tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1460058

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

XXX Niedziela zwykła /2020-10-25/

 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe i modlitwa do Michała Archanioła o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św.
 2. W środę święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – dzień imienin naszego ks. Tadeusza, któremu ze względu na sytuację, życzenia złożymy już we wtorek na Mszy św. wieczornej.
 3. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.
 4. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na panującą sytuację, nie będzie nabożeństwa żałobnego z procesją na cmentarzu .
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 6. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpust za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. 
 7. W związku z pandemią, Penitencjaria Apostolska, chcąc zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
 8. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
 9. Na bocznych ołtarzach: św. Andrzeja Boboli i Miłosierdzia Bożego wystawione są karteczki do wypominek. Prosimy zapamiętać datę, która jest na kartce, ponieważ nie będą wywieszane listy w gablocie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, "Małego Gościa Niedzielnego" i „Gościa Niedzielnego”.

 

     Wczoraj wieczorem zmarł nasz rodak, śp. ks. prałat Bronisław Żołnierczyk, którego pogrzeb będzie w naszym kościele we wtorek o godz. 10.00 i pochowanie na cmentarzu przy ul. Lipińskiego.

    Wczoraj zmarł również śp. Franciszek Franków – tato naszego księdza Jana – którego pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00 w Sośnicy. Księdzu Janowi składamy wyrazy współczucia i obiecujemy modlitwę.

     Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Gawlewicz i śp. Genowefa Stojowska, której pogrzeb będzie jutro o 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipińskiego.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

XXIX Niedziela zwykła /2020-10-18/

 1. Dzisiaj o 16.30 różaniec oraz modlitwa w intencji rodzin, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji; szczególnie o misjonarzach, których znamy i tych którzy pracowali w naszej parafii: ks. Łukaszu Ryglu z Kuby – dzisiejszym solenizancie i ks. Mariuszu Stawarzu z Kazachstanu.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na misje.
 4. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się finał Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w ramach I DNI MUZYKI ORGANOWEJ SANOK 2020. Wstęp na koncerty bezpłatny, a więcej informacji jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
 5. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Kantego, czwartek – św. Jana Pawła II, w sobotę – bł. Jana Wojciecha Balickiego.
 8. Na bocznych ołtarzach: św. Andrzeja Boboli i Miłosierdzia Bożego wystawione są karteczki do wypominek. Tak jak w ubiegłym roku, na każdej kartce jest wybita data dnia, w którym dane wypominki będą wyczytywane. Karteczki są poukładane po 3 dni w każdym stosie. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku. Prosimy zapamiętać datę, która jest na kartce, ponieważ nie będą wywieszane listy w gablocie.
 9. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Ojców Oblatów z Zahutynia, którzy będą rozprowadzali kalendarze misyjne na kolejny rok.
 10. W związku z nowymi decyzjami władz państwowych dotyczącymi ilości osóbw miejscach kultu religijnego informujemy, że powierzchnia naszego kościoła wynosi 635 metrów kwadratowych; czyli od jutra łączna ilość biorących udział w liturgii nie może przekroczyć 91 osób z uwzględnieniem kaplic bocznych – po 4 osoby oraz przedsionka głównego również 4 osoby. Wierni powinny stać w odpowiedniej od siebie odległości. W czasie trwania liturgii wszyscy oprócz kapłanów powinni mieć założone na twarzy maseczki lub inne odpowiednie okrycia. Prosimy dostosować się do tych rozporządzeń.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii. 
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 13. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, wszystkich Parafian prosimy o intensywną modlitwę za świat, Ojczyznę, Kościół i parafię, szczególnie przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

 

     Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marek Żołnierczyk, śp. Kazimiera Bednarz i śp. Zygmunt Buczek, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10.00 w kościele.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …

 

 

 

