tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

XV Niedziela zwykła /2019-07-14/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 uroczyste Nieszpory, a o 00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. W związku ze wspomnieniem za tydzień, w czwartek - 25.VII św. Krzysztofa, patrona kierowców, w niedzielę 28 lipca sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
 4. Jak w poprzednich latach organizowana jest piesza pielgrzymka na Kalwarię Pacławską. Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 5. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 6. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XIV Niedziela Zwykła /2019-07-07/

 1. Dzisiaj o godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Jutro wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji.
 4. W czwartek, 11 lipca święto św. Benedykta, patrona Europy.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższy piątek w Ośrodku Rekolekcyjnym Caritas w Zboiskach kolejny Wieczór Miłosierdzia, który rozpocznie się o godz. 18.15. Więcej informacji w gablocie. Zapraszamy.
 7. W sobotę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii.
 8. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 665 zł.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

XIII Niedziela Zwykła /2019-06-30/

 1. Dzisiaj o godz. 18.30 zakończenie nabożeństw czerwcowych, a o 19.00 Msza św.
 2. We wtorek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 3. Od lipca będą odprawiane raz w miesiącu Msze św. w intencji Ojczyzny. Pierwsza w najbliższy wtorek o godz. 21.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 4. W środę święto św. Tomasza, Apostoła.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 18.00.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 9. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 39 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarz na procesję w dniu Bożego Ciała przy naszym kościele oraz grupom modlitewnym i apostolskim naszej parafii za przygotowanie poszczególnych ołtarzy na procesję ulicami naszej parafii w miniony czwartek: Honorowej Straży N.S.P.J. i Kręgom Domowego Kościoła; Rycerstwu Niepokalanej; Różom Różańcowym oraz Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej.
 11. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 12. Serdeczne podziękowanie w imieniu najbliższej rodziny i przyjaciół p. Pawła Strzeleckiego za otwarte serca i ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na jego dalszą, kosztowną rehabilitację. Zebrano 4 434,00 zł
 13. „Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszki w kościele na Radio Maryja – ostatnio wysłano 617 zł.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XII Niedziela Zwykła /2019-06-23/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja Bożego Ciała, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła wolontariusze zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną w szkole według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
 3. W związku z kosztowną dalszą rehabilitacją naszego parafianina p. Pawła Strzeleckiego w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła przyjaciele będą zbierać ofiary na ten cel. Prosimy o ofiarność.
 4. Od jutra przez okres wakacji Msze św. wieczorne w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 19.00
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 19.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży.
 6. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. W środę w parafiach Sanoka wspomnienie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona miasta.
 8. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w czwartek, na zakończenie Oktawy oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 9. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka. Przedstawicieli poszczególnych grup prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii
 10. Po procesji zapraszamy wszystkich ministrantów, którzy otrzymają swoje legitymacje ministranckie.
 11. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 – oraz uroczysta Msza św. opustowa o godz. 19.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 19.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W sobotę (29.VI) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 6.20; o godz. 10.00 oraz o godz. 19.00. Ofiary zebrane w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła na wszystkich Mszach św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 14. W najbliższą niedzielę na sumie jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. kanonika Kazimierza Lewczaka – naszego Seniora.
 15. W niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 16. Decyzją Księdza Arcybiskupa kończy pracę w naszej parafii ks. Roman Lorens – skierowany jako proboszcz parafii Jasionów. Wprawdzie pozostanie wśród nas jeszcze do 16 sierpnia, ale już dzisiaj w imieniu własnym, duszpasterzy oraz całej parafii dziękujemy ks. Romanowi za 2 lata gorliwej i owocnej pracy duszpasterskiej. Życzymy wielu łask Bożych i Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy na nowej placówce i w codziennym życiu. Niech sam Bóg będzie nagrodą za wszelkie dobro jakie świadczył wśród nas.
 17. Zarząd Stowarzyszenia Kasa Pośmiertna Autosan S.A. informuje, że 27.VI tj. w najbliższy czwartek o godz. 15.30 w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej AUTOSAN przy ul. Robotniczej 19 odbędzie się Sprawozdawcze Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.
 18. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 39 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie.
 19. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 20. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /2019-06-16/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej za dobrowolną ofiarą.
 3. W dzisiejszą niedzielę w Sanoku odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się Mszą św. o 12.30 w kościele Przemienienia Pańskiego a zakończy piknikiem rodzinnym w Skansenie. Zachęcamy do czynnego uczestnictwa w tym marszu. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.00.
 6. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego we wtorek od godz. 17.00.
 7. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30 i po zakończeniu procesji Bożego Ciała ok. 12.15, a wieczorem o 17.00.
 8. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta w kościele Przemienienia Pańskiego i następnie procesja oraz zakończenie przy naszym kościele. Nie będzie u nas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Wspólne wyjście procesji z naszej parafii na Mszę św. do kościoła Przemienienia Pańskiego o godz. 9.15. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tej uroczystości. Procesja ta jest wyrazem naszej wiary, ma charakter religijny, prosimy to uszanować.
 9. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie Oktawy.
 11. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 12. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w czwartek, na zakończenie Oktawy.
 13. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie i uczestniczyli we Mszy św. a następnie w Sympozjum na temat prawdy organizowanym przez naszą parafię.
 15. W związku z kosztowną dalszą rehabilitacją naszego parafianina p. Pawła Strzeleckiego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej oraz Rady Dzielnicy będą zbierać ofiary na ten cel. Prosimy o ofiarność.
 16. W następną niedzielę wolontariusze będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną w szkole według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
 17. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 39 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie.
 18. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 19. Również serdeczne „Bóg zapłać” za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Zebrano 3904,00 zł.
 20. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”

