tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: nspj-sanok.pl

 

 

 

II Niedziela Zwykła  /2019-01-20 /

 1. Dziś o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj z okazji jubileuszu 60-lecia Chóru św. Cecylii zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 17.00 z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla tych, którzy śpiewali kiedyś i śpiewają dzisiaj, a dla zmarłych chórzystów o zbawienie wieczne. Po Mszy św. zapraszamy na jubileuszowy koncert.
 3. Na prośbę rodziców 2-letniego Julka Świdurskiego z Sanoka, w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na jego operację serca w USA, ponieważ nikt w Europie nie jest w stanie naprawić jego serce. Koszt operacji wynosi 1 milion 700 tyś zł.
 4. Spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Zbiórka dla ministrantów starszych i młodszych we czwartek po Mszy św.
 6. W piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej opłatek dla ministrantów i ich rodziców.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W sobotę u sióstr klawerianek w Krośnie odbędzie się spotkanie opłatkowe dla rodziców adopcyjnych dzieci na misjach, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00.
 10. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele zespół góralski „Mała Armia Janosika” z Raby Wyżnej w liczbie 117 osób, który tworzą dzieci, młodzież i dorośli. Śpiew kolęd rozpoczną o godz. 11.15; będą śpiewać w czasie Mszy św. o 11.30; a po Mszy św. będzie koncert w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 11. Również w następną niedzielę o godz. 16.00 w kościele OO. Franciszkanów odbędzie się wspólne kolędowanie z udziałem chórów sanockich w tym naszego parafialnego im. św. Cecylii.
 12. Także w następną niedzielę parafia Przemienienia Pańskiego zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu zespołów „SOULIKI” i „SOUL” o godz. 19.00 w kościele farnym.
 13. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w tym roku. Był to czas spotkania w gronie rodziny; modlitwy i błogosławieństwa; wzajemnego poznania oraz podzielenia się wieloma problemami. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, dobrą i życzliwą atmosferę oraz postawę chrześcijańską. Dziękujemy za ofiary złożone w domach lub w kościele na tacę. „Bóg zapłać”.
 14. Również serdeczne podziękowanie za złożone ofiary podczas kolędowania przez młodzież i dzieci z Oazy, które zostały przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie. Zostało zebrane 3 045 zł. Niech Bóg błogosławi wszystkim za otwarte serce i ofiarność.
 15. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 16. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” ‘Małego Gościa” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego /2019-01-13 /

 1. Dzisiaj o 16.30 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.00 Msza św.
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż nadal śpiewamy kolędy, pozostają szopka i choinki tradycyjnie do 2 lutego.
 3. Młodzież i dzieci z Oazy, jako kolędnicy misyjni, w dniu dzisiejszym będą kolędować w blokach przy ul. Robotniczej i Topolowej. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
 4. Zbiórka dla ministrantów starszych i młodszych we czwartek po Mszy św.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższą niedzielę z okazji jubileuszu 60-lecia Chóru św. Cecylii zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 17.00 a następnie na jubileuszowy koncert.
 7. Na prośbę rodziców 2-letniego Julka Świdurskiego z Sanoka, w następną niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na jego operację serca w USA, której koszt wynosi 1 milion 700 tyś zł.
 8. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się i wzięli udział w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Orszaku Trzech Króli.
 9. Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 23 lutego – 2 marca 2019 r. Więcej informacji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Również podziękowanie za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 436 zł.
 12. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

    

Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu – codziennie od 15.30

Poniedziałek – ul. Stróżowska 26 i 28 oraz ul. Lwowska domy prywatne i blok 16, Reja i Reymonta

Wtorek – ul. Stróżowska 30, 32, 34, 36

Środa – ul. Stróżowska domy prywatne i bloki 38, 40 oraz ul. Nowa

 

      Gdyby jakaś rodzina została pominięta z wizytą duszpasterską, lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii do piątku; i w najbliższą sobotę odwiedzimy tych, którzy będą wpisani od godz. 9.00.

