tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

2347185

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /2024-05-19/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek wieczorem.
 5. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. W piątek wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 9. W bocznej kaplicy św. Józefa, w naszym kościele, znajduje się wystawa poświęcona błogosławionej Rodzinie Ulmów; zapraszamy do jej oglądnięcia.
 10. W następną niedzielę Rada Parafialna wraz z Akcją Katolicką naszej parafii organizują piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka w ogrodzie przy budynku katechetycznym od godz. 14.00. Więcej informacji na plakatach i naszej stronie internetowej.
 11. Podobnie jak w latach ubiegłych w najbliższy piątek (24 maja) będzie zbiórka elektrośmieci, z której dochód będzie przeznaczony jako pomoc na działalność misyjną dla ks. Lucjana Pocałunia – kapłana z naszej archidiecezji - pracującego w Kazachstanie. Wszystkie elektrośmieci można składać w piątek do godz. 13.00 przy wjeździe do plebanii obok garaży. Więcej informacji na plakatach oraz na ulotkach, które znajdują się obok figurek przy wyjściu z kościoła.
 12. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę (25 maja) do Komańczy na Seminarium Naukowe, które rozpocznie się o godz. 9.00 w klasztorze Sióstr Nazaretanek.
 13. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę oraz Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Wyjazd w sobotę 8.VI. br. o godz. 0.30 z przystanku MKS obok budynku Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 130 zł. Zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 14. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na rekolekcje wakacyjne w Kaniach koło Pruszkowa. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 15. W zakrystii jest do nabycia album z uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów „Tym żyjemy”. To nie tylko upamiętnienie historycznego wydarzenia beatyfikacji ale także okazja do głębokiej refleksji nad przekazanym nam dziedzictwem. Koszt albumu wynosi 100 zł. Jest to cegiełka na budowę i działalność Centrum Dziedzictwa im. Błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Gość Extra” w cenie 15 zł.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Pietryka i śp. Kamila Gem.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego /2024-05-12/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając potrzebne łaski.
 3. Jutro 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 4. We wtorek święto św. Macieja – Apostoła; w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 5. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 8. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę oraz Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Wyjazd w sobotę 8.VI. br. o godz. 0.30 z przystanku MKS obok budynku Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 130 zł. Zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 9. W zakrystii jest do nabycia album z uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów „Tym żyjemy”. To nie tylko upamiętnienie historycznego wydarzenia beatyfikacji ale także okazja do głębokiej refleksji nad przekazanym nam dziedzictwem. Koszt albumu wynosi 100 zł. Jest to cegiełka na budowę i działalność Centrum Dziedzictwa im. Błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Misyjne Drogi”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Zdzisława Woźniak

Polecajmy zmarłą Zdzisławę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

VI Niedziela Wielkanocy /2024-05-05/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dzieci naszej parafii.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.
 6. W środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
 7. W najbliższą niedzielę rocznica I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź przed rocznicą codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 8. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 9. Spotkanie dla dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św. w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie majowym.
 10. W czwartek dzień imienin ks. Bożydara – szczególnie będziemy modlić się w intencji Solenizanta w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 14. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu – pamiętajmy w modlitwie o kandydatach do święceń.
 15. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę oraz Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Wyjazd w sobotę 8.VI. br. o godz. 0.30 z przystanku MKS obok budynku Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 130 zł. Zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatnie „Dobre Nowiny”.

 

 

V Niedziela Wielkanocy /2024-04-28/

 1. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. O godz. 17.00 Msza św.
 2. Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, w czwartek – św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła, a w sobotę – św. Floriana.
 3. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30.
 4. W czwartek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. W piątek (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. o godz. 16.30 Litania Loretańska i zmiana tajemnic różańcowych przeniesiona z najbliższej niedzieli ze względu na I Komunię św. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
 6. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Krótkie spotkanie Honorowej Straży NSPJ w piątek po Mszy św. w budynku starej plebanii.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek od godz. 17.00.
 9. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 10. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 3 i 4 maja, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 11. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 12. W najbliższą sobotę, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo Męskiego Różańca (tym razem zaproszone są całe rodziny), a następnie procesja różańcowa do naszego kościoła, zakończona wspólnym spotkaniem przy budynku starej plebanii.
 13. Również w najbliższą sobotę o godz. 17.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 14. W niedzielę za tydzień (5.V) I-sza Komunia św. dzieci naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci oraz rodziców w piątek od godz. 15.00.
 15. Ks. Mateusz Rutkowski z Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi zaprasza na Piknik Rodzinny w sobotę 5 maja w godz. 14.00 – 17.00; więcej informacji w gablocie.
 16. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku zaprasza dzieci z rodzicami na spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych do Częstochowy 16 czerwca. Więcej informacji w gablocie.
 17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 18. Bóg zapłać również za wpłaty na „Radio Maryja” do skrzynki umieszczonej na filarze. Przesłano 650 zł.
 19. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

