tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

2035033

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu /2023-03-19/

 1. Trwają nasze rekolekcje parafialne.
 2. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, a o 17.00 Msza św.
 3. Po Mszy św. wieczornej – o godz. 18.00 spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży.
 4. Jutro o godz. 10.00 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych oraz udzielenie sakramentu namaszczenia dla tych, którzy nie przyjęli go 11 lutego z okazji dnia chorego; wieczorem o 17.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym, a po Mszy św. spotkanie dla nauczycieli, wychowawców i rodziców dzieci i młodzieży szkoły podstawowej i szkół średnich.
 5. We wtorek Msza św. o godz. 10.00 z kazaniem ogólnym dla starszych i tych którzy nie mogą przyjść wieczorem; oraz o 17.00 Msza św. i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.
 6. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przyjmującej w tym roku sakrament bierzmowania.
 7. Jutro przeniesiona z niedzieli Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 8. Spowiedź dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania we wtorek o 16.30.
 9. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 10. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy św.
 11. W czwartek w czasie Mszy św. o godz. 17.00 ksiądz abp Józef Michalik udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie w tych dniach o młodych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą duchowej adopcji jest modlitwa konkretnej osoby w intencji obrony życia dziecka poczętego – jeszcze nikomu prócz Boga nieznanego. Trwa ona codziennie – przynajmniej jeden dziesiątek różańca – przez 9 miesięcy. Deklaracje znajdują się na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej. Prosimy, aby chętni wypełnili je w domu i w piątek w czasie Mszy św. będą one złożone.
 14. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 15. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 16. W dzisiejszą niedzielę za aprobatą Księdza Arcybiskupa Metropolity, przy wyjściu z kościoła jest zbiórka do puszek, jako jałmużna postna, na wsparcie Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „WZRASTANIE”. Fundacja, pobłogosławiona osobiście przez papieża Jana Pawła II istnieje od 31 lat i prowadzi obecnie 14 placówek służąc potrzebującym w różnym wieku. Jest to działalność ukierunkowana na wsparcie dzieci w 4-rech Domach dla Dzieci: w Dynowie, Łopuszce Małej, Przeworsku i Lipniku, w których opieką objętych jest 60 dzieci. Kolejne placówki to: Warsztaty Terapii Zajęciowej; dwie Świetlice Socjo-terapeutyczne i Klub dla Młodzieży; jak również „Dom Miłosierdzia” i Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Jarosławiu. Prowadzi także Hospicjum Stacjonarne oraz Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn i Schronisko z usługami opiekuńczymi.Na prace remontowe, a szczególnie bezpośrednią pomoc osobom potrzebującym, potrzebne są duże środki finansowe, których wciąż brakuje. Są jednak życzliwi kapłani i dobrzy ludzie, którym leży na sercu dobro drugiego człowieka i którzy często sami mając niewiele umieją się tym podzielić. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła przez dzisiejszą, złożoną ofiarę jako jałmużnę postną, która niech będzie cegiełką każdego z nas na pomoc osobom potrzebującym przez pośrednictwo Fundacji. Z tyłu kościoła na stoliku za ławkami są wystawione ulotki z prośbą o wsparcie i przekazanie 1,5 % na Fundację WZRASTANIE.
 17. Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 4 w Sanoku zaprasza na Kiermasz Wielkanocny odbywający się w siedzibie placówki przy ulicy Robotniczej 13A. W sprzedaży będą oferowane wianki, stroiki wielkanocne oraz kruche ciasteczka. Sprzedaż palm rozpocznie się 24.03.2023 r. tj. piątek. Dochód ze sprzedaży ozdób zasili konto Rady Rodziców.
 18. Również Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 4 w Sanoku informuje, że przedszkole posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku 3-6 lat na rok szkolny 2023/2024. Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do przedszkola zapraszamy w poniedziałek w godzinach 7.30-15.30 do sekretariatu.
 19. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła Centrum Usług Senioralnych Caritas będzie rozprowadzało ozdoby świąteczne wykonane przez Seniorów
 20. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 21. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a w nich wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Irena Paszkiewicz.

Polecajmy zmarłą Irenę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…….

