tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1714624

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

II Niedziela Adwentu /2021-12-05/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dziś dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka  do puszek na ten cel.
 4. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano.
 5. Jutro wspomnienie św. Mikołaja, dlatego po Mszy św. wieczornej, z zachowaniem przepisów sanitarnych, św. Mikołaj tradycyjnie przyjdzie w budynku katechetycznym do grzecznych dzieci oraz z grup parafialnych.
 6. We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek po Mszy św. w kościele.
 8. W środę 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o 6.00, 10.00 i o 17.00.
 9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny „Godzina Łaski dla świata” od 12.00 do 13.00.
 10. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia podczas Mszy św. o godz. 17.00 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.
 11. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 12. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Zadbajmy również o to aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz.
 13. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 14. W dniach od 9 do 11 grudnia /tj. czwartek, piątek i sobota/ odbędą się rekolekcje dla chorych w Radiu i Telewizji FARA. O 17.30 Msza św. z kazaniem, natomiast o 20.15 wspólny różaniec.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 16. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy w nich wiele artykułów wprowadzających nas w czas adwentu. Od dzisiejszego numeru cena „Niedzieli” wzrasta o 2 zł i kosztuje 8 zł.
 17. Przypominamy, ze względu na istniejącą sytuację, o zakładaniu maseczek w budynku kościoła i zachowywaniu przepisów sanitarnych.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Jonarski, śp. Danuta Łucka oraz śp. Józef Moskalewicz, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00 w kościele. Różaniec godzinę wcześniej.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

I Niedziela Adwentu /2021-11-28/

 

 1. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo wypominkowe oraz modlitwa przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek są wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele grudnia.
 3. Zbliża się wspomnienie św. Mikołaja. Przez cały rok ministranci i inne grupy młodzieżowe usługują na rzecz całej wspólnoty parafialnej. W ramach wdzięczności w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary dla nich na upominki mikołajowe.
 4. Od jutra Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Nie będzie Mszy św. o 6.20.
 5. Od jutra rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Będziemy modlić się w intencji życia i rodzin, które przeżywają obecnie swój kryzys.
 6. W czwartek drugi dzień miesiąca, o godz. 19.00 zapraszamy a adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 8. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 9. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 3 i 4 grudnia, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, a szczególnie w tym trudnym dla nas czasie, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć to wszystko, co się dzieje, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych.
 10. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 11. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 12. We wtorek: św. Andrzeja Apostoła, w piątek: św. Franciszka Ksawerego misjonarza, w sobotę; św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki dobrej śmierci, górników, hutników.
 13. W tym tygodniu zakończył pracę duszpasterską jako wikariusz w naszej parafii ks. Jan Franków, któremu Ks. Arcybiskup Metropolita zlecił opiekę parafii w Kostarowcach. Dziękujemy ks. Janowi za pracę w naszej parafii i życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego na nowej placówce.
 14. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Zadbajmy również o to aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz. Dziękujemy za zrozumienie.
 15. Przypominamy, aby w zakrystii wpisać małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (tj. 25, 50 i 60 lat małżeństwa). W święto Świętej Rodziny w czasie Mszy św. o godz. 11.30 modlitwą dziękczynną otoczymy te małżeństwa. Dla Jubilatów będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity.
 16. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 17. W tym tygodniu zostały zamontowane stojaki na rowery obok dzwonnicy. Prosimy, aby tam wstawiać rowery, a nie opierać o kościół.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatnie „Dobre Nowiny”. Znajdziemy w nich wiele artykułów wprowadzających nas w czas adwentu. Od następnego tygodnia cena „Niedzieli” wzrasta o 2 zł i będzie kosztować 8 zł.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Jurasiński, śp. Dariusz Pastuszak, oraz śp. Jan Tokarski, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00 w kościele. Różaniec godzinę wcześniej.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

