tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

XXV Niedziela zwykła /2019-09-22/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste nieszpory, a o 17-ej Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej za dobrowolną ofiarą.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się w najbliższą sobotę 28 września; wyjazd o godz. 8-ej z parkingu obok budynku Caritas. Są jeszcze wolne miejsca i można zapisać się w zakrystii. Dlatego wszystkich, którzy mogą w tym dniu włączyć się w wielką modlitwę naszej archidiecezji zapraszamy do wzięcia udziału.
 5. W imieniu s. Noemi pracującej w Kongo w Afryce, którą gościliśmy w ubiegłą niedzielę, składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na pomoc w pracy misyjnej siostry wśród trędowatych. Zostało zebranych 5 904 zł.
 6. Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 4 wraz z pracownikami, zaprasza na piknik „Pożegnanie lata”, który odbędzie się w dniu dzisiejszym w ogrodzie przedszkolnym od godz. 12.00 do 15.00. Organizatorzy zapewniają liczne atrakcje, gry i zabawy oraz smaczne potrawy.
 7. Już kilka miesięcy temu Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia zwróciła się z prośbą o pomoc w zbieraniu środków finansowych na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dlatego w następną niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”

 

 

XXIV Niedziela zwykła /2019-09-15/

 1. Współczesne rodziny zmagają się z wieloma problemami i są tak bardzo atakowane, dlatego jeszcze więcej potrzeba modlitwy, by rodzina była Bogiem silna. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. W związku z tym zapraszamy o godz. 16.15 by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. W nabożeństwa te oraz Mszę św. o godz. 17.00 szczególnie włączać się będą Kręgi Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. Dziś niedziela środków społecznego przekazu – naszą modlitwą i troską materialną obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Taca mszalna przeznaczona jest na radio diecezjalne FARA.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 4. W środę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Szczególna zachęta dla dzieci i młodzieży do uczestnictwa we Mszy św. jutro we wtorek oraz środę.
 5. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w środę o 16.30.
 6. Spotkanie dla ministrantów młodszych w czwartek o 17.00; natomiast dla ministrantów starszych również we czwartek po Mszy św.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 9. W najbliższą niedzielę młodzież klas VI rozpoczynająca bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania w czasie Mszy św. o godz. 10.00 złoży swoje deklaracje.
 10. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się w sobotę 28 września br. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
 11. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXIX Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach 17 – 27 września. Szczegółowy program festiwalu na plakatach przed kościołem.
 12. W najbliższą sobotę i niedzielę pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie.
 13. Za tydzień kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 14. W dniu 21 września 2019 r  o godz 16.00 na placu Św Michała odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za grzech aborcji
 15. Przychodnia specjalistyczna przy ul. Dworcowej zaprasza w środę na bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Konieczna rejestracja. Więcej informacji na plakacie.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Również podziękowanie za złożoną w minionym miesiącu makulaturę. Ponieważ cena za kilogram spadła do 10 gr. - kwota wyniosła 491 zł.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:  śp. Jerzy Mysiński i śp. Marian Nowak.  Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

