tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: nspj-sanok.pl

 

 

XX Niedziela zwykła /2018-08-19/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza św.
 2. W piątek wspomnienie św. Bartłomieja apostoła.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W niedzielę Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej.
 5. Starosta Sanocki zaprasza dzisiaj o godz. 15.00 na dziedziniec sanockiego zamku na koncert „W PIEŚNI WOLNOŚĆ”.
 6. W setną rocznicę urodzin ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w kościele Przemienienia Pańskiego. Więcej informacji na plakacie.
 7. W najbliższą niedzielę w Jarosławiu odbędą się XXXV Dożynki Archidiecezji Przemyskiej. Więcej informacji na plakacie.
 8. W najbliższą sobotę, w Myczkowcach, u Królowej Matki Pięknej Miłości, odbędzie się II Bieszczadzkie Trzeźwe Wesele. Organizatorzy zapraszają rodziny, małżeństwa, narzeczonych, dzieci, młodzież a szczególnie wszystkich zainteresowanych organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych oraz stylem życia w trzeźwości. Więcej informacji w gablocie.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

 

 

XIX Niedziela zwykła /2018-08-12/

 1. Dzisiaj o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
 2. Jutro 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o 19.00 procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 3. W środę 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, i 19.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Stowarzyszenie Charytatywne „czyń Dobro Mimo Wszystko” zaprasza na Koncert Muzyki religijnej, który odbędzie się 19 sierpnia o godz. 17.00 w synagodze w Dynowie. Więcej informacji na plakacie.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 7. Również podziękowanie za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 835 zł.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XVIII Niedziela zwykła  /2018-08-05/

 1. Dziś o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 3. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. wieczornej.
 5. We czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/. Dziewicy i męczennicy, patronki Europy; a w piątek święto św. Wawrzyńca.
 6. Spotkanie przed pielgrzymką na Kalwarię Pacławską w czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele. Prośba o obecność wszystkich wyruszających na pielgrzymkę.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się koncertem uwielbienia o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. prałat Waldemar Janiga – Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w Przemyślu. Więcej informacji na plakacie.
 9. W pieszej pielgrzymce na Kalwarię Pacławską wyruszamy w sobotę 11.VIII. Nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 6.20 z uroczystym błogosławieństwem. Bagaże składamy w piątek przed albo po Mszy św. przy budynku plebanii lub w sobotę rano.
 10. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Również serdeczne podziękowanie mężczyznom, którzy w tym tygodniu pracowali przy odnowieniu krzyża misyjnego - Niech Pan Bóg obdarza ich i ich rodziny potrzebnymi łaskami.
 12. W tym tygodniu, jak widzimy ruszyły prace przy budowie dzwonnicy. Poświęcenie dzwonnicy i nowych dzwonów wstępnie planowane jest na niedzielę 7 października, tj. w dzień odpustu parafialnego Matki Bożej Różańcowej na sumie i dokona tego Ks. Abp Józef Michalik. W czerwcu została wpłacona zaliczka w wysokości 70 000 zł i prace przy odlewie nowych dzwonów również ruszyły.
 13. Przy tej okazji przekazujemy informację, że za zgodą Kurii Metropolitalnej została sprzedana 29 arowa działka parafialna. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży znajdują się w banku na koncie parafialnym. Pieniądze te po rozmowie z Ks. Abpem Metropolitą Adamem Szalem mają być wkładem własnym w remont budynku Caritas, gdzie przewidziane są pomieszczenia, z których będzie korzystała Parafia.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

     W naszej wspólnocie parafialnej zmarł śp. Roman Rogowski – różaniec jutro po Mszy św. wieczornej w kaplicy przedpogrzebowej; pogrzeb we wtorek o 11.00 w kościele.

Wieczne odpoczywanie, racz Mu dać Panie ………

 

 

 

XVII Niedziela zwykła /2018-07-29/

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca sierpnia. Materiały są bezpłatne.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 4. W czwartek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 8. W sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianey`a – dzień szczególnej modlitwy w intencji wszystkich kapłanów.
 9. Tak jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

XVI Niedziela zwykła /2018-07-22/

 