 

 

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego /2019-01-06/

 1. Dzisiaj, po raz kolejny w Sanoku odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.10, aby rozdać śpiewniki i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu. O godz. 13.20 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd.
 2. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na koncert i wspólny śpiew kolęd w naszym kościele wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Po wspólnym śpiewie będzie zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 3. Następnie po Mszy św. spotkanie opłatkowe Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 4. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na misje.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się kadzidło i kreda w cenie 2 zł.
 6. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku serdecznie zapraszają na Charytatywny Koncert Noworoczny, który odbędzie się 11.I. o godz. 1700 w budynku szkoły. Celem koncertu jest zbiórka wolnych datków oraz sprzedaż ciast, z którego dochód zostanie w całości przekazany na Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.
 7. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu – codziennie od 15.30

Poniedziałek – ul. Rzemieślnicza domy prywatne i bloki 23, 27 oraz ul. Robotnicza 5

Wtorek – ul. Robotnicza bloki 9 i 21

Środa – ul. Robotnicza 13

Czwartek – ul. Robotnicza 23

Piątek – ul. Stróżowska 20; 20a i b; 22; 24

Sobota – od godz. 9.00 - ul. Dworcowa domy prywatne oraz bloki 1; 39; 41 oraz Łany, Porcelanowa, Ceramiczna, Karpacka, Beskidzka

 

Świętej Bożej Rodzicielki /2019-01-01/

 1. Dzisiaj Msza św. popołudniowa o 17.00.
 2. Młodzież i dzieci z Oazy, jako kolędnicy misyjni, w dniu dzisiejszym będą kolędować w blokach przy ul. Stróżowskiej. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie.
 3. Jutro - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypomnienie - obchodząc pierwsze piątki miesiąca, jeśli nie ma grzechu ciężkiego, nie trzeba się w tym dniu spowiadać lecz przyjąć Komunię św.
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy o godzinach ustalonych z chorymi.
 6. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św.
 7. W niedzielę I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli). Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św.
 8. Tradycyjnie będzie możliwość nabycia kredy i kadzidła.
 9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, tak jak w latach ubiegłych, odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.10, aby rozdać śpiewniki i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka. O godz. 13.20 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd. Na trasie orszaku odbędzie się barwna scena połączenia Orszaków i spotkania z Herodem na placu Harcerskim, a następnie Orszak przejdzie do Rynku, gdzie kulminacyjnym momentem będzie pokłon Trzech Króli i złożenie darów w Szopce. Radosne świętowanie dopełni wspólny śpiew kolęd i błogosławieństwo.
 10. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 11. W najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert i wspólny śpiew kolęd w naszym kościele o godz. 16.00 wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Po wspólnym śpiewie będzie zmiana tajemnic różańcowych. A po Mszy św. spotkanie opłatkowe Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 12. W niedzielę 20 stycznia nasz Chór im. św. Cecylii z okazji 60-lecia wykona koncert jubileuszowy. Gdyby ktoś z dawnych chórzystów chciał zaśpiewać wspólnie, zapraszamy na próbę chóru jutro o 18.30 w budynku starej plebanii. Szczególnie zapraszamy męskie głosy.

Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej – codziennie od 15.30

Środa – ul. Wolna domy prywatne oraz bloki 46 i 48

Czwartek – ul. Wolna 8, 8a, 10 oraz ul. Rzemieślnicza 6

   Piątek – ul. Wolna 12 oraz Rzemieślnicza 13 i 15

 Sobota od godz. 9.00 - ul. Robotnicza domy prywatne; Wspólna, Wiosenna, Jesienna, Działkowa oraz ul. Rzemieślnicza 17

 

