tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1617487

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

XI Niedziela Zwykła /2021-06-13/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiaj również 13-ty dzień miesiąca i nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczorowej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 3. Na prośbę Komitetu Odbudowy Kapliczki przy ul. Lipińskiego i Murarskiej w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła jest zbiórka na wypłacenie rachunków za wykonane prace. Pozostało jeszcze 8 500 zł. długu. Prosimy o ofiarność.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 6. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Dorobisz oraz śp. Anna Czajkowska, której pogrzeb będzie jutro o godz. 10.00 w kościele, a różaniec godzinę wcześniej.

Polecajmy zmarłe: Marię i Annę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

 

X Niedziela Zwykła /2021-06-06/

 1. W dniu dzisiejszym po sumie procesja Oktawy Bożego Ciała.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe i litania do Serca Pana Jezusa oraz zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca czerwca.
 4. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży.
 6. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 7. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w czwartek po Mszy św. i procesji.
 8. Krótkie spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we czwartek po Mszy św. i procesji.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 – oraz uroczysta Msza św. opustowa o godz. 18.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 18.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 41 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Ze względów epidemiologicznych podobnie jak w ubiegłym roku pielgrzymka będzie odbywać się w formie sztafetowej. Więcej informacji w gablocie.
 12. Serdeczne podziękowanie wszystkim za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc dzieciom na Wyspach Zielonego Przylądka. Zebrano 4 325,50 zł, 10 euro i 5 funtów angielskich.
 13. Na prośbę Komitetu Odbudowy Kapliczki przy ul. Lipińskiego i Murarskiej w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka na wypłacenie rachunków za prace remontowe. Prosimy o ofiarność.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny”

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Bort, której pogrzeb będzie w środę o godz. 12.00 w kościele.

Polecajmy zmarłą Marię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

Uroczystość Bożego Ciała /2021-06-03/

 1. Dzisiaj Msze św. jak w niedzielę. Uroczysta Msza św. w naszym kościele o godz. 11.30.
 2. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie Oktawy.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy
  do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.
 6. Jutro w pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 4 i 5 czerwca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jednak z przerwą w sobotę od 14.30 do 16.00 ze względu na sakrament małżeństwa w kościele. Jak zawsze gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 7. W niedzielę będziemy gościć Księdza Michalitę, a podczas nabożeństwa czerwcowego będzie możliwość przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła.

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /2021-05-30/

 1. Dobiega końca miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Dlatego w dzisiejszą niedzielę zapraszamy na godz. 16.00 na nabożeństwo majowe oraz wspólny śpiew pieśni maryjnych, który poprowadzi nasz chór parafialny.
 2. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, z wielką prośbą o wsparcie zwróciła się pracująca na wyspach Zielonego Przylądka s. Jolanta. Sytuacja jest tam bardzo trudna. Przekazała również wiadomość, że jest organizowany z Polski kontener z pomocą. Ponieważ w naszej parafii jest wiele rodzin, które podjęły się misyjnej adopcji dzieci, jak również jako parafia objęliśmy adopcją misyjną ósemkę dzieci, dlatego w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła jest zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Jutro zakończenie nabożeństw majowych, od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 4. W środę - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę. Uroczysta Msza św. w naszym kościele o godz. 11.30. Po Mszy św. udamy się w procesji wokół kościoła do czterech ołtarzy. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa.
 6. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka.
 7. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie Oktawy.
 9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 10. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 11. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy
  do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.
 12. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 4 i 5 czerwca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jednak z przerwą w sobotę od 14.30 do 16.00 ze względu na sakrament małżeństwa w kościele. Jak zawsze gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 13. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 14. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 15. W dniu jutrzejszym na własną prośbę kończy w naszej parafii pracę jako organista p. Maciej Rzesiowski. Dziękujemy p. Maciejowi za 5 miesięcy pracy i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 17. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny”

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Kurkarewicz, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 w kościele.

