tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1286616

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu /2020-03-29/

 1. Zgodnie z zachętą naszego Ordynariusza do skorzystania z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy Świętej, oraz ograniczeniem do 5 osób w kościele, zapraszamy na Eucharystię zarówno niedzielną, jak i w tygodniutylko te osoby, które zamówiły intencje Mszy św.
 2. Informujemy, że Sakrament Pokutysprawujemy tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z kapłanem.
 3. Dzisiaj nie będzie „Gorzkich Żali” w kościele, natomiast zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie przez pośrednictwo radiowych rozgłośni katolickich.
 4. Msze św. w dni powszednie od jutra o godz. 18.00.
 5. Codziennie od godz. 15.00 do Mszy św. będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. na indywidualną modlitwę.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Trwajmy w tych dniach na modlitwie pozostając w naszych domach. Kapłani nie będą odwiedzać chorych.
 7. We czwartek polecajmy w modlitwie wszystkich kapłanów – zwłaszcza ks. Łukasza pracującego na Kubie, gdzie również dotarła epidemia. Módlmy się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.
 8. W czwartek drugi dzień miesiąca, o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Trwajmy w łączności poprzez kamerę z kościoła.
 9. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50 oraz po Mszy św. o godz. 17.00
 10. Prosimy, każdego dnia o 20.30 o odmawianie różańca w rodzinach w duchowej łączności z kapłanami, modlącymi się w kościele. Modlitwą obejmijmy osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne, prośmy o pokój serc i łaskę nawrócenia. 
 11. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową.
 12. Archidiecezjalne Radio FARA zaprasza na rekolekcje na kanale YouTube, Facebook, fara.tv oraz na antenie radia: od poniedziałku przez 5 dni dla dzieci o godzinach 9.00, 14.00 i 19.30; oraz od wtorku dla młodzieży o godz. 12.20.
 13. Nadal prosimy wszystkich parafian o pozostanie w domach oraz duchową łączność, wyrażaną przez wspólną modlitwę w rodzinach, wzajemną życzliwość, cierpliwość, solidarność i wyrozumiałość.
 14. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”.
 16. W piątek papież Franciszek tak się modlił: „Nie jest to czas Twojego sądu, ale naszego osądzenia: czas wyboru tego, co się liczy, a co przemija, oddzielenia tego, co konieczne od tego, co nim nie jest. Jest to czas przestawienia kursu życia ku Tobie, Panie, i ku innym. (…) Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy Mu nasze lęki, aby On je pokonał. Podobnie jak uczniowie doświadczymy, że z Nim na pokładzie nie dojdzie do katastrofy. Bo Boża moc polega na skierowaniu ku dobru wszystkiego, co się nam przytrafia, także rzeczy złych. Wnosi On w nasze burze pokój ducha, bo z Bogiem życie nigdy nie umiera”.

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu /2020-03-22/

 1. Przypominamy o dyspensie wydanej przez Ks. Abpa Metropolitę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca. Osoby, które z niej korzystają prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach masowego przekazu. Korzystajmy z transmisji Mszy św. poprzez Internet z naszego kościoła, a także z rozgłośni radiowych i telewizyjnych.
 2. Dzisiaj nie będzie „Gorzkich Żali” w kościele, natomiast zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie przez pośrednictwo radiowych rozgłośni katolickich.
 3. Msze św. w dni powszednie będziemy sprawować o dotychczasowych porach.
 4. Codziennie od godz. 15.00 do Mszy św. będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i indywidualnej modlitwy.
 5. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Msze św. o 6.20 i o 17.00.
 6. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50 oraz po Mszy św. o godz. 17.00 - można się łączyć duchowo poprzez kamerę. Informujemy, że nie może wejść więcej osób niż przewiduje rozporządzenie ministra zdrowia.
 7. Prosimy, każdego dnia o 20.30 o odmawianie różańca w rodzinach w duchowej łączności z kapłanami, modlącymi się w kościele. Modlitwą obejmijmy osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne, prośmy o pokój serc i łaskę nawrócenia. 
 8. Informujemy, że Sakrament Pokuty sprawujemy pół godziny przed każdą Mszą św. zarówno w niedziele jak i w dni powszednie, a także podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i nieodkładania go na ostatnie dni przed świętami. Nie będzie zorganizowanej przedświątecznej spowiedzi wielkopostnej.
 9. Prosimy by do końca marca sprawy w kancelarii parafialnej (z wyjątkiem pogrzebów), załatwiać telefonicznie (13 463 23 98 oraz 784 131 788).
 10. W czasie pozostania w naszych domach, na naszej internetowej stronie parafialnej, z lewej strony powyżej intencji do św. Jana Pawła II, pojawiła się ikona „Chodźcie a zobaczycie”, a w niej bardzo duża oferta dla dzieci, młodzieży, starszych. Zachęcamy do oglądania.
 11. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych pozostając w naszych domach i przestrzegając zasad sanitarnych.

