tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: nspj-sanok.pl

 

 

 

XI Niedziela Zwykła /2018-06-17/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej za dobrowolną ofiarą.
 3. Uczniów klas VII-mych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie; natomiast uczniów klas VI-tych w środę również na Mszę św. i spotkanie
 4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00.
 5. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz we czwartek od godz. 17.00.    
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W niedzielę za tydzień – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzeciciela.
 8. W najbliższą niedzielę w Sanoku odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się Mszą św. o 13.30 w kościele Przemienienia Pańskiego a zakończy piknikiem rodzinnym w Skansenie. Nie będzie wspólnego wyjścia procesji z naszego kościoła na Mszę św. do kościoła Przemienienia Pańskiego. Dojazd indywidualnie, we własnym zakresie. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tym marszu. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach wystawionych w przedsionku kościoła.
 9. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

X Niedziela Zwykła /2018-06-10/

 1. Dzisiaj o godz.16.30 nabożeństwo czerwcowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św.
 3. W środę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we czwartek po Mszy św. i nabożeństwie.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższą niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 7. Dzisiaj o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w wykonaniu prof. dra hab. Piotra Rojka z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Więcej informacji na palakcie.
 8. W najbliższą niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się Drugi Diecezjalny Zjazd Rodzin Wielodzietnych (trójka +). Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. W imieniu ks. bpa Stanisława Jamrozka oraz proboszcza sanktuarium zapraszamy.
 9. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 38 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy. Deklaracje są wyłożone na przygotowanym postumencie za ostatnimi ławkami, które zachęcamy aby wypełnić i wrzucić do środka. Więcej informacji w gablocie.
 10. Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Sanoku zwraca się z prośbą o pomoc w zagłosowaniu internetowym na nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych. Więcej informacji w gablocie , a szczegóły na „e-sanok” i stronie Tygodnika Sanockiego.
 11. W niedzielę za 2 tygodnie w Sanoku odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się Mszą św. o 13.30 w kościele Przemienienia Pańskiego a zakończy piknikiem rodzinnym w Skansenie. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach wystawionych w przedsionku kościoła.
 12. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 747 zł.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

IX Niedziela Zwykła /2018-06-03/

 1. W dniu dzisiejszym po sumie procesja Oktawy Bożego Ciała ulicami naszej parafii.
 2. Podziękowanie grupom modlitewnym i apostolskim naszej parafii za przygotowanie poszczególnych ołtarzy na procesję: Honorowej Straży N.S.P.J. i Kręgom Domowego Kościoła; Rycerstwu Niepokalanej; Różom Różańcowym oraz Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o 16.15 nabożeństwo różańcowe, litania do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic, a o 17.00 Msza św.
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała – procesja w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęta do uczestnictwa, szczególnie dzieci oraz młodzieży.
 6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. i procesji.
 7. Zbiórka dla ministrantów młodszych i kandydatów w czwartek o 17.00; natomiast dla starszych po Mszy św.
 8. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 6.20, 10.00 –oraz uroczysta Msza św. opustowa o godz. 18.00. Szczególna zachęta do udziału w Mszy św. o 18.00. Ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P.
 12. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 13. W najbliższy piątek Wieczór Miłosierdzia w Ośrodku Rekolekcyjnym w Zboiskach. Przewodniczyć będzie ks. dr Piotr Pawlukiewicz. Początek o godz. 18.30.Więcej informacji na plakatach.
 14. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 38 Piesza Pielgrzymka naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Zapisać się jeszcze można u przewodnika grupy św. Andrzeja Boboli – ks. Tomasza Podolaka wikariusza w sanockiej Farze. Jest również możliwość zapisania się na pielgrzymkę duchową dla osób, które nie mogą z różnych przyczyn iść pieszo a chciałyby towarzyszyć i wspierać pielgrzymów w sposób duchowy. Deklaracje są wyłożone na przygotowanym postumencie za ostatnimi ławkami, które zachęcamy aby wypełnić i wrzucić do środka. Więcej informacji w gablocie..
 15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Straży Honorowej N.S.P.J. do Częstochowy w dniu 16.VI. br. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 16. Fundacja DKMS zachęca do rejestracji, jako potencjalny Dawca szpiku podczas akcji „Pomóż Michałowi i Innym”. Więcej informacji o miejscach i godzinach w gablocie oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję ratującą życie innym.
 17. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na organizowane rekolekcje w dniach od 3 do 8 sierpnia w miejscowości Rajskie koło Wołkowyi. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 18. Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 19. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

      Zmarł nasz rodak ks. infułat Adam Drwięga – pogrzeb jutro o 11.00 w katedrze we Wrocławiu.