Polecajmy zmarłego Zdzisława Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /2021-05-23/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dziś za pobożne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.
 3. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 4. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 7. Dobiega końca również miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Dlatego w następną niedzielę zapraszamy na godz. 16.00 na nabożeństwo majowe oraz wspólny śpiew pieśni maryjnych, który poprowadzi nasz chór parafialny.
 8. Od czasu rozpoczęcia pandemii, po rozmowie z tamtejszym biskupem, zaprzestaliśmy zbiórek ma wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii.  W minionym tygodniu z wielką prośbą o wsparcie zwróciła się pracująca na wyspach Zielonego Przylądka s. Jolanta. Sytuacja jest tam bardzo trudna. Przekazała również wiadomość, że jest organizowany z Polski kontener z pomocą. Ponieważ w naszej parafii jest wiele rodzin, które podjęły się misyjnej adopcji dzieci, dlatego zapraszamy te rodziny w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej na spotkanie budynku katechetycznym. Chętnie widziani są również ci, którzy chcieliby zaangażować się w adopcje misyjną. Natomiast w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Czesława Czapla, śp. Irena Habko, śp. Ryszard Wołk i śp. Leszek Bereza.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego /2021-05-16/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na parafie potrzebujące pomocy w naszej Archidiecezji.
 3. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając dla nich potrzebne łaski.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 7. W najbliższą sobotę, tj. w Wigilię Zesłania Ducha Świętego po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a o godz. 21.00 Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 8. W dniu wczorajszym została uroczyście poświęcona kapliczka przy ul. Lipińskiego na trasie do Zagórza. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w prace, jak również złożyli ofiary na ten cel. „Bóg zapłać” również za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary przy wyjściu z kościoła. Zebrano 4 541,90 zł oraz 5 euro.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

VI Niedziela Wielkanocy /2021-05-09/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dobiega końca remont kapliczki przy ul. Lipińskiego na trasie do Zagórza, której poświęcenie będzie w najbliższą sobotę o godz. 19.00. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe oraz część zobowiązań do zapłacenia. Dlatego wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć to dzieło zachęcamy do złożenia ofiary na ten cel. Zbiórka jest w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Stowarzyszenie PRO ARTIS, serdecznie zaprasza na bezpłatne koncerty organowe w sanockich świątyniach, które odbywać się będą w ramach II-iego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku od 11 do 16 maja 2021 roku. Podczas Festiwalu odbędzie się także I Ogólnopolski Konkurs Młodych Organistów. Zmagania konkursowe 22 uczestników z całej Polski odbędą się w dwóch etapach: 14 maja I etap w kościele oo. Franciszkanów, 15 maja /w sobotę/ II etap w naszym kościele. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach oraz stronie internetowej www.pro-artis.pl
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Misyjne drogi”.

 

 Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Władysława Rybczak.

Polecajmy zmarłą Władysławę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

V Niedziela Wielkanocy /2021-05-02/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Litania Loretańska i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca maja.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Dzisiaj drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30.
 6. Jutro (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Nabożeństwo majowe o 16.30. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św. we wtorek po Mszy św.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 9. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 10. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 7 i 8 maja, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, a szczególnie w tym trudnym dla nas czasie, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 11. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 12. W sobotę Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
 13. Dobiega końca remont kapliczki przy ul. Lipińskiego na trasie do Zagórza. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe oraz część zobowiązań do zapłacenia. Dlatego wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć to dzieło zachęcamy do złożenia ofiary na ten cel. Zbiórka będzie w następną niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła.
 14. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny”.

 

       Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Wal i śp. Agata Kogut.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocy /2021-04-25/

 1. Dzisiaj o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. We czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W sobotę (1.V) początek nabożeństw majowych. W dni powszednie nabożeństwa będą po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30.
 6. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
 7. W niedzielę za tydzień (2.V) I-sza Komunia św. dzieci naszej parafii. Ze względu na panującą sytuację będzie ona podczas dodatkowych Mszy św. o godz. 12.30 dla dzieci klasy III a, natomiast o 14.00 dla dzieci klasy III b. Prosimy, aby na te Msze św. przyszli tylko zaproszeni goście z najbliższej rodziny dzieci.
 8. W następną niedzielę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 9. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych;
 10. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.,
 11. Trwa ogłoszony przez papieża Franciszka Rok św. Józefa. Aby pomóc w doborze słów przy przywoływaniu wstawiennictwa ziemskiego Opiekuna Syna Bożego, jak również w dokonywaniu codziennej rewizji w życiu wypełnionym wiarą, która zmaga się z codziennymi obowiązkami, w kaplicy bocznej poświęconej św. Józefowi wystawione są za dobrowolną ofiarą modlitewniki Jemu poświęcone, w które można się zaopatrywać.
 12. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pracowali wczoraj przy porządkowaniu terenu obok starej plebanii.
 13. Również „Bóg zapłać” za wpłaty do skrzynki na Radio Maryja – przekazano 630 zł.
 14. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”

