tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1407108

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

XIX Niedziela zwykła /2020-08-09/

 1. Dzisiaj o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o 19.00 Msza św.
 2. Jutro święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek wspomnienie św. Klary, a w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
 3. W czwartek 13 – ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W sobotę 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, i 19.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
 6. Jest to jednocześnie dzień 100 – rocznicy Cudu nad Wisłą. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie i tych, którzy oddali życie za wolność.
 7. W najbliższą sobotę na Placu św. Michała w Sanoku o godz. 18.00 obędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja Pro Prawo do Życia i Akcja Katolicka.
 8. W najbliższą niedzielę I Komunia św. grupy dzieci naszej parafii. Próba dla dzieci we czwartek o 18.00 w kościele, a spowiedź w piątek o 18.20.
 9. W następną niedzielę o godz. 18.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Również „Bóg zapłać” za ofiary składane do skrzynki na Radio Maryja – przesłano 580 zł.
 12. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Wanda Witeszczak, Małgorzatya Chmielowska, Teresa Mrozowska i Tadeusz Wojtowicz . Polecajmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

 

 

XVIII Niedziela zwykła /2020-08-02/

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który w tradycji naszego Kościoła jest miesiącem trzeźwości. Powstrzymajmy się w tym miesiącu od napojów alkoholowych. Będzie to duchowe wyrzeczenie ofiarowane w intencji wszystkich uwikłanych w nałóg alkoholowy, jak również okazja do przypatrzenia się samemu sobie, czy mamy silną wolę i kontrolę nad swym ciałem i pragnieniami.
 2. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a następnie o 19.00 Msza św.
 3. Dzisiaj drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 4. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 5. We wtorek wspomnienie św. Jana Vianney`a, patrona kapłanów.
 6. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 18.00.
 8. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 7 i 8 sierpnia, będzie w naszej parafii 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze – rano, w ciągu dnia, wieczorem albo w nocy. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Odłóżmy na ten czas wszystkie mniej istotne sprawy, telewizor, Internet, telefon i znajdźmy chociaż pół godziny dla Pana. Adoracja ma wielką moc – jest pomocą i ratunkiem w trudnych sprawach, małżonków, dzieci, wnuków, bliskich, przyjaciół, Ojczyzny i Kościoła. Adoracja jest też spotkaniem twarzą w twarz z żywym, Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie. Powierzeniem Mu wszystkich trosk, bezinteresownym uwielbieniem Boga i zadośćuczynieniem za grzechy nasze i świata całego. Powiedzmy o tym i zachęćmy do przyjścia naszych bliskich i znajomych.
 9. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 10. W następną niedzielę na sumie Msza św. dziękczynna za 5 lat posługi kapłańskiej ks. Andrzeja oraz 3 lata posługi a także z okazji imienin ks. Jakuba z prośbą o łaski i Boże błogosławieństwo.
 11. Pan burmistrz zaprasza na wystawę „Bądźcie dla świata obliczem miłości”, która jest kolejnym akcentem obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła w naszym mieście. Można ją obejrzeć do 25 sierpnia w plenerze Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lenartowicza. Wystawa jest kroniką spotkań św. Jana Pawła II z dziećmi i młodzieżą, przedstawicielami różnych kultur i wyznań w Stolicy Apostolskiej i na całym świecie podczas wizyt papieskich.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. W naszym kościele, w nawie głównej zawisły kolejne dwa nowe żyrandole. „Bóg zapłać” za inicjatywę i dar ks. Bartoszowi Rakoczemu i p. Stanisławowi Wnękowi – głównemu wykonawcy, a także p. Witoldowi Smudze za ich podłączenie.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XVII Niedziela zwykła /2020-07-26/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczyste Nieszpory, a następnie o 19.00 Msza św.
 2. Z okazji wspomnienia w dniu wczorajszym św. Krzysztofa, patrona kierowców, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
 3. Ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Stowarzyszenie MIVA POLSKA prowadzi „Akcję św. Krzysztofa” kierując apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu w dniu błogosławieństwa samochodów, posługując się hasłem: „1 grosz za 1 kilometr jazdy”.
 4. Obok figurek, przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca sierpnia. Materiały są bezpłatne.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
 7. W najbliższą niedzielę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 9. Zachęcamy do troski o pogłębianie swej wiary poprzez czytanie katolickich tygodników: Niedziela, i Gość Niedzielny.

