tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu /2019-03-24/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Trwają nasze rekolekcje parafialne.
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Istotą duchowej adopcji jest modlitwa konkretnej osoby w intencji obrony życia dziecka poczętego – jeszcze nikomu prócz Boga nieznanego. Trwa ona codziennie – przynajmniej jeden dziesiątek różańca – przez 9 miesięcy. Deklaracje znajdują się na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej. Prosimy, aby chętni wypełnili je w domu i jutro w czasie Mszy św. będą one złożone.
 4. Od jutra rozpoczną się również rekolekcje w Szkole Podstawowej na terenie naszej parafii. Dlatego Droga Krzyżowa dla dzieci w tym tygodniu, w ramach rekolekcji będzie wyjątkowo we wtorek o godz. 15.30.
 5. Spotkanie dla kandydatów we czwartek o godz. 16.00, a dla ministrantów młodszych i starszych również w czwartek po Mszy św.
 6. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 6 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 9. Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia wystawione są jeszcze tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 10. W zakrystii można nabyć pięknie wydany modlitewnik pt. „Skazany na śmierć”, w którym są rozważania drogi krzyżowej, Gorzkie Żale oraz pieśni wielkopostne w cenie 10 zł.
 11. Sanocka Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 5.IV. Więcej informacji na plakacie.
 12. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy w nich wiele aktualnych spraw, które mogą przyczynić się do ożywienia naszej wiary, jak również poszerzyć wiedzę odnośnie spraw Kościoła czy chrześcijańskiej moralności.

 

Plan rekolekcji wielkopostnych

/ 24 – 26 marca 2019 r./

 

Niedziela: Msze św. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00

                  Gorzkie Żale – 16.15

 

Poniedziałek: godz. 10.00 Msza św. z kazaniem dla   

                        chorych i starszych oraz udzielenie

                        sakramentu namaszczenia;

                        godz. 17.00 - Msza św. z kazaniem  

                        ogólnym, a po Mszy św. spotkanie dla 

                        małżonków, rodziców i wychowawców

 

Wtorek: Msze święte o 10.00 oraz o 17.00 z kazaniem ogólnym

             i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.

 

 

 

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu /2019-03-17/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 3. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P., dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to dzień imienin ks. abpa seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecajmy w modlitwie.
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30.
 5. Spotkanie dla ministrantów młodszych i kandydatów we czwartek o godz. 16.00, a dla ministrantów starszych również w czwartek po Mszy św.
 6. Droga Krzyżowa dla starszych w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 6 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 9. Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia wystawione są jeszcze tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 10. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Również „Bóg zapłać” za złożoną w ubiegłym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 727,50 zł, a pieniądze przeznaczone są na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu /2019-03-10/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do licznego udziału, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny numer gazety parafialnej. W tym numerze m.in. list naszego ks. Łukasza z Kuby oraz list kleryka z Wysp Zielonego Przylądka, którego wykształcenie finansuje nasza parafia.
 3. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej również we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 6. W czwartek Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin. Szczególnie zapraszamy rodziców naszych ministrantów do włączenia się w to dzieło modlitwy.
 7. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższą niedzielę ks. abp Józef Michalik udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 11.30.
 10. Młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę na Msze św. o godz. 17.00, a następnie na specjalne spotkania przygotowujące do tego wydarzenia. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie tych dniach o młodych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania.
 11. Organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej”, w tym roku w Dukli, w dniach 12 – 14 kwietnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Romana. Zapisy do 12.III.
 12. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 13. W Miejscu Piastowym od 22 do 24 marca odbędą się rekolekcje trzeźwościowe. Więcej informacji w gablocie oraz na ulotkach przy figurach w przedsionku kościoła.
 14. W imieniu rodziny, która w ubiegłym miesiącu ucierpiała w pożarze, składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy ze szczerego serca w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na pomoc. Zostało zebrane 8 879,13 zł. Również podziękowanie przedstawicielom Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej za pomoc w tej zbiórce.
 15. W sobotę w godzinach 16.00 - 17.00 na placu Św. Michała odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego oraz zadośćuczynienia za grzech aborcji. 
 16. Istnieje możliwość zapisania się do Róż Różańcowych Rodziców, w której rodzic modli się jednym dziesiątkiem różańca każdego dnia za swoje dzieci, również chrzestne. Różę tworzy 20 rodziców, a więc dzieci otoczone są opieką 4 różańców każdego dnia. W Sanoku działa 14 róż czyli 280 rodziców modli się za swoje dzieci. Więcej informacji na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.
 17. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 18. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

