tel. 013 463 23 98   mobil:  784 131 788       e-mail: parafia@nspj-sanok.pl

 

 

1365274

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  /2020-05-24/   

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe i Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, a o 17.00 Msza święta.
 2. We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
 3. W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 6. Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na wystawę fotograficzną, upamiętniającą setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wystawa ma charakter plenerowy i jest prezentowana na dziedzińcu sanockiego zamku od 18 maja do 31 lipca.
 7. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane także na konto parafialne.
 8. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. Polecamy także „Gościa Niedzielnego”, które to czasopisma znajdują się na stoliku z gazetami.

 

 

 

VI Niedziela Wielkanocy /2020-05-17/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. W związku z ostatnim zarządzeniem władz państwowych, informujemy, że łączna ilość biorących udział w liturgi w naszym kościele nie może przekroczyć 63 osoby. Prosimy dostosować się do tych rozporządzeń.
 3. Jutro będziemy  obchodzić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za dar tego Wielkiego Papieża Polaka. Szczególną wdzięczność za jego osobę wyrazimy Bogu podczas wieczornej Eucharystii.
 4. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 5. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 8. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

 

V Niedziela Wielkanocy /2020-05-10/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca maja. Zachęcamy, aby zabrać je ze sobą do domu.
 3. Spotkanie przedślubne dla narzeczonych w Poradni jutro o godz. 19.00 w kościele z zachowaniem obowiązujących zasad związanych z epidemią.
 4. W środę 13-ty dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej, jednak nie będzie procesji, a różaniec odmówimy w kościele.
 5. W czwartek święto św. Macieja, a w sobotę św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 6. Prosimy, aby także podczas nabożeństw respektować odpowiednią ilość osób w kościele, tj. 42 osoby.
 7. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 8. "Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 9. Korzystajmy z prasy katolickiej. Czytajmy systematycznie tygodniki „Niedziela”i „Gość Niedzielny, które są do nabycia na stoliku.

 

 

IV Niedziela Wielkanocy /2020-05-03/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a o 17.00 Msza święta.
 2. Zmiana tajemnic różańca świętego we własnym zakresie albo kontynuacja tych, które do tej pory obowiązywały.
 3. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prośmy szczególnie o dar powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii i naszego miasta.
 4. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 16.30
 5. Intencje, które polecaliśmy w modlitwie różańcowej codziennie o 20.30, od dzisiaj będziemy zanosić do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej podczas nabożeństw majowych, dlatego nie będzie różańca o 20.30.
 6. Jutro wspomnienie św. Floriana męczennika, a środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 7. Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. z zachowaniem rozporządzeń we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 8. W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 9. Informujemy, że spowiedź odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św. w kościele.
 10. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 11. "Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 12. Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela”. Polecamy także „Gościa Niedzielnego” oraz „Źródło”, które to czasopisma znajdują się na stoliku z gazetami.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Władysława Zapotoczna, śp. Piotr Biskup i śp. Janina Żołnierczyk.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

 

