tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

II Niedziela Zwykła /2020-01-19/

 1. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. W związku z tym zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność. O godz. 17.00 Msza św.
 2. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, z siedzibą w Ustrzykach Dolnych, podjęło inicjatywę zbierania podpisów w ramach protestu przeciwko próbom ograniczania lekcji religii przez Burmistrza w Gminie Ustrzyki Dolne. W duchu solidarności w tak ważnej sprawie w dzisiejszą niedzielę, podpisy będą zbierane we wszystkich sanockich parafiach po każdej Mszy św., także przy naszym kościele. Jako wierzący pokażmy naszą tożsamość i nasze zaangażowanie. Dziękujemy Radzie Parafialnej za pomoc.
 3. Spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 8. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” ‘Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Irena Skiba oraz śp. Bolesław Borowy – którego pogrzeb będzie w środę o godz. 13.00 w kościele, a różaniec we wtorek po Mszy św. wieczornej w kaplicy.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego /2020-01-12/

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 3. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 4. Opłatek dla Rady Parafialnej w następną niedzielę po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 18.00.
 5. W najbliższą sobotę na Placu św. Michała w Sanoku o godz. 16.00 obędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja "Pro Prawo do Życia" i Akcja Katolicka
 6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w tym roku. Był to czas spotkania w gronie rodziny; modlitwy i błogosławieństwa; wzajemnego poznania oraz podzielenia się wieloma problemami. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, dobrą i życzliwą atmosferę oraz postawę chrześcijańską. Dziękujemy za ofiary złożone w domach lub w kościele na tacę. „Bóg zapłać”.
 7. Gdyby jakaś rodzina została pominięta z wizytą duszpasterską, lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii do piątku; i w najbliższą sobotę odwiedzimy tych, którzy będą wpisani od godz. 9.00.
 8. Również serdeczne podziękowanie za złożone ofiary podczas kolędowania przez młodzież i dzieci z Oazy, które zostały przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie. Zostało zebrane 6 635,57 zł oraz 10 euro. Niech Bóg błogosławi wszystkim za otwarte serce i ofiarność.
 9. Serdeczne podziękowanie także wszystkim, którzy włączyli się i wzięli udział w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Orszaku Trzech Króli, dając w ten sposób świadectwo swej wiary.
 10. Prosimy o odbiór w zakrystii terminów Mszy świętych pogrzebowych z ubiegłego roku.
 11. Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, z siedzibą w Ustrzykach Dolnych, podjęło inicjatywę zbierania podpisów w ramach protestu przeciwko próbom ograniczania lekcji religii przez Burmistrza w Gminie Ustrzyki Dolne. W duchu solidarności w tak ważnej sprawie w następną niedzielę, podpisy będą zbierane we wszystkich sanockich parafiach po każdej Mszy św., także przy naszym kościele. Jako wierzący pokażmy naszą tożsamość i nasze zaangażowanie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: śp. Ludwika Lichtenberg.

Polecajmy zmarłą Ludwikę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli /2020-01-06/

 1. Dzisiaj, już po raz czwarty w Sanoku odbędzie się Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.40, aby rozdać korony, chorągiewki, oraz chusty i wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu w tym kolorze. Na trasie orszaku odbędzie się barwna scena połączenia Orszaków na Placu Harcerskim oraz spotkania z Herodem na placu św. Michała, a następnie Orszak przejdzie na Rynek, gdzie kulminacyjnym momentem będzie pokłon Trzech Króli i złożenie darów w Szopce. Radosne świętowanie dopełni wspólny śpiew kolęd.
 2. Przy wyjściu z kościoła są wystawione korony w kolorze zielonym. Prośba, aby dzieci oraz starsi zabrali je wychodząc z kościoła i przyjdźmy z całą rodziną na Orszak Trzech Króli.
 3. Dziś święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Takie oznakowanie drzwi jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. 
 4. Dzisiaj o 17.00 Msza św.
 5. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na misje.
 6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się kadzidło i kreda w cenie 2 zł.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Od jutra dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej /kolędy/ w naszej parafii– codziennie od godz. 15.30. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

 

Wtorek – ul. Rzemieślnicza – domy prywatne oraz ul. Robotnicza bloki 9 i 23

Środa – ul. Robotnicza 13 oraz Dworcowa 1

Czwartek ul. Wolna 8, 8a, 12; a od godz. 17.00 – Wolna 46 i 48

Piątek – Wolna 10; Lwowska 16 i domy prywatne; Reja, Reymonta oraz ul. Dworcowa domy prywatne