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu /2020-03-15/

 1. W związku z zarządzeniem Metropolity Przemyskiego oraz wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego usilnie prosimy parafian, aby skorzystali z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i pozostali w domach. Msze święte będą sprawowane według normalnego porządku. Zgodnie z apelem biskupów będziemy restrykcyjne przestrzegać prawa państwowego ograniczającego zgromadzenia do 50 osób także w naszym kościele. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą, aby pozostać w domach i poprzez media, tj. radio, telewizję i Internet uczestniczyć w Eucharystii. Mamy kamerę w kościele, więc można się włączyć do wspólnej modlitwy. Zastosujmy się do tych zarządzeń! Przede wszystkim zostańmy w domach – niech nasze domy staną się w tym czasie najważniejszymi i najaktywniejszymi świątyniami. Jest to wyraz miłości do ludzi oraz odpowiedzialności za siebie i drugich.
 2. Dzisiaj nie będzie „Gorzkich Żali” w kościele, natomiast zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie przez pośrednictwo radiowych rozgłośni katolickich.
 3. Msze św. w dni powszednie będziemy sprawować w dotychczasowych porach. Do uczestnictwa w Eucharystii zapraszamy przede wszystkim osoby zamawiające intencje Mszy św. oraz najbliższą rodzinę. Prosimy, aby inne osoby pozostały w domach.
 4. Codziennie od godz. 15.00 do Mszy św. będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i indywidualnej modlitwy.
 5. Zapraszamy na codzienny różaniec w naszych domach rodzinnych o godz. 20.30, gdzie w tej modlitwie łączyć się będziemy z całym Kościołem w Polsce. W naszym kościele parafialnym będzie możliwość uczestnictwa w takiej modlitwie poprzez kamerę internetową. Zapraszamy – codziennie o 20.30.
 6. W czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; dzień szczególnej modlitwy za ojców.
 7. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50 oraz po Mszy św. o godz. 17.00 - można się łączyć duchowo poprzez kamerę. Informujemy, że nie wpuścimy więcej osób niż przewiduje rozporządzenie ministra zdrowia.
 8. Istnieje możliwość przyjazdu kapłana z posługą do mieszkań i domów osób chorych oraz osób zdrowych, ale potrzebujących posługi sakramentalnej: Komunii Św., Sakramentu Pokuty oraz Namaszczenia Chorych. Taką wizytę należy wcześniej zamówić.
 9. Nie będzie wody święconej w kropielnicach; można przynieść ją do kościoła i poświęcić, gdyby ktoś miał takie życzenie.
 10. Usilnie zachęcamy do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywoływanej nim choroby COVID-19.
 11. Zwróćmy uwagę czy ktoś nie potrzebuje pomocy w naszym sąsiedztwie; uruchommy „wyobraźnię miłosierdzia”.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.
 14. Proszę, módlmy się wspólnie do Boga o ustanie epidemii. Módlmy się też serdecznie za jej ofiary i ich rodziny, za chorych i służbę zdrowia, za wszystkich, którzy niosą pomoc innym. Módlmy się za siebie nawzajem. Te prośby kierujmy przez pośrednictwo św. Michała Archanioła, patrona naszego miasta: Święty Michale Archaniele broń nas w walce…