III Niedziela Wielkanocy /2020-04-26/

 1. Dziś Kościół w Polsce rozpoczyna XII Tydzień Biblijny. To szczególna okazja do pochylenia się nad Pismem Świętym. W obecnym czasie, kiedy mamy utrudniony dostęp do Eucharystii, z powodu pandemii, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na Boże Słowo. Pismo Święte wszyscy mamy w naszych domach. Niech ono stanie się domowym tabernakulum. Starajmy się spotykać codziennie z Jezusem Chrystusem na kartach Ewangelii. W tym roku bibliści proponują nam czytanie ewangelii wg. św. Mateusza oraz mądrość Syracha ze Starego Testamentu. W tygodniu biblijnym Radio Fara o godz. 20.00 będzie prowadzić rodzinną modlitwę Słowem Bożym opartą na tekstach Ewangelii czytanych podczas Mszy Świętej danego dnia.
 1. Przypominamy, że łączna ilość biorących udział w liturgii w naszym kościele nie może przekroczyć 42 osób. Jednocześnie zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych w dni powszednie, ponieważ w minionym tygodniu o godz. 6.20 średnio było ok. 20 osób, a wieczorem ok 30 osób. Wierni powinni stać w odpowiedniej od siebie odległości - co najmniej 2 metry jeden od drugiego, siadając w co drugiej ławce od samego przodu oraz zachować właściwą odległość przy podchodzeniu do Komunii św. W czasie trwania liturgii wszyscy oprócz kapłanów powinni mieć założone na twarzy maseczki lub inne odpowiednie okrycia. Prosimy dostosować się do tych rozporządzeń.
 2. Ponieważ w czasie adoracji popołudniowych często kościół był pusty, dlatego codziennie od godz. 15.00 do Mszy św. nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, ale kościół będzie otwarty na indywidualną modlitwę.
 3. Codzienna transmisja różańca o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej z zachowaniem rozporządzeń w środę o 19.00 w kościele.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Trwajmy w tych dniach na modlitwie pozostając w naszych domach, a w kościele może uczestniczyć 42 osoby. Kapłani nie będą odwiedzać chorych.
 7. Informujemy, że spowiedź odbywa się pół godziny przed każdą Mszą św. w kościele.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 16.30.
 10. W sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesiona z 3 maja. Msze św. o godz. 6.20, 10.00 i o 18.00.
 11. W Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu w sobotę, 2 maja odbędą się święcenia biskupie ks. prał. Krzysztofa Chudzio. W uroczystości możemy uczestniczyć poprzez Radio Fara. Nowego Biskupa otoczmy modlitwą.
 12. Dzień 3-ego maja to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
 13. W sobotę drugi dzień miesiąca, o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Trwajmy w łączności poprzez kamerę z kościoła, a w kościele określona liczba wiernych. 
 14. W naszym kościele, w nawie głównej zawisł nowy ofiarowany żyrandol. „Bóg zapłać” za inicjatywę i dar ks. Bartoszowi Rakoczemu i p. Stanisławowi Wnękowi – głównemu wykonawcy.
 15. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 16. Na stoliku z gazetami kolejne numery „Niedzieli”, "Źródła” i „Gościa Niedzielnego” – zachęcamy do nabycia.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Piotr Siwiecki.

Polecajmy zmarłego Piotra Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

II Niedz. Wielkanocy – Niedz. Miłosierdzia Bożego /2020-04-19/

 1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w dzisiejszą niedzielę zapraszamy do udziału poprzez kamerę o godz. 15.00 w uroczystej Koronce do Miłosierdzia Bożego połączonej z nabożeństwem pokutno–przebłagalnym.
 2. Przypomnienie o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 3. W związku z nowymi decyzjami władz państwowych dotyczących ilości osób w miejscach kultu religijnego informujemy, że powierzchnia naszego kościoła wynosi 635 metrów kwadratowych; czyli od jutra łączna ilość biorących udział w liturgii nie może przekroczyć 42 osób z uwzględnieniem kaplic bocznych – po 2 osoby oraz przedsionka głównego również 2 osoby. Wierni powinny stać w odpowiedniej od siebie odległości (co najmniej 2 metry jeden od drugiego nawet jako małżonkowie czy rodzina) oraz zachować taką odległość przy podchodzeniu do Komunii św. W czasie trwania liturgii wszyscy oprócz kapłanów powinni mieć założone na twarzy maseczki lub inne odpowiednie zakrycia. Prosimy dostosować się do tych rozporządzeń.
 4. Codziennie od godz. 15.00 do Mszy św. będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. na indywidualną modlitwę.
 5. Prosimy, każdego dnia o 20.30 o odmawianie różańca w rodzinach w duchowej łączności z kapłanami, modlącymi się w kościele. Prośmy o pokój serc i łaskę nawrócenia; modlitwą obejmijmy osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne oraz o ustanie epidemii. 
 6. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 7. W sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
 8. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, przypomina, że dyspensa od obowiązku chodzenia do kościoła w niedziele i święta nie oznacza zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Dyspensa nie oznacza wakacji od Pana Boga. Należy łączyć się w tym czasie z celebracjami, które są transmitowane przez Internet lub telewizję, można oglądać i modlić się, ale nie tak, jak się ogląda filmy czy słucha słuchowiska, lecz łączyć się duchowo z tym, co dzieje się w kościele.
 9. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.