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji kierowców z okazji św. Krzysztofa, a następnie o  00 Msza św.
 2. Z okazji wspomnienia w najbliższą środę św. Krzysztofa, patrona kierowców, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła.
 3. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA POLSKA prowadzi „Akcję św. Krzysztofa” kierując apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu w dniu błogosławieństwa samochodów, posługując się hasłem: „1 grosz za 1 kilometr jazdy”.
 4. W czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. – dzień szczególnej modlitwy za rodziców i ludzi starszych.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XV Niedziela zwykła /2018-07-15/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. W związku ze wspomnieniem za tydzień, w środę - 25.VII św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry.
 4. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 6. Również „Bóg zapłać” mężczyznom, którzy pracowali w ubiegłym tygodniu przy wycince drzew obok plebanii.
 7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła /2018-07-08/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo, a o 19.00 Msza św.
 2. W środę , 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. W piątek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 5. W najbliższy piątek w Ośrodku Rekolekcyjnym Caritas w Zboiskach kolejny Wieczór Miłosierdzia, który rozpocznie się o godz. 18.30. Więcej informacji w gablocie. Zapraszamy.
 6. Burmistrz Sanoka zaprasza mieszkańców dzielnicy Posada na otwarte spotkanie z Burmistrzem Miasta Sanoka Tadeuszem Pióro oraz posłem na sejm Piotrem Uruskim. Spotkanie odbędzie się 9 lipca o godzinie 17.00 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Autosan” przy ulicy Robotniczej.
 7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Zebrano 2 954 zł.
 8. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 825 zł.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

XIII Niedziela Zwykła /2018-07-01/

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W dzisiejszą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 4. Jutro po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 5. Jutro drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 6. We wtorek święto św. Tomasza, Apostoła.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 11. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 12. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 38 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy. Deklaracje są wyłożone na przygotowanym postumencie za ostatnimi ławkami, które zachęcamy aby wypełnić i do jutra do porannej Mszy św. wrzucić do środka. Więcej informacji w gablocie.
 13. Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszki w kościele na Radio Maryja – ostatnio wysłano 558 zł.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

 

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela /2018-06-24/

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lipca. Materiały są bezpłatne.
 3. Dzisiaj w Sanoku odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się Mszą św. o 13.30 w kościele Przemienienia Pańskiego a zakończy piknikiem rodzinnym w Skansenie. Nie będzie wspólnego wyjścia na Mszę św. do kościoła Przemienienia Pańskiego. Dojazd indywidualnie, we własnym zakresie. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tym marszu. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach wystawionych w przedsionku kościoła.
 4. Od jutra przez okres wakacji Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 19.00  
 5. We wtorek w parafiach Sanoka wspomnienie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona miasta.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W piątek (29.VI) Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 6.20; o godz. 10.00 oraz o godz. 19.00. Ofiary zebrane w Uroczystość św. Piotra i Pawła na wszystkich Mszach św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 8. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 10. Decyzją Księdza Arcybiskupa kończy pracę w naszej parafii ks. Wojciech Szarek – skierowany jako administrator parafii Krościenko koło Ustrzyk. Wprawdzie pozostanie jeszcze do 18 sierpnia wśród nas, ale już dzisiaj w imieniu własnym, duszpasterzy oraz całej parafii pragnę podziękować ks. Wojciechowi za 4 lata gorliwej i owocnej pracy duszpasterskiej. Życzymy wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy na nowej placówce i w codziennym życiu. Niech sam Bóg będzie nagrodą za wszelkie dobro jakie świadczył wśród nas.
 11. W najbliższą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii będą zbierać ofiary – za II kwartał - na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 12. W najbliższą sobotę tj. 30.06 br. na dziedzińcu sanockiego Zamku odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie o godz. 19.30.W programie jest modlitwa uwielbienia, świadectwa, pantomima oraz Eucharystia o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do uwielbienia Pana Jezusa i dziękczynienia za 100 lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Więcej informacji na plakacie.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii .
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XI Niedziela Zwykła /2018-06-17/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej za dobrowolną ofiarą.
 3. Uczniów klas VII-mych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie; natomiast uczniów klas VI-tych w środę również na Mszę św. i spotkanie
 4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00.
 5. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz we czwartek od godz. 17.00.    
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W niedzielę za tydzień – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzeciciela.
 8. W najbliższą niedzielę w Sanoku odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się Mszą św. o 13.30 w kościele Przemienienia Pańskiego a zakończy piknikiem rodzinnym w Skansenie. Nie będzie wspólnego wyjścia procesji z naszego kościoła na Mszę św. do kościoła Przemienienia Pańskiego. Dojazd indywidualnie, we własnym zakresie. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tym marszu. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach wystawionych w przedsionku kościoła.
 9. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