Święto Świętej Rodziny /2018-12-30/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo adoracyjne, a o 17.00 Msza św.
 2. Jutro zakończenie Roku Pańskiego 2018. Msza św. na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 16.00.
 3. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 17-ej).
 4. W środę - drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 5. W najbliższą niedzielę 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli).
 6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, tak jak w ubiegłych latach, odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich, aby w ten sposób dać świadectwo swej wiary. Gromadzimy się przy kościele o godz. 13.10, aby rozdać śpiewniki i korony. Orszak z naszej parafii będzie miął kolor zielony. Dlatego zachęcamy do założenia na to wydarzenie zielonych ubrań, bądź innego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka. O godz. 13.40 wyruszymy wspólnie ze śpiewem kolęd. Na trasie orszaku odbędzie się barwna scena połączenia Orszaków i spotkania z Herodem na placu Harcerskim, a następnie Orszak przejdzie do Rynku, gdzie kulminacyjnym momentem będzie pokłon Trzech Króli i złożenie darów w Szopce. Radosne świętowanie dopełni wspólny śpiew kolęd i błogosławieństwo.
 7. W niedzielę za tydzień zapraszamy na koncert i wspólny śpiew kolęd w naszym kościele o godz. 16.00 wszystkich, którzy chcą się zatrzymać nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Po wspólnym śpiewie będzie zmiana tajemnic różańcowych. A po Mszy św. spotkanie opłatkowe Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 8. Składka mszalna z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 9. Młodzież i dzieci z Oazy, jako kolędnicy misyjni, w Nowy Rok będą kolędować w blokach przy ul. Stróżowskiej.
 10. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca stycznia. Materiały są bezpłatne.
 11. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.

 

 Dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej – codziennie od 15.30

Środa – ul. Wolna domy prywatne oraz bloki 46 i 48

Czwartek – ul. Wolna 8, 8a, 10 oraz ul. Rzemieślnicza 6

   Piątek – ul. Wolna 12 oraz Rzemieślnicza 13 i 15

 Sobota – ul. Robotnicza domy prywatne; Wspólna, Wiosenna, Jesienna, Działkowa oraz ul. Rzemieślnicza 17

 

 

            

Uroczystość Bożego Narodzenia /2018-12-25/

 1. W dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 2. Jutro święto św. Szczepana – Msze św. tak jak w dniu dzisiejszym (7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej).
 3. Jutrzejsza składka mszalna przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów EMAUS, Seminarium Duchowne w Przemyślu oraz Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 4. W wielu parafiach jest zwyczaj kolędników misyjnych. Młodzież i dzieci z Oazy jutro, w Nowy Rok oraz w niedzielę 13 stycznia będzie kolędować w domach naszej parafii. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na misyjną pomoc dla ks. Łukasza, który z naszej wspólnoty parafialnej wyjechał do pracy na Kubie. Jutro odwiedzą mieszkańców w blokach przy ul. Wolnej i Rzemieślniczej.
 5. Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii. Jest to czas modlitwy rodzinnej i spotkanie z kapłanem, dlatego prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy byli w swoich mieszkaniach. Wizyta ma charakter religijny, dlatego na stole stawiamy krzyż, wodę święconą i zapalone świece. Będzie to okazja do poświęcenia mieszkania, uzupełnienia kartoteki parafialnej i rozmowy na tematy religijne. Ofiarę składamy  księdzu lub w kopercie na tacę w kościele z napisem „kolęda”.
 6. W czwartek i piątek kolęda będzie od rana. Gdyby jakaś rodzina została pominięta lub nie było w mieszkaniu, a chcieliby przyjąć kapłana po kolędzie, to prosimy zgłosić w zakrystii. Tych, którzy będą wpisani odwiedzimy po zakończeniu wizyty w parafii.