    Z naszej parafii pojedzie delegacja; natomiast Msza św. za zmarłego Ks. Infułata w naszym kościele będzie odprawiona w najbliższy czwartek o 18.00.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie ………

 

 

Uroczystość Bożego Ciała /2018-05-31/

 1. Dzisiaj Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.30 oraz o godz. 10.00. Uroczysta Msza św. dla całego miasta w kościele Chrystusa Króla o godz. 10.00. Nie będzie Mszy św. o 11.30.
 2. Dziś zakończenie nabożeństw majowych o 16.30, a następnie o 17.00 Msza św.
 3. W sobotę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 4. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w najbliższą niedzielę po sumie.
 5. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka.
 6. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych przed Mszą św. wieczorną.   

 

       Zmarła śp. Helena Sokołowska – różaniec jutro po Mszy św. wieczornej w kaplicy przedpogrzebowej. Pogrzeb w sobotę o godz. 10.00 Msza św. w kościele.   

Wieczne odpoczywanie, racz Jej dać Panie …….

 

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /2018-05-27/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 3. We wtorek spotkanie Grupy Biblijnej po Mszy św. i nabożeństwie.
 4. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 8.30 i 10.00, a wieczorem o 17.00. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. dla całego miasta przy kościele Chrystusa Króla i następnie procesja do kościoła OO. Franciszkanów. Nie będzie u nas w kościele Mszy św. o godz. 11.30. Nie będzie wspólnego wyjścia procesji z naszego kościoła na Mszę św. do kościoła Chrystusa Króla. Dojazd indywidualnie, we własnym zakresie. Zachęcamy wszystkich do czynnego uczestnictwa w tej Uroczystości.
 5. Procesje w dni powszednie Oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała i w czasie Oktawy.
 7. We czwartek kończymy nabożeństwa majowe.
 8. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
 9. Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii będzie w najbliższą niedzielę po sumie.
 10. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowały grupy: Honorowa Straż N.S.P.J. i Kręgi Domowego Kościoła; Rycerstwo Niepokalanej; Róże Różańcowe oraz Rada Parafialna i Akcja Katolicka. Przedstawicieli poszczególnych grup prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub zakrystii
 11. W tym tygodniu wypada pierwszy  piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 12. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 13. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 14. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. i nabożeństwie.
 15. W najbliższą sobotę drugi dzień miesiąca - zapraszamy o godz. 20.00 na nabożeństwo, a o 21.00 na Mszę sw. przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 16. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia, składa podziękowanie za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zebrano 2 146 zł. Tekst podziękowania jest w gablocie.
 17. Fundacja DKMS zwróciła się z prośbą o przekazanie informacji o możliwości rejestracji, jako potencjalny Dawca szpiku podczas akcji „Pomóż Michałowi i Innym”, która odbędzie się: w najbliższą sobotę i niedzielę oraz w sobotę i niedzielę za 2 tygodnie. Więcej informacji o miejscach i godzinach w gablocie oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję ratującą życie innym.
 18. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na organizowane rekolekcje w dniach od 3 do 8 sierpnia w miejscowości Rajskie koło Wołkowyi. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 19. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 20. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /2018-05-20/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dziś za pobożne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na parafie szczególnie potrzebujące pomocy w naszej archidiecezji.
 4. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia, już tradycyjnie, zwróciła się z prośbą o zbiórkę funduszy na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dlatego w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła jest możliwość złożenia ofiary na ten cel.
 5. Jutro Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o 6.20, 10.00 i o 18.00.
 6. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów   i o nowe święte powołania do życia kapłańskiego.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 9. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na organizowane rekolekcje w dniach od 3 do 8 sierpnia w miejscowości Rajskie koło Wołkowyi. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego /2018-05-13/

