tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: nspj-sanok.pl

 

 

IV Niedziela Wielkanocy /2018-04-22/

 1. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Ponieważ ze względu na czas świąteczny nie było zbiórki w 1 kwartale tego roku – w dzisiejszą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 4. Jutro Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski.
 5. W środę święto św. Marka Ewangelisty.
 6. Próby dla dzieci przed I Komunią św. w kościele w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 15.30.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku zaprasza na debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16.00 w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej Autosan. Więcej informacji w gablocie.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Również „Bóg zapłać” za wpłaty do skrzynki na Radio Maryja – przekazano 790 zł.
 11. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

III Niedziela Wielkanocy /2018-04-15/

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na zakup dzwonów do naszej parafii.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
 5. Uczniów klas II-ich gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. wieczorną i spotkanie.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Z naszej parafii będzie organizowany wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 (potocznie zwane Lednicą). Jest to największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży z Polski, a od kilku lat również z zagranicy. Pomysłodawcą, twórcą i wizjonerem Spotkań Młodych był dominikanin Ojciec Jan Góra. Miejscem Spotkania są Pola Lednickie, które leżą nad jeziorem Lednica, nieopodal trasy z Poznania do GnieznaMłodzież spotyka się na Polach Lednickich, by – w myśl słów „Stąd nasz ród” –  potwierdzić wybór Mieszka I o przyjęciu chrztu, wybrać Chrystusa, odnowić przyrzeczenia chrzcielne, modlić się śpiewem i tańcem. Data tegorocznej Lednicy to 2 czerwca. Koszt wyjazdu (ze względu na dużą odległość) około 200 zł. Zgłoszenia na wyjazd oraz wszelkie informacje u ks. Jakuba.
 8. W najbliższą sobotę Wydział Nauki Katolickiej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie a także Zgromadzenie Księży Michalitów zaprasza na Kongres Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej do Przemyśla pt.: „Tak rodziła się i rodzi się Polska”. Początek o godz. 9.00. Więcej informacji na plakacie.
 9. W sobotę 28 kwietnia w auli PWSZ w Sanoku odbędą się warsztaty o uzdrowienie. Konieczność zapisów. Więcej informacji w gablocie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 570 zł.
 12. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

II Niedziela Wielkanocy 

Niedziela Miłosierdzia Bożego /2018-04-08/

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła również zbiórka do puszek na Caritas.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca kwietnia.
 4. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w czasie której będziemy modlić się w intencjach złożonych na kartach przy ołtarzu. Następnie zapraszamy na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 5. Po dziękczynnym koncercie – zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Msza św. wieczorna dzisiaj o 17.00.
 7. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 8. Jutro, przeniesiona z 25 marca ze względu na Wielki Tydzień, uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 9. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 10. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę po Mszy św.
 12. Spotkanie dla ministrantów młodszych przed Mszą św. w czwartek, a dla starszych po Mszy św.
 13. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 14. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze   z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 15. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na „Wieczór Miłosierdzia” do Zboisk w najbliższy piątek. Przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Michalik. Początek od godz. 17.30. Więcej informacji na plakatach.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Za tydzień w III niedzielę miesiąca taca mszalna przeznaczona będzie na zakup dzwonów do naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

Poniedziałek Wielkanocny /2018-04-02/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00.
 2. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00.
 3. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 5. Dzisiaj - drugi dzień miesiąca, jednak ze względu na święta, jak już ogłaszaliśmy, jutro zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 8. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas.
 11. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Miłosiernym Chrystusem będzie wynagrodzeniem za grzechy nasze i całego świata.
 12. Plan adoracji grup modlitewnych oraz poszczególnych rejonów parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 13. W tym roku w naszych modlitwach polecajmy szczególnie wszystkie trudne sytuacje oraz bliskie nam osoby, dla których droga do Pana Boga jest szczególnie trudna. Wypiszmy na kartkach imiona tych osób czy sytuacje, z którymi sobie nie radzimy, omódlmy je, i złóżmy przed obrazem Miłosiernego Chrystusa w czasie adoracji. W tych intencjach będziemy się modlić w godzinie Miłosierdzia w najbliższą niedzielę.
 14. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie i koncercie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 15. W najbliższą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 16. W imieniu rodziny z naszej parafii dotkniętej pożarem, duszpasterzy i Rady Parafialnej składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy z otwartym sercem pośpieszyli z pomocą w tej tragedii. Za tak wiele gestów solidarności i wsparcia. Szczególnie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Zebrano 10 895,83 zł. Niech Boże błogosławieństwo będzie nagrodą za za wszelkie wsparcie.
 17. Kontener na makulaturę ze względu na święta będzie podstawiony w poniedziałek i wtorek za tydzień.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.