 

 

Poniedziałek Wielkanocny /2020-04-13/

 1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00.
 2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która będzie odmawiana codziennie po Mszy św. wieczornej.
 4. Codziennie od wtorku, od godz. 15.00 do Mszy św. będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. na indywidualną modlitwę.
 5. O jutra, prosimy, każdego dnia o godz. 20.30 o odmawianie różańca w rodzinach w duchowej łączności z kapłanami, modlącymi się w kościele. Prośmy o pokój serc i łaskę nawrócenia; modlitwą obejmijmy osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne,. 
 6. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Na prośbę parafian, jak w poprzednich latach, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przez całą noc poprzez kamerę, tak jak w czasie Triduum. Niech ten nocny czas poświęcony na spotkanie z Miłosiernym Chrystusem będzie wynagrodzeniem za grzechy nasze i całego świata, prośmy o przemianę serc i nawrócenie zatwardziałych grzeszników, polecajmy bliskie nam osoby, dla których droga do Pana Boga jest szczególnie trudna.
 7. Ze świętem Miłosierdzia Bożego związana jest obietnica skierowana do św. s. Faustyny dotycząca godziny 15-ej: „w godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – Miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość”. Dlatego w najbliższą niedzielę zapraszamy do udziału poprzez kamerę o godz. 15.00 w uroczystej Koronce do Miłosierdzia Bożego połączonej z nabożeństwem pokutno–przebłagalnym.
 8. Dziękujemy za życzenia świąteczne przesłane nam w różny sposób – odwzajemniamy je, ogarniając wszystkich życzliwością i kapłańską modlitwą.
 9. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 10. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

 

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa /2020-04-05/

 

 1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej nazywana również Niedzielą Palmową. Zapraszamy na Eucharystię zarówno niedzielną, jak i w tygodniu tylko te osoby, które zamówiły intencje Mszy św.
 2. Sakrament Pokuty sprawujemy tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z kapłanem (13 463 23 98 oraz 784 131 788).
 3. Do środy od godz. 15.00 do Mszy św. będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu na indywidualną Mszy modlitwę.
 4. Prosimy, każdego dnia do środy włącznie o godz. 20.30 o odmawianie różańca w rodzinach w duchowej łączności z kapłanami, modlącymi się w kościele.
 5. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Rozpoczynamy je we czwartek wieczorem.
 6. Zapraszamy do uczestnictwa w Triduum Paschalnym poprzez transmisje internetową.
 7. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
 8. Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej również o godz. 18.00. W naszych domach połóżmy krzyż na stole i w łączności z liturgią w kościele uroczyście Go adorujmy i ucałujmy. To wyraz naszej wiary.
 9. W Wielki Piątek zapraszamy na transmisję nabożeństwa "Drogi Krzyżowej" o godz. 9.00. Następnie istnieje możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w tabernakulum, z zachowaniem przepisów dotyczących liczby uczestników, tak jak podczas Mszy świętej (do 5 osób). Adorować będą po 2 osoby z każdej Róży Różańcowej według planu zamieszczonego w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Prośba, aby starsi Róż (zelatorzy) ustalili to telefonicznie.
 10. Również w Wielki Piątek od godz. 6-tej rano będzie trwała 24 godzinna modlitwa w domach. Rodziny, które zgłosiły się, będą odmawiać: „Koronkę do Miłosierdzia Bożego”, „Litanię do Serca Pana Jezusa” i „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego". Zachęcamy całe rodziny do włączenia się w tę modlitwę o dowolnej porze. Jeśli ktoś chce jeszcze oficjalnie dołączyć się, prosimy zadzwonić na telefon parafialny.
 11. W Wielki Piątek obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Post od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok a nie rozpoczęli 60-tego. Rodzice winni zatroszczyć się, aby ich dzieci zostały wprowadzone w ducha pokuty.
 12. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. I tak w piątek po Liturgii Męki Pańskiej. W sobotę Nowenna przed Mszą św. o godz. 19.00, a w niedzielę po sumie.
 13. Celebracje Triduum Paschalnego odbędą się bez udziału wiernych. Na zakończenie Liturgii Wielkiego Piątku zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament do symbolicznego Grobu Pańskiego bez procesji. Będzie istniała możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu on-line poprzez transmisje internetową do godz. 21.00. O godz. 20.00 Droga Krzyżowa.
 14. W Wielką Sobotę nie organizujemy tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Zachęcamy, aby w tym roku w każdej rodzinie  przed śniadaniem wielkanocnym pobłogosławić w domach pokarmy. Stąd na stronie Internetowej będą podane modlitwy błogosławieństwa do odmówienia przed śniadaniem wielkanocnym. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.
 15. Wielka Sobota – Wigilia Paschalna o godz. 19.00 .
 16. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00.
 17. Msze św. na Wielkanoc oprócz Rezurekcji będą o 10.00 i o 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i o 8.30. Również nie będzie Mszy św. popołudniowej.
 18. Kwestię ilości osób mogących brać udział w Eucharystiach sprawowanych w Niedzielę Zmartwychwstania, rozstrzygną rozwiązania państwowe, które będę w tym dniu obowiązywać.
 19. W piątek Ojciec Święty mianował nowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej, którym został ks. prałat Krzysztof Chudzio proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasienicy Rosielnej. Komunikat jest zamieszczony na naszej stronie parafialnej.
 20. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 21. Również „Bóg zapłać” za złożone do puszki na filarze w kościele ofiary na Radio Maryja; przesłano 750,00 zł.
 22. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”.