 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Ewa Kamińska.

Polecajmy zmarłą Ewę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

XVI Niedziela zwykła /2020-07-19/

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Dlatego zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. O godz. 19.00 Msza św.
 3. W czwartek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W związku ze wspomnieniem w sobotę - 25.VII św. Krzysztofa, patrona kierowców, w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Samochody prosimy ustawić już przed Mszą św. wokół kościoła, nie blokując wejścia oraz na parkingu koło kościoła. Ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców są przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu – dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry.
 6. W niedzielę wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców N.M.P. – dzień szczególnej modlitwy za rodziców i ludzi starszych.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XV Niedziela Zwykła /2020-07-12/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 Msza św.
 2. Jutro 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 3. W czwartek wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W najbliższą sobotę na Placu św. Michała w Sanoku o godz. 18.00 obędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja Pro Prawo do Życia i Akcja Katolicka
 6. W następną niedzielę o godz. 18.00 nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Serdeczne podziękowanie wszystkim za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc tym, którzy ucierpieli w powodziach. Zebrano 6 120 zł i 30 euro. „Bóg zapłać!”
 9. Również dziękujemy Radzie Parafialnej oraz Akcji Katolickiej za pomoc w tej zbiórce.
 10. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.
 11. W kaplicy Matki Bożej, przed figurą św. Jana Pawła II, w ramach testu, został wystawiony System Świeczników Wotywnych - St. Killian`s, nie wydzielający sadzy i nie generujący odpadów, co sprawia że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i na środowisko. Jest to odpowiedź na prośbę wielu parafian, a zapewnia naturalne światło świec, dbając o bezpieczeństwo, czystość i środowisko, pozwala w łatwy i wygodny sposób zapalić świece bez ryzyka poparzeń czy zaproszenia ognia. Świeczniki te sprawdziły się i są już stosowane w wielu kościołach i katedrach - m.in. na Wawelu czy Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Czas testu to jeden miesiąc, później podejmiemy decyzję o ewentualnym pozostawieniu świecznika.
 12. Dzisiaj dzień II-giej tury wyborów, przypominamy, że jesteśmy w sumieniu zobowiązani do tego, aby oddać głos.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Felicjan Niemiec.

Polecajmy zmarłego Felicjana Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

 

XIV Niedziela Zwykła /2020-07-05/

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach naszej Archidiecez
 4. ji doszło do powodzi i podtopień. W odpowiedzi na apel Księdza Arcybiskupa Metropolity, w dzisiejszą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej przy wyjściu z kościoła zbierają ofiary do puszek na ten cel. Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych.
 5. W środę wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W sobotę, 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i trwali na modlitwie, często całymi rodzinami, podczas 24-godzinnej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w miniony piątek i sobotę.
 9. W dniach od 4 lipca do 16 lipca br., w czasie, kiedy trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górę, po raz drugi przeżywamy „Archidiecezjalną Sztafetę Różańcową”, której patronuje i błogosławi Metropolita Przemyski abp Adam Szal, który do udziału zaprasza wiernych ze wszystkich parafii oraz ruchów apostolskich z Archidiecezji Przemyskiej. Sztafeta - to modlitwa polegająca na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach modlić się na różańcu. Każda z nich odmówi inną część. W ten sposób w ok. 30 min. zostanie odmówiony cały różaniec. Uczestnicy Sztafety Różańcowej ofiarują swoją modlitwę za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o rozwój Radia FARA, o ustanie panującej epidemii oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę. Nasza parafia: Sanok – Posada podejmie taką modlitwę w najbliższą sobotę 11 lipca o godz. 6.30. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w danym dniu i o wyznaczonej godzinie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Anna Lubieniecka, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00 na cmentarzu Centralnym.

