraz śp. Edward Soliński. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

   

III Niedziela Wielkanocy  /2019-05-05/

 1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dzieci naszej parafii.
 2. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na wspólny śpiew pieśni maryjnych, litanię loretańską i zmianę tajemnic różańcowych, a o 00 Msza święta.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież.
 5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św. we wtorek po Mszy św.
 7. W środę Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – Patrona Polski. Jest to dzień imienin    bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
 8. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św.
 9. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 10. W czwartek Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych ministrantów.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W najbliższą niedzielę rocznica I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Próba przed rocznicą I Komunii św. w piątek po Mszy św. wieczornej. Spowiedź przed rocznicą codziennie pół godziny przed Mszą św.
 13. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 14. W najbliższy piątek „Wieczór Miłosierdzia” w ośrodku Caritas w Zboiskach. Duchowe przygotowanie i koncert uwielbienia poprowadzi Diakonia Muzyczna z naszej parafii. Początek o godz. 17.15. Więcej informacji w gablocie.
 15. Jak ogłaszaliśmy w poprzednią niedzielę stoimy przed wyborem nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym prośba, aby w następną niedzielę złożyć do skrzynki, która będzie wystawiona przy wejściu do kościoła wypisanych na kartkach kandydatów z danego rejonu.
 16. Za tydzien kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 17. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję  dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 19. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

II Niedz. Wielkanocy – Niedz. Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła również zbiórka do puszek na Caritas.
 3. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przynieśmy wykonane przez siebie małe drewniane krzyżyki, w symbolu których złożymy wszystkie nasze troski, cierpienia, upadki czy sytuacje, z którymi sobie nie radzimy i złóżmy przed obrazem Miłosiernego Chrystusa. W tych też intencjach będziemy się modlić w godzinie Miłosierdzia.
 4. Następnie zapraszamy na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 5. Msza św. wieczorna dzisiaj o godz. 17.00.
 6. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 7. Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy; natomiast we wtorek uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia.
 8. W środę (1.V) początek nabożeństw majowych. W dni powszednie nabożeństwa będą po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30.
 9. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów we czwartek po Mszy św.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek od 17.00.
 11. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 12. W czwartek rozpoczyna się w parafii Zahutyń Peregrynacja obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Obraz nawiedzi również naszą parafię. Zapraszamy we czwartek na godz. 15.00 na uroczystą Mszę św. z Obrazem Matki Bożej.
 13. W czwartek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 14. W piątek (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Nabożeństwo majowe o 16.30. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
 15. W piątek ze względu na Uroczystość nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu o godz. 15.00.
 16. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 17. Próby przed I Komunią dla dzieci będą w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30 w kościele. We czwartek, na ostatnią próbę zapraszamy dzieci wraz ze swoimi rodzicami.
 18. W niedzielę za tydzień (5.V) w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I-sza Komunia św. dzieci naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, rodziców w sobotę od godz. 9.00 do 10.30.
 19. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; natomiast na godz. 16.00 zapraszamy na wspólny śpiew pieśni maryjnych.
 20. W ubiegłym roku na mocy uchwał Synodu Archidiecezji Przemyskiej upłynęła kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej, która trwała 5 lat. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim Członkom Rady za wkład pracy i zaangażowanie we wszelkie dzieła oraz tworzenie wspólnoty w naszej Parafii.
 21. W związku z tym, stoimy przed wyborem nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Statuty naszej Archidiecezji m.in. mówią że do Rady powinni być powołani przedstawiciele całej wspólnoty parafialnej. Rada powinna liczyć, w zależności od wielkości parafii, 10 do 30 osób. Dla zapewnienia reprezentatywności oraz aktywnej roli wszystkich wiernych w Parafii postanawia się, aby połowę składu Rady wyznaczyła wspólnota parafialna na drodze wyboru, połowę zaś wyznacza proboszcz, po konsultacji ze swoimi współpracownikami. Wybrani do Rady wymagają akceptacji proboszcza.
 22. Dlatego prośba, aby w niedzielę za dwa tygodnie tj. 12 maja, złożyć do skrzynki, która będzie wystawiona przy wejściu do kościoła wypisanych na kartkach kandydatów z danego rejonu. Ci, którzy otrzymają najwięcej głosów, po wyrażeniu przez nich zgody, będą tworzyli nową Radę Parafialną. Na kartce piszemy imię i nazwisko kandydata oraz ulicę z której kandyduje. I tak:   Robotnicza - bloki -wybierają 2 osoby