XXVIII Niedziela zwykła /2020-10-11/

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy „Dzień Papieski”. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - Żywy Pomnik św. Jana Pawła II. Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie dla tak szczytnej idei. 
 3. We wtorek 13-ty dzień miesiąca – zakończenie nabożeństw fatimskich. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 4. Przypominamy, że w środę na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej.
 5. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W sobotę Honorowa Straż N,S.P.J. przeżywa dzień skupienia w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich Członków Straży Honorowej N.S.P.J. oraz czcicieli Serca Jezusowego do uczestnictwa. Początek o godz. 9.00 w kościele.
 8. W najbliższą sobotę na Placu św. Michała w Sanoku o godz. 16.00 obędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja Pro Prawo do Życia i Akcja Katolicka.
 9. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny.
 10. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, czwartek – św. Teresy od Jezusa, piątek – św. Jadwigi Śląskiej, sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego, niedziela – święto św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia.
 11. W kaplicy Matki Bożej znajduje się wystawa pamiątek, którymi są osobiste rzeczy św. Jana Pawła II, ze zbiorów ks. Rafała.
 12. Od piątku do niedzieli w naszym kościele odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w ramach I DNI MUZYKI ORGANOWEJ SANOK 2020, którego pomysłodawcą jest sanockie Stowarzyszenie Pro Artis. Wstęp na koncerty bezpłatny, a więcej informacji jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii.
 14. W imieniu ks. Jacka Krzemienia – kapelana Wspólnoty „Chleb Życia” serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła. Zebrano 5 350 zł.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego.
 16. Komunikat ks. prał. Józefa Niżnika: Dzisiaj po południu o godz. 15.00 w Strachocinie na wzgórzu zwanym Bobolówka abp Adam Szal poświęci rozbudowaną kaplicę polową i 9 nowych figur świętych. Ten obrzęd rozpocznie tygodniową modlitwę w intencji Ojczyzny i o ustanie epidemii za przyczyną św. Andrzeja Boboli, który objawiając się Fulli Horak 3 maja 1938 r. powiedział: „Ludzie nie dość gorąco i nie tak jak trzeba zwracają się do mnie. Mogę być bardzo pomocny w zażegnywaniu wielkich katastrof. Mogę nieść ulgę w cierpieniu”. Jak skuteczna jest modlitwa do Boga za przyczyną św. Andrzeja przekonali się warszawiacy w roku 1920, którzy w obliczu zbliżających się Sowietów podjęli nowennę do Błogosławionego wówczas Andrzeja Boboli. W ostatnim dniu nowenny dokonał się cud nad Wisłą, a Andrzej Bobola w podzięce za udział w tym cudzie został kanonizowany. Z taką wiarą i my pragniemy się zwrócić do św. Andrzeja w intencji naszej Ojczyzny i o ustanie epidemii w miejscu, które on sam wybrał, aby go czcić. 14 października, w najbliższą środę, do wzięcia udziału w tej modlitwie zaproszeni są mieszkańcy miast należących do archidiecezji przemyskiej. Jako bliscy sąsiedzi Strachociny zapraszamy Was, mieszkańców Sanoka, do wzięcia udziału w tej modlitwie. Rozpoczniemy ją o godz. 17.00 odmówieniem różańca, pielgrzymując po Bobolówce z relikwiami św. Andrzeja Boboli, a po nim kapłani odprawią Mszę św. prosząc Boga o pomoc dla siebie, naszych rodzin i parafii oraz dla naszej Ojczyzny. Wyjazd indywidualny.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tomasz Szczupaczyński i śp. Wanda Lisowska, za którą różaniec będzie dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kaplicy, a pogrzeb jutro o godz. 12.00 w kościele.

Polecajmy zmarłego Tomasza i zmarłą Wandę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

XXVII Niedziela zwykła /2020-10-04/

 1. Dziękujemy ks. Jackowi - kapelanowi Wspólnoty „Chleb Życia” za dzisiejszą obecność i słowo skierowane do nas. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na Wspólnotę.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. W środę 7.X. Matki Bożej Różańcowej – odpust w naszej parafii. Msze św. o 6.20, o 10.00 dla tych którzy nie mogą uczestniczyć wieczorem, oraz uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 17.00.
 6. Przypominamy, że w środę na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej.
 7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie w kościele.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Za tydzień cała Polska będzie przeżywać kolejny Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 10. W dzisiejszą niedzielę w parafii Chrystusa Króla o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie z panią Anną Rastawicką, współpracowniczką Prymasa Wyszyńskiego. Odbędzie się również prezentacja książki pt. „Ten zwycięża, kto miłuje”.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii.
 12. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła na remont historycznej kapliczki, przy ul. Lipińskiego i Murarskiej. Zebrano 4 038 zł oraz 1 500 zł od imiennego ofiarodawcy.
 13. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku. Na stoliku znajduje się również miesięcznik „Dobre Nowiny”, który bezpłatnie można zabrać do czytania.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Stanisława Burnatowska, której pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00 na cmentarzu centralnym.