 

Adoracja w Wigilię Bożego Miłosierdzia

/ 7-8 kwietnia 2018 r. /

 

19.00 – 20.00       Róża św. Anny oraz Róża św. Dominika,

                             ul. Lipińskiego domy prywatne oraz bloki

20.00 – 21.00       Rycerstwo Niepokalanej oraz Róża św. Siostry Faustyny

                               ulice: Stawowa, Lipowa, Cmentarna, Wierzbowa, Kluski,  

                               Okrzei, Murarska, Akacjowa, Zagórska

21.00 .- 22.00        Róża św. Michała oraz Róża św. Jana Pawła II,

                              ul. Lwowska, Dworcowa, Reja, Reymonta

22.00 – 23.00         Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz Róża św. Benedykta,

                               ul. Robotnicza 5, 9, 13

23.00 – 24.00          Róża św. Kazimierza,

                                ul. Robotnicza 21, 23 oraz domy prywatne

00.00 – 01.00         Róża św. Teresy od Jezusa oraz Róża św. Bernadetty,

                               ul. Rzemieślnicza 6, 13, 15

01.00 – 02.00         Róża św. Elżbiety oraz Róża św. Józefa,

                               ul. Rzemieślnicza 17, 23, 27 oraz domy prywatne

02.00 – 03.00        Róża św. Władysława oraz Róża św. Katarzyny, 

                               ul. Stróżowska 5, 20, 20a, 20b, 22, 24 i domy prywatne

03.00 – 04.00         Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

                               ul. Stróżowska 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40

04.00 – 05.00         Ruch Rodzin Nazaretańskich

                               Szklana Górka

05.00 – 06.00         Domowy Kościół; Grupa Biblijna,

                               ul. Topolowa

06.00 – 07.00         Straż Honorowa NSPJ

                                Wilcza, Sowia, Rysia, Wolna

godz. 15.00             Diakonia Muzyczna – nabożeństwo Miłosierdzia Bożego i uroczysty

                                koncert.

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego /2018-04-01/

 

 1. Msze św. w dniu dzisiejszym o 10.00 i o 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutro drugi dzień świąt Wielkanocy. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00 i 11.30). Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 3. W Wielki Czwartek Ksiądz Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal, za ofiarną służbę Kościołowi Przemyskiemu realizowaną na terenie własnej parafii, odznaczył medalem PRO ECCLESIA PREMISLENSI – 11 osób z całej diecezji w tym naszego parafianina p. Józefa Olejko. Panu Józefowi wraz z rodziną gratulujemy.

 

Serdeczne podziękowania:

  1. Rodzinie p. Edwarda Bałut za ofiarowany nowy paschał
  2. Diakonii Muzycznej wraz z panią Moniką oraz Chórowi św. Cecylii wraz z p. Łukaszem - za śpiew i prowadzenie nabożeństw w czasie całego Triduum Paschalnego.
  3. Kapłanom wspólnie pracującym jak i gościom za trud spowiedzi i całego Triduum Paschalnego.
  4. Siostrom zakonnym za modlitwy i przygotowanie kościoła od strony wystroju.
  5. Panom, którzy pomagali przy Ciemnicy i Bożym Grobie.
  6. Służbie liturgicznej i ministrantom.
  7. Wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w te święte uroczystości ostatnich dni.

    

 

 