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu /2020-03-08/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30.
 4. Droga Krzyżowa dla starszych w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 19.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 5. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. We czwartek Msza św. w intencji ministrantów i lektorów oraz ich rodzin.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższą sobotę w Sanockim Domu Kultury zostanie wyświetlony film: „Najświętsze Serce”, który rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Film będzie wyświetlony w sobotę o godz. 14.00 oraz o 16.00. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina.
 10. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne.
 11. W niedzielę 7 czerwca w Warszawie, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.00, zostanie ogłoszony błogosławionym Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. Planowany jest jednodniowy wyjazd autokarowy z naszej parafii na tę uroczystość. Koszt wyjazdu 100 zł. Prosimy wszystkich chętnych, aby wpisali się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca marca. Zaliczka 50 zł.
 12. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 6 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 13. Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia wystawione są jeszcze tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 14. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Zofia Buczek oraz śp. Józef Kabala – którego pogrzeb będzie w środę o godz. 12.00 w kościele, a różaniec we wtorek po Mszy św. wieczornej w kaplicy.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

METROPOLITA  PRZEMYSKI

Arcybiskup Adam SZAL

Plac Katedralny 4

PL   37-700  P R Z E M Y Ś L

                                                                                                            Przemyśl, 8 marca 2020 r.

 

KOMUNIKAT

Metropolity Przemyskiego

                               Od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie!

Drodzy Diecezjanie,

ufając Bożej Opatrzności, rozpamiętując wielkie dzieła i interwencje Boga, których niemało zapisały karty naszej narodowej historii – a których nie zapominamy, pouczeni świadectwem wiary praojców – zachęcam do podjęcia w naszych parafiach i domach rodzinnych modlitwy błagalnej w trudnych dla nas chwilach: niepokojów społecznych, zagrożeń ideologicznych, prowokacji medialnych, profanacji Najświętszego Sakramentu, niszczących nasz Naród sporów oraz grożących epidemii.

Pokornie błagajmy Boga, aby przemieniał nasze umysły i serca oraz uzdalniał nas do wzajemnego przebaczenia, zgody i czynnej, chrześcijańskiej miłości. Prośmy za dzieci i młodzież, poszukujących prawdy i życiowych wartości, aby dzięki natchnieniom Ducha Świętego i naszemu świadectwu wiary, odnaleźli drogę do Chrystusa. Niech znajdą się wśród nich tacy, którzy odczytując głos Bożego powołania, odważnie przekroczą progi przemyskiego Seminarium i furt zakonnych. Szczególną okazją do takiej modlitwy będzie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach 3-5 kwietnia br. odbędzie się w Błażowej. Młodzież będzie miała tam okazję do pogłębienia swojej wiary i wspólnej adoracji Krzyża. Dobremu Bogu, Panu dziejów, przedkładajmy w trosce modlitewnej los naszej Ojczyzny i wspólnoty diecezjalnej, aby „od powietrza, głodu, ognia i wojny” zachować nas raczył.

Drodzy Księża i Ojcowie zakonni, przewodnicy Ludu Bożego! Zachęcam, aby podczas każdych Gorzkich Żali odśpiewać z wiernymi „Suplikacje”, podając wspomniane intencje modlitewne. Starajmy się wspólnie odczytywać znaki czasu i reagować na nie z wiarą, trwając przed Jezusem ukrzyżowanym i ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Drodzy Diecezjanie! Bardzo proszę, podejmijcie tę modlitewną zachętę w Waszych domach podczas rodzinnej modlitwy, na przykład podczas wieczornego pacierza lub w łączności z naszymi Rodakami podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Trwajmy w ten sposób jednomyślnie na modlitwie! Umocnieni Bożą łaską, solidarni w trosce o naszą Ojczyznę i Archidiecezję, we wspólnocie wiary, będziemy przemieniać oblicze ziemi. Tej, naszej, ukochanej ziemi, której na imię Polska.

 

                                             Z pasterskim błogosławieństwem

                                              ✠ Adam Szal
                                             Arcybiskup Metropolita Przemyski

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu /2020-03-01/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do licznego udziału, następnie zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca marca.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 5. Jutro – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 6. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30.
 7. W najbliższy piątek ks. abp Adam Szal udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 17.00.
 8. W związku z tym Droga Krzyżowa dla starszych w piątek o godz. 15.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji do godz. 16.15.
 9. Dla młodzieży Droga Krzyżowa w piątek o 19.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 10. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie w tych dniach o młodych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania.
 11. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na bierzmowanie spowiedź w środę i czwartek od godz. 16.00. Bardzo prosimy wszystkich, aby z tego sakramentu skorzystali w tych dniach.
 12. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 13. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity w dniu wczorajszym zakończył pracę w naszej parafii ks. Patryk Szymański. Dziękujemy ks. Patrykowi za czas pracy duszpasterskiej. Niech sam Bóg będzie nagrodą za wszelkie dobro jakie świadczył wśród nas.
 14. Organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej”, w tym roku w Błażowej, w dniach 3 - 5 kwietnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Jakuba. Zapisy do najbliższej niedzieli.
 15. W niedzielę 7 czerwca w Warszawie, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.00, zostanie ogłoszony błogosławionym Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. Planowany jest jednodniowy wyjazd autokarowy z naszej parafii na tę uroczystość. Koszt wyjazdu 100 zł. Prosimy wszystkich chętnych, aby wpisali się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca marca. Zaliczka 50 zł.
 16. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 17. Na ołtarzach bocznych wystawione są tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 18. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 19. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 20. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

VII Niedziela Zwykła /2020-02-23/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o trzeźwość, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy u progu Wielkiego Postu do włączenia się w dzieło Kościoła jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 6.20, dodatkowo o 10.00 oraz o 15.00, a także o 17.00. Na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież.
 4. Dla upamiętnienia Jubileuszu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w Archidiecezji Przemyskiej staraniem Fundacji „WZRASTANIE" i z błogosławieństwem Ks. Abpa Metropolity Adama Szala, podjęto inicjatywę utworzenia „Domu Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością” w adoptowanym na ten cel zabytkowym obiekcie w Przeworsku. Będzie to Wotum Wdzięczności Archidiecezji Przemyskiej za naszego Wielkiego Rodaka i Papieża. U progu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową, zachęcamy do złożenia ofiary na tacę jako jałmużny postnej przeznaczonej na ten „Żywy Pomnik św. Jana Pawła II", który będzie służył osobom z niepełnosprawnością.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia; natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.
 6. Od Środy Popielcowej wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 7. Zbiórka dla wszystkich ministrantów we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa wraz z adoracją Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00, a dla młodzieży również w piątek, ale o godzinę wcześniej niż w latach ubiegłych, tj. o 19.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć wieczorem - w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. W najbliższą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 11. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w piątek 6 marca w czasie Mszy św. o godz. 17.00.
 12. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu tj. 15 marca.
 13. Organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej”, w tym roku w Błażowej, w dniach 3 - 5 kwietnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Jakuba. Zapisy do 8.III.
 14. W najbliższą sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie prelekcyjne z autorką książki „Duchowość i charakter Witolda Pileckiego – panią dr Anną Mandrela. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 15. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”, w których znajdziemy wiele artykułów wprowadzających nas w ducha Wielkiego Postu.

 

 

VI Niedziela Zwykła /2020-02-16/

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Dlatego zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. O godz. 17.00 Msza św.
 3. Akcja Katolicka naszej parafii, z okazji „tłustego czwartku” zaprasza w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej tj. ok. 17.30 przy muzyce biesiadnej z herbatą i pączkiem na spotkanie w budynku katechetycznym. Wszyscy są mile widziani.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii złożone w ubiegłą niedzielę. Zebrano 3 740,50 zł. Podziękowanie również przedstawicielom Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii za pomoc w tej zbiórce.
 6. Organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej”, w tym roku w Błażowej, w dniach 3 - 5 kwietnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Jakuba. Zapisy do 8.III.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Jan Burnat.

Polecajmy zmarłego Jana Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

V Niedziela Zwykła /2020-02-09/

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Ponieważ ze względu na czas świąteczny nie było zbiórki w 4 kwartale ubiegłego rokuw dzisiejszą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 3. W tym tygodniu odbędą się egzaminy dopuszczające do sakramentu bierzmowania. Jutro na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy klasę VIII-mą „C”, we wtorek klasę VIII „B”, a w środę klasę VIII „A”.
 4. We wtorek (11.II) wspomnienie N.M.P. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego – jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Msza św. w naszym kościele dla chorych, starszych i cierpiących – we wtorek o 10.00. Sakrament namaszczenia chorych będzie udzielony w czasie rekolekcji wielkopostnych.
 5. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższą sobotę w  godz. 16.00 - 17.00  na placu Św. Michała  odbędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji .Zaprasza Fundacja Pro-Prawo do życia i Akcja Katolicka.
 10. Za tydzień nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty - które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła Rejonu Sanockiego. 
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Dziękujemy także wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy rozbieraniu choinek i szopki.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Czesław Kosim.

Polecajmy zmarłego Czesława Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

IV Niedziela Zwykła /2020-02-02/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca lutego. Materiały są bezpłatne.
 4. Jednocześnie dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji.
 5. Dzisiaj – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. W czasie tej Mszy św. również poświęcenie gromnic.
 6. Jutro wspomnienie św. Błażeja – z tej okazji błogosławieństwo świec i jabłek zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej.
 7. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. wieczornej.
 8. W środę wspomnienie św. Agaty – błogosławieństwo chleba, soli i wody zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej.
 9. Spotkanie dla rodziców młodzieży klas VIII-mych, przygotowującej się do bierzmowania we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 11. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 14. Tradycyjnie będzie możliwość odsprzedania strojów I komunijnych w budynku starej plebanii. Zapraszamy w najbliższą sobotę od 9.00 do 10.00.
 15. Ze względu na czas świąteczny nie było zbiórki w 4 kwartale ubiegłego roku na kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Dlatego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia takiej ofiary.
 16. Zapraszamy na kolejną edycję nauk przedmałżeńskich, które odbędą się w parafii Chrystusa Króla w Sanoku. Spotkanie organizacyjne w piątek 7 lutego o godz. 19.00. Więcej informacji w gablocie.
 17. Od dzisiejszej niedzieli do piątku 7 lutego już po raz kolejny Sanok będzie gościć Mistrzów i uczestników Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Więcej informacji w gablocie.
 18. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 ogłasza zapisy dzieci urodzonych w 2013 r. do klasy I-ej na rok szkolny 2020/2021. Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach od 3 do 27 lutego br. w godzinach od 8.00 do 15.00. Komunikat jest wywieszony w gablocie.
 19. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, ostrzega mieszkańców przed oszustami działającymi metodą „Na wnuczka” lub „policjanta”. Komunikat znajduje się w gablocie.
 20. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 21. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

    

Po błogosławieństwie końcowym zapraszamy dzieci po indywidualne błogosławieństwo.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Jerzy Kręcichwost, śp. Marian Zajdel, śp. Leon Drwięga oraz śp. Gustaw Drwięga – którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00 w kościele, a różaniec jutro po Mszy św. wieczornej w kaplicy.

  Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

 

KOMUNIKAT POLICJI

MIESZKAŃCY POWIATU SANOCKIEGO

    Sanoccy Policjanci ostrzegają mieszkańców przed oszustami działającymi metodą „ma wnuczka" lub „policjanta". Do skutecznego oszustwa tą metodą doszło w środę popołudniu na terenie powiatu. Osoba została oszukana na kwotę ok. 15 000 zł. Nadmienić należy, że prób oszustwa od początku roku było już kilkanaście. Przestępcy w chwili obecnej działają przede wszystkim na terenie mniejszych miejscowości powiatu sanockiego.

     Metoda oszustwa na tzw. wnuka czy też policjanta zawsze wygląda podobnie. Polega ona na kontakcie telefonicznym, gdzie rozmówca podaje się za członka lub znajomego rodziny, chcąc w ten sposób wyłudzić pieniądze. Oszuści zmieniają swoją historię w taki sposób, aby była ona jak najbardziej wiarygodna, a zarazem skuteczna. Żeby potwierdzić, że opisane zdarzenie jest prawdziwe, chwilę po telefonie od „krewnego" dzwoni fałszywy policjant. W trakcie rozmowy osoba pokrzywdzona najczęściej dowiaduje się o wypadku, w którym uczestniczyła osoba bliska. Po tej informacji   pojawia   się   prośba   o   przekazanie   pieniędzy   na   wypłatę odszkodowania dla osób rannych w wypadku z zaznaczeniem, że po pieniądze ktoś się zgłosi. Najczęściej osobami pokrzywdzonymi są ludzie starsi, a także samotnie mieszkający.

     W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Policja apeluje do wszystkich o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób kontaktujących się telefonicznie. Prosimy o dokładne sprawdzenie wiarygodności dzwoniącej osoby. Oszuści często starają się wywierać na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Bywa tak, że przestępcy podając się za policjanta, grożą konsekwencjami prawnymi, jeżeli ich rozmówca nie będzie współpracował.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy. Nigdy też, nawet w przypadku prowadzonego postępowania przeciwko oszustom, policjanci nie żądają przekazywania jakichkolwiek pieniędzy.

     Pamiętajmy, że przez telefon nie należy udzielać żadnych informacji na swój temat: m.in. nr Pesel, adresu zamieszkania, nr dowodu osobistego itp. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiamy o tym fakcie POLICJĘ.

                                                                                            

 

 

III Niedziela Zwykła /2020-01-26/

 1. Dzisiaj o godzinie 16.30 nabożeństwo z wystawienie m Najświętszego Sakramentu, a o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie oazy dziecięcej w środę o godzinie 16. 00.
 3. Zbiórka dla ministrantów młodszych czwartek o godzinie 16.00, a dla starszych po mszy świętej wieczornej.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
 6. W sobotę 1 lutego w Przemyślu odbędzie sie Męski Różaniec – więcej informacji na plakacie.
 7. W najbliższą niedzielę – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Obrzęd błogosławieństwa gromnic w czasie każdej Mszy Świętej. W tym dniu obchodzimy dzień życia konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które poświeciły swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Modlimy się również o nowe, liczne i święte powołania zakonne.- przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji.
 8. Przyszła niedziela to drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 9. Zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami na Mszę świętą w przyszła niedzielę na godzinę 11.30 - dzieci otrzymają pobłogosławione książeczki do I Komunii Świętej.
 10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

II Niedziela Zwykła /2020-01-19/

 1. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. W związku z tym zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność. O godz. 17.00 Msza św.
 2. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, z siedzibą w Ustrzykach Dolnych, podjęło inicjatywę zbierania podpisów w ramach protestu przeciwko próbom ograniczania lekcji religii przez Burmistrza w Gminie Ustrzyki Dolne. W duchu solidarności w tak ważnej sprawie w dzisiejszą niedzielę, podpisy będą zbierane we wszystkich sanockich parafiach po każdej Mszy św., także przy naszym kościele. Jako wierzący pokażmy naszą tożsamość i nasze zaangażowanie. Dziękujemy Radzie Parafialnej za pomoc.
 3. Spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” ‘Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Irena Skiba oraz śp. Bolesław Borowy – którego pogrzeb będzie w środę o godz. 13.00 w kościele, a różaniec we wtorek po Mszy św. wieczornej w kaplicy.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego /2020-01-12/

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Opłatek dla Rady Parafialnej w następną niedzielę po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 18.00.
 5. W najbliższą sobotę na Placu św. Michała w Sanoku o godz. 16.00 obędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja "Pro Prawo do Życia" i Akcja Katolicka
 6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w tym roku. Był to czas spotkania w gronie rodziny; modlitwy i błogosławieństwa; wzajemnego poznania oraz podzielenia się wieloma problemami. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, dobrą i życzliwą atmosferę oraz postawę chrześcijańską. Dziękujemy za ofiary złożone w domach lub w kościele na tacę. „Bóg zapłać”.
 7. Gdyby jakaś rodzina została pominięta z wizytą duszpasterską, lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii do piątku; i w najbliższą sobotę odwiedzimy tych, którzy będą wpisani od godz. 9.00.
 8. Również serdeczne podziękowanie za złożone ofiary podczas kolędowania przez młodzież i dzieci z Oazy, które zostały przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie. Zostało zebrane 6 635,57 zł oraz 10 euro. Niech Bóg błogosławi wszystkim za otwarte serce i ofiarność.
 9. Serdeczne podziękowanie także wszystkim, którzy włączyli się i wzięli udział w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Orszaku Trzech Króli, dając w ten sposób świadectwo swej wiary.
 10. Prosimy o odbiór w zakrystii terminów Mszy świętych pogrzebowych z ubiegłego roku.
 11. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, z siedzibą w Ustrzykach Dolnych, podjęło inicjatywę zbierania podpisów w ramach protestu przeciwko próbom ograniczania lekcji religii przez Burmistrza w Gminie Ustrzyki Dolne. W duchu solidarności w tak ważnej sprawie w następną niedzielę, podpisy będą zbierane we wszystkich sanockich parafiach po każdej Mszy św., także przy naszym kościele. Jako wierzący pokażmy naszą tożsamość i nasze zaangażowanie.
 12. Wstecz