 

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu /2020-03-29/

 1. Zgodnie z zachętą naszego Ordynariusza do skorzystania z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy Świętej, oraz ograniczeniem do 5 osób w kościele, zapraszamy na Eucharystię zarówno niedzielną, jak i w tygodniutylko te osoby, które zamówiły intencje Mszy św.
 2. Informujemy, że Sakrament Pokutysprawujemy tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z kapłanem.
 3. Dzisiaj nie będzie „Gorzkich Żali” w kościele, natomiast zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie przez pośrednictwo radiowych rozgłośni katolickich.
 4. Msze św. w dni powszednie od jutra o godz. 18.00.
 5. Codziennie od godz. 15.00 do Mszy św. będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. na indywidualną modlitwę.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Trwajmy w tych dniach na modlitwie pozostając w naszych domach. Kapłani nie będą odwiedzać chorych.
 7. We czwartek polecajmy w modlitwie wszystkich kapłanów – zwłaszcza ks. Łukasza pracującego na Kubie, gdzie również dotarła epidemia. Módlmy się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.
 8. W czwartek drugi dzień miesiąca, o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 21.00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II. Trwajmy w łączności poprzez kamerę z kościoła.
 9. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50 oraz po Mszy św. o godz. 17.00
 10. Prosimy, każdego dnia o 20.30 o odmawianie różańca w rodzinach w duchowej łączności z kapłanami, modlącymi się w kościele. Modlitwą obejmijmy osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne, prośmy o pokój serc i łaskę nawrócenia. 
 11. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową.
 12. Archidiecezjalne Radio FARA zaprasza na rekolekcje na kanale YouTube, Facebook, fara.tv oraz na antenie radia: od poniedziałku przez 5 dni dla dzieci o godzinach 9.00, 14.00 i 19.30; oraz od wtorku dla młodzieży o godz. 12.20.
 13. Nadal prosimy wszystkich parafian o pozostanie w domach oraz duchową łączność, wyrażaną przez wspólną modlitwę w rodzinach, wzajemną życzliwość, cierpliwość, solidarność i wyrozumiałość.
 14. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii jak również na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”.
 16. W piątek papież Franciszek tak się modlił: „Nie jest to czas Twojego sądu, ale naszego osądzenia: czas wyboru tego, co się liczy, a co przemija, oddzielenia tego, co konieczne od tego, co nim nie jest. Jest to czas przestawienia kursu życia ku Tobie, Panie, i ku innym. (…) Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy Mu nasze lęki, aby On je pokonał. Podobnie jak uczniowie doświadczymy, że z Nim na pokładzie nie dojdzie do katastrofy. Bo Boża moc polega na skierowaniu ku dobru wszystkiego, co się nam przytrafia, także rzeczy złych. Wnosi On w nasze burze pokój ducha, bo z Bogiem życie nigdy nie umiera”.