 

IV Niedziela Wielkanocy /2024-04-21/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła – Patrona Sanoka, a o 17-ej Msza św.
 2. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski; a w czwartek święto św. Marka, Ewangelisty.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 6. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” w cenie po 10 zł oraz kwartalnik „Historia Kościoła” w cenie 12 zł.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zenon Gaździk. Zmarł również śp. Marek Latoś, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00 w Pakoszówce, a różaniec dzisiaj w naszej kaplicy przedpogrzebowej po Mszy św. wieczornej.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

 

III Niedziela Wielkanocy /2024-04-14/

 1. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 3. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich w środę.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 7. Jest jeszcze możliwość zapisu dla tych, którzy chcą przyjąć Obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w swojej rodzinie. Prosimy wpisać się w zakrystii na konkretny dzień.
 8. Parafia w Komańczy organizuje pielgrzymkę do Sokółki i Świętej Wody od 18 do 20 kwietnia br. więcej informacji i kontakt indywidualny w gablocie.
 9. W dniach 13-21 lipca 2024 roku jest organizowana pielgrzymka z Przemyśla do krajów nadbałtyckich Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii. W programie miedzy innymi zwiedzanie Wilna, Kowna, Trok, Rygi, Tallina, Helsinek. Zapisy u ks. Tomasza Zarzyckiego lub bezpośrednio w biurze Pielgrzym z Rzeszowa. Zachęcamy do wzięcia udziału. Więcej informacji w gablocie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Śpiewak,     śp. Mateusz Drozd i śp. Jerzy Solon, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Lipińskiego.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