Polecajmy zmarłą Stanisławę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

 

XXVI Niedziela zwykła /2020-09-27/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła – Patrona Sanoka, a o 17-ej Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca października.
 3. Pod patronatem naszej parafii rozpoczęto remont historycznej kapliczki, przy ul. Lipińskiego i Murarskiej, przy której żołnierze Armii Krajowej składali swoją przysięgę. Jest grupa sponsorów, ale potrzeba również wsparcia finansowego. Dlatego w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.
 4. Msze św. popołudniowe do środy włącznie jeszcze o godz. 18.00, a od czwartku o godzinę wcześniej, tj. o 17.00.
 5. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 6. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Za odmówienie różańca zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ilekroć odmawiany jest on w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Harmonogram nabożeństw różańcowych prowadzonych przez poszczególne grupy parafialne wywieszony jest w gablocie.
 7. Zwracamy się z zachętą i zaproszeniem do wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej, aby różaniec był przez nie prowadzony w każdą środę. Niech to będzie szczególny dzień dla Szkoły Podstawowej. Te prośbę kierujemy również do rodziców i dziadków, aby dzieciom i wnukom o tym przypominali. 
 8. Rodziców dzieci klas III-ich, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we czwartek po Mszy św. Natomiast dzieci otrzymają różance w najbliższą niedzielę na sumie.
 9. Spotkanie ministrantów młodszych w czwartek o godz. 16.00, a starszych po Mszy św.
 10. W piątek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 11. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 12. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 13. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie w budynku nowej plebanii.
 14. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 2 i 3 października, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze – rano, w ciągu dnia, wieczorem albo w nocy. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Powiedzmy o tym i zachęćmy do przyjścia naszych bliskich i znajomych.
 15. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 16. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00 młodzież klas VI-tych złoży deklarację o rozpoczęciu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 17. Również w następną niedzielę będziemy gościć ks. Jacka Krzemienia z Fundacji „Chleb Życia”.
 18. Jutro wspomnienie św. Wacława – męczennika; we wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę wspomnienie św. Hieronima – doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; a w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 19. W najbliższą niedzielę w parafii Chrystusa Króla o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie z panią Anną Rastawicką, współpracowniczką Prymasa Wyszyńskiego. Odbędzie się również prezentacja książki pt. „Ten zwycięża, kto miłuje”.
 20. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii. 
 21. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny oraz „Mały Gość Niedzielny”, które są do nabycia na stoliku.

 

    Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Anyszewska, śp. Tadeusz Osenkowski i śp. Józef Kielar, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00 w kościele, następnie pochówek w Pakoszówce.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

XXV Niedziela zwykła /2020-09-20/

 1. Współczesne rodziny zmagają się z wieloma problemami i są tak bardzo atakowane, dlatego jeszcze więcej potrzeba modlitwy, by rodzina była Bogiem silna. Dzisiejsza niedziela, to trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła. Dlatego zapraszamy o godz. 16.00 by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu – naszą modlitwą i troską materialną obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Taca mszalna przeznaczona jest na Radio Archidiecezjalne FARA.
 3. Jutro święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, a w środę wspomnienie św. Ojca Pio.
 4. W czwartek całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania. W każdy dzień roku inna parafia naszej archidiecezji podejmuje taką modlitwę. Prosimy o włączenie się w nią kto tylko może, by z wiarą prosić Pana: „poślij robotników na żniwo swoje”.
 5. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 6. W najbliższą sobotę na Placu św. Michała w Sanoku o godz. 16.00 obędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja Pro Prawo do Życia i Akcja Katolicka.
 7. Muzyka i śpiew odgrywa bardzo ważną rolę w przeżywaniu liturgii i nabożeństw. W naszej parafii mamy 2 zespoły: Diakonię Muzyczną i Chór imieniem św. Cecylii. Aby one mogły istnieć i rozwijać się potrzebne są nowe osoby: dzieci, młodzież i dorośli. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do Diakonii w najbliższą środę na godz. 16.30; natomiast osoby, które chciałyby śpiewać w chórze, zapraszamy we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.
 8. W imieniu ks. Antoniego Michno, pracującego w Ekwadorze, którego gościliśmy w ubiegłą niedzielę, składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na pomoc w jego pracy misyjnej. Zostało zebranych 7 118 zł. oraz 22 euro.
 9. Pod patronatem naszej parafii rozpoczęto remont historycznej kapliczki, przy ul. Lipińskiego i Murarskiej, przy której żołnierze Armii Krajowej składali swoją przysięgę. Jest grupa sponsorów, ale potrzeba również wsparcia finansowego. Dlatego w następną niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii.
 11. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XXIV Niedziela zwykła /2020-09-13/

