tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1516348

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

II Niedziela Zwykła /2021-01-17/

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Dlatego zapraszamy o godz. 16.30 na nabożeństwo, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. Spotkanie chóru we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 6. W tym tygodniu ramach kolędy zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, na wieczorne Msze św. o godz. 17.00.

  Jutro z ulic: Akacjowa, Cmentarna, Lipowa, Murarska, Stawowa, Zagórska oraz domów prywatnych i bloków przy ul. Topolowej;

  we wtorek: ul. Lwowska, Dworcowa, Reja, Reymonta, Łany i Stróże Wielkie;

  w środę: Sowia, Wilcza, Rysia, Okrzei, Kluski, Wierzbowa i Nowa;

  w czwartek mieszkańców przy ul. Stróżowskiej: bloki 5, 20, 20a, 20b, 22;    

  w piątek: ul. Stróżowska bloki: 24,26, 28, 30, 32;

  w sobotę: ul. Stróżowska 34, 36, 38, 40 oraz domy prywatne.

Podczas tych wieczornych Mszy św. będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla Waszych domów, które odwiedzili byśmy w normalnych warunkach. Jest możliwość przyniesienia wody, która zostanie poświęcona, aby po powrocie i wspólnej modlitwie został nią poświęcony dom. Zachęcamy, aby wieczór po Mszy św. miał świąteczny charakter.

 1. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 2. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ryszard Sabat. Polecajmy zmarłego Ryszarda Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego /2021-01-10/

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Prosimy o odbiór w zakrystii terminów Mszy świętych pogrzebowych z ubiegłego roku.
 5. W tym roku, jak już zapowiadaliśmy, wizyta duszpasterska nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Ale to nie oznacza, że nie mamy spotkać się jako jedna rodzina parafialna choć na chwilę wspólnej modlitwy polecając nasze W ramach kolędy zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, na wieczorne Msze św. o godz. 17.00. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców: jutro bloków przy ul. Rzemieślniczej 6, 13 i 15 oraz domów prywatnych; we wtorek przy ul. Rzemieślniczej bloki 17, 23 i 27; w środę przy ul. Wolnej bloki 8, 8a, 10 i 12; w czwartek przy ul. Wolnej bloki 46 i 48 oraz domy prywatne; w piątek mieszkańców przy całej ul. Lipińskiego oraz bloków; w sobotę mieszkańców całej tzw. „Szklanej Górki”. Podczas tych wieczornych Mszy będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla Waszych domów, które odwiedzili byśmy w normalnych warunkach. Jest możliwość przyniesienia wody, która zostanie poświęcona, aby po powrocie i wspólnej modlitwie został nią poświęcony dom. Zachęcamy, aby wieczór po Mszy św. miał świąteczny charakter.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 7. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Franciszek Kolasa. Polecajmy zmarłego Franciszka Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego  /Trzech Króli/ /2021-01-06/

 1. Dzisiaj Msza św. wieczorna o 17.00.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na misje.
 3. Dziś święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. 
 4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się kadzidło i kreda w cenie 2 zł.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W tym roku wizyta duszpasterska nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Ale to nie oznacza, że nie mamy spotkać się jako jedna rodzina parafialna choć na chwilę wspólnej modlitwy polecając nasze W ramach kolędy od jutra zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, zgodnie z wyznaczonym grafikiem kolędowym, na wieczorne Msze św. o godz. 17.00. W tym tygodniu mieszkańców ul. Robotniczej: i tak we czwartek bloki: 5, 9 i 13; w piątek bloki 21 i 23; a w sobotę mieszkańców domów prywatnych. Podczas tych wieczornych Mszy będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla Waszych domów, które odwiedzili byśmy w normalnych warunkach. Jest możliwość przyniesienia wody, która zostanie poświęcona, aby po powrocie i wspólnej modlitwie został nią poświęcony dom. Zachęcamy, aby wieczór po Mszy św. miał świąteczny charakter.
 7. W gablocie znajduje się list Koordynatorów Orszaku Trzech Króli w Sanoku w latach poprzednich wraz z życzeniami.
 8. Na stoliku z gazetami jest jeszcze kolejny numer „Gościa Niedzielnego”

 