Polecajmy zmarłą Annę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

 

 

XIII Niedziela Zwykła /2020-06-28/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lipca.
 3. Od jutra przez okres wakacji Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 19.00
 4. Jutro (29.VI) Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 6.20; o godz. 10.00 oraz o godz. 19.00. Ofiary zebrane w Uroczystość św. Piotra i Pawła na wszystkich Mszach św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 6. W czwartek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 9. W piątek święto św. Tomasza, Apostoła.
 10. W najbliższy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, czyli 3 i 4 lipca, rozpocznie się w naszej parafii 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zaczynamy w piątek Mszą św. o godz. 19.00 i kończymy w sobotę o godz.19.00. Na adoracji trwać będzie grupa osób, które zapisały się na określone godziny oraz wszyscy chętni. Gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze – rano, w ciągu dnia, wieczorem albo w nocy. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Odłóżmy na ten czas wszystkie mniej istotne sprawy, telewizor, Internet, telefon i znajdźmy chociaż pół godziny dla Pana. Adoracja ma wielką moc – jest pomocą i ratunkiem w trudnych sprawach, małżonków, dzieci, wnuków, bliskich, przyjaciół, Ojczyzny i Kościoła. Adoracja jest też spotkaniem twarzą w twarz z żywym, Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie. Powierzeniem Mu wszystkich trosk, bezinteresownym uwielbieniem Boga i zadośćuczynieniem za grzechy nasze i świata całego. Nie musimy czuć obecności Pana – w adoracji nie chodzi o nasze dobre samopoczucie czy samozadowolenie, ale wierne trwanie przy Nim, budowanie miłości i zawierzenia mimo ciemności. Aby mieć pewność, że adoracja będzie trwać nieprzerwanie przez 24-godziny, zorganizowana została 48-osobowa grupa adorujących – po 2 osoby na każdą godzinę. Jeśli ktoś chciały wpisać się na stałą, porę – lista ciągle znajduje się w zakrystii.
 11. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 12. Decyzją Księdza Arcybiskupa kończą pracę w naszej parafii ks. Andrzej Szczepek – mianowany wikariuszem parafii w Rymanowie i ks. Jakub Kaszowski – mianowany wikariuszem parafii Medyka. Wprawdzie Księża pozostaną jeszcze do 24 sierpnia wśród nas, ale już dzisiaj w imieniu własnym oraz całej parafii pragnę podziękować ks. Andrzejowi za 5 lat gorliwej i owocnej pracy duszpasterskiej oraz katechetycznej. Również ks. Jakubowi za 3 lata obecności wśród nas, oraz jego gorliwą pracę duszpasterską i katechetyczną szczególnie z dziećmi oraz ministrantami. Życzymy im wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy i codziennym życiu. Niech sam Bóg będzie nagrodą za wszelkie dobro jakie świadczyli wśród nas.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Również „Bóg zapłać” rodzicom dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii św. za złożoną ofiarę 700,00 zł jako „dar ołtarza”.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.
 16. W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity, w najbliższą niedzielę, zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej zbiórka do puszek na ten cel. Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Eugenia Penar.

Polecajmy zmarłą Eugenię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

XII Niedziela Zwykła /2020-06-21/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 3. W piątek w parafiach Sanoka wspomnienie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona miasta.
 4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, w piątek o godz. 8.00.
 5. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W najbliższą niedzielę rocznica I Komunii św. dzieci klas IV-tych. Ze względu na istniejącą sytuację zapraszamy klasę IVa na Mszę św. o godz. 10.00; natomiast IVb na godz. 11.30.
 8. Spowiedź przed rocznicą dla klasy IVa w środę od 17.30; natomiast dla IVb we czwartek również od 17.30.
 9. Próba dla klasy IVa w piątek po Mszy św. wieczornej, a dla IVb w sobotę również po Mszy św. wieczornej.
 10. Żyjemy w trudnych czasach; każdy z nas ma wiele różnych problemów i trosk. Żyjemy w dużej niepewności i obawie o przyszłość naszych rodzin, nas samych i naszej Ojczyzny oraz świata. Mamy również za co dziękować Panu Bogu. Pojawiła się w naszej parafii inicjatywa, aby raz w miesiącu odbywała się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynałaby się w każdy I piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej i trwała do Mszy św. wieczornej w I sobotę. Zachęcamy gorąco, aby każdy z nas znalazł 1 godzinę, raz w miesiącu, na osobiste spotkanie z Jezusem twarzą w twarz i włączył się do tej szczególnej i skutecznej modlitwy, do której zachęcała Matka Boża w objawieniach i najwięksi święci. W zakrystii, przez cały najbliższy tydzień będzie znajdować się lista, gdzie można wpisać się na wybraną godzinę w ciągu całej doby.
 11. W najbliższą środę o godz. 19.00, w naszym kościele odbędzie się „Dyplomowy Recital Organowy” w wykonaniu p. Jakuba Biłasa – naszego byłego organisty. W imieniu wykonawcy i profesora sedecznie zapraszamy.
 12. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku za ławkami z tyłu kościoła są do nabycia ciekawe książki w cenie 5 zł każda.
 14. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

     Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Zofia Witan, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00 w kościele, natomiast różaniec jutro po Mszy św. w kaplicy.

