tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1580592

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

III Niedziela Wielkanocy /2021-04-18/

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Dlatego zapraszamy o godz. 16.30 na nabożeństwo, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 6. W niedzielę za 2 tygodnie – Pierwsza Komunia dzieci naszej parafii. W związku z tym zapraszamy dzieci klas III-ich, z zachowaniem obowiązujących zasad, na spotkania. Dzieci klasy III „a” w poniedziałek i piątek na godz. 16.00 do kościoła; natomiast klasy III „b” we wtorek i czwartek również na godz. 16.00 do kościoła.
 7. Natomiast krótkie spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 8. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

       Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ryszard Grimm.

Polecajmy zmarłego Ryszarda Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

II Niedz. Wielkanocy – Niedz. Miłosierdzia Bożego /2021-04-11/

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca kwietnia.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła również zbiórka do puszek na Caritas.
 4. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, połączoną z nabożeństwem dziękczynno przebłagalnym. Po Koronce zmiana tajemnic różańcowych. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 5. Msza św. wieczorna dzisiaj o godz. 17.00.
 6. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

Poniedziałek Wielkanocny /2021-04-05/

 1. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00.
 2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas.
 6. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, połączoną z nabożeństwem dziękczynno przebłagalnym. Po Koronce zmiana tajemnic różańcowych. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 7. W najbliższą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 8. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Adam Pocałuń i śp. Tadeusz Różycki.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 
 
 
 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału. O godz. 17.00 Msza św.
 2. Od jutra Msze św. wieczorne o godzinę później tj. o 18.00.
 3. Chorych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii odwiedzimy w środę od godziny 9.00.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Rozpoczynamy je we czwartek wieczorem.
 5. Ze względu na istniejącą sytuację zachowujmy zalecane środki ostrożności i przestrzegajmy przepisów sanitarnych. Wewnątrz kościoła może przebywać 34 osoby. Jednak w czasie wszystkich Mszy św. i podczas nabożeństw Triduum Paschalnego i Wielkanocy będzie włączone zewnętrzne nagłośnienie procesyjne, dlatego zachęcamy, aby uczestniczyć stojąc na placu wokół kościoła przy zachowaniu odległości min. 1,5 m. Komunii św. każdego dnia będziemy udzielać także na zewnątrz, zarówno przy drzwiach wejściowych jak i przy zakrystiach.
 6. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. rano. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 7. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. Droga Krzyżowa dla osób które nie mogą uczestniczyć wieczorem - o godz. 9.00.
 8. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i 24-godzinna adoracja – jest to bowiem pierwszy piątek miesiąca. Intencją główną jest modlitwa za całą parafię i nasze rodziny – o potrzebne łaski oraz błogosławieństwo szczególnie w tym trudnym dla nas czasie. Gorąco zachęcamy, aby zachowując zasady bezpieczeństwa, przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi.
 9. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa w kościele z modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z okazji 2 dnia miesiąca.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-ego.
 11. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
 12. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu również przez cały dzień.
 13. Plan adoracji na całe Triduum wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.
 14. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co pół godziny. Prosimy, aby do kościoła weszła tylko przewidziana liczba osób, natomiast poświęcenie będzie również na zewnątrz, wzdłuż chodnika wokół kościoła, przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.
 15. Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z poświęceniem ognia oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. adoracja do godz. 23.00.
 16. Procesja Rezurekcyjna, skromniejsza jak zawsze i tylko raz wokół kościoła, w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Również prosimy, aby do kościoła weszła tylko przewidziana liczba osób, natomiast pozostali uczestniczyli na zewnątrz wzdłuż chodnika wokół kościoła przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.
 17. Msze św. na Wielkanoc oprócz Rezurekcji będą o godz. 8.30, 10.00, 11.30 oraz o godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 18. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 19. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 20. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 21. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Błaż i śp. Krystyna Świerczek.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

 

Triduum Paschalne

 

Wielki Czwartek

 

godz. 18.00                                  Msza Wieczerzy Pańskiej

 