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim /2021-01-03/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek są wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele stycznia.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. W środę 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) Msze św. jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św.
 5. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 7. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
 8. W tym roku wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Pragniemy jednak zaprosić Was do wspólnej modlitwy polecając Rodziny naszej parafii. W ramach kolędy od najbliższego czwartku będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic, zgodnie z wyznaczonym grafikiem kolędowym, na wieczorne Msze św. o godz. 17.00. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców ul. Robotniczej: i tak we czwartek bloki: 5, 9 i 13; w piątek bloki 21 i 23; a w sobotę mieszkańców domów prywatnych. Podczas tych wieczornych Mszy będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla Waszych domów, które odwiedzili byśmy w normalnych warunkach. Jest możliwość przyniesienia wody, która zostanie poświęcona a mieszkańcy poszczególnych ulic zaproszonych do wspólnej modlitwy otrzymają uroczyste błogosławieństwo.
 9. W dniu dzisiejszym na własną prośbę kończy w naszej parafii pracę jako organista p. Jakub Kozub. Dziękujemy p. Jakubowi za 11 miesięcy pracy i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami jest jeszcze kolejny numer „Niedzieli”

 

 

Świętej Bożej Rodzicielki /2021-01-01/

 1. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 17-ej).
 2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy 24-godzinną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, a szczególnie w tym trudnym dla nas czasie, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Niech to będzie czas dziękczynienia za miniony rok i zawierzenia nadchodzących dni. Zachęćmy także naszych bliskich i znajomych.
 3. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy jutro o godzinach ustalonych z chorymi.
 4. Jutro - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. Na stoliku z gazetami są kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

Uroczystość Świętej Rodziny /2020-12-27/

 1. Dzisiaj Msza św. popołudniowa o 17.00.
 2. Od jutra Msze św. poranne o 6.20.
 3. Jutro święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 4. W czwartek zakończenie Roku Pańskiego 2020. Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00.
 5. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 17-ej).
 6. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym, w sobotę o godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 1 i 2 stycznia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, a szczególnie w tym trudnym dla nas czasie, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Niech to będzie czas dziękczynienia za miniony rok i zawierzenia nadchodzących dni. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 10. W sobotę - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.

 

 

Uroczystość Bożego Narodzenia 2020

 1. W dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, oraz dodatkowo o 17.00.
 2. Jutro święto św. Szczepana – Msze św. tak jak w dniu dzisiejszym 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i również o 17.00.
 3. Jutrzejsza składka mszalna przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów EMAUS, Seminarium Duchowne w Przemyślu oraz Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 4. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Świętej Rodziny. Jest to również dzień imienin ks. Jana – naszego wikariusza, w intencjach którego będziemy się modlić szczególnie w czasie Mszy św. o godz. 10.00.
 5. Serdeczne podziękowanie ks. Rafałowi, młodzieży oraz mężczyznom za przygotowanie szopki i choinek oraz siostrze Marii za udekorowanie kościoła na święta.
 6. Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Tyrawie Wołoskiej zaprasza do odwiedzenia Żywej Szopki w stodole przy plebanii w Tyrawie Wołoskiej w pierwszy oraz drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w najbliższą niedzielę. Organizatorzy proszą o zapoznanie się z zasadami sanitarnymi w czasie odwiedzania szopki.

 

 

IV Niedziela Adwentu /2020-12-20/

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Dlatego zapraszamy o godz. 16.30 na nabożeństwo, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. W środę zakończenie Mszy św. roratnich.
 3. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. A w środę dodatkowo od godz. 16.00.
 4. Czwartek jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msza św. o 6-ej rano; natomiast nie będzie Mszy św. wieczornej. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym wymiarze tego wieczoru. Przed wieczerzą modlimy się wspólnie, czytamy Pismo św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy. Zaprośmy na wieczerzę ludzi samotnych.
 5. W noc Bożego Narodzenia ze względu na istniejącą sytuację będzie dwie Msze św. – Pasterki: pierwsza o 22.00 i tradycyjnie o 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 6. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30 oraz dodatkowo o godz. 17.00.
 7. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. W tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 11.30 szczególną modlitwą dziękczynną otoczymy te małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (szczególnie 25, 50 lat małżeństwa). Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich Jubilatów, a dla tych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity.
 8. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne.
 9. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 10. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne. 
 12. Czytajmy systematycznie prasę katolicką „Niedzielę” "Małego Gościa Niedzielnego" i „Gościa Niedzielnego, które są do nabycia na stoliku.
 13. Jak zapowiadaliśmy - czas Adwentu to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela oraz uwrażliwiania swego serca na potrzeby innych ludzi, w których także rodzi się Jezus. W imieniu Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „WZRASTANIE” jeszcze raz zwracamy się do Was drodzy Parafianie o włączenie się w akcję charytatywną, której celem jest zbiórka środków higieny osobistej z przeznaczeniem dla Domów Dziecka, prowadzonych przez Fundację. Dary: szampony, mydła, żele pod prysznic, papier toaletowy itp. można składać od jutra do środy po Mszach św. w przedsionku bocznym kościoła – od strony Zielonej Oazy. Za każdy dar serca, który jest wyrazem miłości niech Pan Bóg wynagrodzi.

 

             Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Katarzyna Holizna i śp. Wojciech Futyma. Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

III Niedziela Adwentu /2020-12-13/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Ze względu na panującą sytuację i zalecenie Księdza Arcybiskupa Metropolity, w tym roku nie będzie parafialnej spowiedzi w jednym dniu. Dlatego prosimy, aby sakramentu spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami, ale korzystać już w tym tygodniu. Będziemy spowiadać codziennie pół godziny przed Mszą św. zarówno rano jak i wieczorem.
 5. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do piątku wieczorem. Odwiedzimy ich w sobotę od godziny 9.00.
 6. Młodzież oazowa już tradycyjnie rozprowadza w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 7. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Zadbajmy również o to aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz. Ofiary złożone z tej okazji, będą przeznaczone na koszty remontu starej plebanii. Dziękujemy za zrozumienie.
 8. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Czytajmy systematycznie prasę katolicką „Niedzielę”i „Gościa Niedzielnego, które są do nabycia na stoliku. 
 11. Kontemplacyjna wspólnota polskich mniszek karmelitanek bosych na Islandii poprzez swoich przyjaciół rozprowadza płytę pt. „Wobec Piękności Bożej” zawierającą 21 utworów w ich aranżacji i wykonaniu. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość jej nabycia. Ofiary z tej okazji są przeznaczone na wsparcie misyjnego klasztoru na Islandii. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

             Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Aleksandra Torma. Polecajmy zmarłą Aleksandrę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

 

II Niedziela Adwentu /2020-12-06/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i zmiana tajemnic różańcowych; a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dziś dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 4. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano.
 5. We wtorek 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o 6.00, 10.00 i o 17.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny „Godzina Łaski dla świata” od 12.00 do 13.00.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Zadbajmy również o to aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz. Ofiary złożone z tej okazji, będą przeznaczone na koszty remontu starej plebanii. Dziękujemy za zrozumienie.
 8. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Czytajmy systematycznie prasę katolicką „Niedzielę”i „Gościa Niedzielnego, które są do nabycia na stoliku.

 

             Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wojciech Baraniewicz, śp. Wiesław Andrejkow i śp. Kazimierz Węgrzyn, którego pogrzeb będzie w czwartek o godz. 12.00 w kościele, a następnie pochówek na cmentarzu w Zarszynie.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

I Niedziela Adwentu /2020-11-29/

 1. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo wypominkowe i Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. oraz modlitwa przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek są wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele grudnia.
 3. Od jutra Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Nie będzie Mszy św. o 6.20. 
 4. W środę drugi dzień miesiąca, o godz. 19.00 zapraszamy a adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 6. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 7. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 4 i 5 grudnia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, a szczególnie w tym trudnym dla nas czasie, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 8. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 9. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 10. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Zadbajmy również o to aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz. Ofiary złożone z tej okazji, będą przeznaczone na koszty remontu starej plebanii. Dziękujemy za zrozumienie.
 11. Przypominamy, aby w zakrystii wpisać małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (tj. 25, 50 i 60 lat małżeństwa). W święto Świętej Rodziny w czasie Mszy św. o godz. 11.30 modlitwą dziękczynną otoczymy te małżeństwa. Dla Jubilatów będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity.
 12. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne. 
 14. Czytajmy systematycznie prasę katolicką „Niedzielę”i „Gościa Niedzielnego, które są do nabycia na stoliku.
 15. Czas Adwentu to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. To również czas uwrażliwiania swego serca na potrzeby innych ludzi, w których także rodzi się Jezus. W imieniu Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „WZRASTANIE” zwracamy się do Was drodzy Parafianie o włączenie się w akcję charytatywną, której celem jest zbiórka środków czystości z przeznaczeniem dla Domów Dziecka, prowadzonych przez Fundację. Zbiórka w naszej parafii będzie po III Niedzieli Adwentu. Za każdy dar serca, który jest wyrazem dzielenia się z innymi niech Pan Bóg wynagrodzi.

 

             Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ryszard Drwięga. Polecajmy zmarłego Ryszarda Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

Uroczystość Chrystusa Króla /2020-11-22/

 1. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 2. W liturgii Kościoła w dniu dzisiejszym obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz naszego chóru parafialnego. Z tej okazji zostanie dzisiaj odprawiona Msza św. o godz. 11.30 w intencji Chórów i Muzyków sanockich.
 3. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Będziemy modlić się w intencji życia i rodzin, które przeżywają obecnie swój kryzys.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu.
 6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Ze względu na panującą sytuację nie będą, tak jak w poprzednich latach, roznoszone do rodzin naszej parafii przez przedstawicieli Rady Parafialnej oraz grup modlitewnych. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie. Zadbajmy również o to aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz. Ofiary złożone z tej okazji, będą odnotowywane i będą przeznaczone na koszty remontu starej plebanii. Dziękujemy za zrozumienie
 7. W zakrystii są do nabycia misyjne kalendarze klaweriańskie.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Serdeczne podziękowane mężczyznom, którzy wczoraj rozplantowali ziemię obok dzwonnicy. A byli to: Stanisław Pietryka, Ryszard Kędra, Ryszard Tymoczko, Bogdan Bury, Stanisław Jakubowski i Zbigniew Małek,. „Bóg zapłać!”.
 10. Czytajmy systematycznie prasę katolicką „Niedzielę”i „Gościa Niedzielnego, które są do nabycia na stoliku.

 

             Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Karol Grzegorzek, którego pogrzeb będzie jutro o 11.00 Msza św. w kościele.

Polecajmy zmarłego Karola Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła /2020-11-15/

 1. Dziś o godz. 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe oraz modlitwa w intencji rodzin, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na pomoc dla Domu Księży Emerytów „EMAUS”.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 5. W najbliższą niedzielę tj. 22 XI przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz Patronki naszego Chóru. W związku z tym o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Chórów i Muzyków sanockich.
 6. Prośba do wszystkich, którzy zapalają świece na świeczniku wotywnym w kaplicy Matki Bożej, aby nie odpalali od już zapalonych, ale po włożeniu do otworu zapalali zapalniczką. Odpalając świeczkę od innych wosk kapie i zanieczyszcza cały świecznik. Prosimy o zrozumienie.
 7. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 25 zł oraz misyjne kalendarze klaweriańskie.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Czytajmy systematycznie prasę katolicką „Niedzielę”i „Gościa Niedzielnego, które są do nabycia na stoliku. 
 10. Jeśli w najbliższą sobotę będzie pogoda, zapraszamy o godz. 8.00 chętnych do rozplantowania ziemi przy dzwonnicy.

 

    Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Gadomska i śp. Edmund Pastuszak.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

XXXII Niedziela Zwykła /2020-11-08/

 1. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 2. W środę rocznica odzyskania niepodległości. Arcybiskup Metropolita Adam Szal w swoim komunikacie z tej okazji pisze: „Dziękując Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za dar wolnej Polski, z wielką troską patrzymy na jej teraźniejszość i przyszłość. W związku z tym zwracam się z prośbą i zachęcam wszystkich, aby11 listopada podjąć żarliwą modlitwę, ofiarować uczynki pokutne i wyrzeczenia w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego. Wszystkich wiernych proszę, aby gromadząc się w dogodnej porze we wspólnotach rodzinnych, w „domowym wieczerniku”, wspólnie odmówili dziesiątek różańca (tajemnicę Zesłania Ducha Świętego). W sposób szczególny łączmy się duchowo za pośrednictwem radioodbiorników lub telewizji z Jasną Górą w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Niech ten dzień zjednoczy nas w duchowej trosce o losy naszego Narodu. Intencje modlitewne, które będą nam towarzyszyć: o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie; o ustanie pandemii i zdrowie dla wszystkich chorych i cierpiących; w intencji wszystkich służb medycznych, mundurowych oraz wolontariuszy, którzy z heroicznym poświęceniem posługują chorym i cierpiącym. Modląc się za zmarłych w listopadzie, polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych w walce o niepodległość Ojczyzny, a także zmarłych w ostatnim czasie kapłanów i wiernych.
 3. W tym tygodniu z okazji imienin będziemy pamiętać w modlitwie i zostaną odprawione Msze św. – w czwartek w intencji s. Renaty oraz w piątek w intencji ks. Stanisława.
 4. Ze względu na panującą sytuację zostają zawieszone wszystkie spotkania grup parafialnych.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii, jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 7. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

             Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Mielecka, śp. Edward Ścieranka, śp. Zbigniew Wolwowicz, śp. Jan Puzinowski i śp. Czesław Ryniak, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz.  8.30 na cmentarzu przy ul. Lipińskiego, a następnie Msza św. o godz. 9.00 w kościele.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

Uroczystość Wszystkich Świętych /2020-11-01/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych, następnie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek są wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele listopada.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.
 4. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna w kościele z modlitwą za zmarłych
 5. Również jutro drugi dzień miesiąca; zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 6. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 6 i 7 listopada, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, a szczególnie w tym trudnym dla nas czasie, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 7. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00.
 9. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 10. Za zmarłych polecanych w wypominkach, według dat jakie były podane na karteczkach, będziemy się modlić codziennie od wtorku, po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 16.30. Jednocześnie w każdy piątek listopada o godz. 6.20 będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii. 
 12. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.
 13. Na stoliku znajduje się również miesięcznik „Dobre Nowiny”, w którym m.in. postać ks. Michaela, założyciela Rycerzy Kolumba, który wczoraj został beatyfikowany. „Dobre Nowiny” bezpłatnie można zabrać do czytania.

 

     Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Kozerska, śp. Stanisław Ziemiański i śp. Grzegorz Florczak, którego pogrzeb będzie we czwartek o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lipińskiego.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

XXX Niedziela zwykła /2020-10-25/

 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe i modlitwa do Michała Archanioła o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św.
 2. W środę święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – dzień imienin naszego ks. Tadeusza, któremu ze względu na sytuację, życzenia złożymy już we wtorek na Mszy św. wieczornej.
 3. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.
 4. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na panującą sytuację, nie będzie nabożeństwa żałobnego z procesją na cmentarzu .
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 6. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpust za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. 
 7. W związku z pandemią, Penitencjaria Apostolska, chcąc zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
 8. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
 9. Na bocznych ołtarzach: św. Andrzeja Boboli i Miłosierdzia Bożego wystawione są karteczki do wypominek. Prosimy zapamiętać datę, która jest na kartce, ponieważ nie będą wywieszane listy w gablocie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace przy remoncie starej plebanii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, "Małego Gościa Niedzielnego" i „Gościa Niedzielnego”.

 

     Wczoraj wieczorem zmarł nasz rodak, śp. ks. prałat Bronisław Żołnierczyk, którego pogrzeb będzie w naszym kościele we wtorek o godz. 10.00 i pochowanie na cmentarzu przy ul. Lipińskiego.

    Wczoraj zmarł również śp. Franciszek Franków – tato naszego księdza Jana – którego pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00 w Sośnicy. Księdzu Janowi składamy wyrazy współczucia i obiecujemy modlitwę.

     Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Gawlewicz i śp. Genowefa Stojowska, której pogrzeb będzie jutro o 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipińskiego.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, ….

 

 

XXIX Niedziela zwykła /2020-10-18/

 1. Dzisiaj o 16.30 różaniec oraz modlitwa w intencji rodzin, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji; szczególnie o misjonarzach, których znamy i tych którzy pracowali w naszej parafii: ks. Łukaszu Ryglu z Kuby – dzisiejszym solenizancie i ks. Mariuszu Stawarzu z Kazachstanu.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na misje.
 4. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 18.00 odbędzie się finał Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w ramach I DNI MUZYKI ORGANOWEJ SANOK 2020. Wstęp na koncerty bezpłatny, a więcej informacji jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
 5. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Kantego, czwartek – św. Jana Pawła II, w sobotę – bł. Jana Wojciecha Balickiego.
 8. Na bocznych ołtarzach: św. Andrzeja Boboli i Miłosierdzia Bożego wystawione są karteczki do wypominek. Tak jak w ubiegłym roku, na każdej kartce jest wybita data dnia, w którym dane wypominki będą wyczytywane. Karteczki są poukładane po 3 dni w każdym stosie. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku. Prosimy zapamiętać datę, która jest na kartce, ponieważ nie będą wywieszane listy w gablocie.
 9. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Ojców Oblatów z Zahutynia, którzy będą rozprowadzali kalendarze misyjne na