 1. Dziękujemy ks. Antoniemu, pracującemu w Ekwadorze, za dzisiejszą obecność, skierowane do nas Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na wsparcie misyjne.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o 17.00 Msza św.
 3. Dziś 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 4. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. jak w dzień powszedni.
 5. W piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Szczególna zachęta dla dzieci i młodzieży do uczestnictwa we Mszy św.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W następną niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła.
 8. Przypominamy, że spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbywają się w każdy 2-gi poniedziałek miesiąca o godz. 17.00. Najbliższe jutro w budynku nowej plebanii. Do Poradni należy zgłosić się co najmniej 6 miesięcy przed planowanym ślubem.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii.
 10. Na stoliku z gazetami znajdują się nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Józef Piecuch, za którego różaniec będzie jutro po Mszy św. wieczornej w kaplicy, a pogrzeb we wtorek o 11.00 w kościele. Polecajmy zmarłego Józefa Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

XXIII Niedziela zwykła /2020-09-06/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Spotkanie organizacyjne chóru św. Cecylii po wakacyjnej przerwie w poniedziałek po Mszy św. w kościele. Zapraszamy chórzystów oraz wszystkich chętnych.
 4. We wtorek święto Narodzenia NMP.
 5. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św. w kościele.
 6. Spotkanie organizacyjne dla Oazy dziecięcej w środę o 17.00, a dla młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy również osoby, które chciałyby uczestniczyć w tych spotkaniach.
 7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższą niedzielę będziemy gościć ks. Antoniego Michno – pracującego w Ekwadorze, brata ks. Jacka - proboszcza w parafii Chrystusa Króla. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na cele misyjne.
 10. W niedzielę za tydzień 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Również „Bóg zapłać”, w imieniu księdza proboszcza, panom: Krzysztofowi Kłodowskiemu, Ryszardowi Kędrze, Stanisławowi Wnękowi, Maciejowi Klusce, Leonowi Marzec i Stanisławowi Jakubowskiemu za pracę w tym tygodniu przy załadowaniu starej blachy z budynku katechetycznego.
 13. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku. Na stoliku znajduje się również miesięcznik „Dobre Nowiny”, który bezpłatnie można zabrać do czytania.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Krystyna Łuszczyszyn i śp. Piotr Suszko. Polecajmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

 

 

XXII Niedziela zwykła /2020-08-30/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca września.
 3. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.
 4. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego jutro od godz. 17.00
 5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. w kościele.
 6. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych, we wtorek o godz. 8.00.
 7. W środę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 8. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 10. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi. Gdyby byli chorzy, którzy chcieliby, aby w pierwsze piątki odwiedzać ich z Najświętszym Sakramentem - prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii do czwartku.
 11. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej w budynku nowej plebani.
 12. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 4 i 5 września, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze – rano, w ciągu dnia, wieczorem albo w nocy. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Odłóżmy na ten czas wszystkie mniej istotne sprawy, telewizor, Internet, telefon i znajdźmy chociaż pół godziny dla Pana. Adoracja ma wielką moc – jest pomocą i ratunkiem w trudnych sprawach, małżonków, dzieci, wnuków, bliskich, przyjaciół, Ojczyzny i Kościoła. Adoracja jest też spotkaniem twarzą w twarz z żywym, Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie. Powierzeniem Mu wszystkich trosk, bezinteresownym uwielbieniem Boga i zadośćuczynieniem za grzechy nasze i świata całego. Powiedzmy o tym i zachęćmy do przyjścia naszych bliskich i znajomych.
 13. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 14. W sobotę również liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.
 15. W naszej wspólnocie parafialnej witamy w dniu dzisiejszym nowych wikariuszy, którymi są: Jan Franków pochodzący z Sośnicy Jarosławskiej – 19 lat kapłaństwa; ks. Tadeusz Piwiński pochodzący z Pustyn – również 19 lat kapłaństwa oraz ks. Rafał Wojdyła pochodzący z Rączyny - 13 lat kapłaństwa. Również witamy ks. prałata Zenona Ruchlewicza, który pracował w Zarzeczu koło Przeworska, a przechodząc na emeryturę zamieszkał na terenie naszej parafii. Wszystkim kapłanom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej, w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym. Aby zawsze dobrze czuli się wśród nas i abyśmy wspólnie tworzyli naszą wspólnotę.
 16. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Bogusława Muszańska. Polecajmy zmarłą Bogusławę Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

XXI Niedziela zwykła /2020-08-23/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, następnie o 19.00 Msza św.
 2. W następną niedzielę Msza św. popołudniowa jeszcze o godz. 19.00.
 3. Jutro święto św. Bartłomieja Apostoła.
 4. W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o 6.20 i o 19.00.
 5. W czwartek wspomnienie św. Moniki; w piątek wspomnienie św. Augustyna, a w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: śp. Lidia Rajchel i śp. Wanda Pokrywka. Polecajmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