 

Czwartek - od godz. 9.00  - ul. Lipińskiego od przejazdu

                            do końca, Akacjowa, Murarska, Zagórska,

                            Stawowa, Lipowa, Cmentarna,

       od godz. 15.30  - Lipińskiego 118,120,122,124,

 

Piątek - od 9.00 - Szklana Górka – ulice: Jasińskiego,

                            Wichrowa, Zagumna, Kilińskiego,  

                            Słoneczna, Wołka, Kasprzaka, Szklana,     

                            Stolarska, Kołłątaja, Leśna

       od 15.30 – ul. Stróżowska 5, ul. Topolowa

                          domy prywatne i bloki 7, 9, 11,15,

 

Sobota  - od 9.00 – ul. Sowia, Rysia, Wilcza, Okrzei, Kluski,

                                Wierzbowa

       od 15.30 – Stróże Wielkie

 

 

 1. Serdeczne podziękowanie Siostrom zakonnym oraz mężczyznom za przygotowanie szopki i choinek oraz udekorowanie kościoła na święta.

 

 

IV Niedziela Adwentu /2018-12-23/

 1. Dzisiaj o 16.30 nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła ministranci za dobrowolną ofiarą rozprowadzają kolejny, świąteczny numer naszej parafialnej gazety „Nasza Rodzina”.
 3. Jutro roraty o 6-ej rano; nie będzie Mszy św. wieczorem.
 4. Jutrzejszy dzień jest oczekiwaniem na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym wymiarze tego wieczoru. Przed wieczerzą modlimy się wspólnie, czytamy Pismo św. o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy. Zaprośmy na wieczerzę ludzi samotnych.
 5. W noc Bożego Narodzenia o godz. 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 6. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 7. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. W tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 11.30 szczególną modlitwą dziękczynną otoczymy te małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (szczególnie 25, 50 i 60 lat małżeństwa). Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich Jubilatów, a dla tych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity.
 8. Już tradycyjnie harcerze przekazali światło z Betlejem, które można zabrać do naszych domów.
 9. W dzisiejszą niedziele przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 10. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii.
 11. Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską /kolędę/ w naszej parafii. Program zostanie podany w Boże Narodzenie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajdują się świąteczne numery czasopism katolickich w cenach: „Niedziela” – 10 zł; „Gość Niedzielny” – 8 zł;

 

III Niedziela Adwentu  /2018-12-16/

 1. Dzisiaj o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.
 2. W tym tygodniu Msze św. wieczorne ze względu na spowiedź w dekanacie będą o 17.15.
 3. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środę o godz. 17.15.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W sobotę w naszej parafii spowiedź adwentowa w godz. od 9-ej do 12-ej (z przerwą od 10.30 do 11.00) oraz po południu od 14-ej do 17-ej ( z przerwą od 15.30 do 16.00).
 6. Chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłosić w zakrystii do piątku wieczorem. Odwiedzimy ich w sobotę od godziny 9.00.
 7. Młodzież oazowa już tradycyjnie będzie rozprowadza w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 8. Przypominamy, że są do nabycia w zakrystii tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 5 zł.
 9. W najbliższy czwartek o godz. 16.00na sanockim Rynku odbędzie się Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Sanoka. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 11. Na stoliku z gazetami kolejny numer „Niedzieli” „Źródła” i  „Gościa Niedzielnego”.  

II Niedziela Adwentu  /2018-12-09/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego., a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie mogą przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00.
 4. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św.
 5. Jak zawsze w drugi czwartek miesiąca będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich lektorów i ministrantów oraz w intencji ich rodziców i rodzin. Szczególnie zapraszamy rodziców naszych ministrantów do włączenia się w to dzieło modlitwy.
 6. Po Mszy św. we czwartek spotkanie wszystkich ministrantów w budynku starej plebanii dotyczące wizyty duszpasterskiej. Obecność obowiązkowa.
 7. Młodzież klas VIII-mych i III-ich gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o 17.00 i następnie na spotkanie.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. Młodzież oazowa od dzisiejszej niedzieli już tradycyjnie będzie rozprowadzać w symbolicznej postaci sianko na stół wigilijny.
 10. Przypominamy, że są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 5 zł. oraz duże w cenie 15 zł.
 11. W najbliższą sobotę 15.XII od 16.00 do 17.00 na Rynku przy wejściu do kościoła OO. Franciszkanów odbędzie się publiczna modlitwa różańcowa w intencji ochrony życia poczętego. Modlitwę przygotowują osoby świeckie i Fundacja Pro-Prawo do Życia. Zapraszamy wszystkich u udziału w tej modlitwie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