 1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, a o 17.00 Msza święta.
 2. Dzisiaj 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 3. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej za dobrowolną ofiarą.
 4. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając dla nich potrzebne łaski.
 5. W środę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 8. W najbliższą sobotę, tj. w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00 a zakończy Mszą Świętą o 21.00.
 9. Krucjata Wyzwolenia Człowieka Archidiecezji Przemyskiej zaprasza w najbliższą sobotę na Drogę Krzyżową z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń. Początek o godz. 11.00 w sanktuarium św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie. Więcej informacji w gablocie oraz na zaproszeniach w przedsionku kościoła.
 10. Arcybractwo Straży Honorowej N.S.P.J. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 16.VI. br. o godz. 2-ej rano z parkingu przy Domu Kultury Caritas. Powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 70 zł. zapisy wraz z wpłatą u p. Bogumiły Skórka.
 11. Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia, już tradycyjnie, zwróciła się z prośbą o zbiórkę funduszy na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dlatego w najbliższą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożeni ofiary na ten cel. Więcej informacji w gablocie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii. Podziękowanie rodzicom dzieci I Komunijnych za złożoną ofiarę 2 000 zł na zakup dzwonów – „Bóg zapłać”.
 13. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 640 zł.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

VI Niedziela Wielkanocy /2018-05-06/

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I Komunia św. dzieci naszej parafii.
 2. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe, litania loretańska i zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza święta.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji.
 4. Burmistrz Miasta Sanoka i Parafia Przemienienia Pańskiego zapraszają dzisiaj na Dzień Papieski na Rynku. Więcej informacji w gablocie.
 5. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież.
 6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – jutro po Mszy św. i nabożeństwie.
 7. We wtorek Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika – Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. Bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
 8. W najbliższą niedzielę rocznica I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00. Próba przed rocznicą I Komunii św. w środę o godz. 16.00. Spowiedź przed rocznicą codziennie pół godziny przed Mszą św.
 9. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 10. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. i nabożeństwie.
 11. W czwartek (10 maja) podczas Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych ministrantów i lektorów. Z tej racji zbiórka dla ministrantów młodszych i starszych w czwartek o godz. 17.00. Jednocześnie informujemy, że w każdy drugi czwartek miesiąca (za wyjątkiem wakacji) będzie odprawiana Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin. Szczególnie zapraszamy rodziców naszych ministrantów do włączenia się w to dzieło modlitwy.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. W najbliższy piątek „Wieczór Miłosierdzia” w ośrodku Caritas w Zboiskach. Duchowe przygotowanie i koncert uwielbienia poprowadzi Diakonia Muzyczna z naszej parafii. Początek o godz. 18.00. Więcej informacji w gablocie.
 14. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 15. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza w najbliższą sobotę na Dzień skupienia. Początek o 9.30 w naszym kościele. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 16. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 17. W najbliższą niedzielę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 18. Za tydzień kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 19. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury są przeznaczane na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 20. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 21. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

V Niedziela Wielkanocy /2018-04-2

  1. Dzisiaj o 16.30 uroczyste Nieszpory, a o 17.00 Msza św.
  2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca maja. Materiały są bezpłatne.
  3. We wtorek (1.V) początek nabożeństw majowych. W dni powszednie nabożeństwa będą po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30 Szczególna zachęta do uczestnictwa dzieci i młodzieży.
  4. W środę drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
  5. W czwartek (3.V) Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej Patronki Polski i naszej Archidiecezji. Msze św. jak w niedzielę tj. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Nabożeństwo majowe o 16.30. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
  6. W piątek po Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
  7. Próba dla dzieci przed I Komunią św. w środę /2.V./ o godz. 15.30.
  8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
  9. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
  10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
  11. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po mszy św. i nabożeństwie
  12. W niedzielę za tydzień (6.V) w czasie Mszy św. o godz. 11.30 I-sza Komunia św. dzieci naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, rodziców i najbliższych w piątek od godz. 15.00 do 16.30.
  13. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy wyjściu z kościoła na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Zebrano 3 639 zł.
  14. Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odnośnie dopłat bezpośrednich znajduje się w gablocie.
  15. W piątek 4 maja w Kaplicy św. Maksymiliana kolejna edycja katechez przedmałżeńskich. Szczegółowe informacje na stronie maksymilian.sanok.pl
  16. Burmistrz Miasta Sanoka oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Sanoku organizują w niedzielę 6 maja na Rynku w Sanoku Dzień Papieski – więcej informacji w gablocie.
  17. Parafia Zahutyń zaprasza w dniu 3 maja na odpust parafialny połączony z peregrynacją Relikwii Drzewa Krzyża Świętego - szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń.
  18. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  19. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
  20. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