 

godz. 19.00 – 20.00                    Diakonia Muzyczna

 

godz. 20.00 - 21.00                    Rycerstwo Niepokalanej

                                                     Straż Honorowa NSPJ

 

godz. 21.00 – 22.00                  Róże Różańcowe, Oaza, Domowy Kościół, Rodziny Nazaretańskie

 

 

Wielki Piątek

 

godz. 7.00 - 8.00            1) Róża św. Anny

                                       2) Róża św. Dominika

godz. 8.00 - 9.00            1) Rycerstwo Niepokalanej;

                                       2) Róża św. Siostry Faustyny

godz. 9.00 -10.00           1) Róża św. Michała

                                         2) Róża św. Jana Pawła II

godz.10.00-11.00           1) Koło Przyjaciół Radia Maryja

                                         2) Róża św. Benedykta

godz.11.00-12.00            Róża św. Kazimierza

godz. 12.00 -13.00         1) Róża św. Teresy od Jezusa

                                        2) Róża św. Bernadetty

godz. 13.00 -14.00         1) Róża św. Elżbiety

                                        2) Róża św. Józefa

godz. 14.00 -15.00         1) Róża św. Władysława

                                       2) Róża św. Katarzyny

godz.15.00 – 16.00         Straż Honorowa NSPJ 

godz. 16.00 -17.00         Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

           

godz. 18.00                    Liturgia Męki Pańskiej; Adoracja Krzyża;

                                       Gorzkie Żale              

godz.20.00-21.00           Ruch Rodzin Nazaretańskich; Domowy Kościół;  

                                        Grupa Biblijna

godz. 21.00                     Droga Krzyżowa /Diakonia Muzyczna/

godz. 22.00-7.00            Adoracja całonocna indywidualna i rodzinna   

 

Wielka Sobota

 

godz. 7.00 - 8.00            1) Róża św. Anny

                                       2) Róża św. Dominika

godz. 8.00 - 9.00            1) Róża św. Siostry Faustyny

                                       2) Róża św. Kazimierza

godz. 9.00 -10.00           1) Róża św. Michała

                                        2) Róża św. Jana Pawła II

godz.10.00-11.00           1) Róża św. Katarzyny

                                       2) Róża św. Benedykta

godz.11.00-12.00           Rycerstwo Niepokalanej;

godz. 12.00 -13.00         1) Róża św. Teresy od Jezusa

                                        2) Róża św. Bernadetty

godz. 13.00 -14.00         1) Róża św. Elżbiety

                                        2) Róża św. Józefa

godz. 14.00 -15.00         Róża św. Władysława

godz.15.00 – 16.00         Straż Honorowa NSPJ

godz.16.00 – 17.00         Koło Przyjaciół Radia Maryja

godz. 17.00 -18.00         Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 

Godz.  19.00               LITURGIA  WIELKIEJ  SOBOTA

godz. 21.00 – 22.00            Oaza; Grupa Biblijna; Rodziny Nazaretańskie

 godz. 22.00-23.00              Adoracja indywidualna i rodzinna   

 

 

 

Poświęcenie pokarmów: od 9.00 do 13.00 – co pół godziny

Prosimy, aby do kościoła weszła tylko przewidziana liczba osób, natomiast poświęcenie będzie również na zewnątrz, wzdłuż chodnika wokół kościoła, przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.

 

 Niedziela Zmartwychwstania

 

Godz. 5.00 – 6.00                 Róże Różańcowe (dorosłych)

                                            Straż Honorowa NSPJ

 

Godz. 6.00                           REZUREKCJA

 

Pozostałe Msze św. :         8.30, 10.00, 11.30 oraz 17.00

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu /2021-03-21/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Trwają nasze rekolekcje parafialne.
 3. Jutro o godz. 10.00 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych oraz udzielenie sakramentu namaszczenia dla tych, którzy nie przyjęli go 11 lutego z okazji dnia chorego; wieczorem o 17.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, z zachowaniem obowiązujących zasad, w środę o 16.30.
 5. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą duchowej adopcji jest modlitwa konkretnej osoby w intencji obrony życia dziecka poczętego – jeszcze nikomu prócz Boga nieznanego. Trwa ona codziennie – przynajmniej jeden dziesiątek różańca – przez 9 miesięcy. Deklaracje znajdują się na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej. Prosimy, aby chętni wypełnili je w domu i w czwartek w czasie Mszy św. będą one złożone.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 20.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm w czasie każdej Mszy św.
 9. Z sakramentu spowiedzi z okazji świąt wielkanocnych prosimy aby korzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. Natomiast w najbliższą sobotę będzie możliwość spowiedzi w ciągu dnia od godziny 9.00 do 11.00 oraz popołudniu od godziny 15.00 do 17.00.
 10. Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do niedzieli. Odwiedzimy ich w następnym tygodniu.
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 12. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny”, w których jest wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

      Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Mizianty, śp. Władysław Sobota, śp. Jan Sasko, śp. Krystyna Nowak, oraz śp. Janina Bobala i śp. Józef Kozimor, których pogrzeby będą jutro oraz śp. Zbigniew Bar, którego pogrzeb będzie we wtorek.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu /2021-03-14/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Jutro ks. bp Krzysztof Chudzio udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 17.00.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci, z zachowaniem obowiązujących zasad, w środę o 16.30.
 4. W piątek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. To dzień imienin ks. abp. seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecajmy w modlitwie. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 20.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W najbliższą sobotę w czasie Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prał. Tadeusz Kocór. Serdecznie zapraszamy wszystkich.
 8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 9. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 10. Komunikat Dyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej - ks. Artura Jańca:  Caritas prowadzi nabór do projektu "Centrum Usług Senioralnych" w Sanoku na Posadzie przy ul. Kościelnej 1. Zapraszamy chętne osoby po 60 roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Więcej informacji pod numerem telefonu 13-44-610-79 oraz w placówce Domu Pomocy Społecznej "Światło Nadziei" ul. Królowej Jadwigi 12 w Sanoku. Wszystkie osoby serdecznie zapraszamy.
 11. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”i „Gościa Niedzielnego”, oraz numer specjalny „Gość extra” w cenie 9 zł, poświęcony św. Józefowi, którego czcimy szczególnie w tym roku.

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu /2021-03-07/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału, następnie zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca marca.
 4. Jutro 8.III modlimy się w intencji kobiet.
 5. Droga Krzyżowa dla dzieci, z zachowaniem obowiązujących zasad, w środę o 16.30.
 6. W piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 20.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W poniedziałek za tydzień tj. 15 marca bierzmowanie młodzieży naszej parafii. Od piątku dla młodzieży rozpocznie się szczególny czas przygotowania duchowego do przyjęcia tego sakramentu. Spowiedź dla młodzieży w piątek od godz. 16.00. W sobotę zapraszamy młodzież na Mszę św. o 17.00, w czasie której zostaną im przekazane krzyże jako pamiątka sakramentu. Natomiast w niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00 młodzież klasy VIIIa, oraz o godz. 11.30 klasy VIIIb odnowi swoje przyrzeczenia abstynenckie. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie w tych dniach o młodych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania.
 8. W piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 10. Z tyłu kościoła na stoliku za ławkami są wystawione foldery z prośbą o wsparcie i przekazanie 1% na misje Archidiecezji Przemyskiej. Zabierzmy foldery z sobą do domu.
 11. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w sobotę przed V Niedzielą Wielkiego Postu tj. 20.III.
 12. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”i „Gościa Niedzielnego”, w których jest wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Halina Niemiec.

Polecajmy zmarłą Halinę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu /2021-02-28/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 3. We wtorek – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, z zachowaniem obowiązujących zasad, w środę o 16.30.
 5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 20.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 8. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 5 i 6 marca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, a szczególnie w tym trudnym dla nas czasie, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 9. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 10. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 11. Na ołtarzach bocznych i w przedsionku kościoła wystawione są jeszcze tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesienie w Niedzielę Miłosierdzia.
 12. Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 3 ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 do technikum na podbudowie szkoły podstawowej. Więcej informacji na plakacie.
 13. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionymh tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny”, w których jest wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post, a które są do nabycia na stoliku oraz „Dobre Nowiny”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ludwik Rachwał, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 w kościele, natomiast różaniec godzinę wcześniej.

Polecajmy zmarłego Ludwika Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu /2021-02-21/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału, a o 17.00 Msza św.
 2. Droga Krzyżowa z zachowaniem obowiązujących zasad dla dzieci w środę o 16.30.
 3. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 20.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas. Sugerowana ofiara to 8 zł. za paschalik i 10 zł za miód. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 5. Na ołtarzach bocznych i w przedsionku kościoła wystawione są tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 6. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 7. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w Środę Popielcową jako jałmużnę postną przeznaczoną na „Dom Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością” w Przeworsku. Zostało zebrane 5 600 zł, 20 funtów angielskich i 10 euro. W imieniu Fundacji „WZRASTANIE” – „Bóg zapłać!”
 9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego” a w nich wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Henryka Senuś oraz śp. Tadeusz Senuś, których pogrzeb będzie jutro o godz. 11.00 w kościele, natomiast różaniec godzinę wcześniej.

Polecajmy zmarłych: Henrykę i Tadeusza Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

VI Niedziela Zwykła /2021-02-14/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwą o trzeźwość, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy u progu Wielkiego Postu do włączenia się w dzieło Kościoła jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 3. Spotkanie dla rodziców młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania we wtorek po Mszy św. w kościele.
 4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 6.20, dodatkowo o 10.00 oraz o 15.30, a także o 17.00. Na Mszę św. o godz. 15.30 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z zachowaniem obowiązujących zasad.
 5. Dla upamiętnienia Jubileuszu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w Archidiecezji Przemyskiej staraniem Fundacji „WZRASTANIE" i z błogosławieństwem Ks. Abpa Metropolity Adama Szala, podjęto inicjatywę utworzenia „Domu Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością” w adoptowanym na ten cel zabytkowym obiekcie w Przeworsku. Będzie to Wotum Wdzięczności Archidiecezji Przemyskiej za naszego Wielkiego Rodaka i Papieża. U progu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową, zachęcamy do złożenia ofiary na tacę jako jałmużny postnej przeznaczonej na ten „Żywy Pomnik św. Jana Pawła II", który będzie służył osobom z niepełnosprawnością.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia; natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
 7. Od Środy Popielcowej wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek po Mszy św.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 19.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem - w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. W najbliższą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 12. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”, w których znajdziemy wiele artykułów wprowadzających nas w ducha Wielkiego Postu.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Rybczak.

Polecajmy zmarłego Zdzisława Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

V Niedziela Zwykła /2021-02-07/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 3. W czwartek (11.II) wspomnienie N.M.P. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego – jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Dodatkowa Msza św. w naszym kościele dla chorych, starszych i cierpiących – w czwartek o godz. 10.00. Sakrament namaszczenia chorych będzie udzielony w czasie każdej Mszy św. tj. o 6.20, 10.00 i o 17.00 dla wszystkich chorych i starszych. Warunkiem jest czyste sumienie, czyli wcześniejsze skorzystanie z sakramentu spowiedzi.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży naszej parafii w poniedziałek 15 marca w czasie Mszy św. o godz. 17.00. Pamiętajmy o młodych, przygotowujących się do tego sakramentu, w naszych modlitwach.
 6. Radio FARA i Telewizja Internetowa FARA.TV zapraszają chorych, cierpiących, samotnych i niepełnosprawnych do duchowej łączności na wspólnej modlitwie, która będzie miała miejsce w czwartek, 11 lutego 2021 r. w Centrum Medyczno-Charytatywnym Caritas w Krośnie, które w tym roku obchodzi swoją 10. rocznicę działalności. Początek transmisji radiowo-telewizyjnej o godz. 10:30, a Msza św. w intencji wszystkich chorych naszej Archidiecezji pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego, abp. Adama Szala o godz. 11.00.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy rozbieraniu choinek i szopki.
 9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Na stoliku są również bezpłatnie „Dobre Nowiny”.