Robotnicza - domy prywatne oraz Wspólna, Jesienna i Wiosenna - 1 osoba   

Rzemieślnicza - 2 osoby

Wolna - 2 osoby

Stróżowska - 2 osoby

Topolowa - 1 osoba

Lipińskiego - od rampy do Autosanu - 1 osoba

oraz od Autosanu do końca w tym Stawowa i Lipowa - 1 osoba

Lipińskiego - bloki - 1 osoba

Lwowska, Reja, Reymonta i Dworcowa - 1 osoba

Stróże Wielkie -1 osoba

Łany - 1 osoba

cała tzw. Szklana Górka łącznie z ul. Kołłątaja - 2 osoby

Okrzei, Kluski, Wilcza, Sowia, Rysia - 1 osoba

Nowa, Wierzbowa, Akacjowa, Murarska, Zagórska - 1 osoba.

 Prośba o dojrzałe i odpowiedzialne potraktowanie tej sprawy.

 1. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 2. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

     

Poniedziałek Wielkanocny /2019-04-22/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00.
 2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 4. Próby przed I Komunią dla dzieci będą w tym tygodniu: we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 16.00 w kościele.
 5. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów we czwartek po Mszy św.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas.
 8. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Miłosiernym Chrystusem będzie wynagrodzeniem za grzechy nasze i całego świata.
 9. Plan adoracji grup modlitewnych oraz poszczególnych rejonów parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 10. W naszych modlitwach polecajmy wszystkie sytuacje oraz bliskie nam osoby, dla których droga do Pana Boga jest szczególnie trudna. Przynieśmy wykonane przez siebie małe drewniane krzyżyki, w symbolu których złożymy wszystkie nasze troski, cierpienia, upadki czy sytuacje, z którymi sobie nie radzimy, omódlmy je, i złóżmy przed obrazem Miłosiernego Chrystusa w czasie adoracji. W tych też intencjach będziemy się modlić w godzinie Miłosierdzia w najbliższą niedzielę.
 11. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie i koncercie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 12. W najbliższą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 13. Na naszej internetowej stronie parafialnej w kolumnie "prośby do Jana Pawła II" i „warto przeczytać” pojawiła się zakładka poświęcona pracy duszpasterskiej ks. Łukasza na Kubie wraz z przesłanymi dla nas życzeniami świątecznymi. Będzie ona aktualizowana na bieżąco. Zachęcamy dom odwiedzania jej. Pamiętajmy o ks. Łukaszu w naszych modlitwach.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.

 

      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Krzysztof Kłodowski, za którego Msza św. pogrzebowa ze względu na Wielki Tydzień będzie odprawiona w najbliższy czwartek o 18.00. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

Adoracja w Wigilię Bożego Miłosierdzia

/ 27 – 28 kwietnia 2019 r. /

 

19.00 – 20.00       Róża św. Anny oraz  Róża św. Dominika

                             Lipińskiego domy prywatne oraz bloki

20.00 – 21.00       Rycerstwo Niepokalanej oraz Róża św. Siostry Faustyny

                             Stawowa, Lipowa, Cmentarna, Wierzbowa, Kluski,  

                              Okrzei, Murarska, Akacjowa, Zagórska

21.00 .- 22.00        Róża św. Michała oraz Róża św. Jana Pawła II

                               Lwowska, Dworcowa, Reja, Reymonta

22.00 – 23.00         Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz Róża św. Benedykta

                               Robotnicza 5, 9, 13

23.00 – 24.00         Róża św. Kazimierza

                               Robotnicza 21, 23 oraz domy prywatne

00.00 – 01.00         Róża św. Teresy od Jezusa oraz Róża św. Bernadetty

                                Rzemieślnicza 6, 13, 15

01.00 – 02.00         Róża św. Elżbiety oraz Róża św. Józefa

                               Rzemieślnicza 17, 23, 27 oraz domy prywatne

02.00 – 03.00        Róża św. Władysława oraz Róża św. Katarzyny

                              Stróżowska 5, 20, 20a, 20b, 22, 24 i domy prywatne

03.00 – 04.00        Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

                               Stróżowska 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40

04.00 – 05.00        Ruch Rodzin Nazaretańskich

                              Szklana Górka

05.00 – 06.00       Domowy Kościół; Grupa Biblijna

                             Topolowa

06.00 – 07.00       Straż Honorowa NSPJ 

                             Wilcza, Sowia, Rysia, Wolna

 

godz. 15.00         Diakonia Muzyczna – nabożeństwo Miłosierdzia Bożego

                             i uroczysty koncert.

 

 

 

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa /2019-04-14/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza św.
 2. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza w dzisiejszą niedzielę na Drogę Krzyżową do Zagórza Starego od kościoła do ruin klasztoru na godz. 14.00. Dojazd we własnym zakresie.
 3. Spowiedź w naszej parafii jutro w godz. od 9-ej do 12-ej (z przerwą od 10.30 do 11.00) oraz po południu od 14.30 do 17.30 ( z przerwą od 16.00 do 16.30). Dodatkowo dla tych którzy będą w pracy spowiedź od 18.30 do 20.00.
 4. Chorych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii odwiedzimy jutro od godziny 9.00.
 5. Spotkanie obowiązkowe dla wszystkich ministrantów we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 17.30.
 7. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Rozpoczynamy je we czwartek wieczorem.
 8. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. rano. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 9. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. Droga Krzyżowa dla osób które nie mogą uczestniczyć wieczorem - o godz. 9.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa w kościele.
 10. Podobnie jak w ubiegłym roku, na prośbę Bractwa Ratowania Dusz i wielu osób adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie w Wielki Piątek będzie przez całą noc. Intencją główną jest modlitwa za całą parafię i nasze rodziny – o potrzebne łaski oraz błogosławieństwo. Prosimy i zachęcamy, aby oprócz Bractwa włączyć się w ten nocny czas czuwania przy Panu Jezusie według uznania. Członków Bractwa prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
 11. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-ego.
 12. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 13. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00.
 14. Plan adoracji na całe Triduum wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.
 15. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co pół godziny.
 16. Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z poświęceniem ognia oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. adoracja do godz. 23.00.
 17. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00.
 18. Msze św. na Wielkanoc oprócz Rezurekcji będą o 10.00 i o 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00      i o 8.30. Również nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 19. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy można składać do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku w kościele.
 20. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 21. Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Ziemi Sanockiej organizuje Drogę Krzyżową po Górach Słonnych w najbliższą środę. Więcej informacji na plakacie.
 22. W Wielką Sobotę o godz. 13.00 na Rynku w Sanoku z udziałem ks. bpa Adama Szala, odbędzie się śniadanie wielkanocne dla mieszkańców Sanoka. Więcej informacji na plakacie.
 23. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy wycince drzew oraz wczoraj przy porządkowaniu terenu obok kościoła przed świętami.
 24. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 25. Również „Bóg zapłać” za złożoną w tym miesiącu makulaturę, z której kwota wyniosła 658 zł.
 26. Zakład Opieki Zdrowotnej im. św. Brata Alberta w Sanoku zaprasza na koncert charytatywny, wspierający hospicjum, który odbędzie się w czwartek 25.IV. godz. 18.00 w SDK-u.Więcej na plakacie.
 27. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Małgorzata Lipka oraz śp. Adam Gadomski. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

WIELKI CZWARTEK

  

 

godz. 18.00     -     Msza Wieczerzy Pańskiej

  

ADORACJA

 

godz. 19.00 – 20.00     -  Diakonia Muzyczna

 

godz. 20.00 - 21.00      -  Rycerstwo Niepokalanej

                                          Straż Honorowa NSPJ

 

godz. 21.00 – 22.00   -  Róże Różańcowe, Oaza, Domowy Kościół, Rodziny Nazaretańskie

  

WIELKI PIĄTEK

  

godz. 7.00 - 8.00            1) Róża św. Anny

                                      2) Róża św. Dominika

godz. 8.00 - 9.00           1) Rycerstwo Niepokalanej;