Uroczystość Chrystusa Króla /2021 r./

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za odmówienie którego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Jutro wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu muzyki kościelnej, dlatego dzisiaj na sumie Msza św. w intencjach naszego chóru parafialnego im. św. Cecylii oraz śpiewaków i muzyków sanockich.
 3. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo wypominkowe,  a o 17.00 Msza św.
 4. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów EMASUS.
 5. Spotkanie Grupy Biblijnej we czwartek po Mszy św. i nabożeństwie wypominkowym.
 6. W piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu.
 8. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 zostaną /zostały/ poświęcone opłatki wigilijne. Ze względu na panującą sytuację nie będą one roznoszone przez przedstawicieli parafii, lecz będzie można je nabywać po każdej Mszy św. zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie w zakrystii. Złożone przy tej okazji ofiary będą odnotowywane i przeznaczone na potrzeby parafii. Ci, którzy nie chcą być wpisani na ogólną listę mogą ofiarę złożyć w podpisanej kopercie.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. W najbliższy poniedziałek 22 listopada rozpoczyna się w całej Polsce Wielka Nowenna za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli w intencji ochrony naszej Ojczyzny. Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się na wschodniej granicy, a także skłóceniem i brakiem jedności wśród Polaków. Zamiast bezowocnie zamartwiać się i narzekać, zjednoczmy się w modlitwie, prosząc o wstawiennictwo Maryję i św. Andrzeja Bobolę, który pokazał swoją skuteczność m.in. w 1920 roku podczas najazdu bolszewików na Polskę. Św. Andrzej Bobola powinien być nam szczególnie bliski chociażby przez to, że urodził się w pobliskiej Strachocinie, gdzie od ponad 30 lat intensywnie rozwija się jego kult. Nowenna potrwa od 22 do 30 listopada. Wystarczy odmówić litanię do św. Andrzeja Boboli, kończąc ją zawierzeniem Polski modlitwą „Pod Twoja obronę”. Kto może, niech uczestniczy w tych dniach we Mszy Świętej i ofiaruje Komunię Świętą w intencji Ojczyzny. Teksty Litanii do św. Andrzeja zostały wyłożone obok figurek przy wyjściu z kościoła.
 11. Zbliża się wspomnienie św. Mikołaja. Przez cały rok ministranci i inne grupy młodzieży służą całej wspólnocie parafialnej. W najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na podarunki mikołajowe dla nich.
 12. Na stoliku z gazetami są nowe numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

XXXIII Niedziela Zwykła /2021-11-14/

 1. Dziś o godz. 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 2. We wtorek po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 5. W poniedziałek za tydzień, tj. 22 XI przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz Patronki naszego Chóru. W związku z tym w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego Chóru im. Cecylii oraz Chórów i Muzyków sanockich.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Elżbietę Węgierską; w czwartek – bł. Karolinę Kózkównę; w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego.
 7. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 25 zł oraz misyjne kalendarze klaweriańskie.
 8. Wszystkich, którzy chcą pogłębić, odnowić albo nawet odbudować więź małżeńską w imieniu organizatorów zapraszamy na weekendowe spotkanie od 3 do 5 grudnia na Kalwarii Pacławskiej. Więcej informacji na plakacie.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Również „Bóg zapłać” za ofiary składane na Radio Maryja do skarbony na filarze w kościele. Zostało przekazane 570 zł.
 11. Czytajmy systematycznie prasę katolicką „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego, które są do nabycia na stoliku.

 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Szczepańska;       śp. Julian Mateja, którego pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 w kościele; oraz śp. Bożena Królicka      i śp. Czesław Królicki – których pogrzeb będzie w sobotę o godz. 12.00 w. kościele.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

XXXII Niedziela Zwykła /2021-11-07/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych, następnie nabożeństwo różańcowe wraz z wypominkami i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.
 3. Spotkanie z rodzicami ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. Pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu jest świętem Świętej Rodziny. W tym dniu chcemy w czasie Mszy św. o godz. 11.30 szczególną modlitwą dziękczynną objąć te małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (tj. 25, 50 i 60 lat małżeństwa). Dla Jubilatów będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity. Dlatego prosimy do końca listopada zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej takie osoby, aby przygotować błogosławieństwo.
 6. Burmistrz Miasta Sanoka serdecznie zaprasza mieszkańców do wypowiedzenia się w kwestii włączenia w granice miasta Sanoka sołectw: Bykowce, Zabłotce i część Trepczy. Ankiety konsultacyjne i urny są dostępne w miejskich placówkach oświatowych i jednostkach organizacyjnych do 14 listopada.
 7. Z kalendarza liturgicznego: – wtorek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, w sobotę wspomnienie św. Benedykta i towarzyszy, Pierwszych Męczenników Polski
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”
 10. Przypominamy o zakładaniu maseczek przy wejściu do budynku kościoła.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Stefania Semańczyk, której pogrzeb będzie jutro – Msza św. o godz. 10 w kościele, pochówek na cmentarzu w Olchowcach..