 

        W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Irena Ofiarska, śp. Stanisława Marcinkowska oraz śp. Jan Nanaszko, którego pogrzeb będzie we wtorek o 14.00  w kaplicy na cmentarzu ul. Lipińskiego. Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Wieczne odpoczywanie ….

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /2019-06-09/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 00 Msza święta.
 2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii.
 3. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 4. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św.
 5. Młodzież klas VII-mych zapraszamy w środę na Mszę św. o 18.00, a następnie na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 8. Jest to również 2-gi czwartek miesiąca - Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz obrzęd przyjęcia lektorów.
 9. W czwartek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. Nasza parafia, wraz z Wydziałem Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Starostwem Powiatowym w Sanoku oraz Urzędem Miasta Sanoka organizuje w najbliższą sobotę sympozjum naukowe pod hasłem: “Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Rozpocznie się ono uroczystą Mszą św. o godz. 8.30 w naszym kościele. Następnie od godz. 10.00 referaty zaproszonych gości na ARENIE przy ul. Bony. Po Mszy św. będą podstawione autobusy, które bezpłatnie przewiozą na dalszą część sympozjum. Serdecznie zapraszamy, a więcej informacji na plakatach.
 12. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 13. W najbliższy wtorek od godz. 8-ej w Przychodni Lekarskiej przy ul. Dworcowej, odbędą się badania USG. Badania są odpłatne. Konieczna rejestracja. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 14. W najbliższy piątek Wieczór Miłosierdzia w Ośrodku Rekolekcyjnym w Zboiskach. Przewodniczyć będzie ks. prał. Andrzej Skiba. Początek o godz. 17.15.Więcej informacji na plakatach.
 15. W najbliższą sobotę w godz. od 16.00 do17.00 na placu Św. Michała odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za  grzech aborcji. Zaprasza fundacja Pro Prawo Do Życia i Akcja Katolicka
 16. W najbliższą niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 17. W najbliższą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się Trzeci Diecezjalny Zjazd Rodzin Wielodzietnych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. W imieniu ks. bpa Stanisława Jamrozka oraz proboszcza sanktuarium zapraszamy.
 18. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 39 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie.
 19. Na spotkaniu Rady Parafialnej w minionym tygodniu podjęto decyzje dotyczące kolejnych prac w naszej parafii. W tym roku planujemy wymienić zewnętrzne okna w kościele na aluminiowe hermetyczne, pozostawiając witraże oraz wymienić lub odremontować żaluzje w wieży głównej, ponieważ grożą wypadnięciem.
 20. Odnośnie wpłat, tak jak przyjęliśmy w ubiegłych latach, że każda rodzina zobowiązuje się w miarę możliwości złożyć ofiarę 20 zł miesięcznie. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie i ofiarność. 
 21. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 22. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 575 zł.
 23. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”
 24. Na prośbę wielu osób, od dzisiejszej niedzieli nie będziemy czytać Mszy św. zbiorowych. Będą one już w sobotę wywieszane w gablocie na cały tydzień oraz umieszczone na stronie internetowej. Również ci, którzy zamawiają te Msze św. oraz rodziny zmarłych otrzymują obrazki z datą tych Mszy św.

 

Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Krystyna Maczużak – różaniec jutro po Mszy św. i nabożeństwie, a pogrzeb we wtorek o 12.00 w kościele. Polecajmy zmarłą Krystynę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie ....