XXIII Niedziela zwykła /2019-09-08/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o 17.00 Msza św.
 2. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła są jeszcze medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca września.
 3. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św.
 4. Spotkanie organizacyjne dla Oazy dziecięcej w środę o 16.30. Zapraszamy również osoby, które chciałyby uczestniczyć.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 6. W czwartek, drugi czwartek miesiąca – Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin. Po Mszy św. spotkanie z misjonarzem z Ekwadoru na starej plebanii dla ministrantów i ich rodzin.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W piątek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Msza św. o 18.00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 9. W najbliższy piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się koncertem Chóru z Markowej o godz. 17.15., a następnie Msza św. koncelebrowana o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie.
 10. W sobotę uroczystość Podwyższenia Krzyża. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca w tym dniu wszystkich do wspólnej modlitwy w duchowej łączności z całą Archidiecezją. Jest to wezwanie do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze; niech ta modlitwa przyczyni się do budowania wzajemnej jedności i solidarności parafialnej i sąsiedzkiej oraz niech będzie manifestacją wiary i świadectwem przemieniającym zatwardziałość zobojętniałych serc. Niech w tym dniu nie zabraknie grup apostolskich i modlitewnych oraz dzieci i młodzieży. Prosimy również, aby ten apel modlitewny przekazać osobom chorym, cierpiącym. Naszą modlitwę rozpoczniemy adoracją o godz. 17.00 a następnie Msza św. i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
 11. Współczesne rodziny zmagają się z wieloma problemami i są tak bardzo atakowane, dlatego jeszcze więcej potrzeba modlitwy, by rodzina była Bogiem silna. Następna niedziela to trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. W związku z tym zapraszamy o godz. 16.15 by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. W nabożeństwa te oraz Mszę św. o godz. 17.00 od następnej niedzieli szczególnie włączać się będą Kręgi Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 12. Za tydzień będziemy gościć siostrę Noemi pracującą w Afryce w Kongo.
 13. Przypominamy, że spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbywają się w każdy 2-gi poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 w budynku katechetycznym. Najbliższe jutro. Do Poradni należy zgłosić się co najmniej 6 miesięcy przed planowanym ślubem.
 14. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie w sobotę 28 września br. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
 15. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXIX Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach 17 – 27 września. Szczegółowy program festiwalu na plakatach przed kościołem.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:  śp. Eugeniusz Małek i śp. Krzysztof Krempa oraz śp. Józef Skiba, którego pogrzeb będzie w środę o 10.00 w kościele, a różaniec jutro i we wtorek po Mszy św. wieczornej w kaplicy. 

Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

XXII Niedziela zwykła /2019-09-01/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca września. Materiały są bezpłatne.
 4. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro o godz. 8.00.
 5. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00.
 6. Jutro drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 7. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 8. Spotkanie chóru św. Cecylii w środę po Mszy św. w budynku katechetycznym.
 9. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 11. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi. Gdyby byli chorzy, którzy chcieliby, aby w pierwsze piątki odwiedzać ich z Najświętszym Sakramentem - prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii do czwartku.
 12. W czwartek również liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.
 13. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 14. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 15. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu - ze względu na ważność i jakość przyjmowanych sakramentów od dzisiejszej niedzieli z sakramentu spowiedzi będzie można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą św. W trakcie Mszy św. księża nie będą spowiadali.
 16. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 17. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, "Małego Gościa Niedzielnego" i „Gościa Niedzielnego”.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:  śp. Marian Tomczewski oraz śp. Elżbieta Wójcik

Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

 

 

XXI Niedziela zwykła /2019-08-25/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, następnie o 19.00 Msza św.
 2. W następną niedzielę Msza św. popołudniowa już o godz. 17.00.
 3. Jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o 6.20 i o 19.00. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający za zniewagi, których ostatnim czasie jest tak wiele w naszej Ojczyźnie w odniesieniu do Matki i Królowej. W modlitwie tej również w sposób szczególny będziemy polecać naszą Ojczyznę. Nasza obecność niech będzie wyznaniem miłości do Matki Bożej.
 4. W środę wspomnienie św. Augustyna, a w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 5. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św.
 6. Ze względu na ważność i jakość przyjmowanych sakramentów od najbliższej niedzieli z sakramentu spowiedzi będzie można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą św. W trakcie Mszy św. księża nie będą spowiadali.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W naszej wspólnocie parafialnej witamy w dniu dzisiejszym: s. Marię Bąk, która pełnić będzie posługę zakrystianki oraz ks. Patryka Szymańskiego pochodzącego z Sanoka. Siostrze Marii oraz ks. Patrykowi życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym. Aby zawsze dobrze czuli się wśród nas i abyśmy wspólnie tworzyli naszą wspólnotę.
 9. W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka osób starszych i chorych archidiecezji przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej. Więcej informacji na plakacie.
 10. Również w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka rolników i Dożynki Jasnogórskie. Więcej informacji na plakacie.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XX Niedziela zwykła /2019-08-18/

