tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: nspj-sanok.pl

 

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu  /2018-02-18/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do licznego udziału, a o godz. 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00;   a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższą sobotę ks. bp Stanisław Jamrozek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 17.00.
 7. Młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę, czwartek   i piątek na Msze św. o godz. 17.00, a następnie na specjalne spotkania przygotowujące do tego wydarzenia. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie tych dniach o młodych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania.
 8. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 9. Na ołtarzach bocznych wystawione są tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 10. Organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej”, w tym roku w Radymnie , w dniach 23 – 25 marca. Więcej informacji u ks. Romana.
 11. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 12. W Miejscu Piastowym od 9 do 11 marca odbędą się rekolekcje trzeźwościowe. Więcej informacji w gablocie oraz na ulotkach przy figurach w przedsionku kościoła.
 13. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Komunikat: W ostatnich dniach pojawiło się w niektórych skrzynkach na listy – pismo, niby rozważania na Wielki Post, podpisane moim nazwiskiem i imieniem. Nie był to list przeze mnie pisany. Wszystkie ogłoszenia i prośby są zawsze przedstawiane na ogłoszeniach w kościele. Być może komuś chodzi o wprowadzenie zamętu w parafii. Przestrzegam również przed oszustami, którzy kiedyś powołując się na proboszcza zbierali fundusze na różne - niby szczytne cele. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt ze mną lub z którymś z kapłanów, albo z przedstawicielami Rady Parafialnej.    / ks. proboszcz /

 

 

 

VI Niedziela Zwykła  /2018-02-11 /

 

 1. W nawiązaniu do listu Ks. Abpa Metropolity Adama Szala, zapraszamy wszystkich dzisiaj o godz. 16.00 na modlitwę w intencji Ojczyzny z racji jedenastego dnia miesiąca. Patrząc na różne zagrożenia, widzimy jak bardzo potrzebna jest nasza modlitwa. Stąd liczymy na obecność wielu. Następnie o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego – jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości.
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy u progu Wielkiego Postu do włączenia się w dzieło Kościoła jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej jutro po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w środę o 15.30.
 7. W środę (14.II.) przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 6.20, dodatkowo o 10.00 oraz o 15.00, a także o 17.00. Na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież, szczególnie gimnazjalną. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczaju zabierania poświęconego popiołu do domów, aby posypać głowy tych domowników, którzy nie mogą przyjść na liturgię popielcową. 
 8. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia; natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
 9. Od Środy Popielcowej wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 10. Rodziców uczniów klas III gimnazjum przystępujących w tym roku do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie w Środę Popielcową po Mszy św. wieczornej. Bierzmowanie w naszej parafii w sobotę za 2 tygodnie tj. 24 lutego.
 11. Spotkanie dla ministrantów młodszych we czwartek o godz. 16.00, natomiast dla starszych również we czwartek po Mszy św.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa wraz z adoracją Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem - w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 14. W najbliższą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 15. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu tj. 18.III.
 16. W najbliższy czwartek w kaplicy św. Maksymiliana rozpocznie się cykl katechez przedmałżeńskich.
 17. Burmistrz Sanoka oraz Bogdan Miszczak, producent filmu „Jako w niebie tak i w Komańczy”, zapraszają na projekcję filmu przedstawiającego historię internowania Prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego w Komańczy. Projekcja odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 lutego o godzinie 15.00 w Sanockim Domu Kultury. Wstęp jest bezpłatny. Do tego zaproszenia my również się dołączamy.
 18. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 19. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”, w których znajdziemy wiele artykułów wprowadzających nas w ducha Wielkiego Postu.

 

 

 

V Niedziela Zwykła / 2018-02-04 /

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 3. Jutro wspomnienie św. Agaty – błogosławieństwo chleba, soli i wody zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W niedzielę (11.II) wspomnienie N.M.P. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Sakrament namaszczenia chorych będzie udzielony w czasie rekolekcji wielkopostnych.
 7. W nawiązaniu do listu Ks. Abpa Metropolity z ostatniej niedzieli, zapraszamy wszystkich za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 na modlitwę w intencji Ojczyzny z racji jedenastego dnia miesiąca. Patrząc na różne zagrożenia, widzimy jak bardzo potrzebna jest nasza modlitwa. Stąd liczymy na obecność wielu.
 8. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze   z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 9. Od dzisiejszej niedzieli do piątku 9 lutego już po raz kolejny Sanok będzie gościć Mistrzów i uczestników Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Szczegółowe informacje o karnetach oraz biletach dostępne w Biurze Forum SDK, oraz na stronie internetowej. W naszym kościele, w czwartek o godzinie 17.30, odbędzie się darmowy koncert organowy.
 10. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii złożone w ubiegłą niedzielę. Zebrano 3 755,24 zł. Podziękowanie przedstawicielom Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii za pomoc w tej zbiórce.
 11. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Dziękujemy także wszystkim, którzy wczoraj pracowali przy rozbieraniu choinek i szopki.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”. W Niedzieli warto przeczytać wywiad z abp Henrykiem Hoserem pt.: Ocalić życie i rodzinę, oraz artykuł Ks. Marka Dziewieckiego pt.: Duchowość – warunek szczęścia. Natomiast w Gościu warto zwrócić uwagę na artykuł Ks. Tomasza Jaklewicza pt.: Listy pisane węglem i złotem,w którym omawia listy więzienne św. Tomasza More, które są niezwykłą duchową lekturą, rekolekcjami przygotowującymi na męczeństwo, świadectwem wiary i wierności sumieniu.

 

 

 

 

 

IV Niedziela Zwykła  /2018-01-28/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 uroczyste Nieszpory, które poprowadzi nasz chór parafialny; po nich wspólne kolędowanie w kościele, a następnie o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lutego. Materiały są bezpłatne.
 3. Ponieważ ze względu na czas świąteczny nie było zbiórki w 4 kwartale ubiegłego rokuw dzisiejszą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 4. W piątek - 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 6.20, 10.00 i o 17.00. W czasie każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa gromnic.
 5. Również w piątek – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. W czasie tej Mszy św. również poświęcenie gromnic.
 6. Jednocześnie 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składka w czasie Mszy świętych w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji.
 7. W sobotę wspomnienie św. Błażeja – z tej okazji błogosławieństwo świec i jabłek zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 9. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 12. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

 

III Niedziela Zwykła  /2018-01-21 /

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 w trwającym tygodniu modlitw – nabożeństwo o Jedność Chrześcijan, a następnie o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w środę po Mszy św. wieczornej kościele.
 3. W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. Jest w naszej Archidiecezji od ubiegłego roku taki zwyczaj, że każdego dnia w wyznaczonej według dekanatów parafii, jest całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla naszej wspólnoty parafialnej ten wyznaczony dzień to najbliższy czwartek. Tym samym nie będzie wystawienia w piątek. Jest to zmiana jednorazowa. Zechciejmy w czwartek przyjść do kościoła, choćby na chwilę, aby pokłonić się Panu Jezusowi, uklęknąć i pomodlić się. Przypominamy i prosimy, aby nie zostawiać Pana Jezusa samego; On również w każdy piątek (poza najbliższym) czeka na nas w kościele od godziny 15.00. Wystarczy wstąpić choćby na chwilę adoracji, kiedy przy jakiejś okazji jesteśmy w mieście czy przechodzimy obok kościoła.
 5. W następną niedzielę o godz. 16.00 uroczyste Nieszpory a po nich wspólne kolędowanie w kościele.
 6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w tym roku. Był to czas spotkania w gronie rodziny; modlitwy i błogosławieństwa; wzajemnego poznania oraz podzielenia się wieloma problemami. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, dobrą i życzliwą atmosferę oraz postawę chrześcijańską. Dziękujemy za ofiary złożone w domach lub w kościele na tacę. „Bóg zapłać”.
 7. Ze względu na czas świąteczny nie było zbiórki w 4 kwartale ubiegłego roku na kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Dlatego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia takiej ofiary.
 8. Stowarzyszenie Sanocki Nurt Konserwatywny zaprasza na spotkanie otwarte z publicystą p. Stanisławem Michalkiewiczem. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w Sali gobelinowej sanockiego zamku.
 9. Towarzystwo Społeczno – Kulturalne zaprasza w najbliższą niedzielę na „Wieczór kolęd” o godz. 17.00 w Sali Klubu „Chemik” przy ul. Dworcowej.
 10. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” ‘Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury polecając w „Niedzieli” artykuł pt. „Helenka poszła do Nieba”. Ukazuje polską misjonarkę – wolontariuszkę śp. Helenę Kmieć przed rokiem zamordowaną w Boliwii.

 

 

 

II Niedziela Zwykła  /2018-01-14 /

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. Spotkanie dla wszystkich ministrantów we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

     Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej - jutro od godz. 15.30; 

Lwowska – domy prywatne i blok nr 16; ulice: Reja, Reymonta; oraz ul. Dworcowa – domy prywatne.

     Gdyby jakaś rodzina została pominięta z wizytą duszpasterską, lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii do piątku; i w najbliższą sobotę odwiedzimy tych, którzy będą wpisani od godz. 9.00.

 

 

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego /2018-01-07/

 1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczone jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy wszystkich, a szczególnie wszystkie grupy parafialne na godz. 16.00 - na adorację świętej Rodziny i śpiew kolęd. Po adoracji zmiana tajemnic różańcowych. O 17.00 Msza św.
 4. Młodzież i dzieci z Oazy dzisiaj od godz. 14.00 będzie kolędować w domach naszej parafii. Odwiedzą mieszkańców: ul. Robotnicza – domy prywatne; Wspólna, Wiosenna, Jesienna; Stróżowska – bloki i domy prywatne; Lipińskiego – bloki oraz ul. Topolowa. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
 5. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego ze względu na kolędę odbędzie się w następny wtorek po Mszy św. wieczornej, tj. 16 stycznia.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się i wzięli udział w dniu wczorajszym w Uroczystość Objawienia Pańskiego w drugim Orszaku Trzech Króli.
 8. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze   z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.     

      Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej

  (codziennie od godz. 15.30; w sobotę od 9.00 )

Poniedziałek: ul. Rzemieślnicza 15, 17, 23,27 oraz ul. Robotnicza 5 

Wtorek: ul. Wolna 12, 46, 48 oraz ul. Robotnicza 9

Środa: ul. Robotnicza 13

Czwartek: ul. Robotnicza 21 oraz ul. Nowa

Piątek: ul. Robotnicza 23

Sobota: ul. Sowia, Wilcza, Rysia; Okrzei, Kluski; Wierzbowa

oraz ul. Dworcowa blok nr 1.

 

 

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ 2018-01-06

 1. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na misje.
 3. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się kadzidło i kreda w cenie 2 zł.
 4. Jutro zapraszamy wszystkich, a szczególnie wszystkie grupy parafialne na godz. 16.00 na adorację Świętej Rodziny i śpiew kolęd. Po adoracji zmiana tajemnic różańcowych.    
 5. Dzisiaj, po raz drugi w Sanoku odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.30 aby rozdać chusty i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka. Prośba aby zabrać korony czy chusty z ubiegłego roku. O godz. 13.40 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd. Na trasie orszaku odbędzie się barwna scena połączenia Orszaków na placu Harcerskim, spotkanie z Herodem przy placu św. Michała, a następnie Orszak przejdzie do Rynku, gdzie kulminacyjnym momentem będzie pokłon Trzech Króli i złożenie darów w Szopce. Radosne świętowanie dopełni wspólny śpiew kolęd i błogosławieństwo.

 

 

 

I Niedz. po Bożym Narodzeniu /2017-12-31/

 1. Dzisiaj zakończenie Roku Pańskiego 2017. Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00.
 2. Młodzież i dzieci z Oazy jutro od godz. 14.00 będzie kolędować w domach naszej parafii. Odwiedzą mieszkańców: ul. Lipińskiego – domy prywatne; Łany; cała Szklana Górka; Nowa, Wierzbowa, Kluski, Okrzei, Sowia, Wilcza i Rysia. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
 3. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 17-ej).
 4. We wtorek - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypomnienie - obchodząc pierwsze piątki miesiąca, jeśli nie ma grzechu ciężkiego, nie trzeba się w tym dniu spowiadać lecz przyjąć Komunię św.
 6. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy o godzinach ustalonych z chorymi.
 7. W sobotę 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli) Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00). Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św.
 8. Tradycyjnie będzie możliwość nabycia kredy i kadzidła.
 9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, tak jak w ubiegłym roku, odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.30, aby rozdać śpiewniki i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka. O godz. 13.40 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd. Na trasie orszaku odbędzie się barwna scena połączenia Orszaków i spotkania z Herodem na placu Harcerskim, a następnie Orszak przejdzie do Rynku, gdzie kulminacyjnym momentem będzie pokłon Trzech Króli i złożenie darów w Szopce. Radosne świętowanie dopełni wspólny śpiew kolęd i błogosławieństwo.
 10. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 11. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca stycznia. Materiały są bezpłatne.
 12. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
 13. W niedzielę za tydzień zapraszamy na koncert w naszym kościele o godz. 16.00 wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia i wspólnie pośpiewać kolędy. Po wspólnym śpiewie będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 14. Kontener na makulaturę w tym miesiącu będzie podstawiony w następnym tygodniu tj. 8 i 9 stycznia.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej

/2 – 4 stycznia 2018 r. od godz. 15.30/

 

Wtorek – ul. Stróżowska 26, 28, 30, 32,34

 

Środa – ul. Stróżowska 36, 38, 40 oraz domy prywatne

             przy ul. Stróżowskiej, Wolnej i Rzemieślniczej

 

Czwartek – ul. Wolna 8, 8a, 10 oraz ul. Rzemieślnicza 6, 13

 

W piątek kolędy nie będzie.

 

 

Święto św. Szczepana  /2017-12-26/

 1. W dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Od jutra Msze św. poranne o 6.20.
 3. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. porannej i wieczornej możliwość błogosławieństwa wina.
 4. W środę święto Świętych Młodzianków.
 5. W najbliższą niedzielę Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku o 16.00.
 6. Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 7. Serdeczne podziękowanie Siostrom zakonnym oraz mężczyznom za przygotowanie szopki i choinek oraz udekorowanie kościoła na święta.

 

 

 

Uroczystość Bożego Narodzenia /2017-12-25/

 1. W dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.Jutro święto św. Szczepana – Msze św. tak jak w dniu dzisiejszym (7.00, 8.30, 10.00 i 11.30). Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutrzejsza składka mszalna przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów EMAUS, Seminarium Duchowne w Przemyślu oraz Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 3. W środę Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszach św. rano i wieczorem możliwość błogosławieństwa wina.
 4. W piątek mimo oktawy Narodzenia Pańskiego obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 5. W najbliższą niedzielę obchodzi się święto Świętej Rodziny. Jest to dzień modlitw o umocnienie miłości i wierności małżeńskiej oraz jedności w rodzinach.
 6. W niedzielę (31.XII) zakończenie Roku Pańskiego 2017. Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00.
 7. Młodzież i dzieci z Oazy jutro na Nowy Rok oraz w niedzielę Chrztu Pańskiego tj. 7 stycznia będzie kolędować w domach naszej parafii. Jutro od 14.00 w blokach na ul. Robotniczej; ulica Rzemieślnicza – bloki i domy prywatne; Wolna, Stawowa i Lipowa. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjne rekolekcje. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Kolędnicy ci będą mieli identyfikatory wystawione przez parafię.
 8. Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii. Jest to czas modlitwy rodzinnej i spotkanie z kapłanem, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy byli w swoich mieszkaniach. Wizyta ma charakter religijny, dlatego na stole stawiamy krzyż, wodę święconą i zapalone świece. Będzie to okazja do poświęcenia mieszkania, uzupełnienia kartoteki parafialnej i rozmowy na tematy religijne. Ofiarę składamy księdzu lub w kopercie na tacę w kościele z napisem „kolęda”.
 9. Ponieważ wiele zakładów w tych dniach nie pracuje oraz dzieci i młodzież nie idą do szkół dlatego we czwartek i piątek wizyta duszpasterska będzie również rano. Gdyby jakaś rodzina została pominięta lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii. Tych, którzy będą wpisani odwiedzimy po zakończeniu wizyty w parafii.

 

Plan wizyty duszpasterskiej /kolędy/

28 – 30.I.2017 r./

 

 

Czwartek - od godz. 9.00 - ul. Lipińskiego od przejazdu do końca,

                                          Akacjowa, Murarska, Zagórska

                 od godz. 15.30 - ul. Stawowa, Lipowa, Cmentarna,  

                                 Lipińskiego 118,120,122,124, Stróżowska 5,

                                 Topolowa domy prywatne, Topolowa 7,9

 

Piątek - od 9.00 - Szklana Górka – ulice: Jasińskiego, Wichrowa,

                         Zagumna, Kilińskiego, Słoneczna, Wołka, 

                         Kasprzaka, Szklana, Stolarska, Kołłątaja, Leśna

      od 15.30 - ul. Topolowa 11,15, Stróżowska 20, 20A, 20B, 22, 24

 

Sobota - od 9.00 - ul. Robotnicza domy prywatne, Wspólna, 

                        Jesienna, Wiosenna, Łany, Porcelanowa, Ceramiczna,

                        Karpacka,

               od 15.00 - Stróże Wielkie

 

 

 

 

IV Niedziela Adwentu /2017-12-24/

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym wymiarze tego wieczoru. Przed wieczerzą modlimy się wspólnie, czytamy Pismo św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy. Zaprośmy na wieczerzę ludzi samotnych.
 2. Dziś, w noc Bożego Narodzenia o godz. 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 3. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 4. Już tradycyjnie harcerze przekazali światło z Betlejem, które można zabrać do naszych domów.
 5. W dzisiejszą niedziele przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 6. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii.
 7. Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii.
 8. Parafia w Tyrawie Wołoskiej zaprasza do odwiedzenia Żywej Szopki w stodole naprzeciw szkoły w Tyrawie Wołoskiej od dzisiaj - od godz. 21.00 do 26 grudnia do godz. 22.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajdują się świąteczne numery czasopism katolickich w cenach: „Niedziela” – 10 zł; „Gość Niedzielny” – 8 zł; ‘Źródło” – 4 zł.

 

 

III Niedziela Adwentu  /2017-12-17/

 1. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny, świąteczny numer naszej parafialnej gazety „Nasza Rodzina"
 3. W tym tygodniu Msze św. wieczorne ze względu na spowiedź w dekanacie będą o 17.15
 4. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami     w środę o godz. 17.15.
 5. W środę w naszej parafii spowiedź adwentowa w godz. od 9-ej do 12-ej (z przerwą od 10.30 do 11.00) oraz po południu od 14-ej do 17-ej ( z przerwą od 15.30 do 16.00). Dodatkowo dla tych którzy będą w pracy spowiedź od 18.00 do 20.00.
 6. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do czwartku wieczorem. Odwiedzimy ich w piątek od godziny 12.00.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie dla wszystkich ministrantów w piątek po Mszy św. wieczornej.
 9. Niedziela jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, ale jest obowiązek uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej. Przed południem Msze św. tak jak zawsze tj. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o 17.00.
 10. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym wymiarze tego wieczoru. Przed wieczerzą modlimy się wspólnie, czytamy Pismo św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy. Zaprośmy na wieczerzę ludzi samotnych.
 11. W noc Bożego Narodzenia o godz. 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 12. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 13. W następną niedzielę przy wyjściu z kościoła młodzież będzie jeszcze rozprowadzać w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny. Będzie również możliwość nabycia w środę z okazji spowiedzi.
 14. Przypominamy, że są do nabycia w zakrystii tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym.
 15. Burmistrz Miasta Sanoka i Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Parafie Miasta Sanoka zapraszają na Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Sanoka, w najbliższy piątek o godz. 15.30 na sanockim Rynku. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

 1. + Jan Lichtenberg – pogrzeb we wtorek o godz. 12.30 w kościele
 2. + Teresa Dziuban – pogrzeb w środę o 12.00 w kaplicy na cmentarzu centralnym.
 3. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ……….

 

 

 

II Niedziela Adwentu  /2017-12-10/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla grup modlitewnych i apostolskich naszej parafii, którą poprowadzi Honorowa Straż N.S.P.J., a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00 przez cały adwent,
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. Młodzież klas III gimnazjum zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00, a następnie na spotkanie.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W następną niedzielę kolejny, świąteczny numer gazety parafialnej „ Nasza Rodzina” .
 8. Młodzież oazowa w dzisiejszą niedzielę oraz za 2 tygodnie już tradycyjnie będzie rozprowadzać w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 9. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 5 zł.
 10. Starosta Sanocki zaprasza na VII Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Galicyjskim w Skansenie w następną niedzielę od godz. 12.00. Więcej informacji w gablocie.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.
 13. W gablocie znajduje się komunikat komendanta Powiatowego Policji w Sanoku, mł. Insp. Andrzeja Stępnia przestrzegający przed kradzieżami w okresie świątecznym.

 

 

I Niedziela Adwentu   /2017-12-03/

 

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Od jutra Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Nie będzie Mszy św. o 6.20. Wszystkie dzieci zapraszamy z lampionami na Msze roratnie rano. Na te Msze święte  przygotowany jest wyjątkowy program z rozważaniami o św. Józefie – mężczyźnie silnej wiary; człowieku pracy i modlitwy oraz wzorze ojca . Natomiast dzieci, które nie będą mogły przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00 przez cały adwent.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie dla rodziców młodzieży klas VI-tych i VII-mych we wtorek po Mszy św. w kościele.
 6. W środę wspomnienie św. Mikołaja, dlatego po Mszy św. wieczornej św. Mikołaj tradycyjnie przyjdzie w kościele do grzecznych dzieci oraz z grup parafialnych.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca.
 8. W piątek 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o 6.00, 10.00 i o 17.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Godzina Łaski dla świata od 12.00 – 13.00. W uroczystość nie obowiązuje post.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 11. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 dzieci które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.
 12. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 13. Parafialna spowiedź adwentowa będzie w środę 20 grudnia.
 14. Jeszcze raz serdeczne podziękowanie Wszystkim za ofiary złożone z okazji roznoszenia opłatków wigilijnych. Zostało zebrane 27 648 zł. Ofiary przeznaczone są na częściowe pokrycie kosztu zakupu nowych 2 dzwonów do naszego kościoła.
 15. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 5 zł.
 16. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze   z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

Uroczystość Chrystusa Króla     / 2017-11-26 /

 1. Dziękujemy o. Piotrowi za dzisiejszą obecność i wygłoszone Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła możliwość zakupu kalendarza z przeznaczeniem ofiar na misje.
 2. Dzisiaj o 16.30 nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 3. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca grudnia.
 4. W ostatnią środę obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz naszego chóru parafialnego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na koncert chórów i zespołów parafii sanockich, który odbędzie się po Mszy św. wieczornej tj. o godz. 18.00 w naszym kościele.
 5. W środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Modlimy się w intencji życia i rodzin, które przeżywają obecnie swój kryzys.
 6. We czwartek święto św. Andrzeja, apostoła.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 9. Do chorych z Najświętszym sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 10. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 11. W sobotę – drugi dzień miesiąca, o godz. 19.00 zapraszamy a adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 12. W najbliższą sobotę w godz. od 10.00 do 12.00 w budynku starej plebanii będzie kiermasz alb komunijnych. Jeśliby ktoś chciał oddać lub sprzedać albo nabyć strój komunijny to będzie taka możliwość.
 13. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu.
 14. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 15. W imieniu duszpasterzy oraz przedstawicieli Parafii roznoszących opłatki, dziękujemy wszystkim za życzliwość i serdeczne przyjęcie podczas wręczania opłatków wigilijnych. W tym tygodniu zostaną podliczone, złożone z tej okazji ofiary i w następną niedzielę zostanie to podane do wiadomości. Gdyby jeszcze ktoś potrzebował opłatki, można je nabyć w zakrystii.
 16. Gdyby ktoś wymieniając meble miał do ofiarowania dobrą wersalkę osobie potrzebującej z naszej parafii proszony jest o informację w zakrystii lub kancelarii.
 17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa N