tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1814366

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

V Niedziela Wielkanocy /2022-05-15/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy w naszej archidiecezji.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy św.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Stowarzyszenie PRO ARTIS, serdecznie zaprasza na bezpłatne koncerty organowe w sanockich świątyniach, które odbywać się będą w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku od najbliższego wtorku do niedzieli tj. od 17 do 22 maja br. W naszym kościele w sobotę i niedzielę o godz. 19.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
 6. Organizowana jest przez naszą parafię całodniowa pielgrzymka do Wadowic i zwiedzanie muzeum św. Jana Pawła II oraz do Brzezinki w sobotę 28 maja. Koszt 150 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 7. Bractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 18.VI. br. o godz. 2-ej rano z przystanku MKS obok budynku Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 80 zł. Zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 8. W niedzielę 29 maja organizowany jest przez naszą parafię piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. W związku z tym jest potrzeba przewiezienia sceny z placu zabaw przy ulicach Kawczyńskiego i Robotniczej. Dlatego zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 8.30 chętnych mężczyzn do pomocy.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Bodziak i śp. Piotr Tokarski

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

IV Niedziela Wielkanocy /2022-05-08/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 00 Msza święta.
 2. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Dzisiaj o godz. 15.30 w naszej parafii, w budynku katechetycznym odbędzie się spotkanie z s. Jolantą oraz księdzem z Wysp Zielonego Przylądka na które zapraszamy rodziny które podjęły misyjną adopcję dzieci, ale również wszystkich zainteresowanych tymi tematami. Będzie to również okazja podziękowania za przesłane kontenerem dary na Wyspy Zielonego Przylądka w ubiegłym roku.
 4. Jutro dzień imienin ks. Bożydara – szczególnie będziemy modlić się w czasie Mszy św. o 18.00.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 6. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego w czwartek po Mszy św.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W piątek 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 9. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej w piątek po procesji fatimskiej.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Grażyna Pelc, śp. Antoni Żołnierczyk i śp. Adam Kosztołowicz.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

III Niedziela Wielkanocy /2/022-05-01/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe; a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca maja.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30.
 5. Jutro drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 6. We wtorek (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Litania Loretańska i zmiana tajemnic różańcowych przeniesiona z dzisiejszej niedzieli ze względu na I Komunię św. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
 7. Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza we wtorek na miejskie uroczystości Narodowego Święta, które rozpoczną się Mszą św. w kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 11.00
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św. w środę po Mszy św.
 9. Rocznica I Komunii św. w najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 11. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 12. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 6 i 7 maja, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 13. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 14. W najbliższą sobotę, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo Męskiego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja różańcowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy wszystkich mężczyzn: młodych i starszych oraz ojców wraz z synami do tej szczególnej modlitwy wynagradzającej w duchu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca. Powiedzmy o tym i zachęćmy do przyjścia naszych bliskich i znajomych.
 15. Również w najbliższą sobotę o godz. 17.15 rozpoczynamy w naszym kościele kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót, na które serdecznie zapraszamy.
 16. Weekendowe rekolekcje małżeńskie, na które serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów, odbędą się w Kalwarii Pacławskiej od 6 do 8 maja. Więcej informacji na plakacie.
 17. W najbliższą niedzielę o godz. 15.30 w naszej parafii odbędzie się spotkanie z s. Jolantą oraz księdzem z Wysp Zielonego Przylądka na które zapraszamy rodziny które podjęły misyjną adopcję dzieci, ale również wszystkich zainteresowanych tymi tematami. Będzie to również okazja podziękowania za przesłane kontenerem dary na Wyspy Zielonego Przylądka w ubiegłym roku.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny” a w nich min. artykuł o św. Joannie Berettcie Molla z okazji 100. rocznicy urodzin i 60. rocznicy śmierci.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Hydzik i śp. Kazimierz Siwiec – którego pogrzeb będzie jutro o 14.00 w kościele.