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu /2023-03-12/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, a o 17.00 Msza św.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 3. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich we czwartek po Mszy św.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, również młodzież zapraszamy na tę Drogę Krzyżową. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej, tj. ok. 18.00 zapraszamy na wyjątkowy wykład  Rafała Antoszczukapt: „Relikwie Męki Pańskiej”. Wykład będzie miał formę prezentacji, ukazującej pamiątki przechowywane w różnych miejscach świata, dotyczące Męki Pana Jezusa. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 19:00!
 7. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Już dzisiaj zapraszamy młodzież naszej parafii na swoje spotkanie rekolekcyjne w niedzielę po wieczornej Mszy św.
 8. W dniach od 14 do 16 kwietnia, czyli przed Niedzielą Miłosierdzia, miasto Sanok jest gospodarzem Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Poczujmy się odpowiedzialni za organizację i przebieg tego wydarzenia. Bardzo prosimy, aby przyjąć pod swój dach młodych z innych parafii naszej archidiecezji, którzy chcą wziąć udział w tych uroczystościach. W czasie wizyty duszpasterskiej przekazaliśmy czyste formularze, ale są jeszcze do zabrania na stoliku przy wyjściu z kościoła. Bardzo prosimy o zrozumienie, życzliwość i otwartość. Po wypełnieniu prosimy o dostarczenie tych zgłoszeń do kancelarii czy zakrystii. Można też zgłaszać osobiście.
 9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 10. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 11. W najbliższą niedzielę za aprobatą Księdza Arcybiskupa Metropolity, przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek, jako jałmużna postna, na wsparcie Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „WZRASTANIE”
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a w nich wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu /2023-03-05/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie; następnie zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 4. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca marca.
 5. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w czwartek po Mszy św.
 7. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego również w czwartek po Mszy św.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 19.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. Nasze rekolekcje parafialne rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. 19.III.
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 12. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 13. 31 marca w Sanoku rozpocznie się Ekstermalna Droga Krzyżowa. Szczegóły i więcej informacji o zapisach można znaleźć w Internecie.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a w nich wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Rąpała.

Polecajmy zmarłą Marię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

 

 

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu /2023-02-26/

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie; a o godz. 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca marca.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 4. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich w czwartek po Mszy św.
 5. Również w czwartek – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 6. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 19.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 3 i 4 marca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć siebie i bliskich, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Zachęćmy także naszych bliskich i znajomych.
 10. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 11. W sobotę o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo i procesja Męskiego Różańca.
 12. Również w sobotę o godz. 16.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 13. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 14. Na ołtarzach bocznych wystawione są tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 15. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, jak również „Dobre Nowiny” a w nich wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Augustyn Żołnierczyk i śp. Roman Szczupaczyński.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

VII Niedziela Zwykła /2023-02-19/

 1. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Zapraszamy, aby za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. O godz. 17.00 Msza św.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy u progu Wielkiego Postu do włączenia się w dzieło Kościoła jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 6.20, dodatkowo o 10.00 oraz o 17.00. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczaju zabierania poświęconego popiołu do domów, aby posypać głowy tych domowników, którzy nie mogą przyjść na liturgię popielcową. 
 4. Na prośbę Księdza Arcybiskupa Metropolity ofiary w czasie Mszy św. w Środę Popielcową, jako jałmużna postna, będą przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz ofiarom wojny na Ukrainie.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia; natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
 6. Spotkanie Grupy Biblijnej we czwartek po Mszy św.
 7. Od Środy Popielcowej wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 8. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o 19.00. Dodatkowo Droga, Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem - w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają książeczki.
 10. W najbliższą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 prosiła ogłosić, że trwają do 27 lutego br. zapisy dzieci urodzonych w 2016 r. do klasy I-ej na rok szkolny 2023/2024 w sekretariacie Szkoły.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.                           
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”, w których znajdziemy wiele artykułów wprowadzających nas w ducha Wielkiego Postu.
 14. KOMUNIKAT Księdza Arcybiskupa Metropolity Przemyskiego: Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. Mając na uwadze to opatrznościowe wydarzenie, zachęcamy wszystkich wiernych, osoby życia konsekrowanego, kapłanów i ludzi dobrej woli, do modlitwy o dobre przygotowanie, przeżycie i owoce zbliżającej się beatyfikacji. Poczujmy się wszyscy odpowiedzialni za przebieg tej niezwykłej uroczystości. Niech radosne i pełne nadziei oczekiwanie na beatyfikację, będzie przepełnione troską o nasze rodziny, dzieci i młodzież. Oby intensywna modlitwa, zanoszona przez nas osobiście i w parafiach, wyjednała dla naszych wspólnot, Archidiecezji i Ojczyzny jedność i braterstwo, a także zachęciła nas do apostolskiego zaangażowania w Chrystusowym Kościele.