Sobota 9.00: ul. Nowa oraz nowy blok przy ul. Robotniczej 82a

 

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim /2020-01-05/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Młodzież i dzieci z Oazy w dniu dzisiejszym od godz. 14.00, jako kolędnicy misyjni, będą kolędować w domach naszej parafii. Odwiedzą mieszkańców w blokach przy ul. Rzemieślniczej i Wolnej oraz domy prywatne przy ulicy Robotniczej. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie.
 4. Jutro 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli) Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00). Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św.
 5. Msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin jutro na sumie.
 6. Jutro, po raz kolejny w Sanoku odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.40, aby rozdać korony i wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu w tym kolorze.
 7. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 8. Zbiórka ministrantów podsumowująca kolędę w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 9. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
 10. Plan kolędy na ten tydzień zostanie podany w dniu jutrzejszym.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”. Cena zarówno „Niedzieli” jak i „Gościa Niedzielnego” wzrosła i będzie wynosić 6 zł za numer. Prosimy o sumienne uiszczanie opłaty do skrzynki przy czasopismach.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Mieczysława Zazulicz i śp. Marek Gondek.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

Świętej Bożej Rodzicielki /2020-01-01/

 1. Dzisiaj Msza św. popołudniowa o 17.00.
 2. Młodzież i dzieci z Oazy w dniu dzisiejszym od godz. 14.00, jako kolędnicy misyjni, będą kolędować w domach naszej parafii. Odwiedzą mieszkańców w blokach przy ul. Robotniczej oraz całą „Szklaną Górkę”. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie.
 3. Jutro - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypomnienie - obchodząc pierwsze piątki miesiąca, jeśli nie ma grzechu ciężkiego, nie trzeba się w tym dniu spowiadać lecz przyjąć Komunię św.
 5. W najbliższy poniedziałek - Uroczystość Objawienia Pańskiego, tak jak w latach ubiegłych, odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary.
 6. Od jutra dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej /kolędy/ w naszej parafii. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie w przedsionku kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

 

Czwartek – 15.30: ul. Stróżowska 38, 40; Rzemieślnicza 6 i 13

Piątek 15.30: ul. Rzemieślnicza 17, 23, 27   

                od 18.00: ul. Rzemieślnicza 15 oraz Robotnicza 5

Sobota 9.00: ul. Robotnicza domy prywatne; Wspólna, Wiosenna, Jesienna, Działkowa oraz całe Łany

                od 15.30: Stróże Wielkie oraz ul. Robotnicza 21

            

 

Życzenia od ks. Łukasza z Kuby:

 

Drogi Księże Proboszczu, Drodzy Kapłani, Drogie Siostry Zakonne, Drodzy Parafianie Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku i Przyjaciele Misji!

 

           Pragnę razem z Wami na nowo przeżyć tajemnicę Narodzenia Pańskiego.

           Życzę całej wspólnocie parafialnej potrzebnych łask i błogosławieństwa na cały Nowy 2020 Rok. Niech Boże Dziecię darzy Was łaską zdrowia i mocnej wiary. Niech serca Wasze i Waszych rodzin napełnią się pokojem Bożym a Nowonarodzony Pan wynagradza dobro, którym potraficie dzielić się z innymi.

            W imieniu moich parafian wyrażam ogromną wdzięczność za wsparcie naszych dzieł misyjnych.

            Zapewniam o modlitwie w Waszej intencji.


                                          Szczęść Boże!
                                          ks. Łukasz Rygiel

                 Perico – Kuba, Boże Narodzenie, 2019 r.                                               

 

 

Niedziela Świętej Rodziny /2019-12-29/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nieszpory, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca stycznia. Materiały są bezpłatne.
 3. We wtorek zakończenie Roku Pańskiego 2019. Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00.
 4. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 17-ej).
 5. W czwartek - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Do chorych z Najświętszym sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 10. Młodzież i dzieci z Oazy w Nowy Rok, jako kolędnicy misyjni, będą kolędować w domach naszej parafii. Odwiedzą mieszkańców w blokach przy ul. Robotniczej oraz całą „Szklaną Górkę”. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie.
 11. Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku zaprasza na wspólne kolędowanie w dzisiejszą niedzielę do kościoła Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00. Podczas koncertu będą zbierane ofiary na odbudowę spalonego domu ich kolegi.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.