   

 

 

 

IV Niedziela Wielkanocy /2018-04-22/

 1. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Ponieważ ze względu na czas świąteczny nie było zbiórki w 1 kwartale tego roku – w dzisiejszą niedzielę, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej naszej parafii zbierają ofiary na wykształcenie kleryka z Wysp Zielonego Przylądka studiującego w Portugalii. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
 4. Jutro Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski.
 5. W środę święto św. Marka Ewangelisty.
 6. Próby dla dzieci przed I Komunią św. w kościele w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 15.30.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku zaprasza na debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16.00 w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej Autosan. Więcej informacji w gablocie.
 9. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 10. Również „Bóg zapłać” za wpłaty do skrzynki na Radio Maryja – przekazano 790 zł.
 11. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

III Niedziela Wielkanocy /2018-04-15/

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 3. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na zakup dzwonów do naszej parafii.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.
 5. Uczniów klas II-ich gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w najbliższą środę na Mszę św. wieczorną i spotkanie.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Z naszej parafii będzie organizowany wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 (potocznie zwane Lednicą). Jest to największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży z Polski, a od kilku lat również z zagranicy. Pomysłodawcą, twórcą i wizjonerem Spotkań Młodych był dominikanin Ojciec Jan Góra. Miejscem Spotkania są Pola Lednickie, które leżą nad jeziorem Lednica, nieopodal trasy z Poznania do GnieznaMłodzież spotyka się na Polach Lednickich, by – w myśl słów „Stąd nasz ród” –  potwierdzić wybór Mieszka I o przyjęciu chrztu, wybrać Chrystusa, odnowić przyrzeczenia chrzcielne, modlić się śpiewem i tańcem. Data tegorocznej Lednicy to 2 czerwca. Koszt wyjazdu (ze względu na dużą odległość) około 200 zł. Zgłoszenia na wyjazd oraz wszelkie informacje u ks. Jakuba.
 8. W najbliższą sobotę Wydział Nauki Katolickiej i Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie a także Zgromadzenie Księży Michalitów zaprasza na Kongres Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej do Przemyśla pt.: „Tak rodziła się i rodzi się Polska”. Początek o godz. 9.00. Więcej informacji na plakacie.
 9. W sobotę 28 kwietnia w auli PWSZ w Sanoku odbędą się warsztaty o uzdrowienie. Konieczność zapisów. Więcej informacji w gablocie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Podziękowanie również za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 570 zł.
 12. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

II Niedziela Wielkanocy 

Niedziela Miłosierdzia Bożego /2018-04-08/

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła również zbiórka do puszek na Caritas.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca kwietnia.
 4. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w czasie której będziemy modlić się w intencjach złożonych na kartach przy ołtarzu. Następnie zapraszamy na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 5. Po dziękczynnym koncercie – zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Msza św. wieczorna dzisiaj o 17.00.
 7. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 8. Jutro, przeniesiona z 25 marca ze względu na Wielki Tydzień, uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 9. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 10. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę po Mszy św.
 12. Spotkanie dla ministrantów młodszych przed Mszą św. w czwartek, a dla starszych po Mszy św.
 13. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 14. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze   z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 15. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na „Wieczór Miłosierdzia” do Zboisk w najbliższy piątek. Przewodniczył będzie Arcybiskup Józef Michalik. Początek od godz. 17.30. Więcej informacji na plakatach.
 16. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. Za tydzień w III niedzielę miesiąca taca mszalna przeznaczona będzie na zakup dzwonów do naszej parafii.
 17. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli”, Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

Poniedziałek Wielkanocny /2018-04-02/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00.
 2. Od jutra Msze św. popołudniowe w dni powszednie o godz. 18.00.
 3. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła.
 5. Dzisiaj - drugi dzień miesiąca, jednak ze względu na święta, jak już ogłaszaliśmy, jutro zapraszamy o godz. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego oraz indywidualne błogosławieństwo.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 8. Spotkanie Honorowej Straży N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 9. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 10. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na Caritas.
 11. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Miłosiernym Chrystusem będzie wynagrodzeniem za grzechy nasze i całego świata.
 12. Plan adoracji grup modlitewnych oraz poszczególnych rejonów parafii wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 13. W tym roku w naszych modlitwach polecajmy szczególnie wszystkie trudne sytuacje oraz bliskie nam osoby, dla których droga do Pana Boga jest szczególnie trudna. Wypiszmy na kartkach imiona tych osób czy sytuacje, z którymi sobie nie radzimy, omódlmy je, i złóżmy przed obrazem Miłosiernego Chrystusa w czasie adoracji. W tych intencjach będziemy się modlić w godzinie Miłosierdzia w najbliższą niedzielę.
 14. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w najbliższą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie do naszego kościoła na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej na dziękczynny koncert. Niech udział w tym nabożeństwie i koncercie będzie dziękczynieniem za dar Miłosierdzia Bożego.
 15. W najbliższą niedzielę przynosimy do kościoła skarbonki wielkopostne.
 16. W imieniu rodziny z naszej parafii dotkniętej pożarem, duszpasterzy i Rady Parafialnej składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy z otwartym sercem pośpieszyli z pomocą w tej tragedii. Za tak wiele gestów solidarności i wsparcia. Szczególnie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Zebrano 10 895,83 zł. Niech Boże błogosławieństwo będzie nagrodą za za wszelkie wsparcie.
 17. Kontener na makulaturę ze względu na święta będzie podstawiony w poniedziałek i wtorek za tydzień.
 18. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.

 

Adoracja w Wigilię Bożego Miłosierdzia

/ 7-8 kwietnia 2018 r. /

 

19.00 – 20.00       Róża św. Anny oraz Róża św. Dominika,

                             ul. Lipińskiego domy prywatne oraz bloki

20.00 – 21.00       Rycerstwo Niepokalanej oraz Róża św. Siostry Faustyny

                               ulice: Stawowa, Lipowa, Cmentarna, Wierzbowa, Kluski,  

                               Okrzei, Murarska, Akacjowa, Zagórska

21.00 .- 22.00        Róża św. Michała oraz Róża św. Jana Pawła II,

                              ul. Lwowska, Dworcowa, Reja, Reymonta

22.00 – 23.00         Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz Róża św. Benedykta,

                               ul. Robotnicza 5, 9, 13

23.00 – 24.00          Róża św. Kazimierza,

                                ul. Robotnicza 21, 23 oraz domy prywatne

00.00 – 01.00         Róża św. Teresy od Jezusa oraz Róża św. Bernadetty,

                               ul. Rzemieślnicza 6, 13, 15

01.00 – 02.00         Róża św. Elżbiety oraz Róża św. Józefa,

                               ul. Rzemieślnicza 17, 23, 27 oraz domy prywatne

02.00 – 03.00        Róża św. Władysława oraz Róża św. Katarzyny, 

                               ul. Stróżowska 5, 20, 20a, 20b, 22, 24 i domy prywatne

03.00 – 04.00         Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

                               ul. Stróżowska 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40

04.00 – 05.00         Ruch Rodzin Nazaretańskich

                               Szklana Górka

05.00 – 06.00         Domowy Kościół; Grupa Biblijna,

                               ul. Topolowa

06.00 – 07.00         Straż Honorowa NSPJ

                                Wilcza, Sowia, Rysia, Wolna

godz. 15.00             Diakonia Muzyczna – nabożeństwo Miłosierdzia Bożego i uroczysty

                                koncert.

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego /2018-04-01/

 

 1. Msze św. w dniu dzisiejszym o 10.00 i o 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutro drugi dzień