 

 

VI Niedziela Zwykła /2023-02-12/

 1. Dziękujemy p. Romanowi czyli Romciowi Tomciowi za dzisiejszą obecność i w poetycki sposób przybliżenie nam piękna Pisma świętego oraz zachętę do częstego czytania tej Księgi. Po każdej Mszy Świętej, swoje publikacje nasz Gość podpisze imiennymi, rymowanymi dedykacjami.
 2. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 3. We wtorek święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 4. Akcja Katolicka naszej parafii, z okazji „tłustego czwartku” już tradycyjnie zaprasza w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej tj. ok. 17.30 na spotkanie w budynku katechetycznym, przy muzyce biesiadnej z herbatą i pączkiem. Serdecznie zapraszamy, by we wspólnocie spędzić ten wieczór. Wszyscy są mile widziani.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

V Niedziela Zwykła /2023-02-05/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w czwartek po Mszy św.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W sobotę (11.II) wspomnienie N.M.P. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego – jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Dodatkowa Msza św. w naszym kościele dla chorych, starszych i cierpiących – w sobotę o godz. 10.00, podczas której będzie udzielony Sakrament namaszczenia chorych. Warunkiem jest czyste sumienie, czyli wcześniejsze skorzystanie z sakramentu spowiedzi.
 6. Zapraszamy wszystkich, kogo Pan Bóg obdarzył dobrym głosem do włączenia się w do naszego chóru parafialnego im. św., Cecylii, który w tym roku będzie przeżywał 65-tą rocznicę swojej działalności. Najbliższe spotkanie chóru w piątek o godz. 18.00 w budynku katechetycznym.
 7. W najbliższą niedzielę gościć będziemy autora Rymowanych Ewangelii i Opowieści Biblijnych Romana Kempińskiego czyli Romcia Tomcia. Poeta swoją twórczością literacką jak i muzyczną zachęcać nas będzie do czytania Pisma Świętego. Po każdej Mszy Świętej, swoje publikacje podpisuje imiennymi, rymowanymi dedykacjami.
 8. W ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” organizatorzy zapraszają na koncerty, które będą się odbywać codziennie od dzisiejszej niedzieli do piątku w Sanockim Domu Kultury o godz. 19.30. W programie m.in. dwie orkiestry kameralne; laureaci Konkursu Chopinowskiego z Hiszpanii, Polski i Korei oraz gwiazdy światowej wokalistyki. Informacje o biletach oraz zakupu można dokonać w biurze Forum w sanockim Domu Kultury w godz. Od 8.00 do 21.00.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy rozbieraniu choinek i szopki.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Irena Ziąbrowska.

Polecajmy zmarłą Irenę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

 

IV Niedziela Zwykła /2023-01-29/

 1. Dzisiaj o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św. Podczas Mszy św. o 17.00 kolędy zaśpiewa Sanocki Chór Kameralny.
 2. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lutego. Materiały są bezpłatne.
 4. W czwartek - 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 6.20, 10.00 i o 17.00. W czasie każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa gromnic.
 5. Jednocześnie 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składka w czasie Mszy świętych w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji.
 6. Również w czwartek – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. W czasie tej Mszy św. również poświęcenie gromnic.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W piątek wspomnienie św. Błażeja – z tej okazji błogosławieństwo świec i jabłek zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej.
 10. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 3 i 4 lutego, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć siebie i bliskich, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Zachęćmy także naszych bliskich i znajomych.
 11. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 12. W sobotę o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo i procesja Męskiego Różańca.
 13. Również w sobotę o godz. 16.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 14. W niedzielę wspomnienie św. Agaty – błogosławieństwo chleba, soli i wody.
 15. W dniach 24-26 luty br. w Kalwarii Pacławskiej organizowane są rekolekcje małżeńskie, podczas których można pogłębić, odnowić albo nawet odbudować więź małżeńską. Więcej informacji na plakatach.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 17. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielnyktóre są do nabycia na stoliku oraz bezpłatne „Dobre Nowiny” - a w nich wiele ciekawych artykułów między innymi o zmarłym papieżu Benedykcie XVI.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Baszak, śp. Paweł Kubik i śp. Stanisław Kucaba, którego pogrzeb będzie jutro o 13.00 w kościele..