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu /2020-03-22/

 1. Przypominamy o dyspensie wydanej przez Ks. Abpa Metropolitę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca. Osoby, które z niej korzystają prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach masowego przekazu. Korzystajmy z transmisji Mszy św. poprzez Internet z naszego kościoła, a także z rozgłośni radiowych i telewizyjnych.
 2. Dzisiaj nie będzie „Gorzkich Żali” w kościele, natomiast zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie przez pośrednictwo radiowych rozgłośni katolickich.
 3. Msze św. w dni powszednie będziemy sprawować o dotychczasowych porach.
 4. Codziennie od godz. 15.00 do Mszy św. będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i indywidualnej modlitwy.
 5. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Msze św. o 6.20 i o 17.00.
 6. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50 oraz po Mszy św. o godz. 17.00 - można się łączyć duchowo poprzez kamerę. Informujemy, że nie może wejść więcej osób niż przewiduje rozporządzenie ministra zdrowia.
 7. Prosimy, każdego dnia o 20.30 o odmawianie różańca w rodzinach w duchowej łączności z kapłanami, modlącymi się w kościele. Modlitwą obejmijmy osoby chore oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne, prośmy o pokój serc i łaskę nawrócenia. 
 8. Informujemy, że Sakrament Pokuty sprawujemy pół godziny przed każdą Mszą św. zarówno w niedziele jak i w dni powszednie, a także podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i nieodkładania go na ostatnie dni przed świętami. Nie będzie zorganizowanej przedświątecznej spowiedzi wielkopostnej.
 9. Prosimy by do końca marca sprawy w kancelarii parafialnej (z wyjątkiem pogrzebów), załatwiać telefonicznie (13 463 23 98 oraz 784 131 788).
 10. W czasie pozostania w naszych domach, na naszej internetowej stronie parafialnej, z lewej strony powyżej intencji do św. Jana Pawła II, pojawiła się ikona „Chodźcie a zobaczycie”, a w niej bardzo duża oferta dla dzieci, młodzieży, starszych. Zachęcamy do oglądania.
 11. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych pozostając w naszych domach i przestrzegając zasad sanitarnych.

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu /2020-03-15/

 1. W związku z zarządzeniem Metropolity Przemyskiego oraz wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego usilnie prosimy parafian, aby skorzystali z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i pozostali w domach. Msze święte będą sprawowane według normalnego porządku. Zgodnie z apelem biskupów będziemy restrykcyjne przestrzegać prawa państwowego ograniczającego zgromadzenia do 50 osób także w naszym kościele. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą, aby pozostać w domach i poprzez media, tj. radio, telewizję i Internet uczestniczyć w Eucharystii. Mamy kamerę w kościele, więc można się włączyć do wspólnej modlitwy. Zastosujmy się do tych zarządzeń! Przede wszystkim zostańmy w domach – niech nasze domy staną się w tym czasie najważniejszymi i najaktywniejszymi świątyniami. Jest to wyraz miłości do ludzi oraz odpowiedzialności za siebie i drugich.
 2. Dzisiaj nie będzie „Gorzkich Żali” w kościele, natomiast zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie przez pośrednictwo radiowych rozgłośni katolickich.
 3. Msze św. w dni powszednie będziemy sprawować w dotychczasowych porach. Do uczestnictwa w Eucharystii zapraszamy przede wszystkim osoby zamawiające intencje Mszy św. oraz najbliższą rodzinę. Prosimy, aby inne osoby pozostały w domach.
 4. Codziennie od godz. 15.00 do Mszy św. będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji i indywidualnej modlitwy.
 5. Zapraszamy na codzienny różaniec w naszych domach rodzinnych o godz. 20.30, gdzie w tej modlitwie łączyć się będziemy z całym Kościołem w Polsce. W naszym kościele parafialnym będzie możliwość uczestnictwa w takiej modlitwie poprzez kamerę internetową. Zapraszamy – codziennie o 20.30.
 6. W czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; dzień szczególnej modlitwy za ojców.
 7. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50 oraz po Mszy św. o godz. 17.00 - można się łączyć duchowo poprzez kamerę. Informujemy, że nie wpuścimy więcej osób niż przewiduje rozporządzenie ministra zdrowia.
 8. Istnieje możliwość przyjazdu kapłana z posługą do mieszkań i domów osób chorych oraz osób zdrowych, ale potrzebujących posługi sakramentalnej: Komunii Św., Sakramentu Pokuty oraz Namaszczenia Chorych. Taką wizytę należy wcześniej zamówić.
 9. Nie będzie wody święconej w kropielnicach; można przynieść ją do kościoła i poświęcić, gdyby ktoś miał takie życzenie.
 10. Usilnie zachęcamy do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywoływanej nim choroby COVID-19.
 11. Zwróćmy uwagę czy ktoś nie potrzebuje pomocy w naszym sąsiedztwie; uruchommy „wyobraźnię miłosierdzia”.
 12. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 13. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła” i „Gościa Niedzielnego”.
 14. Proszę, módlmy się wspólnie do Boga o ustanie epidemii. Módlmy się też serdecznie za jej ofiary i ich rodziny, za chorych i służbę zdrowia, za wszystkich, którzy niosą pomoc innym. Módlmy się za siebie nawzajem. Te prośby kierujmy przez pośrednictwo św. Michała Archanioła, patrona naszego miasta: Święty Michale Archaniele broń nas w walce…