Polecajmy zmarłą Marię i zmarłego Kazimierza Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

II Niedz. Wielkanocy – Niedz. Miłosierdzia Bożego /2022-04-24/

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, połączoną z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Przynieśmy wykonane przez siebie małe drewniane krzyżyki, w symbolu których złożymy wszystkie nasze troski, cierpienia, upadki czy sytuacje, z którymi sobie nie radzimy i złóżmy przed obrazem Miłosiernego Chrystusa. W tych też intencjach będziemy się modlić w godzinie Miłosierdzia. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 2. Msza św. wieczorna dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Dzisiaj przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 4. Również dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas. Caritas przesłał również terminal na wpłaty bezgotówkowe, które można dokonać w zakrystii.
 5. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 6. W najbliższą środę o godz. 17.30 w budynku Caritas rozpocznie się Seminarium Wiary. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę. Więcej informacji na plakatach.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W niedzielę za tydzień (1.V) I-sza Komunia św. dzieci naszej parafii. Ze względu na panującą sytuację jaka była na początku roku szkolnego, będzie ona podczas Mszy św. o godz. 10.00 dla dzieci klasy III „a”, natomiast o 12.00 dla dzieci klasy III „b”. Spowiedź dla dzieci oraz rodziców w piątek od godz. 16.00 do 17.00.
 9. Spotkanie organizacyjne dla klasy III „a” w poniedziałek i środę o 16.00; natomiast dla III „b” we wtorek i czwartek również o 16.00.
 10. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, jednak zmiana tajemnic różańcowych, na prośbę parafian ze względu na I Komunię będzie we wtorek 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski.
 11. W pierwszą sobotę maja tj. 7 maja, o godz. 7.30 rozpocznie się w Sanockiej Farze nabożeństwo Męskiego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się uroczysta procesja różańcowa ulicami naszego miasta. Różaniec ma wielką moc – jest pomocą i ratunkiem w trudnych sprawach, małżonków, dzieci, wnuków, bliskich, przyjaciół, Ojczyzny i Kościoła. Zapraszamy wszystkich mężczyzn: młodych i starszych oraz ojców wraz z synami do tej szczególnej modlitwy wynagradzającej w duchu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca. Powiedzmy o tym i zachęćmy do przyjścia naszych bliskich i znajomych.
 12. Weekendowe rekolekcje małżeńskie odbędą się w Kalwarii Pacławskiej od 6 do 8 maja. Więcej informacji na plakacie.
 13. Jutro święto św. Marka, Ewangelisty; we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z soboty ze względu na Oktawę Wielkanocy; a w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Józef Ciszewski – którego pogrzeb będzie we wtorek o 12.00 na cmentarzu centralnym.

Polecajmy zmarłego Józefa Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

Poniedziałek Wielkanocny /2022-04-18/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00.
 2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas.
 6. W tym szczególnie trudnym czasie, na prośbę wielu parafian, w najbliższą sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Miłosiernym Chrystusem będzie wołaniem o pokój na Ukrainie, w naszych rodzinach i w naszych sercach oraz wynagrodzeniem za grzechy nasze i całego świata.
 7. Plan adoracji poszczególnych rejonów parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 8. W naszych modlitwach prośmy o pokój, polecajmy wszystkie sytuacje oraz bliskie nam osoby, dla których droga do Pana Boga jest szczególnie trudna. Przynieśmy wykonane przez siebie małe drewniane krzyżyki, w symbolu których złożymy wszystkie nasze troski, cierpienia, upadki czy sytuacje, z którymi sobie nie radzimy, omódlmy je, i złóżmy przed obrazem Miłosiernego Chrystusa w czasie adoracji. W tych też intencjach będziemy się modlić w godzinie Miłosierdzia w najbliższą niedzielę.
 9. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego już tradycyjnie, w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 10. W najbliższą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Lidia Husak, śp. Stefania Orzechowska oraz śp. Eugeniusz Koczeń – którego pogrzeb będzie jutro o 13.00 w kościele, a pochówek na cmentarzu przy ul. Lipińskiego.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa /2022-04-10/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o 17.00 Msza św.
 2. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza w dzisiejszą niedzielę na Drogę Krzyżową do Zagórza Starego od kościoła do ruin klasztoru na godz. 14.00. Dojazd we własnym zakresie. Jest możliwość pojechać i wrócić bezpłatnie autobusem, który będzie wyjeżdżał o godz. 13.30 z parkingu przy ELBO koło kościoła. Ponieważ jest ograniczona liczba miejsc, prośba aby chętni wpisali się w zakrystii.
 3. Gdyby ktoś chciał jeszcze skorzystać z sakramentu spowiedzi – będziemy spowiadać jutro po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 do 19.30.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 17.30.
 5. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Rozpoczynamy je we czwartek wieczorem.
 6. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. rano. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 7. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. Droga Krzyżowa dla osób które nie mogą uczestniczyć wieczorem - o godz. 9.00 rano. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa w kościele.
 8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-ego.
 9. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 10. W Wielki Piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc przez poszczególne rejony naszej parafii. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Chrystusem będzie modlitwą za całą parafię i nasze rodziny – o potrzebne łaski oraz błogosławieństwo, a także o pokój w Ukrainie.
 11. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00.
 12. Plan adoracji grup modlitewnych na całe Triduum oraz poszczególnych rejonów parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 13. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co pół godziny.
 14. Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z poświęceniem ognia oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. adoracja do godz. 23.00.
 15. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00.
 16. Msze św. na Wielkanoc oprócz Rezurekcji będą o 8.30, 10.00 i o 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Również nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 17. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy można składać do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku w kościele.
 18. W Wielką Sobotę o godz. 12.00 Urząd Miasta organizuje na Rynku w Sanoku spotkanie świąteczne oraz poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, dla mieszkańców Sanoka.
 19. W zakrystii są do nabycia paschaliki w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 20. Dziękujemy za udział w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Nasza parafia przekazała 56 paczek
 21. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 22. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Zmarł Stanisław Stawarz – tato ks. Mariusza Stawarza pracującego w Kazachstanie, który pracował w naszej parafii. Pogrzeb jutro o 13.30 w Hyżnem.