 

       Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Julia Zabłotna, śp. Maria Gadomska – której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 w kościele oraz śp. Andrzej Lasota – tato ks. Piotra Lasoty, którego pogrzeb będzie we czwartek o godz. 14.00 w kościele.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

III Niedziela Wielkanocy /2021-04-18/

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Dlatego zapraszamy o godz. 16.30 na nabożeństwo, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 6. W niedzielę za 2 tygodnie – Pierwsza Komunia dzieci naszej parafii. W związku z tym zapraszamy dzieci klas III-ich, z zachowaniem obowiązujących zasad, na spotkania. Dzieci klasy III „a” w poniedziałek i piątek na godz. 16.00 do kościoła; natomiast klasy III „b” we wtorek i czwartek również na godz. 16.00 do kościoła.
 7. Natomiast krótkie spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 8. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

       Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ryszard Grimm.

Polecajmy zmarłego Ryszarda Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

II Niedz. Wielkanocy – Niedz. Miłosierdzia Bożego /2021-04-11/

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca kwietnia.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła również zbiórka do puszek na Caritas.
 4. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, połączoną z nabożeństwem dziękczynno przebłagalnym. Po Koronce zmiana tajemnic różańcowych. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 5. Msza św. wieczorna dzisiaj o godz. 17.00.
 6. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

Poniedziałek Wielkanocny /2021-04-05/

 1. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00.
 2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas.
 6. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, połączoną z nabożeństwem dziękczynno przebłagalnym. Po Koronce zmiana tajemnic różańcowych. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 7. W najbliższą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 8. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Adam Pocałuń i śp. Tadeusz Różycki.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 
 
 
 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału. O godz. 17.00 Msza św.
 2. Od jutra Msze św. wieczorne o godzinę później tj. o 18.00.
 3. Chorych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii odwiedzimy w środę od godziny 9.00.
 4. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Rozpoczynamy je we czwartek wieczorem.
 5. Ze względu na istniejącą sytuację zachowujmy zalecane środki ostrożności i przestrzegajmy przepisów sanitarnych. Wewnątrz kościoła może przebywać 34 osoby. Jednak w czasie wszystkich Mszy św. i podczas nabożeństw Triduum Paschalnego i Wielkanocy będzie włączone zewnętrzne nagłośnienie procesyjne, dlatego zachęcamy, aby uczestniczyć stojąc na placu wokół kościoła przy zachowaniu odległości min. 1,5 m. Komunii św. każdego dnia będziemy udzielać także na zewnątrz, zarówno przy drzwiach wejściowych jak i przy zakrystiach.
 6. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. rano. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 7. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. Droga Krzyżowa dla osób które nie mogą uczestniczyć wieczorem - o godz. 9.00.
 8. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i 24-godzinna adoracja – jest to bowiem pierwszy piątek miesiąca. Intencją główną jest modlitwa za całą parafię i nasze rodziny – o potrzebne łaski oraz błogosławieństwo szczególnie w tym trudnym dla nas czasie. Gorąco zachęcamy, aby zachowując zasady bezpieczeństwa, przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi.
 9. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa w kościele z modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z okazji 2 dnia miesiąca.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-ego.
 11. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
 12. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu również przez cały dzień.
 13. Plan adoracji na całe Triduum wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.
 14. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co pół godziny. Prosimy, aby do kościoła weszła tylko przewidziana liczba osób, natomiast poświęcenie będzie również na zewnątrz, wzdłuż chodnika wokół kościoła, przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.
 15. Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z poświęceniem ognia oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. adoracja do godz. 23.00.
 16. Procesja Rezurekcyjna, skromniejsza jak zawsze i tylko raz wokół kościoła, w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Również prosimy, aby do kościoła weszła tylko przewidziana liczba osób, natomiast pozostali uczestniczyli na zewnątrz wzdłuż chodnika wokół kościoła przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.
 17. Msze św. na Wielkanoc oprócz Rezurekcji będą o godz. 8.30, 10.00, 11.30 oraz o godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 18. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 19. W zakrystii są do nabycia paschaliki oraz miody rozprowadzane przez Caritas. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 20. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 21. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Błaż i śp. Krystyna Świerczek.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

 

Triduum Paschalne

 

Wielki Czwartek

 

godz. 18.00                                  Msza Wieczerzy Pańskiej

 