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu /2020-03-08/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału. Następnie o godz. 17.00 Msza św.
 2. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30.
 4. Droga Krzyżowa dla starszych w piątek wraz z adoracją i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 17.00; a dla młodzieży również w piątek o 19.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 5. Spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. We czwartek Msza św. w intencji ministrantów i lektorów oraz ich rodzin.
 8. W piątek od godz. 15.00 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.
 9. W najbliższą sobotę w Sanockim Domu Kultury zostanie wyświetlony film: „Najświętsze Serce”, który rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Film będzie wyświetlony w sobotę o godz. 14.00 oraz o 16.00. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina.
 10. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne.
 11. W niedzielę 7 czerwca w Warszawie, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.00, zostanie ogłoszony błogosławionym Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. Planowany jest jednodniowy wyjazd autokarowy z naszej parafii na tę uroczystość. Koszt wyjazdu 100 zł. Prosimy wszystkich chętnych, aby wpisali się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca marca. Zaliczka 50 zł.
 12. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 6 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 13. Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia wystawione są jeszcze tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 14. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 15. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Zofia Buczek oraz śp. Józef Kabala – którego pogrzeb będzie w środę o godz. 12.00 w kościele, a różaniec we wtorek po Mszy św. wieczornej w kaplicy.

Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

 

METROPOLITA  PRZEMYSKI

Arcybiskup Adam SZAL

Plac Katedralny 4

PL   37-700  P R Z E M Y Ś L

                                                                                                            Przemyśl, 8 marca 2020 r.

 

KOMUNIKAT

Metropolity Przemyskiego

                               Od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie!

Drodzy Diecezjanie,

ufając Bożej Opatrzności, rozpamiętując wielkie dzieła i interwencje Boga, których niemało zapisały karty naszej narodowej historii – a których nie zapominamy, pouczeni świadectwem wiary praojców – zachęcam do podjęcia w naszych parafiach i domach rodzinnych modlitwy błagalnej w trudnych dla nas chwilach: niepokojów społecznych, zagrożeń ideologicznych, prowokacji medialnych, profanacji Najświętszego Sakramentu, niszczących nasz Naród sporów oraz grożących epidemii.

Pokornie błagajmy Boga, aby przemieniał nasze umysły i serca oraz uzdalniał nas do wzajemnego przebaczenia, zgody i czynnej, chrześcijańskiej miłości. Prośmy za dzieci i młodzież, poszukujących prawdy i życiowych wartości, aby dzięki natchnieniom Ducha Świętego i naszemu świadectwu wiary, odnaleźli drogę do Chrystusa. Niech znajdą się wśród nich tacy, którzy odczytując głos Bożego powołania, odważnie przekroczą progi przemyskiego Seminarium i furt zakonnych. Szczególną okazją do takiej modlitwy będzie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach 3-5 kwietnia br. odbędzie się w Błażowej. Młodzież będzie miała tam okazję do pogłębienia swojej wiary i wspólnej adoracji Krzyża. Dobremu Bogu, Panu dziejów, przedkładajmy w trosce modlitewnej los naszej Ojczyzny i wspólnoty diecezjalnej, aby „od powietrza, głodu, ognia i wojny” zachować nas raczył.