 

Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej:

Jutro: od 9.00 ul. Lipińskiego domy prywatne, Akacjowa, Murarska, Zagórska

od 15.30: ul. Stawowa, Lipowa, Cmentarna; Lipińskiego 118, 120, 122, 124;

            Stróżowska 5; Topolowa domy prywatne oraz bloki 7 i 9.

We wtorek i środę kolędy nie będzie

Czwartek – 15.30: ul. Stróżowska 38, 40; Rzemieślnicza 6 i 13

Piątek 15.30: ul. Rzemieślnicza 17, 23, 27   

          od 18.00: ul. Rzemieślnicza 15 oraz Robotnicza 5

Sobota 9.00: ul. Robotnicza domy prywatne; Wspólna, Wiosenna, Jesienna,

                         Działkowa oraz całe Łany

         od 15.30: Stróże Wielkie oraz ul. Robotnicza 21

 

 

Święto św. Szczepana 2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Od jutra Msze św. poranne o 6.20.
 3. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. porannej i wieczornej możliwość błogosławieństwa wina.
 4. W sobotę święto Świętych Młodzianków.
 5. Młodzież i dzieci z Oazy w dniu dzisiejszym, jako kolędnicy misyjni, będą kolędować w domach naszej parafii. Odwiedzą mieszkańców przy ul. Sowia, Wilcza, Rysia, Okrzei, Kluski, Wierzbowa, Nowa; oraz bloki – ul. Stróżowska. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie.
 6. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii.
 7. Jest to czas modlitwy rodzinnej i spotkanie z kapłanem, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy byli w swoich mieszkaniach. Wizyta ma charakter religijny, dlatego na stole stawiamy krzyż, wodę święconą i zapalone świece. Będzie to okazja do poświęcenia mieszkania, uzupełnienia kartoteki parafialnej i rozmowy na tematy religijne. Ofiarę składamy  księdzu lub w kopercie na tacę w kościele z napisem „kolęda”.
 8. Jutro i w sobotę kolęda będzie od rana. Gdyby jakaś rodzina została pominięta lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii. Tych, którzy będą wpisani odwiedzimy po zakończeniu wizyty w parafii.

 

Piątek - od 9.00 - Szklana Górka – ulice: Jasińskiego, Wichrowa, Zagumna, Kilińskiego, Słoneczna, Wołka, Kasprzaka, Szklana, Stolarska, Kołłątaja, Leśna

            od 15.30 – ul. Stróżowska 20, 20a, 20b, 22, 24 oraz ul. Topolowa bloki 11,15,

Sobota  - od 9.00 – ul. Sowia, Rysia, Wilcza, Okrzei, Kluski, Wierzbowa oraz ul. Stróżowska 26

           od 15.30 – Stróżowska 28, 30, 32, 34, 36

 

         

 

Uroczystość Bożego Narodzenia 2019 r.

 

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutro św. św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 3. Młodzież i dzieci z Oazy jutro, jako kolędnicy misyjni, będą kolędować w domach naszej parafii. Odwiedzą mieszkańców w blokach przy ul. Sowia, Wilcza, Rysia, Okrzei, Kluski, Wierzbowa, Nowa; oraz bloki – ul. Stróżowska. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie.
 4. Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku zaprasza na wspólne kolędowanie w najbliższą niedzielę do kościoła Przemienienia Pańskiego o godz. 17.00. Podczas koncertu będą zbierane ofiary na odbudowę spalonego domu ich kolegi.

 

 

IV Niedziela Adwentu /2019-12-22/

 1. Dzisiaj o 16.30 nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a o 17.00 Msza św.
 2. Wtorek jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. We wtorek roraty o 6-ej rano; natomiast nie będzie Mszy św. wieczornej. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym wymiarze tego wieczoru. Przed wieczerzą modlimy się wspólnie, czytamy Pismo św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy. Zaprośmy na wieczerzę ludzi samotnych.
 3. W noc Bożego Narodzenia o godz. 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 4. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 5. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. W tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 11.30 szczególną modlitwą dziękczynną otoczymy te małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (szczególnie 25, 50 i 60 lat małżeństwa). Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich Jubilatów, a dla tych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity.
 6. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 7. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii.
 8. Od piątku rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii. Porządek wizyty duszpasterskiej jest wypisany na kartkach i wystawiony na stolikach przy wyjściach z kościoła. Prośba, aby zabrać jedną kartkę na rodzinę.
 9. Parafia w Tyrawie Wołoskiej zaprasza do obejrzenia „Żywej Szopki” w stodole, naprzeciw budynku szkoły w Tyrawie Wołoskiej w pierwszy i drugi dzień świąt w godz. od 7.00 do 21.00.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami znajdują się świąteczne, podwójne numery czasopism katolickich, a w nich List Apostolski Ojca Świętego Franciszka „O znaczeniu i wartości żłóbka” w cenach: „Niedziela” wraz z płytą kolęd Golec Orkiestry oraz „Gość Niedzielny” – po 10 zł; „Źródło” – 5 zł.

                                                                                             

      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Andrzej Nazarkiewicz, śp. Janina Żołnierczyk, śp. Halina Królicka oraz śp. Genowefa Borowska  – której pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00 na cmentarzu centralnym.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

III Niedziela Adwentu /2019-12-15/

 1. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. W związku z tym zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność. O godz. 17.00 Msza św.
 2. W tym tygodniu Msze św. wieczorne ze względu na spowiedź w dekanacie będą o 17.15.
 3. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środę o godz. 17.15.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W sobotę w naszej parafii spowiedź adwentowa w godz. od 9-ej do 12-ej (z przerwą od 10.30 do 11.00) oraz po południu od 14-ej do 17-ej ( z przerwą od 15.30 do 16.00).
 7. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do piątku wieczorem. Odwiedzimy ich w sobotę od godziny 9.00.
 8. W najbliższą sobotę na Placu św. Michała w Sanoku o godz. 16.00 obędzie się różaniec publiczny w intencji odnowy moralnej narodu polskiego i zadośćuczynienia za grzech aborcji. Zaprasza Fundacja Pro Prawo do Życia i Akcja Katolicka
 9. Młodzież oazowa już tradycyjnie rozprowadza w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 10. Przypominamy, że są do nabycia w zakrystii tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 11. Są również do nabycia w zakrystii „Kalendarze rolników” w cenie 25 zł.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Maria Haduch i śp. Maciej Gocek . Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

II Niedziela Adwentu /2019-12-08/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00.
 4. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św.
 5. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VI-ych, VII-ych i VIII-ych w środę po Mszy św. w kościele.
 6. Jak zawsze w drugi czwartek miesiąca zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin, a przewodniczył będzie o. Eugeniusz Kowol, który wiele lat pracował w Afryce. .
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. Młodzież oazowa od następnej niedzieli już tradycyjnie będzie rozprowadzać w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 9. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 10. Są również do nabycia w zakrystii „Kalendarze rolników” w cenie 25 zł.
 11. Jeszcze raz serdeczne podziękowanie Wszystkim za ofiary złożone z okazji roznoszenia opłatków wigilijnych. Zostało zebrane 29 685 zł. Ofiary przeznaczone są na wymianę okien zewnętrznych do naszego kościoła.
 12. Wczoraj w Nowym Zagórzu odbył się halowy turniej ministrantów w piłkę nożną. Nasi ministranci zajęli I-wsze miejsce w kategorii „Lektor młodszy” oraz II-gie w kategorii „Ministrant”, a tym samym zakwalifikowali się do kolejnego etapu na szczeblu archiprezbiteratu. Gratulujemy!
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

I Niedziela Adwentu /2019-12-01/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają kolejny numer naszej gazety parafialnej, a w niej m.in. artykuł na temat dzwonów, św. Szarbela i Kardynała Prymasa Wyszyńskiego.
 4. Jutro drugi dzień miesiąca, o godz. 19.00 zapraszamy a adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. Od jutra Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Nie będzie Mszy św. o 6.20. Wszystkie dzieci zapraszamy z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie będą mogły przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00 przez cały adwent.
 6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. wieczornej.
 7. Rodziców dzieci Szkoły Podstawowej, a szczególnie klas VI-tych, VII-ych i VIII-ych, wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 3,  zapraszamy w najbliższy czwartek  na spotkanie o godz. 17.00 w budynku szkolnym. Zachęta, aby przyszli w miarę możliwości obydwoje rodzice.
 8. Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące wychowania dzieci i młodzieży w najbliższy czwartek (5.XII.) o godz. 18.30 w budynku katechetycznym. Temat spotkania: "Trudności wychowawcze okresu dojrzewania: Normy-obyczaje-praktyka". Spotkanie poprowadzi ekspert w dziedzinie problematyki wychowania seksualnego, wykładowca akademicki z Krakowa dr Marek Babik.
 9. W piątek wspomnienie św. Mikołaja, dlatego po Mszy św. wieczornej św. Mikołaj tradycyjnie przyjdzie w kościele do grzecznych dzieci oraz z grup parafialnych.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00. Parafialna spowiedź adwentowa będzie w sobotę 21 grudnia.
 11. Do chorych z Najświętszym sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 12. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 13. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 14. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele konferencja ks. dra hab. Dariusza Dziadosza, który pomoże odpowiedzieć nam na pytanie jak przeżyć adwent w świetle Pisma św. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie liczymy na obecność grup apostolskich parafii, dla których będzie to jeden z ważnych elementów formacji duchowej.
 15. W niedzielę 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
 16. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.
 17. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 18. W imieniu duszpasterzy oraz przedstawicieli Parafii roznoszących opłatki, dziękujemy wszystkim za życzliwość i serdeczne przyjęcie podczas wręczania opłatków wigilijnych. W tym tygodniu zostaną podliczone, złożone z tej okazji ofiary i w następną niedzielę zostanie to podane do wiadomości. Gdyby jeszcze ktoś potrzebował opłatki, można je nabyć w zakrystii.
 19. Przypominamy, aby w zakrystii wpisać małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (tj. 25, 50 i 60 lat małżeństwa). W święto Świętej Rodziny w czasie Mszy św. o godz. 11.30 modlitwą dziękczynną otoczymy te małżeństwa. Dla Jubilatów będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity.
 20. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.
 21. Jak już ogłaszaliśmy przerywany na jakiś czas zbiórkę makulatury na misje, aż do odwołania. Dlatego w miesiącu grudniu nie będzie kontenera na makulaturę. Prośba, by nie przywozić i nie składać makulatury obok garaży.
 22. Władze cywilne i wojskowe Sanoka oraz parafia Farna zapraszają w najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 14.00 za żołnierzy 2. Pułku Strzelców Podhalańskich z okazji 101 rocznicy jego powstania.
 23. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. 
 24. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”. 

                                                                                                   

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Renata Samborowska i śp. Władysław Semańczyk

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

Uroczystość Chrystusa Króla /2019-11-24/

 1. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 2. W ostatni piątek obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz naszego chóru parafialnego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 na Mszę św. w intencji Chórów i Muzyków sanockich, a następnie koncert, który odbędzie się o godz. 18.00 w naszym kościele.
 3. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Modlimy się w intencji życia i rodzin, które przeżywają obecnie swój kryzys.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W sobotę święto św. Andrzeja, apostoła – w tym dniu modlitwą otaczamy ks. Andrzeja z okazji imienin.
 6. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Przypominamy, że zapowiadana jest obniżka ceny makulatury w grudniu, a wówczas stanie się to nieopłacalne dla firmy skupującej. W związku z tym, jak ogłaszaliśmy przerywamy na jakiś czas zbiórkę makulatury na misje, aż do odwołania. Dlatego w grudniu już nie będzie kontenera na makulaturę.
 8. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, organizuje debatę społeczną na temat bezpieczeństwa w najbliższy czwartek o godz. 16.00 w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej „Autosan”, przy ul. Robotniczej 19. Więcej informacji na plakacie.
 9. Parafia Ojców Franciszkanów w Sanoku zaprasza pełnoletnie kobiety do uczestnictwa w weekendowym spotkaniu "Kobieta Królewski Projekt - Zobacz siebie na nowo". Termin od 29 listopada do 1 grudnia. Więcej informacji na plakacie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. 
 11. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. Ze względów technicznych nasza gazeta parafialna będzie za tydzień.
 13. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Tak jak w poprzednich latach, będą one roznoszone do rodzin naszej parafii przez przedstawicieli Rady Parafialnej oraz grup modlitewnych, którzy otrzymają specjalne pismo z pieczątką parafii.
 • We czwartek od godz. 16.00 wszystkie bloki oraz domy prywatne przy ul. Stróżowskiej; a także Wspólna, Wiosenna, Jesienna i Działkowa
 • W piątek od godz. 16.00 bloki przy ul. Wolnej (z wyjątkiem bloków 46 i 48) i domy prywatne; bloki i domy prywatne przy ul. Rzemieślniczej i Topolowej; ul. Kołłątaja i Leśna a także ul. Nowa; ul. Lipińskiego od Autosanu w kierunku Zagórza (strona prawa) i ulice Stawowa, Lipowa, Cmentarna; oraz ul. Robotnicza – domy prywatne od początku do numeru 50.
 • W sobotę od 9.30 ul. Lipińskiego od rampy do Autosanu wraz z blokami 118,120,122,124 oraz od Autosanu do końca (strona lewa) i ulice boczne; ul. Robotnicza - bloki oraz domy prywatne od 52 do końca; ul. Dworcowa, Lwowska, Reja, Reymonta; Wilcza, Sowia, Rysia; Wierzbowa, Okrzei, Kluski; Wolna 46 i 48, Łany, Porcelanowa, Ceramiczna, Karpacka, Bieszczadzka oraz Jasińskiego, Wichrowa, Kilińskiego, Zagumna, Słoneczna, Stolarska, Szklana, Kasprzaka i Wołka. Natomiast od godz. 14.00 w sobotę Stróże Wielkie
 • Ofiary złożone z tej okazji, zostaną odnotowane przez przedstawicieli Parafii roznoszących opłatki, i będą przeznaczone na wymianę okien zewnętrznych w naszym kościele. Gorąca prośba o życzliwe przyjęcie roznoszących opłatki.
 • Jedocześnie serdeczne podziękowanie roznoszącym opłatki wigilijne oraz przypomnienie, że osoby te będą roznosiły opłatki bez jakiegokolwiek wynagrodzenia. Niech Bóg wynagrodzi ten trud i poświęcenie na rzecz Parafii.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp Józef Krowiak, śp. Stanisław Fesnak, śp. Genowefa Buczek – której pogrzeb jutro o 12.00 w kościele i śp. Albina Drwięga – pogrzeb we wtorek o 12.00 w kościele.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła /2019-11-17/

 1. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca i tradycyjnie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty. Zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo, które poprowadzą Kręgi Domowego Kościoła, by za przyczyną tej Świętej polecać wszystkie problemy naszych rodzin, ufając, że Matka Teresa tak jak obiecała, z nieba będzie pomagać nam jeszcze skuteczniej. Następnie nabożeństwo wypominkowe i o godz. 17.00 Msza św. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny i liczymy na obecność.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na pomoc dla Domu Księży Emerytów „EMAUS”.
 3. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 4. W piątek tj. 22 XI przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz Patronki naszego Chóru.
 5. Z tej okazji w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Chórów i Muzyków sanockich, a o 18.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Sanockich Chórów i Zespołów Muzycznych.  W programie utwory muzyki religijnej i liturgicznej. Zapraszamy do licznego udziału.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 8. W następną niedzielę kolejny numer naszej gazety parafialnej.
 9. W dniach od 23 do 26 listopada, tj. od najbliższej soboty, w Sanockim Domu Kultury będzie można oglądać bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Jest to film z gatunku tych, który każdy powinien zobaczyć. Gorąco zachęcamy zatem, by wybrać się do kina.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Również podziękowanie za złożoną w minionym miesiącu makulaturę. Ponieważ cena za kilogram znów spadła - do 5 groszy za kilogram - kwota wyniosła 203,50 zł. Jednocześnie zapowiadana jest obniżka ceny w grudniu, a wówczas stanie się to nieopłacalne dla firmy skupującej. W związku z tym przerywany na jakiś czas zbiórkę makulatury aż do odwołania. Dlatego w grudniu już nie będzie kontenera na makulaturę.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”. Od początku listopada cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.

 

XXXII Niedziela Zwykła /2019-11-10/

 1. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 2. W tym tygodniu z okazji imienin będziemy pamiętać w modlitwie i zostaną odprawione Msze św. – jutro w intencji s. Renaty oraz w środę w intencji ks. Stanisława.
 3. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie wypominkowym tj. ok. 17.50 w budynku katechetycznym, odbędzie się spotkanie, grup parafialnych oraz chętnych osób, które pomogą w tradycyjnym roznoszeniu opłatków wigil