X Niedziela Zwykła /2018-06-10/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św.
 3. W środę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższą niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 7. Dzisiaj o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w wykonaniu prof. dra hab. Piotra Rojka z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Więcej informacji na palakcie.
 8. W najbliższą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się Drugi Diecezjalny Zjazd Rodzin Wielodzietnych (trójka +). Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. W imieniu ks. bpa Stanisława Jamrozka oraz proboszcza sanktuarium zapraszamy.
 9. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 38 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy. Deklaracje są wyłożone na przygotowanym postumencie za ostatnimi ławkami, które zachęcamy aby wypełnić i wrzucić do środka. Więcej informacji w gablocie.
 10. Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Sanoku zwraca się z prośbą o pomoc w zagłosowaniu internetowym na nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych. Więcej informacji w gablocie , a szczegóły na „e-sanok” i stronie Tygodnika Sanockiego.
 11. W niedzielę za 2 tygodnie w Sanoku odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się Mszą św. o 13.30 w kościele Przemienienia Pańskiego a zakończy piknikiem rodzinnym w Skansenie. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach wystawionych w przedsionku kościoła.
 12. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 747 zł.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

IX Niedziela Zwykła /2018-06-03/

 1. W dniu dzisiejszym po sumie procesja Oktawy Bożego Ciała ulicami naszej parafii.
 2. Podziękowanie grupom modlitewnym i apostolskim naszej parafii za przygotowanie poszczególnych ołtarzy na procesję: Honorowej Straży N.S.P.J. i Kręgom Domowego Kościoła; Rycerstwu Niepokalanej; Różom Różańcowym oraz Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o 16.15 nabożeństwo różańcowe, litania do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży.
 6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. i procesji.
 7. Zbiórka dla ministrantów młodszych i kandydatów w czwartek o 17.00; natomiast dla starszych po Mszy św.
 8. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 –oraz uroczysta Msza św. opustowa o godz. 18.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 18.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.
 12. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 13. W najbliższy piątek Wieczór Miłosierdzia w Ośrodku Rekolekcyjnym w Zboiskach. Przewodniczyć będzie ks. dr Piotr Pawlukiewicz. Początek o godz. 18.30.Więcej informacji na plakatach.
 14. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 38 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Zapisać się jeszcze można u przewodnika grupy św. Andrzeja Boboli – ks. Tomasza Podolaka wikariusza w sanockiej Farze. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy. Deklaracje są wyłożone na przygotowanym postumencie za ostatnimi ławkami, które zachęcamy aby wypełnić i wrzucić do środka. Więcej informacji w gablocie..
 15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Straży Honorowej N.S.P.J. do Częstochowy w dniu 16.VI. br. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 16. Fundacja DKMS zachęca do rejestracji, jako potencjalny Dawca szpiku podczas akcji „Pomóż Michałowi i Innym”. Więcej informacji o miejscach i godzinach w gablocie oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję ratującą życie innym.
 17. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na organizowane rekolekcje w dniach od 3 do 8 sierpnia w miejscowości Rajskie koło Wołkowyi. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 18. Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 19. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

      Zmarł nasz rodak ks. infułat Adam Drwięga – pogrzeb jutro o 11.00 w katedrze we Wrocławiu.

    Z naszej parafii pojedzie delegacja; natomiast Msza św. za zmarłego Ks. Infułata w naszym kościele będzie odprawiona w najbliższy czwartek o 18.00.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ………

 

 

Uroczystość Bożego Ciała /2018-05-31/

 1. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.30 oraz o godz. 10.00. Uroczysta Msza św. dla całego miasta w kościele Chrystusa Króla o godz. 10.00. Nie będzie Mszy św. o 11.30.
 2. Dziś zakończenie nabożeństw majowych o 16.30, a następnie o 17.00 Msza św.
 3. W sobotę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 4. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w najbliższą niedzielę po sumie.
 5. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka.
 6. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych przed Mszą św. wieczorną.   

 

       Zmarła śp. Helena Sokołowska – różaniec jutro po Mszy św. wieczornej w kaplicy przedpogrzebowej. Pogrzeb w sobotę o godz. 10.00 Msza św. w kościele.   

Wieczne odpoczywanie, racz Jej dać Panie …….

 