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa /2018-03-25/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godz. 17.00 Msza św.
 2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka na pomoc rodzinie, która dwa tygodnie temu ucierpiała w pożarze. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 3. Przy wyjściu z kościoła ministranci bezpłatnie rozprowadzają świąteczny numer naszej gazety parafialne.
 4. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza w dzisiejszą niedzielę na Drogę Krzyżową do Zagórza Starego od kościoła do ruin klasztoru na godz. 14.00. Dojazd we własnym zakresie.
 5. Od jutra Msze św. wieczorne o godz. 18.00.
 6. Spotkanie dla wszystkich ministrantów w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Spowiedź w naszej parafii we wtorek w godz. od 9-ej do 12-ej (z przerwą od 10.30 do 11.00) oraz po południu od 14-ej do 17-ej ( z przerwą od 15.30 do 16.00). Dodatkowo dla tych którzy będą w pracy spowiedź od 18.30 do 20.00.
 8. Chorych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii odwiedzimy we wtorek od godziny 14.00.
 9. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 17.30.
 10. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne – Wielki Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Rozpoczynamy je we czwartek wieczorem.
 11. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. rano. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 7.00 przez cały dzień. Droga Krzyżowa dla osób które nie mogą uczestniczyć wieczorem - o godz. 9.00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja. O godz. 21.00 Droga Krzyżowa w kościele.
 12. Ze względu na zamieszanie w parafii, jakie powodują wrzucane do skrzynek fałszywe listy, na prośbę Bractwa Ratowania Dusz adoracja Najświętszego sakramentu w Bożym Grobie w Wielki Piątek będzie przez całą noc. Intencją główną jest modlitwa za całą parafię – o potrzebne łaski i błogosławieństwo. Prosimy i zachęcamy aby oprócz Bractwa włączyć się w ten nocny czas czuwania przy Panu Jezusie według uznania. Członków Bractwa prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.
 13. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-ego.
 14. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 15. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00.
 16. Plan adoracji na całe Triduum wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.
 17. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 13.00 co pół godziny.
 18. Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę z poświęceniem ognia oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece. Po Mszy św. adoracja do godz. 23.00.
 19. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00.
 20. Msze św. na Wielkanoc oprócz Rezurekcji będą o 10.00 i o 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00     i o 8.30. Również nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 21. Zmiana tajemnic różańcowych w Niedzielę Miłosierdzia po uroczystej Koronce.
 22. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy można składać do skrzynki z napisem wystawionej na stoliku w kościele.
 23. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 24. Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Ziemi Sanockiej organizuje Drogę Krzyżową po Górach Słonnych w najbliższą środę. Więcej informacji na plakacie.
 25. Burmistrz Miasta Sanoka, Sanockie Parafie oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej z udziałem ks. abpa Adama Szala, zapraszają na śniadanie wielkanocne dla mieszkańców Sanoka w Wielką Sobotę o godz. 13.00 na sanockim Rynku. Więcej informacji na plakacie.    
 26. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na rekolekcje dla małżeństw w dniach 13 – 15.IV.br. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 27. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.    
 28. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 Wielki Czwartek

 

godz. 18.00                                    Msza Wieczerzy Pańskiej

 

ADORACJA

godz. 19.00 – 20.00                                 Diakonia Muzyczna

godz. 20.00 - 21.00                                  Rycerstwo Niepokalanej

                                                             Straż Honorowa NSPJ

 

godz. 21.00 – 22.00                                 Róże Różańcowe, Oaza, Domowy Kościół, Rodziny Nazaretańskie

 

 

 

Wielki Piątek

godz. 7.00 - 8.00               1) Róża św. Anny

                                          2) Róża św. Dominika

godz. 8.00 - 9.00               1) Rycerstwo Niepokalanej;

                                          2) Róża św. Siostry Faustyny

godz. 9.00 -10.00              1) Róża św. Michała

                                         2) Róża św. Jana Pawła II

godz.10.00-11.00             1) Koło Przyjaciół Radia Maryja

                                         2) Róża św. Benedykta

godz.11.00-12.00              Róża św. Kazimierza

godz. 12.00 -13.00           1) Róża św. Teresy od Jezusa

                                       2) Róża św. Bernadetty

godz. 13.00 -14.00         1) Róża św. Elżbiety

                                       2) Róża św. Józefa

godz. 14.00 -15.00         1) Róża św. Władysława

                                       2) Róża św. Katarzyny

godz.15.00 – 16.00         Straż Honorowa NSPJ

godz. 16.00 -17.00          Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

           

godz. 18.00             Liturgia Męki Pańskiej; Adoracja Krzyża;

                                               Gorzkie Żale                 

godz.20.00-21.00              Ruch Rodzin Nazaretańskich;  

                                           Domowy Kościół; Grupa Biblijna

godz. 21.00                     Droga Krzyżowa /Diakonia Muzyczna/

godz. 22.00-7.00     Adoracja rodzinna - całonocna

 

 

Wielka Sobota

 

 

 

godz. 7.00 - 8.00               1) Róża św. Anny

                                               2) Róża św. Dominika

godz. 8.00 - 9.00               1) Róża św. Siostry Faustyny

                                               2) Róża św. Kazimierza

godz. 9.00 -10.00              1) Róża św. Michała

                                       2) Róża św. Jana Pawła II

godz.10.00-11.00              1) Róża św. Katarzyny

                                               2) Róża św. Benedykta

godz.11.00-12.00              Rycerstwo Niepokalanej;

godz. 12.00 -13.00            1) Róża św. Teresy od Jezusa

                                       2) Róża św. Bernadetty

godz. 13.00 -14.00            1) Róża św. Elżbiety

                                      2) Róża św. Józefa

godz. 14.00 -15.00            Róża św. Władysława

godz.15.00 – 16.00          Straż Honorowa NSPJ

godz.16.00 – 17.00         Koło Przyjaciół Radia Maryja

godz. 17.00 -18.00            Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 