Polecajmy zmarłego Stanisława Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu /2022-04-03/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższy piątek, tak jak tradycyjnie było przed pandemią, Droga Krzyżowa po Mszy św. wieczornej, tj. ok. 18.30, ulicami naszej parafii, na którą zapraszamy również młodzież. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 7. Nasza spowiedź parafialna będzie w najbliższą sobotę w godz. od 9.00 do 11.00 oraz od 15.00 do 18.00 z przerwą od 16.30 do 17.00.
 8. Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do piątku. Odwiedzimy ich w najbliższą sobotę po godz. 11-ej.
 9. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm w czasie każdej Mszy św.
 10. W ramach akcji humanitarnej „Pomóżmy Ukrainie” organizowanej przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Burmistrza Miasta Sanoka oraz Starostę Powiatu Sanockiego - w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się sprzedaż kartek, palm i ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku. Oprócz tego, uczniowie będą zbierać datki do puszek. Zbiórka będzie się po mszach świętych o godzinie 8.30, 10.00 oraz 11.30 do wyczerpania zapasów. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy.
 11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 12. W zakrystii są do nabycia paschaliki w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 13. Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Są jeszcze do odebrania w zakrystii specjalnie przygotowane  na ten cel puste  kartony wraz z instrukcją i spisem produktów. Paczki można składać na plebanii codziennie po Mszy św. wieczornej do końca tego tygodnia. Dziękujemy za paczki już dostarczone.
 14. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na weekendowy Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia br. w klasztorze franciszkanów. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 16. Serdecznie dziękujemy również rodzicom młodzieży, która przyjęła w ubiegłym tygodniu sakrament bierzmowania za przekazane środki higieny i czystości dla dzieci i młodzieży z Domów dla Dzieci Fundacji WZRASTANIE. „Bóg zapłać!”
 17. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Wanda Mazurek oraz śp. Czesława Kusior – której pogrzeb będzie jutro o 13.00 w kościele, a pochówek na cmentarzu przy ul. Lipińskiego.