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /2018-05-27/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 3. We wtorek spotkanie Grupy Biblijnej po Mszy św. i nabożeństwie.
 4. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30 i 10.00, a wieczorem o 17.00. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta przy kościele Chrystusa Króla i następnie procesja do kościoła OO. Franciszkanów. Nie będzie u nas w kościele Mszy św. o godz. 11.30. Nie będzie wspólnego wyjścia procesji z naszego kościoła na Mszę św. do kościoła Chrystusa Króla. Dojazd indywidualnie, we własnym zakresie. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tej Uroczystości.
 5. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie Oktawy.
 7. We czwartek kończymy nabożeństwa majowe.
 8. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 9. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w najbliższą niedzielę po sumie.
 10. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka. Przedstawicieli poszczególnych grup prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii
 11. W tym tygodniu wypada pierwszy  piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 12. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 13. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 14. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 15. W najbliższą sobotę drugi dzień miesiąca - zapraszamy o godz. 20.00 na nabożeństwo, a o 21.00 na Mszę sw. przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 16. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia, składa podziękowanie za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zebrano 2 146 zł. Tekst podziękowania jest w gablocie.
 17. Fundacja DKMS zwróciła się z prośbą o przekazanie informacji o możliwości rejestracji, jako potencjalny Dawca szpiku podczas akcji „Pomóż Michałowi i Innym”, która odbędzie się: w najbliższą sobotę i niedzielę oraz w sobotę i niedzielę za 2 tygodnie. Więcej informacji o miejscach i godzinach w gablocie oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję ratującą życie innym.
 18. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na organizowane rekolekcje w dniach od 3 do 8 sierpnia w miejscowości Rajskie koło Wołkowyi. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 19. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 20. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /2018-05-20/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dziś za pobożne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy w naszej archidiecezji.
 4. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia, już tradycyjnie, zwróciła się z prośbą o zbiórkę funduszy na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dlatego w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła jest możliwość złożenia ofiary na ten cel.
 5. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 6. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów   i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 9. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na organizowane rekolekcje w dniach od 3 do 8 sierpnia w miejscowości Rajskie koło Wołkowyi. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego /2018-05-13/

 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiaj 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 3. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej za dobrowolną ofiarą.
 4. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając dla nich potrzebne łaski.
 5. W środę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 8. W najbliższą sobotę, tj. w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00 a zakończy Mszą Świętą o 21.00.
 9. Krucjata Wyzwolenia Człowieka Archidiecezji Przemyskiej zaprasza w najbliższą sobotę na Drogę Krzyżową z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń. Początek o godz. 11.00 w sanktuarium św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie. Więcej informacji w gablocie oraz na zaproszeniach w przedsionku kościoła.
 10. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 16.VI. br. o godz. 2-ej rano z parkingu przy Domu Kultury Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 70 zł. zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 11. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia, już tradycyjnie, zwróciła się z prośbą o zbiórkę funduszy na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dlatego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożeni ofiary na ten cel. Więcej informacji w gablocie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii. Podziękowanie rodzicom dzieci I Komunijnych za złożoną ofiarę 2 000 zł na zakup dzwonów – „Bóg zapłać”.
 13. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 640 zł.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

VI Niedziela Wielkanocy /2018-05-06/

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dzieci naszej parafii.
 2. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe, litania loretańska i zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza święta.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Burmistrz Miasta Sanoka i Parafia Przemienienia Pańskiego zapraszają dzisiaj na Dzień Papieski na Rynku. Więcej informacji w gablocie.
 5. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież.
 6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. We wtorek Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
 8. W najbliższą niedzielę rocznica I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Próba przed rocznicą I Komunii św. w środę o godz. 16.00. Spowiedź przed rocznicą codziennie pół godziny przed Mszą św.
 9. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 10. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 11. W czwartek (10 maja) podczas Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych ministrantów i lektorów. Z tej racji zbiórka dla ministrantów młodszych i starszych w czwartek o godz. 17.00. Jednocześnie informujemy, że w każdy drugi czwartek miesiąca (za wyjątkiem wakacji) będzie odprawiana Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin. Szczególnie zapraszamy rodziców naszych ministrantów do włączenia się w to dzieło modlitwy.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W najbliższy piątek „Wieczór Miłosierdzia” w ośrodku Caritas w Zboiskach. Duchowe przygotowanie i koncert uwielbienia poprowadzi Diakonia Muzyczna z naszej parafii. Początek o godz. 18.00. Więcej informacji w gablocie.
 14. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 15. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza w najbliższą sobotę na Dzień skupienia. Początek o 9.30 w naszym kościele. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 16. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 17. W najbliższą niedzielę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 18. Za tydzień kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 19. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 20. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 21. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

V Niedziela Wielkanocy /2018-04-2

  1. Dzisiaj o 16.30 uroczyste Nieszpory, a o 17.00 Msza św.
  2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca maja. Materiały są bezpłatne.
  3. We wtorek (1.V) początek nabożeństw majowych. W dni powszednie nabożeństwa będą po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególna zachęta do uczestnictwa dzieci i młodzieży.
  4. W środę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
  5. W czwartek (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Nabożeństwo majowe o 16.30. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
  6. W piątek po Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
  7. Próba dla dzieci przed I Komunią św. w środę /2.V./ o godz. 15.30.
  8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
  9. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
  10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
  11. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po mszy św. i nabożeństwie
  12. W n