II Niedz. Wielkanocy – Niedz. Miłosierdzia Bożego /2024-04-07/

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, połączoną z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Podczas tego nabożeństwa zostaną uroczyście poświęcone obrazy Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą nawiedzać nasze rodziny.
 3. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Nawiedzenie Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa w rodzinach naszej parafii, według kolejności jaka została wpisana. Listy pozostają do wglądu w zakrystii. Prosimy, by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. Zatem, w dniu nawiedzenia starajmy się całą rodziną uczestniczyć we Mszy św., przyjmując Komunię św., by z czystym sercem cieszyć się Jego obecnością w naszym domu.
 4. Rodzina zabiera Obraz do swojego domu z kościoła, po Mszy św. wieczornej. Następnego dnia rodzina przynosi obraz do kościoła ok. 20 min. przed Mszą św. wieczorną. Jeśli Obraz jest przekazywany bezpośrednio do sąsiadów nie ma konieczności przynoszenia Go do kościoła, jednak rodziny zapraszamy na Mszą św. i modlitwę.
 5. Jeżeli ktoś jest w podeszłym wieku lub chory, wówczas prosimy pomóc tej osobie w dostarczeniu Obrazu do kościoła lub odebraniu dla takiej osoby. Obraz przyjmujemy przez ucałowanie ramy, następnie czynimy znak krzyża i niesiemy z szacunkiem. Ram Obrazu i drewnianego stelaża nie dekorujemy. Dbajmy o bezpieczeństwo Obrazu i przekazanych materiałów.
 6. Czas nawiedzenia Obrazu niech każda rodzina zorganizuje sama w miarę swoich możliwości. To czas modlitwy i refleksji. Korzystajmy z dostępnych modlitewników, śpiewników i książeczek do nabożeństw. Można odmówić różaniec (dowolną część), koronkę do Bożego Miłosierdzia, litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, jak również modlitwy praktykowane w rodzinie lub te, które pasują do danej sytuacji (teksty znajdują się w modlitewnikach podawanych z obrazem). Ważnym elementem wspólnych modlitw niech będzie odczytanie „Aktu zawierzenia rodziny Najświętszemu Serca Pana Jezusa”. W czasie Nawiedzenia zaleca się ograniczenie korzystania z radia, telewizji, komputerów, telefonów komórkowych itp.
 7. Obecność Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej wspólnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila. W życiu każdego z nas, a szczególnie starszych i chorych taki moment może się już nie powtórzyć. Mamy przecież wiele do powiedzenia Jezusowi i powierzenia Mu tajemnic naszego życia. On naprawdę nas wysłucha i przytuli do Swego Serca, o ile otworzymy Mu nasze wnętrze. Niech ten czas dokona głębokiej odnowy życia religijnego w naszych rodzinach, sąsiedztwie, zweryfikuje postanowienia powzięte przy Nawiedzeniu naszej parafii, umocni naszą wiarę, rozbudzi miłość i doda nadziei na lepsze jutro.
 8. W każdy I-wszy Piątek sprawowana będzie Msza św. popołudniowa w intencji rodzin, które w minionym miesiącu przyjęły obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Msza św. wieczorna dzisiaj o godz. 17.00.
 10. Dzisiaj przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 11. Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas.
 12. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 13. Jutro, przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą duchowej adopcji jest modlitwa konkretnej osoby w intencji obrony życia dziecka poczętego – jeszcze nikomu prócz Boga nieznanego. Trwa ona codziennie – przynajmniej jeden dziesiątek różańca – przez 9 miesięcy. Deklaracje znajdują się na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej. Prosimy, aby chętni wypełnili je w domu i jutro w czasie Mszy św. będą one złożone.
 14. Spotkanie rodziców dzieci klas III-ich przed I Komunią św. w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 15. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 16. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 17. Na prośbę parafian, od najbliższej niedzieli rozpoczniemy wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed niedzielnymi mszami świętymi o godzinie 8:30, 10:00 i 11:30. Wierząc w moc wspólnotowej modlitwy, będziemy polecać z ufnością Bożemu Miłosierdziu ważne dla nas sprawy: rodzinę, ojczyznę i Kościół. Będziemy prosić o miłość i zgodę między Polakami, umiejętność służby drugiemu człowiekowi oraz ducha pokuty. Koronkę będziemy odmawiać 20 minut przed rozpoczęciem Mszy św. czyli o 8:10 9:40 i 11:10. Zapraszamy i zachęcamy aby przyjść wcześniej do kościoła i włączyć się do tej modlitwy.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” , „Gościa Niedzielnego” i "Echo Afryki”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Urszula Szałankiewicz, za którą Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele w sobotę 13 kwietnia o godz. 15.00.

Polecajmy zmarłą Urszulę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…….

 

 

Poniedziałek Wielkanocny /2024-04-01/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00.
 2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 4. Jutro – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy, ale już o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich we czwartek po Mszy św.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypomnienie - obchodząc pierwsze piątki miesiąca, jeśli nie ma grzechu ciężkiego, nie trzeba się w tym dniu spowiadać lecz przyjąć Komunię św. Dlatego spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.30.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 8. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 5 i 6 kwietnia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć siebie i bliskich, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Zachęćmy także naszych bliskich i znajomych.
 9. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 10. W sobotę o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo i procesja Męskiego Różańca.
 11. Również w sobotę o godz. 17.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 12. Od piątku do niedzieli w Łańcucie będzie miało miejsce XXXI Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.
 13. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas.
 14. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego już tradycyjnie, w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego. Podczas tego nabożeństwa zostaną uroczyście poświęcone obrazy Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą nawiedzać nasze rodziny. Po tym nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 15. W najbliższą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Urszula Szałankiewicz, za którą Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele w sobotę 13 kwietnia o godz. 15.00.

Polecajmy zmarłą Urszulę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…….

 

 