Polecajmy zmarłą Zofię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

XI Niedziela Zwykła /2020-06-14/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży.
 3. W tym tygodniu patronować nam będzie św. Brat Albert Chmielowski, którego w środę będziemy wspominać w liturgii.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 – oraz uroczysta Msza św. opustowa o godz. 18.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 18.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W sobotę czcić będziemy Niepokalane Serce NMP.
 8. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 40 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę; ze względu na istniejącą sytuację w zmienionej formie. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 9. Sanocki Dom Kultury zaprasza w najbliższą niedzielę, tj. 21 czerwca na film „Najświętsze Serce” o godz. 16.00 i 18.30. Bilety zakupione w miesiącu marcu zachowują swoją ważność.
 10. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Zachęcamy do troski o pogłębianie swej wiary i wzmacnianie więzi miłości z Jezusem poprzez czytanie katolickich tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 

 

Uroczystość Bożego Ciała /2020-06-11/

 1. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
 2. Dziś o 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza św.
 3. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Jutro nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 5. Jutro od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W sobotę 13-ty dzień miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 7. Serdeczne podziękowanie mężczyznom, którzy w tym tygodniu pracowali przy wywiezieniu wymontowanych z kościoła okien i żaluzji. „Bóg zapłać”
 8. Również „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu ołtarzy na dzisiejszą procesję.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Eugeniusz Pudło.

Polecajmy zmarłego Eugeniusza Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /2020-06-07/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku ma grzech zaniedbania.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej jutro po Mszy św. i nabożeństwie w kościele.
 5. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę. Uroczysta Msza św. w naszym kościele o godz. 11.30. Po Mszy św. udamy się w procesji wokół kościoła do czterech ołtarzy. Biorący udział w procesji muszą mieć maseczki. W procesji może uczestniczyć 150 osób, pozostali będą w kościele. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa.
 6. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka. Przedstawicieli poszczególnych grup prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii.
 7. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie Oktawy, pamiętając o zachowaniu przepisów związanych z epidemią
 9. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. W sobotę 13-ty dzień miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 12. W najbliższy wtorek odbędzie się kolejny raz zbiórka elektrośmieci z przeznaczeniem na misje. Można je składać do godziny 14.00 przy wjeździe na plebanię, obok garaży, w miejscu gdzie stały kontenery na makulaturę.
 13. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania.

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /2020-05-31/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 zakończenie nabożeństw majowych, a o 17.00 Msza święta.
 2. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 3. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. We wtorek drugi dzień miesiąca, o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 17.00.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 10. Za tydzień nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 16.30.
 11. "Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane także na konto parafialne.
 12. W minionym tygodniu zostały rozliczone prace przy wstawianiu nowych okien zewnętrznych w kościele oraz nowych żaluzji na wieży głównej.
 13. Na spotkaniu Rady Parafialnej w minionym miesiącu podjęto decyzje dotyczące kolejnych prac w naszej parafii. W tym roku planujemy kapitalny remont starej plebanii, wraz z odkopaniem i izolacją fundamentów oraz wymianą blachy na dachu .
 14. Odnośnie wpłat, tak jak przyjęliśmy w ubiegłych latach, że każda rodzina zobowiązuje się w miarę możliwości złożyć ofiarę 20 zł miesięcznie. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie i ofiarność.
 15. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. Polecamy także „Gościa Niedzielnego”, które to czasopisma znajdują się na stoliku z gazetami.
 16. Komunikat Kurii Metropolitalnej w Przemyślu:

W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich jego uczestników z wyłączeniem osób go sprawujących.