 1. Dziś o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 19.00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. W sobotę wspomnienie św. Bartłomieja apostoła.
 4. W najbliższą niedzielę w Markowej odbędą się XXXVI Dożynki Archidiecezji Przemyskiej. Więcej informacji na plakacie.
 5. W imieniu ks. Łukasza składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w Uroczystość Wniebowzięcia NMP na pomoc wspólnocie na Kubie w której ks. Łukasz pracuje. Zebrano 10 365 zł. Również podziękowanie przedstawicielom Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej oraz wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu tej zbiórki.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Jerzy Prusiecki.  Pogrzeb jutro o 11.00 w kościele. Różaniec dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kaplicy przedpogrzebowej. 

Również śp. Maria Suchodolska, pogrzeb we wtorek o 10.00 w kościele, a różaniec jutro po Mszy św. wieczornej. 

Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

 

 

XIX Niedziela zwykła /2019-08-11/

 1. Dzisiaj o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o 19.00 Msza św.
 2. We wtorek 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o 19.00 procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 3. W czwartek 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, i 19.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
 4. Na wszystkich Mszach św. w czwartek będziemy gościć ks. Łukasza Rygla pracującego przez 5 lat w naszej parafii, a obecnie na Kubie, który podzieli się refleksją na temat sytuacji Kościoła na Kubie i swojej pracy duszpasterskiej. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na wsparcie tamtejszej wspólnoty wierzących. Prosimy o ofiarność.
 5. W najbliższą środę tj. 14 sierpnia będzie całodzienny wyjazd autokarowy na Dróżki Pana Jezusa do Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd dla osób zapisanych, o godz. 5.00 rano z parkingu przy budynku Caritas.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Jezuici w Starej Wsi zapraszają na uroczystości odpustowe Wniebowzięcia NMP. Więcej informacji na plakatach.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 9. Również podziękowanie za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 635 zł.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Tadeusz Kamiński. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

XVIII Niedziela zwykła /2019-08-04/

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 3. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. wieczornej.
 4. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego.
 5. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/. Dziewicy i męczennicy, patronki Europy; a w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W piątek Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Zboiskach zaprasza na kolejny „Wieczór Miłosierdzia”, który rozpocznie się koncertem uwielbienia o godz. 18.15. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Janusz Dudziak. Więcej informacji na plakacie.
 8. Ponieważ na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej zgłosił się tylko 5 osób, dlatego nie będzie pieszej pielgrzymki w rym roku, natomiast w następną środę tj. 14 sierpnia będzie całodzienny wyjazd autokarowy na dróżki Matki Bożej do Kalwarii Pacławskiej. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii do piątku wieczorem. Cena wyjazdu 20 zł.
 9. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Bartosz Szczudlik. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

 

 

XVII Niedziela zwykła  /2019-07-28/

 1. Dziś o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji kierowców z okazji św. Krzysztofa, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Z okazji wspomnienia w miniony czwartek św. Krzysztofa, patrona kierowców, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
 3. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA POLSKA prowadzi „Akcję św. Krzysztofa” kierując apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu w dniu błogosławieństwa samochodów, posługując się hasłem: „1 grosz za 1 kilometr jazdy”.
 4. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca sierpnia. Materiały są bezpłatne.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 18.00.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W piątek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 8. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 9. Tak jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XVI Niedziela zwykła/2019-07-21/

 1. Dziś o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 19.00 Msza św.
 2. We wtorek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.
 3. W związku ze wspomnieniem we czwartek - 25.VII św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry.
 4. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 5. W piątek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. – dzień szczególnej modlitwy za rodziców i ludzi starszych.
 6. Jest możliwość bezpłatnych badań specjalistycznych – więcej informacji w gablocie.
 7. Abp Adam Szal oraz proboszcz parafii w Jodłówce, zapraszają na spotkanie rodzin Księży diecezjalnych i zakonnych, rodzin sióstr zakonnych i kleryków w przyszłą niedzielę do Jodłówki  - program spotkania wywieszony jest w gablocie.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XV Niedziela zwykła /2019-07-14/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczyste Nieszpory, a o 00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. W związku ze wspomnieniem za tydzień, w czwartek - 25.VII św. Krzysztofa, patrona kierowców, w niedzielę 28 lipca sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
 4. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 6. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XIV Niedziela Zwykła /2019-07-07/