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa /2024-03-24/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę, Akcja Katolicka naszej parafii, zaprasza na Drogę Krzyżową do Zagórza Starego - od kościoła do ruin klasztoru na godz. 14.00. Dojazd we własnym zakresie.
 3. Od jutra Msze św. popołudniowe będą już o godz. 18.00.
 4. Nasza spowiedź parafialna będzie jutro w godz. od 9.00 do 12.00 z przerwą od 10.30 do 11.00; oraz od 00 do 18.00 z przerwą od 16.30 do 17.00; dla tych, którzy ze względu na pracę nie dadzą rady w tych godzinach będziemy spowiadać bezpośrednio po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30.
 5. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 17.30.
 6. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Rozpoczynamy je we czwartek wieczorem.
 7. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. rano. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 8. Młodzież Oazowa poprowadzi adorację w Wielki Czwartek od godz. 20.30.
 9. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. Droga Krzyżowa dla osób które nie mogą uczestniczyć wieczorem - o godz. 9.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa w kościele.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-ego.
 11. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 12. W Wielki Piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc przez poszczególne rejony naszej parafii. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Chrystusem będzie modlitwą za całą parafię i nasze rodziny – o potrzebne łaski oraz błogosławieństwo, a także o pokój w Ukrainie i Ziemi Świętej.
 13. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu przez grupy modlitewne od godz. 7.00.
 14. Plan adoracji grup modlitewnych na całe Triduum oraz poszczególnych rejonów parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 15. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co pół godziny.
 16. Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z poświęceniem ognia oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. adoracja do godz. 22.00.
 17. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.
 18. Msze św. na Wielkanoc oprócz Rezurekcji będą o 8.30, 10.00 i o 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Również nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 19. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy można składać do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku w kościele.
 20. W zakrystii są do nabycia paschaliki rozprowadzane przez Caritas.
 21. Jest jeszcze możliwość zapisu dla tych, którzy chcą przyjąć Obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w swojej rodzinie. Prosimy wpisać się w zakrystii na konkretny dzień.
 22. Kapelan Hufca Ziemi Sanockiej zaprasza wszystkich chętnych na „Harcerską Drogę Krzyżową”, która wyruszy w Wielką Środę o godz. 16.00 z końcowego przystanku „3” ul. Białogórska.
 23. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza do wspólnego poświęcenia pokarmów na sanockim Rynku w sobotę 30 marca o godz. 10.00. W tym dniu o godz. 11.00 na Rynek przyjedzie autobus ciepła z posiłkami i paczkami żywnościowymi dla potrzebujących. Autobus podjedzie następnie na ulicę Przemyską oraz na ulicę Okulickiego.
 24. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 25. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Bożena Nowakowska.

Polecajmy zmarłą Bożenę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…….

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu /2024-03-17/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła Centrum Usług Senioralnych Caritas rozprowadza ozdoby świąteczne wykonane przez Seniorów.
 3. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 5. Spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich we czwartek po Mszy św.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W najbliższy piątek, tradycyjnie, Droga Krzyżowa po Mszy św. wieczornej, tj. ok. 17.30, ulicami naszej parafii, na którą zapraszamy również młodzież. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 19.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 8. W piątek o godz. 20.00 w kaplicy św. Maksymiliana Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapisy na 10 nocnych tras w Internecie. W kaplicy zaś całonocne wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
 9. Nasza spowiedź parafialna będzie w poniedziałek po Niedzieli Palmowej.
 10. Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do piątku. Odwiedzimy ich w najbliższą sobotę od godz. 9-ej.
 11. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm w czasie każdej Mszy św.
 12. Trwa Ogólnopolska Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Transmisja codziennie z Radiem Maryja o 21.20. Z serca zapraszamy do gorliwej modlitwy.
 13. W najbliższą sobotę Pielgrzymka – marsz: ”Z Bł. Rodziną Ulmów w obronie życia” do Markowej. Początek o godz. 9.00 w kościele św. Michała Archanioła w Łańcucie i przejście pieszo. O godz. 11.30 konferencja i o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jana Wątroby. Można dotrzeć własnym transportem. Jest możliwość grupowego wyjazdu z naszej parafii. Zapisy do środy w zakrystii – koszt 20 zł. Zapraszamy do licznego udziału.
 14. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 15. W zakrystii są do nabycia paschaliki w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 16. Wszystkich, którzy chcą przyjąć nawiedzający domy naszej parafii Obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w swojej rodzinie prosimy, aby do końca Wielkiego Postu wpisać się w zakrystii na konkretny dzień. Według tej kolejności będzie przekazywany Obraz.
 17. Starosta Sanocki i Dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla zapraszają w następną niedzielę, w godzinach 11.30-13.30, na organizowane po raz dziesiąty uroczystości Niedzieli Palmowej na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku. O godz. 12.00 w zabytkowym kościele z Bączala pw. św. Mikołaja zostanie odprawiona Msza św.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę jako jałmużnę postną przeznaczoną na Fundację Zostało zebrane 6698,00 zł. W imieniu Rady i Zarządu Fundacji – „Bóg zapłać!”
 20. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Gawlewicz i śp. Marek Dziuban – której pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 na cmentarzu centralnym.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..