 

godz. 19.00 – 20.00                    Diakonia Muzyczna

 

godz. 20.00 - 21.00                    Rycerstwo Niepokalanej

                                                     Straż Honorowa NSPJ

 

godz. 21.00 – 22.00                  Róże Różańcowe, Oaza, Domowy Kościół, Rodziny Nazaretańskie

 

 

Wielki Piątek

 

godz. 7.00 - 8.00            1) Róża św. Anny

                                       2) Róża św. Dominika

godz. 8.00 - 9.00            1) Rycerstwo Niepokalanej;

                                       2) Róża św. Siostry Faustyny

godz. 9.00 -10.00           1) Róża św. Michała

                                         2) Róża św. Jana Pawła II

godz.10.00-11.00           1) Koło Przyjaciół Radia Maryja

                                         2) Róża św. Benedykta

godz.11.00-12.00            Róża św. Kazimierza

godz. 12.00 -13.00         1) Róża św. Teresy od Jezusa

                                        2) Róża św. Bernadetty

godz. 13.00 -14.00         1) Róża św. Elżbiety

                                        2) Róża św. Józefa

godz. 14.00 -15.00         1) Róża św. Władysława

                                       2) Róża św. Katarzyny

godz.15.00 – 16.00         Straż Honorowa NSPJ 

godz. 16.00 -17.00         Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

           

godz. 18.00                    Liturgia Męki Pańskiej; Adoracja Krzyża;

                                       Gorzkie Żale              

godz.20.00-21.00           Ruch Rodzin Nazaretańskich; Domowy Kościół;  

                                        Grupa Biblijna

godz. 21.00                     Droga Krzyżowa /Diakonia Muzyczna/

godz. 22.00-7.00            Adoracja całonocna indywidualna i rodzinna   

 

Wielka Sobota

 

godz. 7.00 - 8.00            1) Róża św. Anny

                                       2) Róża św. Dominika

godz. 8.00 - 9.00            1) Róża św. Siostry Faustyny

                                       2) Róża św. Kazimierza

godz. 9.00 -10.00           1) Róża św. Michała

                                        2) Róża św. Jana Pawła II

godz.10.00-11.00           1) Róża św. Katarzyny

                                       2) Róża św. Benedykta

godz.11.00-12.00           Rycerstwo Niepokalanej;

godz. 12.00 -13.00         1) Róża św. Teresy od Jezusa

                                        2) Róża św. Bernadetty

godz. 13.00 -14.00         1) Róża św. Elżbiety

                                        2) Róża św. Józefa

godz. 14.00 -15.00         Róża św. Władysława

godz.15.00 – 16.00         Straż Honorowa NSPJ

godz.16.00 – 17.00         Koło Przyjaciół Radia Maryja

godz. 17.00 -18.00         Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 

Godz.  19.00               LITURGIA  WIELKIEJ  SOBOTA

godz. 21.00 – 22.00            Oaza; Grupa Biblijna; Rodziny Nazaretańskie

 godz. 22.00-23.00              Adoracja indywidualna i rodzinna   

 

 

 

Poświęcenie pokarmów: od 9.00 do 13.00 – co pół godziny

Prosimy, aby do kościoła weszła tylko przewidziana liczba osób, natomiast poświęcenie będzie również na zewnątrz, wzdłuż chodnika wokół kościoła, przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.

 

 Niedziela Zmartwychwstania

 

Godz. 5.00 – 6.00                 Róże Różańcowe (dorosłych)

                                            Straż Honorowa NSPJ

 

Godz. 6.00                           REZUREKCJA

 

Pozostałe Msze św. :         8.30, 10.00, 11.30 oraz 17.00

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu /2021-03-21/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Trwają nasze rekolekcje parafialne.
 3. Jutro o godz. 10.00 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych oraz udzielenie sakramentu namaszczenia dla tych, którzy nie przyjęli go 11 lutego z okazji dnia chorego; wieczorem o 17.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, z zachowaniem obowiązujących zasad, w środę o 16.30.
 5. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą duchowej adopcji jest modlitwa konkretnej osoby w intencji obrony życia dziecka poczętego – jeszcze nikomu prócz Boga nieznanego. Trwa ona codziennie – przynajmniej jeden dziesiątek różańca – przez 9 miesięcy. Deklaracje znajdują się na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej. Prosimy, aby chętni wypełnili je w domu i w czwartek w czasie Mszy św. będą one złożone.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 20.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pa