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

 

III Niedziela Zwykła /2023-01-22/

 1. Dziękujemy zespołowi muzycznemu „Lubystok” z Krzemieńca na Ukrainie za piękny śpiew kolęd. Po Mszy św. wykonane ostaną jeszcze dwa utwory. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc dla walczących żołnierzy ukraińskich. Te ofiary są przeznaczone wyłącznie dla żołnierzy. Jest również możliwość zakupienia płyty zespołu w cenie 20 zł. Gdyby ktoś miał niepotrzebne kule, chodziki czy wózki inwalidzkie, które zostaną dostarczone żołnierzom inwalidom, to można je przekazać o godz. 15.30 na placu przy plebanii.
 2. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Zapraszamy, aby za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. O godz. 17.00 Msza św.
 3. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła;
 4. W środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. W czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa - biskupów; a w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 6. Spotkanie Grupy Biblijnej we czwartek po Mszy św. Parafialna Grupa Biblijna zaprasza chętnych do swojej wspólnoty. Czytanie i rozważanie Pisma św. jest bardziej owocne w grupie aniżeli samemu. Dzięki temu, że każdy z uczestników przeżywa spotkanie ze Słowem Bożym na swój sposób, wszyscy wyjdą ze spotkania ubogaceni osobistymi przeżyciami innych, które złożą się na bogactwo całej wspólnoty.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

 

 

II Niedziela Zwykła /2023-01-15/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie opłatkowe wszystkich grup modlitewnych i apostolskich oraz wspólne kolędowanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej w budynku starej plebanii.
 3. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. Spotkanie Rodzin Nazaretańskich we czwartek po Mszy św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. We wtorek wspomnienie św. Antoniego – opata; w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa; a w sobotę wspomnienie św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy.
 7. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego.
 8. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej zespół muzyczny „Lubystok” z Krzemieńca na Ukrainie, oraz po sumie okazja wysłuchania  koncertu kolęd; a przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc dla walczących.
 9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w tym roku. Po przerwie spowodowanej pandemią, był to czas spotkania w gronie rodziny; modlitwy i błogosławieństwa; wzajemnego poznania oraz podzielenia się wieloma problemami. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, dobrą i życzliwą atmosferę oraz postawę chrześcijańską. Dziękujemy za ofiary złożone w domach lub w kościele na tacę. „Bóg zapłać”.
 10. Gdyby jakaś rodzina została pominięta z wizytą duszpasterską, lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii do piątku; i w najbliższą sobotę odwiedzimy tych, którzy będą wpisani od godz. 9.00.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 12. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Alicja Michna.

Polecajmy zmarłą Alicję Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego /2023-01-08/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w piątek po Mszy św.
 5. W następną niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie grupy modlitewne i apostolskie na opłatek i wspólne kolędowanie w budynku starej plebanii.
 6. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się i wzięli udział w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Orszaku Trzech Króli.
 7. Również podziękowanie za ofiary na Radio Maryja złożone do skrzynki na filarze. Przekazano 735 zł.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”
 10. Od jutra dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej /kolędy/ - codziennie od godz. 15.30;

Poniedziałek: ul. Wolna domy prywatne; ul. Robotnicza blok 82a, Rzemieślnicza 23; Lipińskiego 118, 120, 122, 124; Akacjowa, Murarska, Zgórska

Wtorek: ul. Topolowa 7, 9, 11, 15 oraz ul. Nowa

Środa: ul. Wolna 12, 46, 48 oraz Stawowa, Lipowa i Cmentarna

Czwartek: ul. Wolna bloki 8, 8a, 10 oraz ul. Stróżowska domy prywatne i bloki 5, 20a i 20b.

Piątek: ul. Stróżowska – bloki 20, 22, 24, 26 i 28

Sobota: od godz. 9.00 – ul. Sowia, Wilcza, Rysia, Okrzei, Kluski i Wierzbowa

           od godz. 15.30 w sobotę: ul. Stróżowska – bloki 30, 32, 34, 36, 38 i 40.