                                      2) Róża św. Siostry Faustyny

godz. 9.00 -10.00           1) Róża św. Michała

                                       2) Róża św. Jana Pawła II

godz.10.00-11.00           1) Koło Przyjaciół Radia Maryja

                                         2) Róża św. Benedykta

godz.11.00-12.00            Róża św. Kazimierza

godz. 12.00 -13.00         1) Róża św. Teresy od Jezusa

                                       2) Róża św. Bernadetty

godz. 13.00 -14.00         1) Róża św. Elżbiety

                                       2) Róża św. Józefa

godz. 14.00 -15.00         1) Róża św. Władysława

                                       2) Róża św. Katarzyny

godz.15.00 – 16.00         Straż Honorowa NSPJ 

godz. 16.00 -17.00         Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

          

godz. 18.00          Liturgia Męki Pańskiej; Adoracja Krzyża;

                                      Gorzkie Żale      

      

godz.20.00-21.00           Ruch Rodzin Nazaretańskich; Domowy Kościół;    Grupa Biblijna

godz. 21.00                     Droga Krzyżowa /Diakonia Muzyczna/

godz. 22.00-7.00            Adoracja rodzinna - całonocna     

  

 WIELKA SOBOTA

 

godz. 7.00 - 8.00            1) Róża św. Anny

                                       2) Róża św. Dominika

godz. 8.00 - 9.00            1) Róża św. Siostry Faustyny

                                       2) Róża św. Kazimierza

godz. 9.00 -10.00           1) Róża św. Michała

                                       2) Róża św. Jana Pawła II

godz.10.00-11.00           1) Róża św. Katarzyny

                                       2) Róża św. Benedykta

godz.11.00-12.00           Rycerstwo Niepokalanej;

godz. 12.00 -13.00         1) Róża św. Teresy od Jezusa

                                       2) Róża św. Bernadetty

godz. 13.00 -14.00         1) Róża św. Elżbiety

                                        2) Róża św. Józefa

godz. 14.00 -15.00         Róża św. Władysława

godz.15.00 – 16.00        Straż Honorowa NSPJ

godz.16.00 – 17.00         Koło Przyjaciół Radia Maryja

godz. 17.00 -18.00         Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 

Godz.  19.00          LITURGIA  WIELKIEJ  SOBOTA

godz. 21.00 – 22.00   - Oaza; Grupa Biblijna; Rodziny Nazaretańskie

 godz. 22.00-23.00     -  Adoracja indywidualna i rodzinna   

   

Poświęcenie pokarmów: od 9.00 do 13.00 – co pół godziny

 

  

NIEDZIELA 

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  

ADORACJA

 

Godz. 4.30 – 6.00                  Róże Różańcowe (dorosłych)

                                               Straż Honorowa NSPJ

 

Godz. 6.00                REZUREKCJA

 

Godz. 10.00                           Msza św.

 

Godz. 11.30                           Uroczysta Suma

  

                 Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00

 

  

 

V Niedziela Wielkiego Postu /2019-04-07/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 17.30.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej, na które zapraszamy wszystkich członków Rady, w środę po Mszy św.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej – środa po Mszy św.
 7. W czwartek Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższy piątek tradycyjnie Droga Krzyżowa po Mszy św. wieczornej, tj. ok. 18.30, ulicami naszej parafii na którą zapraszamy również młodzież. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 10. Akcja Katolicka naszej parafii już tradycyjnie zaprasza na Drogę Krzyżową do Zagórza Starego od kościoła do ruin klasztoru w najbliższą niedzielę na godz. 14,00. Dojazd we własnym zakresie.
 11. Nasza spowiedź parafialna będzie w poniedziałek za tydzień. Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do niedzieli. Odwiedzimy ich w poniedziałek za tydzień..
 12. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm w czasie każdej Mszy św.
 13. W dzisiejszą niedzielę dzieci z Oazy przy wyjściu z kościoła rozprowadzają palmy w cenie 8 i 4 zł. Pieniądze przeznaczone są dla Oazy.
 14. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 15. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 6 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 16. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu  /2019-03-31/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca kwietnia.
 3. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 5. We wtorek – jak w każdy drugi dzień miesiąca, ale w tym szczególnie, ponieważ jest to kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo Świętego. Po Mszy św. ucałowanie relikwii oraz indywidualne błogosławieństwo.
 6. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 7. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 17.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w