Polecajmy zmarłą Stefanię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XXXI Niedziela zwykła /2021-10-31/

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w naszym kościele, odbędzie się Procesja z relikwiami świętych. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi, starszych na to wydarzenie wiary.
 2. Zakończenie nabożeństw różańcowych dzisiaj o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca listopada.
 4. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w niedzielę (o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o godz. 17.00). Nie będzie Mszy św. na cmentarzu, tylko o godz. 14.00 Liturgia Słowa i procesja żałobna oraz nabożeństwo za zmarłych.
 5. Tradycyjna zbiórka do puszek przy wejściu na cmentarz w Uroczystość Wszystkich przeznaczona będzie na Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku.
 6. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna w kościele z modlitwą za zmarłych
 7. Również we wtorek drugi dzień miesiąca; zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 8. W najbliższy czwartek w ramach wizytacji kanonicznej odwiedzi naszą parafię ks. bp Krzysztof Chudzio. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na cmentarz przy ul. Lipińskiego na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 17.00 w kościele. Zapraszamy młodzież, dzieci i starszych – niech nasza obecność będzie wyrazem wiary i jedności naszej wspólnoty. Natomiast o godz. 20.30 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci uczących się z Księdzem Biskupem, zakończone Apelem Jasnogórskim.
 9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00.
 10. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 11. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 5 i 6 listopada, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć swoje troski, polecać zmarłych Bożemu Miłosierdziu, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę!
 12. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 13. Za zmarłych polecanych w wypominkach, według dat jakie były podane na karteczkach, będziemy się modlić codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 16.30. Jednocześnie w każdy piątek listopada o godz. 6.20 będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu.
 14. W Uroczystość Wszystkich Świętych wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 15. W związku z pandemią, Penitencjaria Apostolska, chcąc zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
 16. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
 17. ,,Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami w Sanoku” jak co roku będzie kwestować na cmentarzu na rzecz ratowania sanockich zabytkowych nagrobków i grobowców. Skarbona Stowarzyszenia będzie ustawiona 1 listopada  przed Domem przedpogrzebowym. Stowarzyszenie składa z góry serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 19. W imieniu ks. Łukasza z Kuby składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pracę na Kubie. Zostało zebranych 8518 zł, 10 euro i 5 funtów. ‘Bóg zapłąć”
 20. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Dobre Nowiny”.
 21. Przypominamy o zakładaniu maseczek przy wejściu do budynku kościoła.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ryszard Oleniacz.

Polecajmy zmarłego Ryszarda Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XXX Niedziela zwykła /2021-10-24/

 1. Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i modlitwa do Michała Archanioła, a o 17.00 Msza św.
 2. W środę po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie Chóru im. św. Cecylii w budynku katechetycznym. Serdecznie zapraszamy chórzystów i wszystkich, którzy chcą włączyć się w śpiew.
 3. W czwartek święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W najbliższą niedzielę zakończenie nabożeństw różańcowych.
 6. Trwa wizytacja kanoniczna naszego dekanatu. W naszej parafii ks. biskup Krzysztof Chudzio będzie 4 listopada.
 7. Na ołtarzach bocznych wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 8. W najbliższą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się Procesja Świętości pod hasłem: „Ze świętymi w życie”. Zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi, starszych, jednym słowem wszystkich na to wydarzenie wiary. W ten sposób chcemy uwielbić Boga w Jego świętych; uświadomić sobie nasze powołanie do świętości i ze śpiewem „Litanii do Wszystkich Świętych” przejść w procesji wokół kościoła prosząc, aby nikt z nas nie przegrał życia. Zachęcamy rodziców, aby pomagali dzieciom i młodzieży przygotować stroje oraz atrybuty wybranego świętego.
 9. Sanocki Dom Kultury zaprasza na film: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” Film będzie prezentowany do środy włącznie. Cena biletu 15 zł. Więcej informacji na plakacie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

XXIX Niedziela zwykła /2021-10-17/

 1. Dziękujemy Ojcom Oblatom z Zahutynia za dzisiejsze Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość nabycia kalendarza na następny rok.
 2. Dzisiaj o 16.15 różaniec oraz modlitwa w intencji rodzin, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, którą poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła Rejonu Sanockiego, a o 17.00 Msza św.
 3. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji; szczególnie o misjonarzach, których znamy i tych którzy pracowali w naszej parafii: ks. Łukaszu Ryglu z Kuby – jutrzejszym solenizancie i ks. Mariuszu Stawarzu z Kazachstanu.
 4. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na misje.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Łukasza Ewangelistę - modlimy się w intencji służby zdrowia; w środę – św. Jana Kantego; w piątek – św. Jana Pawła II.
 7. Na ołtarzach bocznych wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.
 8. W najbliższą niedzielę będziemy gościć ks. Łukasza z Kuby, który opowie o swojej pracy misyjnej, a przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Na stoliku z gazetami są do nabycia kolejne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

XXVIII Niedziela zwykła /2021-10-10/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy „Dzień Papieski”. Przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - Żywy Pomnik św. Jana Pawła II. Ze swej strony dziękujemy za wsparcie i zrozumienie dla tak szczytnej idei. 
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po Mszy św.
 4. W środę 13-ty dzień miesiąca – zakończenie nabożeństw fatimskich i procesja różańcowa z figurą Matki Bożej po Mszy św. o godz. 17.00.
 5. Przypominamy, że w środę na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej.
 6. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresy z Avila – dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W piątek Honorowa Straż N,S.P.J. przeżywa 30 rocznicę powstania w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich Członków Straży Honorowej N.S.P.J. oraz czcicieli Serca Jezusowego do uczestnictwa w adoracji o godz. 16.00 a następnie na Mszę św.
 10. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny.
 11. Na bocznych ołtarzach: św. Andrzeja Boboli i Miłosierdzia Bożego wystawione są karteczki do wypominek. Tak jak w ubiegłym roku, na każdej kartce jest wybita data dnia, w którym dane wypominki będą wyczytywane. Karteczki są poukładane po 3 dni w każdym stosie. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku. Prosimy zapamiętać datę, która jest na kartce, ponieważ nie będą wywieszane listy w gablocie.
 12. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Ojców Oblatów z Zahutynia, którzy będą rozprowadzali kalendarze misyjne na kolejny rok.
 13. Spotkanie Burmistrza Miasta Sanoka z mieszkańcami odbędzie się w najbliższy czwartek 14 października o godz. 18.00 w Centrum Usług Senioralnych przy ul. Kościelnej 1 – budynek Caritas. Więcej informacji na plakacie.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny”,  które są do nabycia na stoliku.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Danuta Kozakowska i śp. Andrzej Twardy.

Polecajmy zmarłą Danutę i zmarłego Andrzeja Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XXVII Niedziela zwykła /2021-10-03/

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla należących do Róż Różańcowych; o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Od jutra tj. 4 października Msze św. w dni powszednie o godz. 17:00
 4. Jutro wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. s. Faustyny Kowalskiej.
 5. W czwartek 7.X. Matki Bożej Różańcowej – odpust w naszej parafii. Msze św. o 6.20, o 10.00 dla tych którzy nie mogą uczestniczyć wieczorem, oraz uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 17.00.
 6. Przypominamy, że w środę na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższą sobotę Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Jarosławskiej Kolegiaty. Więcej informacji na plakacie.
 9. Za tydzień cała Polska będzie przeżywać kolejny Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 10. W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu w dniach 3-7 października odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Zachęcamy, aby duchowo uczestniczyć w tej modlitwie poprzez słuchanie transmisji w Radio FARA. Na antenie Radia FARA będą transmitowane wieczorne Eucharystie o godz. 18:00 oraz katechezy.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 12. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny”,  które są do nabycia na stoliku.

 

 

XXVI Niedziela zwykła /2021-09-26/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła – Patrona Sanoka, a o 17-ej Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca października.
 3. Msze św. popołudniowe do końca tygodnia jeszcze o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.00.
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 6. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Za odmówienie różańca zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ilekroć odmawiany jest on w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Harmonogram nabożeństw różańcowych prowadzonych przez poszczególne grupy parafialne wywieszony jest w gablocie.
 7. Zwracamy się z zachętą i zaproszeniem do wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej, aby różaniec był przez nie prowadzony w każdą środę. Niech to będzie szczególny dzień dla Szkoły Podstawowej. Te prośbę kierujemy również do rodziców i dziadków, aby dzieciom i wnukom o tym przypominali.
 8. Rodziców dzieci klas III-ich, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we czwartek po Mszy św. Natomiast dzieci otrzymają różance w najbliższą niedzielę na Mszy św. o 10.00.
 9. W sobotę drugi dzień miesiąca, zapraszamy już o godzinę wcześniej, tj. o 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 10. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie w budynku nowej plebanii.
 11. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca i sobotę, czyli 1 i 2 października, 24-godzinna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze, gorąco zachęcamy, aby przyjść do świątyni o dowolnej porze i zawierzyć swoje troski, a jednocześnie wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie zniewagi i obelgi. Jezus czeka na każdego przez całą dobę! Zachęćmy naszych bliskich i znajomych. Na czas adoracji, z inicjatywy Akcji Katolickiej naszej parafii, w kościele na ławkach będą wystawione książki, z których będzie można korzystać podczas modlitwy.
 12. W związku z tym nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 15.00.
 13. Jutro wspomnienie św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława – męczennika; w środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – dzień imienin ks. Rafała – pamiętajmy o Solenizancie w modlitwach; w czwartek wspomnienie św. Hieronima – doktora Kościoła; w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; a w sobotę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 14. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Również „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na dokończenie remontu wewnątrz Domu Miłosierdzia dla osób z niepełnosprawnością w Przeworsku prowadzonego przez Fundację „WZRASTANIE”. Zostało zebranych 4 696 zł. Dziękujemy również przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy zaangażowali się w tę zbiórkę.
 16. Korzystajmy również z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny”,  które są do nabycia na stoliku.

 

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Maria Keck, której pogrzeb będzie jutro o 12.00 w kościele.

Polecajmy zmarłą Marię Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

XXV Niedziela zwykła /2021-09-19/

 1. Dziś o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj Niedziela Środków Masowego Przekazu, modlimy się za pracowników mediów. Składka mszalna przeznaczona jest na Archidiecezjalne Radio FARA.
 3. Przy wyjściu z kościoła w dzisiejszą niedzielę jest możliwość złożenia ofiary na dokończenie remontu wewnątrz Domu Miłosierdzia dla osób z niepełnosprawnością w Przeworsku prowadzonego przez Fundację „WZRASTANIE”.
 4. Spotkanie dla Rodziców kandydatów do bierzmowania w zwartek 23 września po mszy wieczornej 
 5. Młodzież klasy VI złoży prośbę o sakrament bierzmowania w najbliższą niedziele (26 września) na Mszy św. o godzinie 11:30 
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się w najbliższą sobotę 25 września; wyjazd o godz. 7.30 z parkingu obok kościoła. Są jeszcze wolne miejsca i można zapisać się w zakrystii. Dlatego wszystkich, którzy mogą w tym dniu włączyć się w wielką modlitwę naszej archidiecezji zapraszamy do wzięcia udziału.
 8. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXX Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach 20 – 30 września. Szczegółowy program festiwalu na plakatach przed kościołem.
 9. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy współudziale Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Józefa w Komańczy i Powiatu Sanockiego zapraszają na uroczystą Mszę św. dziękczynną za beatyfikację błogosławionego kard. Wyszyńskiego w niedzielę 26 września o godz. 10.00 oraz odsłonięcie i poświęcenie kamienia upamiętniającego to wydarzenie w Komańczy na placu przy szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 11. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Piotr Nanaszko, Mieczysław Przystasz i śp. Gracjan Sawczak.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie, …..

 

 

 

XXIV Niedziela zwykła /2021-09-12/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12.00 odbędzie się /odbyła się/ msza beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego, z której transmisję na żywo przekażą wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne. Oglądanie transmisji, do której zachęcamy, nie zwalnia z niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. w kościele.
 3. Z tej okazji w kaplicy św. Józefa znajduje się wystawa poświęcona kard. Wyszyńskiemu. Wstawiony jest również koszyk z myślami Ks. Kardynała. Natomiast przy wyjściu z kościoła, na stoliku jest książeczka ukazująca postać kard. Wyszyńskiego w cenie 5 zł.
 4. Jutro 13-ty dzień miesiąca i nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczorowej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 5. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w środę wspomnienie NMP Bolesnej.
 6. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym w czwartek po Mszy św.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Szczególna zachęta dla dzieci i młodzieży do uczestnictwa we Mszy św.
 9. Za tydzień składka mszalna przeznaczona jest na Archidiecezjalne Radio FARA.
 10. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXX Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się w dniach 20 – 30 września. Szczegółowy program festiwalu na plakatach przed kościołem.
 11. Przypominamy, że spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbywają się w każdy 2-gi poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 w budynku katechetycznym. Najbliższe jutro. Do Poradni należy zgłosić się co najmniej 6 miesięcy przed planowanym ślubem.
 12. Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce będzie w sobotę 25 września br. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł.
 13. Od najbliższej środy - 15 września w parafii Chrystusa Króla w Sanoku rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie.
 14. Wczoraj ks. abp. Adam Szal z okazji 30-lecia Fundacji „WZRASTANIE” poświęcił remontowany Dom Miłosierdzia w Przeworsku dla osób z niepełnosprawnością. Potrzeba wsparcia na dokończenie remontu wewnątrz budynku oraz zakup odpowiedniej aparatury i sprzętu. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to dzieło, to będzie możliwość złożenia ofiary przy wyjściu z kościoła w następną niedzielę.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 16. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XXIII Niedziela zwykła /2021-09-05/

 1. Dzisiaj o 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w czwartek po Mszy św.
 4. W środę święto Narodzenia NMP
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. Ruch Rodzin Nazaretańskich zapraszamy na spotkanie we czwartek po Mszy św.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Wstecz