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego /2019-06-02/

 1. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe, litania do Serca Pana Jezusa i Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego oraz zmiana tajemnic różańcowych, a o 00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca czerwca.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Dzisiaj - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. Decyzją Metropolity Przemyskiego po sumie we wszystkich parafiach archidiecezji ma odbyć się procesja eucharystyczna. We wspólnej modlitwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, będziemy prosić o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny; wypraszać nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również zawierzać Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy.
 6. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając dla nich potrzebne łaski.
 7. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 8. Spotkanie Rady Parafialnej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 9. Zbiórka dla ministrantów młodszych i starszych w czwartek po Mszy św.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 17.00.
 11. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 14. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 15. W najbliższą sobotę, tj. w Wigilię Zesłania Ducha Świętego po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a od godz. 20.15 półgodzinna adoracja wspólna. O 21.00 Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 16. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii.
 17. Nasza parafia, wraz z Wydziałem Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Starostwem Powiatowym w Sanoku oraz Urzędem Miasta Sanoka organizuje w sobotę za 2 tygodnie sympozjum naukowe pod hasłem: “Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy, a więcej informacji na plakatach.
 18. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży.
 19. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 39 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Zapisać się jeszcze można u przewodnika grupy św. Andrzeja Boboli – ks. Tomasza Podolaka wikariusza w sanockiej Farze. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy. Deklaracje są wyłożone na przygotowanym postumencie za ostatnimi ławkami, zachęcamy aby je wypełnić i wrzucić do środka. Więcej informacji w gablocie.
 20. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 21. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

VI Niedziela Wielkanocy /2019-05-26/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. We wtorek całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i modlitwa o powołania. W każdy dzień inna parafia naszej archidiecezji podejmuje taką modlitwę. Prosimy o włączenie się w nią (kto tylko może) w najbliższy wtorek.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 4. Nowo wybranych przedstawicieli parafii do Rady Duszpasterskiej zapraszamy w środę na Mszę św. i nabożeństwo, a następnie na złożenie przysięgi na plebanii w obecności Księdza Archiprezbitera.
 5. Spotkanie dla wszystkich ministrantów, zarówno starszych jak i młodszych będzie we czwartek o 16.00 na starej plebanii.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 8. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.
 10. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 11. W następną niedzielę - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 12. Bractwo Ratowania Dusz organizuje jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie- Łagiewnikach w sobotę 8 czerwca. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii do najbliższej soboty
 13. Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Przemyślu zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w dniach 1 do 9 lipca. Cena ok. 2000 zł. Więcej informacji w zakrystii lub kancelarii.
 14. W imieniu ks. Jacka Krzemienia – kapelana Wspólnoty „Chleb Życia” dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na potrzebujących. Zebrano 6 200 zł.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

      Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Edward Hnat – różaniec we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie, a pogrzeb w środę o 11.30 w kościele.

Polecajmy zmarłego Edwarda Miłosierdziu Bożemu – Wieczne odpoczywanie ….

 

 

 

V Niedziela Wielkanocy /2019-05-19/

 1. Dziękujemy ks. Jackowi - kapelanowi Wspólnoty „Chleb Życia” za dzisiejszą obecność i słowo skierowane do nas. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na Wspólnotę.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy w naszej archidiecezji.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 15.VI. br. o godz. 2-ej rano z parkingu przy Domu Kultury Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 70 zł. zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 6. Państwowa Szkoła Muzyczna, Stowarzyszenie Pro Artis zapraszają na koncert organowy w najbliższy piątek o godz. 19.00 w naszym kościele, który wykona prof. dra hab. Piotr Rojek z Wrocławia.
 7. W najbliższą sobotę w Korczynie odbędzie się Droga Krzyżowa z Sanktuarium św. bpa Pelczara do ruin zamku w Odrzykoniu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń. Początek o godz. 11.00. Więcej informacji na plakacie.
 8. W dniu 29 maja w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Dworcowej 13 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Konieczna rejestracja. Więcej informacji na plakatach.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.
 11. W czasie wyborów nowej Rady Parafialnej oddano 184 głosy. I tak zostali wybrani:
 • ul. Robotnicza – Glazer Kazimierz i Jasik-Zając Sabina;
 • ul. Robotnicza – domy prywatne – Kłodowski Krzysztof;
 • ul. Rzemieślnicza – Małek Bogumiła i Wnęk Stanisław;
 • ul. Wolna – Kuzio Stanisław i Hac Krzysztof;
 • ul. Stróżowska – Syrnik Mariusz i Kędra Ryszard;
 • ul. Topolowa – Sulima Beata;
 • ul. Lipińskiego do rampy do Autosanu – Milewski Lech;
 • ul. Lipińskiego od Autosanu do końca – Cecuła Jerzy;
 • ul. Lipińskiego – bloki – Trojanowska Barbara;
 • ul. Lwowska, Reja, Reymonta i Dworcowa – Pitrus Marian;
 • Szklana Górka z ul. Kołłątaja – Klimiuk Justyna i Tymoczko Ryszard;
 • ul. Okrzei, Kluski, Nowa, Wierzbowa – Gawlewicz Janusz;
 • Wilcza, Rysia, Sowia – Roś Janina;
 • ul. Akacjowa, Murarska, Zagórska – Góral Maria;
 • Stróże Wielkie – Przystaś Eugeniusz;
 • Łany – Kopczak Czesława;