Drodzy Księża i Ojcowie zakonni, przewodnicy Ludu Bożego! Zachęcam, aby podczas każdych Gorzkich Żali odśpiewać z wiernymi „Suplikacje”, podając wspomniane intencje modlitewne. Starajmy się wspólnie odczytywać znaki czasu i reagować na nie z wiarą, trwając przed Jezusem ukrzyżowanym i ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Drodzy Diecezjanie! Bardzo proszę, podejmijcie tę modlitewną zachętę w Waszych domach podczas rodzinnej modlitwy, na przykład podczas wieczornego pacierza lub w łączności z naszymi Rodakami podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Trwajmy w ten sposób jednomyślnie na modlitwie! Umocnieni Bożą łaską, solidarni w trosce o naszą Ojczyznę i Archidiecezję, we wspólnocie wiary, będziemy przemieniać oblicze ziemi. Tej, naszej, ukochanej ziemi, której na imię Polska.

 

                                             Z pasterskim błogosławieństwem

                                              ✠ Adam Szal
                                             Arcybiskup Metropolita Przemyski

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu /2020-03-01/

 1. Dzisiaj o 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zachęcamy do licznego udziału, następnie zmiana tajemnic różańcowych, a o 17.00 Msza św.
 2. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Przy wyjściu z kościoła, obok figurek zostały wyłożone medytacje biblijne na kolejne niedziele miesiąca marca.
 4. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro po Mszy św.
 5. Jutro – jak w każdy drugi dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu kanonami Taize, a następnie o godz. 20.00 na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
 6. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o 16.30.
 7. W najbliższy piątek ks. abp Adam Szal udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 17.00.
 8. W związku z tym Droga Krzyżowa dla starszych w piątek o godz. 15.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji do godz. 16.15.
 9. Dla młodzieży Droga Krzyżowa w piątek o 19.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. porannej, tj. ok. 6.50.
 10. Pamiętajmy w modlitwie, szczególnie w tych dniach o młodych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania.
 11. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na bierzmowanie spowiedź w środę i czwartek od godz. 16.00. Bardzo prosimy wszystkich, aby z tego sakramentu skorzystali w tych dniach.
 12. Do chorych z Najświętszym Sakramentem pojedziemy w dniach i o godzinach ustalonych z chorymi.
 13. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity w dniu wczorajszym zakończył pracę w naszej parafii ks. Patryk Szymański. Dziękujemy ks. Patrykowi za czas pracy duszpasterskiej. Niech sam Bóg będzie nagrodą za wszelkie dobro jakie świadczył wśród nas.
 14. Organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej”, w tym roku w Błażowej, w dniach 3 - 5 kwietnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Jakuba. Zapisy do najbliższej niedzieli.
 15. W niedzielę 7 czerwca w Warszawie, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.00, zostanie ogłoszony błogosławionym Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. Planowany jest jednodniowy wyjazd autokarowy z naszej parafii na tę uroczystość. Koszt wyjazdu 100 zł. Prosimy wszystkich chętnych, aby wpisali się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca marca. Zaliczka 50 zł.
 16. Caritas Archidiecezji Przemyskiej jak co roku rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki, które można nabyć w zakrystii. Cena za paschalik 7 zł, a za baranka 5 zł. Ofiara przeznaczona jest na potrzebujących w naszej Archidiecezji.
 17. Na ołtarzach bocznych wystawione są tradycyjne skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o ich zabranie i przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia.
 18. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.
 19. Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na prace w naszej parafii.
 20. Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer „Niedzieli”, „Źródła”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Gościa Niedzielnego”.

 

 

VII Niedziela Zwykła /2020-02-23/

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o trzeźwość, a o 17.00 Msza św.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy u progu Wielkiego Postu do włączenia się w dzieło Kościoła jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
 3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o 6.20, dodatkowo o 10.00 oraz o 15.00, a także o 17.00. Na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież.
 4. Dla upamiętnienia Jubileuszu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w Archidiecezji Przemyskiej staraniem Fundacji „WZRASTANIE" i z błogosławieństwem Ks. Abpa Metropolity Adama Szala, podjęto inicjatywę utworzenia „Domu Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością” w adoptowanym na ten cel zabytkowym obiekcie w Przeworsku. Będzie to Wotum Wdzięczności Archidiecezji Przemyskiej za naszego Wielkiego R