XX Niedziela zwykła /2020-08-16/

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Dlatego zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. O godz. 19.00 Msza św.
 3. Jutro wspomnienie św. Jacka – kapłana; w czwartek wspomnienie św. Bernarda – opata i doktora Kościoła; a w sobotę wspomnienie NMP Królowej.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 6. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Gizela Maślaniec. Polecajmy zmarłą Gizelę Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

 

XIX Niedziela zwykła /2020-08-09/

 1. Dzisiaj o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Jutro święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek wspomnienie św. Klary, a w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
 3. W czwartek 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W sobotę 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, i 19.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
 6. Jest to jednocześnie dzień 100 – rocznicy Cudu nad Wisłą. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie i tych, którzy oddali życie za wolność.
 7. W najbliższą sobotę na Placu św. Michała w Sanoku o godz. 18.00 obędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja Pro Prawo do Życia i Akcja Katolicka.
 8. W najbliższą niedzielę I Komunia św. grupy dzieci naszej parafii. Próba dla dzieci we czwartek o 18.00 w kościele, a spowiedź w piątek o 18.20.
 9. W następną niedzielę o godz. 18.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Również „Bóg zapłać” za ofiary składane do skrzynki na Radio Maryja – przesłano 580 zł.
 12. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Wanda Witeszczak, Małgorzatya Chmielowska, Teresa Mrozowska i Tadeusz Wojtowicz . Polecajmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

 

 

XVIII Niedziela zwykła /2020-08-02/

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który w tradycji naszego Kościoła jest miesiącem trzeźwości. Powstrzymajmy się w tym miesiącu od napojów alkoholowych. Będzie to duchowe wyrzeczenie ofiarowane w intencji wszystkich uwikłanych w nałóg alkoholowy, jak również okazja do przypatrzenia się samemu sobie, czy mamy silną wolę i kontrolę nad swym ciałem i pragnieniami.
 2. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a następnie o 19.00 Msza św.
 3. Dzisiaj drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 4. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 5. We wtorek wspomnienie św. Jana Vianney`a, patrona kapłanów.
 6. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 18.00.
 8. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 7 i 8 sierpnia, będzie w naszej parafii 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze – rano, w ciągu dnia, wieczorem albo w nocy. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Odłóżmy na ten czas wszystkie mniej istotne sprawy, telewizor, Internet, telefon i znajdźmy chociaż pół godziny dla Pana. Adoracja ma wielką moc – jest pomocą i ratunkiem w trudnych sprawach, małżonków, dzieci, wnuków, bliskich, przyjaciół, Ojczyzny i Kościoła. Adoracja jest też spotkaniem twarzą w twarz z żywym, Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie. Powierzeniem Mu wszystkich trosk, bezinteresownym uwielbieniem Boga i zadośćuczynieniem za grzechy nasze i świata całego. Powiedzmy o tym i zachęćmy do przyjścia naszych bliskich i znajomych.
 9. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 10. W następną niedzielę na sumie Msza św. dziękczynna za 5 lat posługi kapłańskiej ks. Andrzeja oraz 3 lata posługi a także z okazji imienin ks. Jakuba z prośbą o łaski i Boże błogosławieństwo.
 11. Pan burmistrz zaprasza na wystawę „Bądźcie dla świata obliczem miłości”, która jest kolejnym akcentem obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła w naszym mieście. Można ją obejrzeć do 25 sierpnia w plenerze Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lenartowicza. Wystawa jest kroniką spotkań św. Jana Pawła II z dziećmi i młodzieżą, przedstawicielami różnych kultur i wyznań w Stolicy Apostolskiej i na całym świecie podczas wizyt papieskich.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. W naszym kościele, w nawie głównej zawisły kolejne dwa nowe żyrandole. „Bóg zapłać” za inicjatywę i dar ks. Bartoszowi Rakoczemu i p. Stanisławowi Wnękowi – głównemu wykonawcy, a także p. Witoldowi Smudze za ich podłączenie.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XVII Niedziela zwykła /2020-07-26/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczyste Nieszpory, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Z okazji wspomnienia w dniu wczorajszym św. Krzysztofa, patrona kierowców, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
 3. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA POLSKA prowadzi „Akcję św. Krzysztofa” kierując apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu w dniu błogosławieństwa samochodów, posługując się hasłem: „1 grosz za 1 kilometr jazdy”.
 4. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca sierpnia. Materiały są bezpłatne.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
 7. W najbliższą niedzielę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 9. Zachęcamy do troski o pogłębianie swej wiary poprzez czytanie katolickich tygodników: Niedziela, i Gość Niedzielny.

 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Ewa Kamińska.

Polecajmy zmarłą Ewę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

XVI Niedziela zwykła /2020-07-19/