I Niedziela Adwentu /2018-12-02/

 1. Dzisiaj o godz.16.00 spotkanie należących do Róż Różańcowych, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe, Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i zmiana tajemnic różańcowych; o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dzisiaj drugi dzień miesiąca, o godz. 19.00 zapraszamy a adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 4. Od jutra Msze św. roratnie codziennie o 6-ej rano. Nie będzie Mszy św. o 6.20. Wszystkie dzieci zapraszamy z lampionami na Msze roratnie rano. Natomiast dzieci, które nie będą mogły przyjść na roraty rano, zapraszamy z lampionami w środy o godz. 17.00 przez cały adwent.
 5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św.
 7. W czwartek wspomnienie św. Mikołaja, dlatego po Mszy św. wieczornej św. Mikołaj tradycyjnie przyjdzie w kościele do grzecznych dzieci oraz z grup parafialnych.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
 9. Do chorych z Najświętszym sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. w piątek po Mszy św. wieczornej.
 12. W sobotę 8.XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o 6.00, 10.00 i o 17.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Godzina Łaski dla świata od 12.00 do 13.00.
 13. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 14. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.
 15. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na ten cel.
 16. Parafialna spowiedź adwentowa będzie w sobotę 22 grudnia.
 17. Jeszcze raz serdeczne podziękowanie Wszystkim za ofiary złożone z okazji roznoszenia opłatków wigilijnych. Zostało zebrane 30 795 zł. Ofiary przeznaczone są na wyrównanie długu zakupu nowych 2 dzwonów do naszego kościoła.
 18. Są do nabycia tradycyjne już świece wigilijne – dzieło pomocy potrzebującym. Można je nabyć w zakrystii w cenie 5 zł; oraz duże w cenie 15 zł.
 19. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 20. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 21. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Uroczystość Chrystusa Króla /2018-11-25/

 1. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca grudnia.
 3. W ostatni czwartek obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz naszego chóru parafialnego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 na Mszę św. w intencji Chórów i Muzyków sanockich, a następnie na koncert, który odbędzie się o godz. 18.00 w naszym kościele.
 4. W czwartek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Modlimy się w intencji życia i rodzin, które przeżywają obecnie swój kryzys.
 5. W piątek święto św. Andrzeja, apostoła.
 6. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 7. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
 8. W następną niedzielę – drugi dzień miesiąca, o godz. 19.00 zapraszamy a adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 9. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu.
 10. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 11. W imieniu duszpasterzy oraz przedstawicieli Parafii roznoszących opłatki, dziękujemy wszystkim za życzliwość i serdeczne przyjęcie podczas wręczania opłatków wigilijnych. W tym tygodniu zostaną podliczone, złożone z tej okazji ofiary i w następną niedzielę zostanie to podane do wiadomości. Gdyby jeszcze ktoś potrzebował opłatki, można je nabyć w zakrystii.
 12. Przypominamy, aby w zakrystii wpisać małżeństwa, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze (tj. 25, 50 i 60 lat małżeństwa). W święto Świętej Rodziny w czasie Mszy św. o godz. 11.30 modlitwą dziękczynną otoczymy te małżeństwa. Dla Jubilatów będzie również specjalne błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa Metropolity
 13. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. 
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo do św. Matki Teresy z Kalkuty, a o 17.00 Msza św.