 

 

 

Świętej Bożej Rodzicielki /2023-01-01/

 1. Dzisiaj Msza św. popołudniowa o godz. 17.00.
 2. Jutro - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypomnienie - obchodząc pierwsze piątki miesiąca, jeśli nie ma grzechu ciężkiego, nie trzeba się w tym dniu spowiadać lecz przyjąć Komunię św.
 4. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 5. W piątek I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli). Msze św. jak w niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Tradycyjnie będzie możliwość nabycia kredy i kadzidła.
 7. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 8. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, tak jak w latach wcześniejszych, odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.10, aby rozdać śpiewniki i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka. O godz. 13.20 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 6 i 7 stycznia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć swoje troski, wypraszając Boże błogosławieństwo w Nowym Roku; a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 10. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 11. W najbliższą sobotę, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo i procesja Męskiego Różańca.
 12. Również w najbliższą sobotę o godz. 16.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 13. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień.
 14. W niedzielę za tydzień Święto Chrztu Pańskiego.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w t tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 16. Od jutra dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej /kolędy/ w naszej parafii – od poniedziałku do czwartku od godz. 15.30. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

Poniedziałek: ul. Robotnicza bloki 9 i 21

Wtorek: ul. Robotnicza 13

Środa: ul. Robotnicza 23 oraz domy prywatne przy ul. Rzemieślniczej

Czwartek: ul. Rzemieślnicza 6, 13, 15, 17 i 27

W piątek kolędy nie będzie

Sobota: od godz. 9.00 - domy prywatne przy ul. Robotniczej, Wspólna, Wiosenna, Jesienna, Działkowa oraz Łany, Porcelanowa, Ceramiczna, Karpacka, Beskidzka

            natomiast od 15.30 w sobotę– Stróże Wielkie

 

 

 

Święto św. Szczepana /2022-12-26/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. porannej i wieczornej możliwość błogosławieństwa wina.
 3. W środę święto Świętych Młodzianków.
 4. W piątek święto Świętej Rodziny.
 5. W sobotę zakończenie Roku Pańskiego 2022. O godz. 15.30 uroczyste nieszpory, natomiast Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie.
 7. W niedzielę za tydzień, na Mszę św. o godz. 11.30, zapraszamy małżeństwa, które zostały zgłoszone w zakrystii i którym zostanie wręczone błogosławieństwo Ks. Abpa Metropolity Przemyskiego.
 8. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii.
 9. Jest to czas modlitwy rodzinnej i spotkanie z kapłanem, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy byli w swoich mieszkaniach. Wizyta ma charakter religijny, dlatego na stole stawiamy krzyż, wodę święconą i zapalone świece. Będzie to okazja do poświęcenia mieszkania, uzupełnienia kartoteki parafialnej i rozmowy na tematy religijne. Ofiarę składamy  księdzu lub w kopercie na tacę w kościele z napisem „kolęda”.
 10. W środę i czwartek kolęda będzie od rana, natomiast w piątek od godz. 15.30.
 11. Gdyby jakaś rodzina została pominięta lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii. Tych, którzy będą wpisani odwiedzimy po zakończeniu wizyty w parafii.

 

Środa – od godz. 9.00  - ul. Lipińskiego od przejazdu kolejowego do końca, bez ulic bocznych.

Czwartek od 9.00 - Szklana Górka – ulice: Jasińskiego, Wichrowa, Zagumna, Kilińskiego, Słoneczna, Wołka, Kasprzaka, Szklana, Stolarska, Kołłątaja, Leśna

Piątek od godz. 15.30 - ul. Reja, Reymonta, Lwowska domy prywatne, Lwowska 16, Dworcowa 1, 39, 41, Dworcowa domy prywatne oraz ul. Robotnicza 5.

 

              Plan kolędy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

 

 

      Polecajmy Bożemu Miłosierdziu tych zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sabina Jasik-Zając, której pogrzeb będzie jutro o 14.00 w kościele; śp. Piotr Łepkowski, którego pogrzeb będzie w środę o 10.00 w kościele; oraz śp. Marek Wojtoń, którego pogrzeb będzie również w środę o 13.00 w kościele.   Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

 

Uroczystość Bożego Narodzenia /2022-12-25/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutro św. św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 3. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. porannej i wieczornej możliwość błogosławieństwa wina.
 4. Od wtorku Msze św. poranne o 6.20.
 5. W środę święto Świętych Młodzianków.
 6. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii. Plan kolędy na ten tydzień zostanie podany w dniu jutrzejszym.
 7. Serdeczne podziękowanie, p. Agacie, młodzieży, mężczyznom oraz wszystkim którzy się zaangażowali - za przygotowanie szopki i choinek oraz udekorowanie kościoła na święta.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w t tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami są d