VIII Niedziela Zwykła  /2019-03-03/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej zbierają ofiary na pomoc rodzinie ze Szklanej Górki, która 2 tygodnie temu ucierpiała w pożarze. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy u progu Wielkiego Postu do włączenia się w dzieło Kościoła jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania we wtorek po Mszy św. w kościele. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w niedzielę 17 marca.
 7. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 6.20, dodatkowo o 10.00 oraz o 15.00, a także o 17.00. Na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież.
 8. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia; natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
 9. Od Środy Popielcowej wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 10. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy we czwartek na Mszę św. o 17.00 a następnie na spotkanie.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa wraz z adoracją Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem - w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 13. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają książeczki.
 14. W najbliższą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 15. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu tj. 24.III.
 16. Organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej”, w tym roku w Dukli, w dniach 12 – 14 kwietnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Romana. Zapisy do 12.III.
 17. W następną niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 18. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 19. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 8 w Sanoku informuje, że od następnego roku szkolnego tworzy „Siatkarski Ośrodek Szkolny”. Więcej informacji na plakacie.
 20. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 21. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”, w których znajdziemy wiele artykułów wprowadzających nas w ducha Wielkiego Postu.

      Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Pytlik – polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.  Wieczne odpoczywanie ……

 

 

VII Niedziela Zwykła /2019-02-24/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu, a o 17.00 Msza św.
 2. Zbiórka dla ministrantów młodszych we czwartek o 16.00; natomiast dla starszych również we czwartek po Mszy św.
 3. Spotkanie Oazy dzieci w piątek o 16.30.
 4. Akcja Katolicka naszej parafii, z okazji „tłustego czwartku” zaprasza w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej tj. ok. 17.30 przy muzyce biesiadnej z herbatą i pączkiem na spotkanie w budynku katechetycznym. Wszyscy są mile widziani.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 16.00.
 6. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 9. W sobotę – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 10. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka na pomoc rodzinie ze Szklanej Górki, która w minionym tygodniu ucierpiała w pożarze. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 11. W piątek 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – o godz. 18.00 uroczysta Msza św. w kościele Przemienienia Pańskiego. Program uroczystości miejskich wywieszony jest w gablocie.
 12. Sanockie organizacje patriotyczne zapraszają w najbliższą sobotę na Marsz Żołnierzy Wyklętych – rozpoczęcie na Placu św. Jana o godz. 16.30. Więcej informacji na plakacie.
 13. Komunikaty: Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 ogłasza zapisy dzieci urodzonych w 2012 r. do klasy I-ej na rok szkolny 2019/2020 w dniach od 25 lutego do 8 marca br. w sekretariacie Szkoły w godz. od 8.00 do 14.30. Zapisu należy dokonać osobiście w sekretariacie szkoły; potrzebny akt urodzenia dziecka i PESEL. Komunikat jest wywieszony w gablocie.
 14. Dyrekcja Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 4 w Sanoku informuje, że zapisy do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 prowadzone będą od 1 do 15 marca br. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej przedszkola lub w sekretariacie placówki.
 15. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

VI Niedziela Zwykła /2019-02-17/

 

 1. Dziś o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 3. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 4. Również podziękowanie za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 495 zł.
 5. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Stanisława Szałajko i Bogusław Kusyk.

Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie 

 

 

V Niedziela Zwykła  /2019-02-10/

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Jutro (11.II) wspomnienie N.M.P. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego – jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Msza św. w naszym kościele dla chorych, starszych i cierpiących – jutro o 10.00. Sakrament namaszczenia chorych będzie udzielony w czasie rekolekcji wielkopostnych.
 3. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. W czwartek święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W najbliższą sobotę w  godz. 16.00 - 17.00  na placu Św. Michała  odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji .Zaprasza Fundacja Pro-Prawo do życia i Akcja Katolicka.
 8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii złożone w ubiegłą niedzielę. Zebrano 3 935,82 zł. Podziękowanie przedstawicielom Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii za pomoc w tej zbiórce.
 9. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy rozbieraniu choinek i szopki.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

    Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Henryka Gabrychowicz,     

śp. Krystyna Baszak,

śp. Maria Skarbowska 

śp. Marek Kustra

Również dzisiaj o godz. 5.14 zmarł ks. Eugeniusz Dryniak – proboszcz z Nowego Zagórza.

Polecajmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

IV Niedziela Zwykła /2019-02-03/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 3. Ponieważ ze względu na czas świąteczny nie było zbiórki w 4 kwartale ubiegłego roku w dzisiejszą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. wieczornej.
 5. We wtorek wspomnienie św. Agaty – błogosławieństwo chleba, soli i wody zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.
 7. W tym miesiącu ze względu na ferie w szkole w najbliższy czwartek miesiąca będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin. Szczególnie zapraszamy rodziców naszych ministrantów do włączenia się w to dzieło modlitwy.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. we czwartek po Mszy św. w kościele.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 11. Od dzisiejszej niedzieli do piątku 8 lutego już po raz kolejny Sanok będzie gościć Mistrzów i uczestników Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Więcej informacji w gablocie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Dziękujemy również Firmie INTERQ za zasponsorowanie nowej kamery do naszego kościoła oraz bezpłatne łącze.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

   Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józefa Nowak; śp. Zbigniew Błaż oraz śp. Kazimiera Mikołajewicz.

 Polecajmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie ….

 

 

III Niedziela Zwykła /2019-01-27 /

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo, a następnie o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lutego. Materiały są bezpłatne.
 3. Młodzież klas III-ich gimnazjum oraz klas VIII zapraszamy we wtorek na Mszę św. o 17.00 a następnie na spotkanie w kościele.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 16.00.
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 8. W sobotę - 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 6.20, 10.00 i o 17.00. W czasie każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa gromnic.
 9. Jednocześnie 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Składka w czasie Mszy świętych w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji.
 10. Również w sobotę – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. W czasie tej Mszy św. również poświęcenie gromnic.
 11. Rodzice 2-letniego Julka Świdurskiego serdecznie dziękują za otwarte serce i złożone do puszek w ubiegłą niedzielę ofiary na jego operację. „Bóg zapłać”.
 12. Ze względu na czas świąteczny nie było zbiórki w 4 kwartale ubiegłego roku na kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Dlatego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia takiej ofiary.
 13. W tym tygodniu została zamontowana nowa, wysokiej jakości kamera w naszym kościele. Wszystkie transmisje można oglądać przez Internet w komputerze lub telefonie bez dodatkowych wtyczek.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

II Niedziela Zwykła  /2019-01-20 /

 1. Dziś o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj z okazji jubileuszu 60-lecia Chóru św. Cecylii zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 17.00 z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla tych, którzy śpiewali kiedyś i śpiewają dzisiaj, a dla zmarłych chórzystów o zbawienie wieczne. Po Mszy św. zapraszamy na jubileuszowy koncert.
 3. Na prośbę rodziców 2-letniego Julka Świdurskiego z Sanoka, w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na jego operację serca w USA, ponieważ nikt w Europie nie jest w stanie naprawić jego serce. Koszt operacji wynosi 1 milion 700 tyś zł.
 4. Spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Zbiórka dla ministrantów starszych i młodszych we czwartek po Mszy św.
 6. W piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej opłatek dla ministrantów i ich rodziców.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W sobotę u sióstr klawerianek w Krośnie odbędzie się spotkanie opłatkowe dla rodziców adopcyjnych dzieci na misjach, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00.
 10. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele zespół góralski „Mała Armia Janosika” z Raby Wyżnej w liczbie 117 osób, który tworzą dzieci, młodzież i dorośli. Śpiew kolęd rozpoczną o godz. 11.15; będą śpiewać w czasie Mszy św. o 11.30; a po Mszy św. będzie koncert w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 11. Również w następną niedzielę o godz. 16.00 w kościele OO. Franciszkanów odbędzie się wspólne kolędowanie z udziałem chórów sanockich w tym naszego parafialnego im. św. Cecylii.
 12. Także w następną niedzielę parafia Przemienienia Pańskiego zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu zespołów „SOULIKI” i „SOUL” o godz. 19.00 w kościele farnym.
 13. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w tym roku. Był to czas spotkania w gronie rodziny; modlitwy i błogosławieństwa; wzajemnego poznania oraz podzielenia się wieloma problemami. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, dobrą i życzliwą atmosferę oraz postawę chrześcijańską. Dziękujemy za ofiary złożone w domach lub w kościele na tacę. „Bóg zapłać”.
 14. Również serdeczne podziękowanie za złożone ofiary podczas kolędowania przez młodzież i dzieci z Oazy, które zostały przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie. Zostało zebrane 3 045 zł. Niech Bóg błogosławi wszystkim za otwarte serce i ofiarność.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” ‘Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego /2019-01-13 /

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 3. Młodzież i dzieci z Oazy, jako kolędnicy misyjni, w dniu dzisiejszym będą kolędować w blokach przy ul. Robotniczej i Topolowej. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
 4. Zbiórka dla ministrantów starszych i młodszych we czwartek po Mszy św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższą niedzielę z okazji jubileuszu 60-lecia Chóru św. Cecylii zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 17.00 a następnie na jubileuszowy koncert.
 7. Na prośbę rodziców 2-letniego Julka Świdurskiego z Sanoka, w następną niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na jego operację serca w USA, której koszt wynosi 1 milion 700 tyś zł.
 8. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się i wzięli udział w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Orszaku Trzech Króli.
 9. Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 23 lutego – 2 marca 2019 r. Więcej informacji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Również podziękowanie za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 436 zł.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

    

Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu – codziennie od 15.30

Poniedziałek – ul. Stróżowska 26 i 28 oraz ul. Lwowska domy prywatne i blok 16, Reja i Reymonta

Wtorek – ul. Stróżowska 30, 32, 34, 36

Środa – ul. Stróżowska domy prywatne i bloki 38, 40 oraz ul. Nowa

 

      Gdyby jakaś rodzina została pominięta z wizytą duszpasterską, lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii do piątku; i w najbliższą sobotę odwiedzimy tych, którzy będą wpisani od godz. 9.00.

 

 

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego /2019-01-06/

 1. Dzisiaj, po raz kolejny w Sanoku odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.10, aby rozdać śpiewniki i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu. O godz. 13.20 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd.
 2. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na koncert i wspólny śpiew kolęd w naszym kościele wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Po wspólnym śpiewie będzie zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 3. Następnie po Mszy św. spotkanie opłatkowe Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 4. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na misje.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się kadzidło i kreda w cenie 2 zł.
 6. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku serdecznie zapraszają na Charytatywny Koncert Noworoczny, który odbędzie się 11.I. o godz. 1700 w budynku szkoły. Celem koncertu jest zbiórka wolnych datków oraz sprzedaż ciast, z którego dochód zostanie w całości przekazany na Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.
 7. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu – codziennie od 15.30

Poniedziałek – ul. Rzemieślnicza domy prywatne i bloki 23, 27 oraz ul. Robotnicza 5

Wtorek – ul. Robotnicza bloki 9 i 21

Środa – ul. Robotnicza 13

Czwartek – ul. Robotnicza 23

Piątek – ul. Stróżowska 20; 20a i b; 22; 24

Sobota – od godz. 9.00 - ul. Dworcowa domy prywatne oraz bloki 1; 39; 41 oraz Łany, Porcelanowa, Ceramiczna, Karpacka, Beskidzka

 

Świętej Bożej Rodzicielki /2019-01-01/

 1. Dzisiaj Msza św. popołudniowa o 17.00.
 2. Młodzież i dzieci z Oazy, jako kolędnicy misyjni, w dniu dzisiejszym będą kolędować w blokach przy ul. Stróżowskiej. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie.
 3. Jutro - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypomnienie - obchodząc pierwsze piątki miesiąca, jeśli nie ma grzechu ciężkiego, nie trzeba się w tym dniu spowiadać lecz przyjąć Komunię św.
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy o godzinach ustalonych z chorymi.
 6. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 7. W niedzielę I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli). Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św.
 8. Tradycyjnie będzie możliwość nabycia kredy i kadzidła.
 9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, tak jak w latach ubiegłych, odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.10, aby rozdać śpiewniki i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka. O godz. 13.20 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd. Na trasie orszaku odbędzie się barwna scena połączenia Orszaków i spotkania z Herodem na placu Harcerskim, a następnie Orszak przejdzie do Rynku, gdzie kulminacyjnym momentem będzie pokłon Trzech Króli i złożenie darów w Szopce. Radosne świętowanie dopełni wspólny śpiew kolęd i błogosławieństwo.
 10. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 11. W najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert i wspólny śpiew kolęd w naszym kościele o godz. 16.00 wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Po wspólnym śpiewie będzie zmiana tajemnic różańcowych. A po Mszy św. spotkanie opłatkowe Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 12. W niedzielę 20 stycznia nasz Chór im. św. Cecylii z okazji 60-lecia wykona koncert jubileuszowy. Gdyby ktoś z dawnych chórzystów chciał zaśpiewać wspólnie, zapraszamy na próbę chóru jutro o 18.30 w budynku starej plebanii. Szczególnie zapraszamy męskie głosy.

Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej – codziennie od 15.30

Środa – ul. Wolna domy prywatne oraz bloki 46 i 48

Czwartek – ul. Wolna 8, 8a, 10 oraz ul. Rzemieślnicza 6

   Piątek – ul. Wolna 12 oraz Rzemieślnicza 13 i 15

 Sobota od godz. 9.00 - ul. Robotnicza domy prywatne; Wspólna, Wiosenna, Jesienna, Działkowa oraz ul. Rzemieślnicza 17

 

Święto Świętej Rodziny /2018-12-30/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo adoracyjne, a o 17.00 Msza św.
 2. Jutro zakończenie Roku Pańskiego 2018. Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00.
 3. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 17-ej).
 4. W środę - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. W najbliższą niedzielę 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli).
 6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, tak jak w ubiegłych latach, odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.10, aby rozdać śpiewniki i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka. O godz. 13.40 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd. Na trasie orszaku odbędzie się barwna scena połączenia Orszaków i spotkania z Herodem na placu Harcerskim, a następnie Orszak przejdzie do Rynku, gdzie kulminacyjnym momentem będzie pokłon Trzech Króli i złożenie darów w Szopce. Radosne świętowanie dopełni wspólny śpiew kolęd i błogosławieństwo.
 7. W niedzielę za tydzień zapraszamy na koncert i wspólny śpiew kolęd w naszym kościele o godz. 16.00 wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Po wspólnym śpiewie będzie zmiana tajemnic różańcowych. A po Mszy św. spotkanie opłatkowe Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 8. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 9. Młodzież i dzieci z Oazy, jako kolędnicy misyjni, w Nowy Rok będą kolędować w blokach przy ul. Stróżowskiej.
 10. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca stycznia. Materiały są bezpłatne.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.

 

 Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej – codziennie od 15.30

Środa – ul. Wolna domy prywatne oraz bloki 46 i 48

Czwartek – ul. Wolna 8, 8a, 10 oraz ul. Rzemieślnicza 6

   Piątek – ul. Wolna 12 oraz Rzemieślnicza 13 i 15

 Sobota – ul. Robotnicza domy prywatne; Wspólna, Wiosenna, Jesienna, Działkowa oraz ul. Rzemieślnicza 17

 

 

            

Uroczystość Bożego Narodzenia /2018-12-25/

 1. W dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutro święto św. Szczepana – Msze św. tak jak w dniu dzisiejszym (7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej).
 3. Jutrzejsza składk