Polecajmy zmarłą Wandę i zmarłą Czesławę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu /2022-03-27/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału, a o 17.00 Msza św.
 2. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godzinę później tj. o 18.00.
 3. Spotkanie liturgiczne w kościele przed I Komunią św. dla dzieci klasy 3a jutro o godz. 16.30; a dla klasy 3 b we wtorek również o 16.30.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 17.30.
 5. W piątek Droga Krzyżowa rano ok. 7.00; wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 20.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 8. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 1 i 2 kwietnia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Szczególnie w tym trudnym czasie, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi.
 9. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 10. Od najbliższej soboty rozpoczynamy w naszej parafii Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót. Jego celem jest wynagrodzenie za pięć rodzajów zniewag, jakich dopuszczają się ludzie wobec Niepokalanego Serca Maryi. Z nabożeństwem wiążą się niezwykłe obietnice. Odprawiając je, można wyprosić pokój dla świata, ratunek dla grzeszników oraz pomoc dla siebie w godzinie śmierci. Maryja obiecała, że przyjdzie w tym momencie „ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”. Odprawienie nabożeństwa polega na spełnieniu 4 warunków: wcześniejszym przystąpieniu do sakramentu pokuty, przyjęciu Komunii Świętej wynagradzającej, odmówieniu 1-ej z czterech części różańca, 15-minutowej medytacji nad jedną lub kilkoma tajemnicami różańca. Nabożeństwo odprawiamy w pięć pierwszych kolejnych sobót. Po upływie pięciu miesięcy, można zacząć od nowa. Wspaniale, jeśli Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót będziemy kontynuować do końca życia – bezinteresownie, w duchu wynagrodzenia. Nabożeństwo można zacząć już teraz, w kwietniu, ale też i w kolejnych miesiącach – każdy może mieć swój własny rytm.W naszej parafii Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót będzie włączone w 24-godzinną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W sobotę godz. 17.15 odmówimy wspólnie różaniec i odprawimy 15- minutową medytację, a podczas Mszy Świętej przyjmiemy Komunię wynagradzającą, która jest szczytowym momentem nabożeństwa. Więcej informacji na folderach przy figurkach w przedsionku kościoła.
 11. Również w sobotę – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 12. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 13. W zakrystii są do nabycia paschaliki w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 14. Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Od jutra będzie możliwość odebrania w zakrystii specjalnie przygotowanego  na ten cel pustego  kartonu. Prośba, aby wypełnić ten karton produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne aby paczka została przygotowana według dołączonej do niej szczegółowej instrukcji, gdzie znajduje się opis produktów. Tak przygotowane paczki  zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień.
 15. Jest możliwość zorganizowan ia jednodniowego wyjazdu na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej do Jarosławia (sobota) 23 kwietnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do czwartku.
 16. W najbliższą niedzielę dzieci ze Szkoły Podstawowej przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać palmy i kartki świąteczne – zebrane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 17. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu /2022-03-20/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału, a o 17.00 Msza św.
 2. W najbliższy wtorek podczas Mszy św. o 17.00 - bierzmowanie młodzieży naszej parafii. Spowiedź dla młodzieży jutro od godz. 16.00. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie w tych dniach o młodych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we czwartek po Mszy św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W piątek Droga Krzyżowa rano ok. 7.00; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 19.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W piątek, 25 marca 2002 r., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego samego aktu dokona w Fatimie kard. Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Jednocześnie Papież̇ prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Jezusem Eucharystycznym odmówmy także część różańca świętego w intencji pokoju na Ukrainie, polecając ofiary tragicznej wojny i ich rodziny.
 8. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą duchowej adopcji jest modlitwa konkretnej osoby w intencji obrony życia dziecka poczętego – jeszcze nikomu prócz Boga nieznanego. Trwa ona codziennie – przynajmniej jeden dziesiątek różańca – przez 9 miesięcy. Deklaracje znajdują się na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej. Prosimy, aby chętni wypełnili je w domu i w piątek w czasie Mszy św. będą one złożone.
 9. W zakrystii są do nabycia paschaliki w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 10. Z tyłu kościoła na stoliku za ławkami są wystawione foldery z prośbą o wsparcie i przekazanie 1% na Fundację WZRASTANIE lub na misje Archidiecezji Przemyskiej. Zabierzmy foldery z sobą do domu.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na ogrzewanie i utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”, jak również jeszcze „Dobre Nowiny” a w nich wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu /2022-03-13/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na opłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła.
 3. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 4. Trwają nasze rekolekcje parafialne.
 5. Jutro o godz. 00 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych oraz udzielenie sakramentu namaszczenia dla tych, którzy nie przyjęli go 11 lutego z okazji dnia chorego; wieczorem o 17.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym, a po Mszy św. spotkanie dla nauczycieli, wychowawców i rodziców dzieci i młodzieży szkoły podstawowej i szkół średnich.
 6. We wtorek Msza św. o 10.00 z kazaniem ogólnym dla starszych i tych którzy nie mogą przyjść wieczorem; oraz o 17.00 Msza św. i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.
 7. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 19.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. W zakrystii są do nabycia paschaliki w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 11. Na ołtarzach bocznych i w przedsionku kościoła wystawione są jeszcze tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesienie w Niedzielę Miłosierdzia.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 13. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zostało zebrane 17 766,00 zł. „Bóg zapłać!”
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, jak również jeszcze „Dobre Nowiny” a w nich wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu /2022-03-06/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do udziału; następnie zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy są zbierane dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci, w środę o 16.30.
 5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa rano ok. 6.50; wieczorem po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o godz. 19.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 7. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego w czwartek po Mszy św.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Waldemar Kluz.
 10. Trwa Nowenna za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a także o pokój w Ukrainie za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. W najbliższą sobotę, 12 marca br., a więc dzień czterechsetnej rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, odbędą się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie główne uroczystości modlitewne od godz. 10.00 z udziałem duchowieństwa, osób życia konsekrowanego i wiernych. Zapraszamy do udziału.
 11. W zakrystii są do nabycia paschaliki w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 12. Na ołtarzach bocznych i w przedsionku kościoła wystawione są tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 13. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 14. Parafia w Komańczy organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza w dniach 24-25 marca. Więcej informacji w gablocie.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne. Znacznie wzrosły opłaty za gaz i ostatni rachunek to kwota prawie 10 000 zł. Dlatego składka mszalna w następną niedzielę będzie przeznaczona na rachunek za ogrzewanie kościoła. Prosimy o zrozumienie.
 16. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w Środę Popielcową jako jałmużnę postną przeznaczoną na Domy dla Dzieci Fundacji WZRASTANIE. Zostało zebrane 6225,50 zł. W imieniu Rady i Zarządu Fundacji – „Bóg zapłać!”
 17. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, jak również „Dobre Nowiny” a w nich wiele artykułów pozwalających lepiej przeżyć Wielki Post.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Marian Borczyk.