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Jutro wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji.
 4. W czwartek, 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższy piątek w Ośrodku Rekolekcyjnym Caritas w Zboiskach kolejny Wieczór Miłosierdzia, który rozpocznie się o godz. 18.15. Więcej informacji w gablocie. Zapraszamy.
 7. W sobotę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 8. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 665 zł.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XIII Niedziela Zwykła /2019-06-30/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 zakończenie nabożeństw czerwcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. We wtorek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 3. Od lipca będą odprawiane raz w miesiącu Msze św. w intencji Ojczyzny. Pierwsza w najbliższy wtorek o godz. 21.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 4. W środę święto św. Tomasza, Apostoła.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 9. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 39 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarz na procesję w dniu Bożego Ciała przy naszym kościele oraz grupom modlitewnym i apostolskim naszej parafii za przygotowanie poszczególnych ołtarzy na procesję ulicami naszej parafii w miniony czwartek: Honorowej Straży N.S.P.J. i Kręgom Domowego Kościoła; Rycerstwu Niepokalanej; Różom Różańcowym oraz Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej.
 11. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 12. Serdeczne podziękowanie w imieniu najbliższej rodziny i przyjaciół p. Pawła Strzeleckiego za otwarte serca i ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na jego dalszą, kosztowną rehabilitację. Zebrano 4 434,00 zł
 13. „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszki w kościele na Radio Maryja – ostatnio wysłano 617 zł.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XII Niedziela Zwykła /2019-06-23/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja Bożego Ciała, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła wolontariusze zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną w szkole według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
 3. W związku z kosztowną dalszą rehabilitacją naszego parafianina p. Pawła Strzeleckiego w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła przyjaciele będą zbierać ofiary na ten cel. Prosimy o ofiarność.
 4. Od jutra przez okres wakacji Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 19.00
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 19.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży.
 6. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. W środę w parafiach Sanoka wspomnienie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona miasta.
 8. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w czwartek, na zakończenie Oktawy oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 9. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka. Przedstawicieli poszczególnych grup prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii
 10. Po procesji zapraszamy wszystkich ministrantów, którzy otrzymają swoje legitymacje ministranckie.
 11. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 – oraz uroczysta Msza św. opustowa o godz. 19.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 19.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W sobotę (29.VI) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 6.20; o godz. 10.00 oraz o godz. 19.00. Ofiary zebrane w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła na wszystkich Mszach św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 14. W najbliższą niedzielę na sumie jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. kanonika Kazimierza Lewczaka – naszego Seniora.
 15. W niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 16. Decyzją Księdza Arcybiskupa kończy pracę w naszej parafii ks. Roman Lorens – skierowany jako proboszcz parafii Jasionów. Wprawdzie pozostanie wśród nas jeszcze do 16 sierpnia, ale już dzisiaj w imieniu własnym, duszpasterzy oraz całej parafii dziękujemy ks. Romanowi za 2 lata gorliwej i owocnej pracy duszpasterskiej. Życzymy wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy na nowej placówce i w codziennym życiu. Niech sam Bóg będzie nagrodą za wszelkie dobro jakie świadczył wśród nas.
 17. Zarząd Stowarzyszenia Kasa Pośmiertna Autosan S.A. informuje, że 27.VI tj. w najbliższy czwartek o godz. 15.30 w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej AUTOSAN przy ul. Robotniczej 19 odbędzie się Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.
 18. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 39 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie.
 19. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 20. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /2019-06-16/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej za dobrowolną ofiarą.
 3. W dzisiejszą niedzielę w Sanoku odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się Mszą św. o 12.30 w kościele Przemienienia Pańskiego a zakończy piknikiem rodzinnym w Skansenie. Zachęcamy do czynnego uczestnictwa w tym marszu. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.00.
 6. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego we wtorek od godz. 17.00.
 7. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30 i po zakończeniu procesji Bożego Ciała ok. 12.15, a wieczorem o 17.00.
 8. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta w kościele Przemienienia Pańskiego i następnie procesja oraz zakończenie przy naszym kościele. Nie będzie u nas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Wspólne wyjście procesji z naszej parafii na Mszę św. do kościoła Przemienienia Pańskiego o godz. 9.15. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tej uroczystości. Procesja ta jest wyrazem naszej wiary, ma charakter religijny, prosimy to uszanować.
 9. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie Oktawy.
 11. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 12. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w czwartek, na zakończenie Oktawy.
 13. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie i uczestniczyli we Mszy św. a następnie w Sympozjum na temat prawdy organizowanym przez naszą parafię.
 15. W związku z kosztowną dalszą rehabilitacją naszego parafianina p. Pawła Strzeleckiego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej oraz Rady Dzielnicy będą zbierać ofiary na ten cel. Prosimy o ofiarność.
 16. W następną niedzielę wolontariusze będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną w szkole według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
 17. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 39 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie.
 18. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 19. Również serdeczne „Bóg zapłać” za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Zebrano 3904,00 zł.
 20. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”