       Łącznie z każdego rejonu zostało wybranych przez parafię 21 osób. Jednocześnie korzystając z prawa, jakie przysługuje proboszczowi zostali powołani: Ziobro Jolanta, Lech Halina, Olejko Józef, Lipiński Jacek, oraz Smuga Witold.

Zaprzysiężenie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w następnym tygodniu.

  

IV Niedziela Wielkanocy /2019-05-12/

 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
 2. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej za dobrowolną ofiarą.
 4. Jutro 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Jak ogłaszaliśmy w poprzednią niedzielę stoimy przed wyborem nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym w dzisiejszą niedzielę składamy do skrzynki, która jest wystawiona przy wejściu do kościoła, wypisanych na kartkach kandydatów z danego rejonu. Ci, którzy otrzymają najwięcej głosów, po wyrażeniu przez nich zgody, będą tworzyli nową Radę Parafialną. Gdyby ktoś zapomniał kartki, to obok skrzynki są karteczki i długopisy i przy wyjściu z kościoła nożna to uczynić. Poszczególne rejony i ilość osób kandydujących jest wywieszona w gablocie w przedsionku kościoła. Prośba o dojrzałe i odpowiedzialne potraktowanie tej sprawy.
 9. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 15.VI. br. o godz. 2-ej rano z parkingu przy Domu Kultury Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 70 zł. zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 10. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościć kapelana Fundacji „Chleb życia”. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na Dom Samotnej Matki prowadzony przez fundację.
 11. Parafie sanockie i Burmistrz Miasta Sanok zaprasza na piknik rowerowy: "Łańcuch bez granic". Trasa przejazdu to 38 kilometrów spokojnej jazdy do Komańczy. Zapraszamy zarówno młodzież, starszych jak i całe rodziny.Piknik odbędzie się w dniu 25 maja (sobota) i rozpocznie się o godzinie 9.00 na sanockim rynku. Na zakończenie zaplanowane jest wspólne ognisko przy klasztorze w Komańczy. Wszelkie informacje na stronie internetowej parafii, plakatach i Facebooku: "Łańcuch bez granic" lub telefonicznie : Ks. Tomasz Podolak 607609900. 
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii. Podziękowanie rodzicom dzieci I Komunijnych za złożoną ofiarę 1400 zł na cele parafii – „Bóg zapłać”.
 13. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 685,50 zł.
 14. Również „Bóg zapłać” za wpłaty do skrzynki na Radio Maryja – przekazano 617 zł.
 15. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wiesław Kusior oraz śp. Edward Soliński. Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

   

III Niedziela Wielkanocy  /2019-05-05/

 1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dzieci naszej parafii.
 2. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na wspólny śpiew pieśni maryjnych, litanię loretańską i zmianę tajemnic różańcowych, a o 00 Msza święta.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież.
 5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św. we wtorek po Mszy św.
 7. W środę Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – Patrona Polski. Jest to dzień imienin    bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
 8. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św.
 9. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 10. W czwartek Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych ministrantów.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W najbliższą niedzielę rocznica I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Próba przed rocznicą I Komunii św. w piątek po Mszy św. wieczornej. Spowiedź przed rocznicą codziennie pół godziny przed Mszą św.
 13. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 14. W najbliższy piątek „Wieczór Miłosierdzia” w ośrodku Caritas w Zboiskach. Duchowe przygotowanie i koncert uwielbienia poprowadzi Diakonia Muzyczna z naszej parafii. Początek o godz. 17.15. Więcej informacji w gablocie.
 15. Jak ogłaszaliśmy w poprzednią niedzielę stoimy przed wyborem nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym prośba, aby w następną niedzielę złożyć do skrzynki, która będzie wystawiona przy wejściu do kościoła wypisanych na kartkach kandydatów z danego rejonu.
 16. Za tydzien kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 17. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję  dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 19. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