Polecajmy zmarłego Mariana Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie,

 

 

VIII Niedziela Zwykła /2022-02-27/

 1. Dzisiaj o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Michała Archanioła ze szczególną prośbą o pokój na Ukrainie, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy u progu Wielkiego Postu do włączenia się w dzieło Kościoła jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 6.20, dodatkowo o 10.00 oraz o 17.00, a także o 20.00.
 4. Również w środę – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem, w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. Ofiary w czasie Mszy św. w Środę Popielcową, jako jałmużna postna, będą przeznaczone na Domy dla Dzieci - Fundacji WZRASTANIE.
 6. Natomiast w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy będą zbierane w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła.
 7. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia; natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
 8. Na zakończenie środowej audiencji generalnej (23 lutego br.) papież Franciszek zaapelował – „Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi.”
 9. Od Środy Popielcowej wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 10. 12 marca br. minie 400 lat od przyjęcia przez św. Andrzeja Bobolę święceń kapłańskich. Wiele razy doświadczaliśmy Jego orędownictwa w dziejach naszego Narodu i naszej Archidiecezji. Dlatego wierząc w jego przemożne wstawiennictwo przed Bogiem, pomni na wspomnienie przyjętych przez niego święceń kapłańskich, odwołując się do obecnych, trudnych czasów, potrzebujących zgody i jedności, biorąc wreszcie pod uwagę radykalizm życia św. Andrzeja, tak bardzo potrzebny jako przykład współczesnym powołanym, w czwartek, 3 marca rozpoczniemy Nowennę za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a także o pokój na Ukrainie za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 11. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 12. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 13. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 4 i 5 marca, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym szczególnie trudnym i pełnym niepokoju czasie, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, prosząc o łaskę pokoju i opamiętania dla najeźdźcy, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 14. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 15. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o 19.00. Dodatkowo Droga, Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem - w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 16. W najbliższą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 17. Od jutra do piątku w budynku Caritas przy ul. Kościelnej w godzinach od 8.00 do 16.00 będzie zbiórka dla uchodźców z Ukrainy. Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane uchodźcom znajdują się: koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace, środki medyczne i higieniczne, odzież (najlepiej nowa), artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne), artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp. Zwracamy się d