 1. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na pomoc dla Domu Księży Emerytów „EMAUS”.
 2. Spotkanie Grupy Biblijnej we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie.
 3. W czwartek tj. 22 XI przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej oraz Patronki naszego Chóru. W związku z tym w czwartek zapraszamy na koncert organowy ku czci św. Cecylii w naszym kościele po Mszy św. wieczornej.
 4. Również z tej okazji w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Chórów i Muzyków sanockich, a o 18.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Sanockich Chórów i Zespołów Muzycznych.  W programie utwory muzyki religijnej i liturgicznej. Zapraszamy do licznego udziału.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 będą (zostały) poświęcone opłatki wigilijne. Tak jak w poprzednich latach, będą one roznoszone do rodzin naszej parafii przez przedstawicieli Rady Parafialnej oraz grup modlitewnych, którzy otrzymają specjalne pismo z pieczątką parafii.                                         
 • We czwartek godz. 14.00 Stróże Wielkie, natomiast od godz. 16.00 wszystkie bloki oraz domy prywatne przy ul. Stróżowskiej; a także Wspólna, Wiosenna, Jesienna i Działkowa
 • W piątek od godz. 16.00 bloki przy ul. Wolnej (z wyjątkiem bloków 46 i 48) i domy prywatne; bloki i domy prywatne przy ul. Rzemieślniczej i Topolowej; ul. Kołłątaja i Leśna a także ul. Nowa; ul. Lipińskiego od Autosanu w kierunku Zagórza (strona prawa) i ulice Stawowa, Lipowa, Cmentarna; oraz ul. Robotnicza – domy prywatne od początku do numeru 70.
 • W sobotę od 9.30 ul. Lipińskiego od rampy do Autosanu wraz z blokami 118,120,122,124 oraz od Autosanu do końca (strona lewa) i ulice boczne; ul. Robotnicza - bloki oraz domy prywatne od 80 do 110; ul. Dworcowa; Wilcza, Sowia, Rysia; Wierzbowa, Okrzei, Kluski; Wolna 46 i 48, Łany, Porcelanowa, Ceramiczna, Karpacka, Bieszczadzka oraz Jasińskiego, Wichrowa, Kilińskiego, Zagumna, Słoneczna, Stolarska, Szklana, Kasprzaka i Wołka. Natomiast od godz. 12.00 ul. Lwowska, Reja, Reymonta,
 • Plan roznoszenia opłatków jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Ofiary złożone z tej okazji, zostaną odnotowane przez przedstawicieli Parafii roznoszących opłatki, i będą przeznaczone na wyrównanie długu zakupu nowych 2 dzwonów do naszego kościoła. Gorąca prośba o życzliwe przyjęcie roznoszących opłatki.
 1. Jedocześnie serdeczne podziękowanie roznoszącym opłatki wigilijne oraz przypomnienie, że osoby te będą roznosiły opłatki bez jakiegokolwiek wynagrodzenia. Niech Bóg wynagrodzi ten trud i poświęcenie na rzecz Parafii.
 2. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. 
 3. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o 16.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wypominkowe, a o 17.00 Msza św.
 2. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz przed Potępieniem Wiecznym we wtorek po Mszy św.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie wypominkowym tj. ok. 17.50 odbędzie się spotkanie, w budynku katechetycznym, grup parafialnych oraz chętnych osób, które pomogą w tradycyjnym roznoszeniu opłatków wigilijnych na terenie naszej parafii.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. W najbliższą sobotę na Placu św. Michała w Sanoku zostanie uroczyście poświęcony pomnik Świętego Michała Archanioła – Patrona naszego Miasta o godz. 18.00, którego dokona Ks. Abp Metropolita Adam Szal. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na tę historyczną uroczystość.
 7. W zakrystii są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 25 zł; oraz misyjne kalendarze sióstr klawerianek.
 8. W niedzielę za tydzień będziemy gościć Oblatów z Zahutynia, którzy będą rozprowadzać również swoje kalendarze misyjne.
 9. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku składa podziękowanie Ofiarodawcom za wsparcie finansowe złożone na sanockich cmentarzach. Zostało zebranych 9 620, 60 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na powstający Dom Samotnej Matki w Sanoku.
 10. Dyrekcja Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 2 w Sanoku składa podziękowania wszystkim, którzy oddali głos w konkursie na powstanie placu zabaw dla dzieci. Więcej informacji w gablocie.
 11. Nauki przedmałżeńskie w kaplicy św. Maksymiliana w Sanoku rozpoczną się 19.XI. br. o godz. 18.00. Więcej informacji i kontakt na plakacie w gablocie.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Również podziękowanie za złożoną w minionym tygodniu makulaturę, z której kwota wyniosła 721 zł.
 14. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