II Niedz. Wielkanocy – Niedz. Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła również zbiórka do puszek na Caritas.
 3. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przynieśmy wykonane przez siebie małe drewniane krzyżyki, w symbolu których złożymy wszystkie nasze troski, cierpienia, upadki czy sytuacje, z którymi sobie nie radzimy i złóżmy przed obrazem Miłosiernego Chrystusa. W tych też intencjach będziemy się modlić w godzinie Miłosierdzia.
 4. Następnie zapraszamy na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 5. Msza św. wieczorna dzisiaj o godz. 17.00.
 6. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 7. Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy; natomiast we wtorek uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia.
 8. W środę (1.V) początek nabożeństw majowych. W dni powszednie nabożeństwa będą po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30.
 9. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów we czwartek po Mszy św.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek od 17.00.
 11. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 12. W czwartek rozpoczyna się w parafii Zahutyń Peregrynacja obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Obraz nawiedzi również naszą parafię. Zapraszamy we czwartek na godz. 15.00 na uroczystą Mszę św. z Obrazem Matki Bożej.
 13. W czwartek drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 14. W piątek (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Nabożeństwo majowe o 16.30. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
 15. W piątek ze względu na Uroczystość nie będzie wystawienia Najśw. Sakramentu o godz. 15.00.
 16. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 17. Próby przed I Komunią dla dzieci będą w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30 w kościele. We czwartek, na ostatnią próbę zapraszamy dzieci wraz ze swoimi rodzicami.
 18. W niedzielę za tydzień (5.V) w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I-sza Komunia św. dzieci naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, rodziców w sobotę od godz. 9.00 do 10.30.
 19. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; natomiast na godz. 16.00 zapraszamy na wspólny śpiew pieśni maryjnych.
 20. W ubiegłym roku na mocy uchwał Synodu Archidiecezji Przemyskiej upłynęła kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej, która trwała 5 lat. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim Członkom Rady za wkład pracy i zaangażowanie we wszelkie dzieła oraz tworzenie wspólnoty w naszej Parafii.
 21. W związku z tym, stoimy przed wyborem nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Statuty naszej Archidiecezji m.in. mówią że do Rady powinni być powołani przedstawiciele całej wspólnoty parafialnej. Rada powinna liczyć, w zależności od wielkości parafii, 10 do 30 osób. Dla zapewnienia reprezentatywności oraz aktywnej roli wszystkich wiernych w Parafii postanawia się, aby połowę składu Rady wyznaczyła wspólnota parafialna na drodze wyboru, połowę zaś wyznacza proboszcz, po konsultacji ze swoimi współpracownikami. Wybrani do Rady wymagają akceptacji proboszcza.
 22. Dlatego prośba, aby w niedzielę za dwa tygodnie tj. 12 maja, złożyć do skrzynki, która będzie wystawiona przy wejściu do kościoła wypisanych na kartkach kandydatów z danego rejonu. Ci, którzy otrzymają najwięcej głosów, po wyrażeniu przez nich zgody, będą tworzyli nową Radę Parafialną. Na kartce piszemy imię i nazwisko kandydata oraz ulicę z której kandyduje. I tak:   Robotnicza - bloki -wybierają 2 osoby

Robotnicza - domy prywatne oraz Wspólna, Jesienna i Wiosenna - 1 osoba   

Rzemieślnicza - 2 osoby

Wolna - 2 osoby

Stróżowska - 2 osoby

Topolowa - 1 osoba

Lipińskiego - od rampy do Autosanu - 1 osoba

oraz od Autosanu do końca w tym Stawowa i Lipowa - 1 osoba

Lipińskiego - bloki - 1 osoba

Lwowska, Reja, Reymonta i Dworcowa - 1 osoba

Stróże Wielkie -1 osoba

Łany - 1 osoba

cała tzw. Szklana Górka łącznie z ul. Kołłątaja - 2 osoby

Okrzei, Kluski, Wilcza, Sowia, Rysia - 1 osoba

Nowa, Wierzbowa, Akacjowa, Murarska, Zagórska - 1 osoba.

 Prośba o dojrzałe i odpowiedzialne potraktowanie tej sprawy.

 1. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 2. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

     

Poniedziałek Wielkanocny /2019-04-22/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00.
 2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 4. Próby przed I Komunią dla dzieci będą w tym tygodniu: we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 16.00 w kościele.
 5. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów we czwartek po Mszy św.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas.
 8. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Miłosiernym Chrystusem będzie wynagrodzeniem za grzechy nasze i całego świata.
 9. Plan adoracji grup modlitewnych oraz poszczególnych rejonów parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.