Godz. 19.00                 LITURGIA WIELKIEJ SOBOTY

godz. 21.00 – 22.00                 Oaza; Grupa Biblijna; Rodziny Nazaretańskie

godz. 22.00-23.00                 Adoracja indywidualna i rodzinna

 

 

Poświęcenie pokarmów: od 9.00 do 13.00 – co pół godziny

 

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

Godz. 4.30 – 6.00                       Róże Różańcowe (dorosłych)

                                                         Straż Honorowa NSPJ

 

Godz. 6.00                                    REZUREKCJA

 

Godz. 10.00                                 Msza św.

 

Godz. 11.30                                 Uroczysta Suma

 

 

                 Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00

 

 

 

 

 

 

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu  /2018-03-18/

 

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godz. 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na zakup nowych dzwonów do naszej parafii.
 3. Jutro uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. jest to dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to także dzień imienin ks. abpa seniora Józefa Michalika oraz Ojca Św. seniora Benedykta XVI.
 4. Trwają nasze rekolekcje parafialne.
 5. Jutro o godz. 10.00 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych oraz udzielenie sakramentu namaszczenia; wieczorem o 17.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym, a po Mszy św. spotkanie dla małżonków, rodziców i wychowawców.
 6. We wtorek Msze święte o 10.00 oraz o 17.00 z kazaniem ogólnym i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 7. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30.
 8. Spotkanie Rady Parafialnej, na które zapraszamy wszystkich członków Rady, w środę po Mszy św.
 9. Spotkanie dla wszystkich ministrantów we czwartek po Mszy św. wieczornej.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. W najbliższy piątek tradycyjnie Droga Krzyżowa po Mszy św. wieczornej, tj. ok. 17.30, ulicami naszej parafii na którą zapraszamy również młodzież. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 12. W ubiegłą niedzielę spłanął dom jedej z rodzin w naszej wspólnocie parafialnej. Dlatego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na pomoc tej rodzinie. Prosimy o zrozumienie  i życzliwość oraz ofiarność.
 13. Akcja Katolicka naszej parafii zaprasza na Drogę Krzyżową do Zagórza Starego od kościoła do ruin klasztoru w najbliższą niedzielę na godz. 14,00. Dojazd we własnym zakresie.
 14. Nasza spowiedź parafialna będzie we wtorek za tydzień. Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do niedzieli. Odwiedzimy ich we wtorek za tydzień..
 15. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm w czasie każdej Mszy św.
 16. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 17. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 18. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na 1-dniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 7.IV.br. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 19. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 20. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Rekolekcje parafialne

/18 – 20 III 2018 r./

 

Niedziela: Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 11.30 i 17.00

                 Gorzkie Żale o 16.15

 

Poniedziałek: Msza św. o godz. 10.00 Msza św. z kazaniem

                        dla chorych i starszych oraz udzielenie

                         sakramentu namaszczenia; wieczorem o 17.00

                         Msza św. z kazaniem ogólnym, a po Mszy św.

                         spotkanie dla małżonków, rodziców

                        i wychowawców.

 

Wtorek: Msze święte o 10.00 oraz o 17.00 z kazaniem

               ogólnym i błogosławieństwo na zakończenie

                 rekolekcji.

 

 

 

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu  /2018-03-11/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30. Dla starszych Droga Krzyżowa w piątek wraz                 z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 20.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają książeczki.
 7. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne.
 8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy tradycyjnie można składać do skrzynki z napisem, wystawionej na stoliku w kościele.
 9. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 10. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Drogę Krzyżową w intencji osób uzależnionych i ich rodzin, która odbędzie się w najbliższy piątek ulicami Sanoka – rozpoczęcie o godz. 19.15 w kościele Ojców Franciszkanów.
 11. W środę za tydzień tj. 21.III. jak w latach ubiegłych w Przychodni Lekarskiej przy ul. Dworcowej od godz. 8-ej odbędą się badania USG. Badania są odpłatne. Potrzebna jest rejestracja. Więcej informacji w gablocie oraz w Przychodni.<