XXXI Niedziela Zwykła

 1. W tym roku obchodzimy 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękujemy Panu Bogu za ten wielki dar wywalczony przez naszych przodków oraz prosimy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Z tej okazji w dzisiejszą niedzielę zapraszamy o godz. 16.00 na wieczornicę połączoną ze śpiewem pieśni patriotycznych a następnie zmianę tajemnic różańcowych. Niech nasz udział i modlitwa będą wyrazem wdzięczności i zatroskania o dzieje naszego kraju.
 2. Dzisiaj o 17.00 Msza św.
 3. Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej również w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 6. Wypominki za zmarłych będą odczytywane według list wywieszonych w przedsionku kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej i będziemy się modlić w ich intencjach codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz.. 16.15. Jednocześnie w każdy piątek listopada o godz. 6.20 będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu.
 7. Jutro i we wtorek będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe obok garaży. Pieniądze z makulatury będą przeznaczone na duchową adopcję dzieci na Wyspach Zielonego Przylądka.
 8. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii. 
 9. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Z naszej Wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. Śp. Stanisława Olszewska – pogrzeb jutro o godz. 12.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Lipińskiego;
 2. Śp. Wanda Barna – różaniec jutro w kaplicy przedpogrzebowej po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie, a pogrzeb we wtorek – Msza św. w kościele o godz. 12.00.

 

Zmarłą Stanisławę i zmarłą Wandę polecajmy Bożemu Miłosierdziu:

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie……

 

Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. Dzisiaj Msze św. tak jak w niedzielę (o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o godz. 17.00).
 2. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu, tylko o godz. 14.00 Liturgia Słowa i procesja żałobna oraz nabożeństwo za zmarłych.
 3. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna w kościele z modlitwą za zmarłych.
 4. Spotkanie Straży Honorowej N.S.P.J. jutro po Mszy św. i procesji.
 5. Również jutro drugi dzień miesiąca; zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 6. Spowiedź jutro od godz. 16.00.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i godzinach ustalonych z chorymi.
 8. W najbliższą niedzielę z okazji 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na godz. 16.00 na wieczornicę połączoną ze śpiewem pieśni patriotycznych a następnie zmianę tajemnic różańcowych.
 9. Na ołtarzach bocznych oraz na stoliku z gazetami wystawione są karteczki do wypominek. Tradycyjnie wypominki składamy do skrzynki wystawionej na stoliku.

 

XXX Niedziela zwykła /2018-10-28/

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w naszym kościele, odbędzie się Procesja z relikwiami świętych.. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi, starszych na to wydarzenie wiary, poprzez które chcemy uwielbić Boga w Jego świętych; uświadomić sobie nasze powołanie do świętości i ze śpiewem „Litanii do Wszystkich Świętych” przejść w procesji wokół kościoła prosząc, aby nikt z nas życia nie przegrał.
 2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca listopada.
 4. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych.
 5. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed Mszą św..
 6. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w niedzielę (o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o godz. 17.00). Nie będzie Mszy św. na cmentarzu, tylko o godz. 14.00 Liturgia Słowa i procesja żałobna oraz nabożeństwo za zmarłych.
 7. Tradycyjna zbiórka do puszek przy wejściu na cmentarz w Uroczystość Wszystkich przeznaczona będzie na Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku.