tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: nspj-sanok.pl

 

 

XXIX Niedziela zwykła  /22.X.2017 r./

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na misje.
 4. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. We wtorek wspominamy bł. Jana Balickiego.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Młodzież gimnazjalną klas II-ich zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w piątek natomiast klas III-ich w sobotę .
 8. W sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów.
 9. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 10. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00, Mszą św. w naszym kościele, rozpocznie się Sanocka Procesja Świętości pod hasłem: „Ze świętymi w życie”. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi, starszych, jednym słowem wszystkich na to wydarzenie wiary, poprzez które chcemy uwielbić Boga w Jego świętych; uświadomić sobie nasze powołanie do świętości i z różańcem w ręku przejść ulicami naszego miasta prosząc,    aby nikt z nas życia nie przegrał. Zachęcamy rodziców, aby pomagali dzieciom i młodzieży przygotować stroje oraz atrybuty wybranego świętego. W Procesji Świętości nie może zabraknąć także feretronów, figur lub obrazów świętego naszego patrona lub naszych ulubionych świętych. Szczegóły nabożeństwa znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 11. Sanocki Dom Kultury zaprasza w najbliższy piątek na godz. 19.00 do kościoła Chrystusa Króla na jedno z najpiękniejszych dzieł muzyki światowej – Johannesa Brahmsa „Niemieckie Requiem”. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w SDK-u lub przed koncertem. Więcej informacji na plakatach.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXVIII Niedziela zwykła 2017-10-15

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej z okazji 100-lecia założenia przez św. Maksymiliana oraz w 20-tą rocznicę istnienia w naszej parafii jutro po Mszy św. i nabożeństwie
 3. W środę (18.X) święto św. Łukasza - modlimy się w intencji służby zdrowia.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. W czwartek wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika – modlimy się w intencji ludzi pracy oraz za bezrobotnych.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu  do prywatnej adoracji.
 7. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki  do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 8. Tak jak w ubiegłym roku, w niedzielę za 2 tygodnie tj. 29.X. o godz. 14.00, Mszą św. w naszym kościele, rozpocznie się Sanocka Procesja Świętości .
 9. Parafia Chrystusa Króla zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które poprowadzi   Marek Machała, w dniach od 20 do 22 października. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. 
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXVII Niedziela zwykła 2017-10-08

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii którą poprowadzą Róże Różańcowe, następnie o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Nowenna do św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy „Dzień Papieski”. Przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - Żywy Pomnik św. Jana Pawła II, jak słyszeliśmy w Liście polskich biskupów w ubiegłą niedzielę. Ze swej strony dziękujemy za wsparcie i zrozumienie dla tak szczytnej idei. 
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po mszy św. i nabożeństwie.
 5. W piątek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 6. Również w najbliższy piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się o godz. 17.30 koncertem uwielbienia zespołu kleryckiego „SPES” Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Więcej informacji w gablocie.
 7. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej – w modlitwach pamiętamy o nauczycielach i wychowawcach.
 8. W najbliższą sobotę Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Jarosławskiej Kolegiaty.
 9. W najbliższą niedzielę zostaną uroczyście wniesione do naszego kościoła relikwie św. Matki Teresy z Kalkuty w czasie Mszy św. o godz. 11.30. Będziemy gościć wtedy Siostry Misjonarki Miłości – założone przez Matkę Teresę. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie wiary.
 10. Parafia Chrystusa Króla zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które poprowadzi ks. Marek Machała, w dniach od 20 do 22 października. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 11. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXVI Niedziela zwykła 2017 10-01

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych, o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17-ej Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej – poświęconej szczególnie św. Matce Teresie z Kalkuty. Jej relikwie zostaną uroczyście wniesione do naszego kościoła w niedzielę za 2 tygodnie w czasie Mszy św. o 11.30 przez Siostry Misjonarki Miłości – założone przez Matkę Teresę.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca października.
 5. Od jutra Msze św. popołudniowe o godzinę wcześniej, tj. o 17.00.
 6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. Jutro drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godzinę wcześniej tj. o 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 8. Rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Szczególna zachęta do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Za odmówienie różańca zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ilekroć odmawiany jest on w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Harmonogram nabożeństw różańcowych prowadzonych przez poszczególne grupy parafialne wywieszony jest w gablocie.
 9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 10. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 13. W sobotę 7.X. Matki Bożej Różańcowej – odpust w naszej parafii. Msze św. o 6.20, o 10.00 w łączności z ogólnopolską modlitwą „Do Granic” dla tych którzy nie mogą uczestniczyć wieczorem, oraz uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 17.00.
 14. Zapraszamy na wielką ogólnopolską modlitwę „Do Granic”, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Wielka modlitwa w 26 kościołach stacyjnych naszej archidiecezji zaplanowana jest na najbliższą sobotę. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii – gdzie kościołem stacyjnym są Lutowiska. Prośba by zapisywać się w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca . Koszt wyjazdu to tylko 5 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 9-ej z parkingu obok budynku Caritas.
 15. W najbliższą niedzielę poświęcenie różańców i przekazanie przez rodziców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00.
 16. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży.
 17. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników na 2017 r. w cenie 20 zł.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 19. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „ Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”