 

        W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Irena Ofiarska, śp. Stanisława Marcinkowska oraz śp. Jan Nanaszko, którego pogrzeb będzie we wtorek o 14.00  w kaplicy na cmentarzu ul. Lipińskiego. Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczne odpoczywanie ….

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /2019-06-09/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 00 Msza święta.
 2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii.
 3. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 4. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św.
 5. Młodzież klas VII-mych zapraszamy w środę na Mszę św. o 18.00, a następnie na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 8. Jest to również 2-gi czwartek miesiąca - Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz obrzęd przyjęcia lektorów.
 9. W czwartek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. Nasza parafia, wraz z Wydziałem Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Starostwem Powiatowym w Sanoku oraz Urzędem Miasta Sanoka organizuje w najbliższą sobotę sympozjum naukowe pod hasłem: “Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Rozpocznie się ono uroczystą Mszą św. o godz. 8.30 w naszym kościele. Następnie od godz. 10.00 referaty zaproszonych gości na ARENIE przy ul. Bony. Po Mszy św. będą podstawione autobusy, które bezpłatnie przewiozą na dalszą część sympozjum. Serdecznie zapraszamy, a więcej informacji na plakatach.
 12. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 13. W najbliższy wtorek od godz. 8-ej w Przychodni Lekarskiej przy ul. Dworcowej, odbędą się badania USG. Badania są odpłatne. Konieczna rejestracja. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 14. W najbliższy piątek Wieczór Miłosierdzia w Ośrodku Rekolekcyjnym w Zboiskach. Przewodniczyć będzie ks. prał. Andrzej Skiba. Początek o godz. 17.15.Więcej informacji na plakatach.
 15. W najbliższą sobotę w godz. od 16.00 do17.00 na placu Św. Michała odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za  grzech aborcji. Zaprasza fundacja Pro Prawo Do Życia i Akcja Katolicka
 16. W najbliższą niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 17. W najbliższą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się Trzeci Diecezjalny Zjazd Rodzin Wielodzietnych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. W imieniu ks. bpa Stanisława Jamrozka oraz proboszcza sanktuarium zapraszamy.
 18. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 39 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie.
 19. Na spotkaniu Rady Parafialnej w minionym tygodniu podjęto decyzje dotyczące kolejnych prac w naszej parafii. W tym roku planujemy wymienić zewnętrzne okna w kościele na aluminiowe hermetyczne, pozostawiając witraże oraz wymienić lub odremontować żaluzje w wieży głównej, ponieważ grożą wypadnięciem.
 20. Odnośnie wpłat, tak jak przyjęliśmy w ubiegłych latach, że każda rodzina zobowiązuje się w miarę możliwości złożyć ofiarę 20 zł miesięcznie. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie i ofiarność. 
 21. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.