Zniesienie liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w procesji może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłaniania ust i nosa.
Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Żołnierczyk oraz śp. Augustyna Mazur – której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00 na cmentarzu Centralnym.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  /2020-05-24/   

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, a o 17.00 Msza święta.
 2. We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
 3. W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 6. Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na wystawę fotograficzną, upamiętniającą setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wystawa ma charakter plenerowy i jest prezentowana na dziedzińcu sanockiego zamku od 18 maja do 31 lipca.
 7. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane także na konto parafialne.
 8. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. Polecamy także „Gościa Niedzielnego”, które to czasopisma znajdują się na stoliku z gazetami.

 

 

 

VI Niedziela Wielkanocy /2020-05-17/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. W związku z ostatnim zarządzeniem władz państwowych, informujemy, że łączna ilość biorących udział w liturgi w naszym kościele nie może przekroczyć 63 osoby. Prosimy dostosować się do tych rozporządzeń.
 3. Jutro będziemy  obchodzić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za dar tego Wielkiego Papieża Polaka. Szczególną wdzięczność za jego osobę wyrazimy Bogu podczas wieczornej Eucharystii.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 8. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

 

V Niedziela Wielkanocy /2020-05-10/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca maja. Zachęcamy, aby zabrać je ze sobą do domu.
 3. Spotkanie przedślubne dla narzeczonych w Poradni jutro o godz. 19.00 w kościele z zachowaniem obowiązujących zasad związanych z epidemią.
 4. W środę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej, jednak nie będzie procesji, a różaniec odmówimy w kościele.
 5. W czwartek święto św. Macieja, a w sobotę św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 6. Prosimy, aby także podczas nabożeństw respektować odpowiednią ilość osób w kościele, tj. 42 osoby.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. "Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

 

IV Niedziela Wielkanocy /2020-05-03/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Zmiana tajemnic różańca świętego we własnym zakresie albo kontynuacja tych, które do tej pory obowiązywały.
 3. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prośmy szczególnie o dar powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii i naszego miasta.
 4. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30
 5. Intencje, które polecaliśmy w modlitwie różańcowej codziennie o 20.30, od dzisiaj będziemy zanosić do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej podczas nabożeństw majowych, dlatego nie będzie różańca o 20.30.
 6. Jutro wspomnienie św. Floriana męczennika, a środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 7. Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. z zachowaniem rozporządzeń we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 8. W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 9. Informujemy, że spowiedź odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św. w kościele.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. "Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 12. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. Polecamy także „Gościa Niedzielnego” oraz „Źródło”, które to czasopisma znajdują się na stoliku z gazetami.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Władysława Zapotoczna, śp. Piotr Biskup i śp. Janina Żołnierczyk.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

 

III Niedziela Wielkanocy /2020-04-26/

 1. Dziś Kościół w Polsce rozpoczyna XII Tydzień Biblijny. To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. W obecnym czasie, kiedy mamy utrudniony dostęp do Eucharystii, z powodu pandemii, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na Boże Słowo. Pismo Święte wszyscy mamy w naszych domach. Niech ono stanie się domowym tabernakulum. Starajmy się spotykać codziennie z Jezusem Chrystusem na kartach Ewangelii. W tym roku bibliści proponują nam czytanie ewangelii wg. św. Mateusza oraz mądrość Syracha ze Starego Testamentu. W tygodniu biblijnym Radio Fara o godz. 20.00 będzie prowadzić rodzinną modlitwę Słowem Bożym opartą na tekstach Ewangelii czytanych podczas Mszy Świętej danego dnia.
 1. Przypominamy, że łączna ilość biorących udział w liturgii w naszym kościele nie może przekroczyć 42 osób. Jednocześnie zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych w dni powszednie, ponieważ w minionym tygodniu o godz. 6.20 średnio było ok. 20 osób, a wieczorem ok 30 osób. Wierni powinni stać w odpowiedniej od siebie odległości - co najmniej 2 metry jeden od drugiego, siadając w co drugiej ławce od samego przodu oraz zachować właściwą odległość przy podchodzeniu do Komunii św. W czasie trwania liturgii wszyscy oprócz kapłanów powinni mieć założone na twarzy maseczki lub inne odpowiednie okrycia. Prosimy dostosować się do tych rozporządzeń.
 2. Ponieważ w czasie adoracji popołudniowych często kościół był pusty, dlatego codziennie od godz. 15.00 do Mszy św. nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, ale kościół będzie otwarty na indywidualną modlitwę.
 3. Codzienna transmisja różańca o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W środę święto